Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 12:23   #41
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
super...drago mi je da ti pomazu,nadam se da ce i meni

ja inace nemam takvih problema kad imam mjesecnicu,moja traje 5 dana i relativno je normalno krvarenje,a boli me samo prva 2 dana kad dobijem.

reci mi,jesi li imala kakve nuspojave otkako pijes Yaz? tipa,glavobolje,razdrazljivost,debljanje-celulit?
prvi mjesec me glava neprestano boljela (vise ne); sto se tice promjena raspolozenja - to je za mene tipicno , oduvijek je tako, i to nisu promjenile ni pilule ; a sto se tice debljanja - nikakvih promjena nema, a i ginekolog mi je rekao da se ne brinem, da se 100% necu udebljati od njih, tako da nemoj da se brines zbog toga. Jedino sto se stvarno promijenilo su povremene mucnine i bolovi u grudima (na dodir), ali sve u svemu ja zadovoljna
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 12:41   #42
hehe...odlicno onda...

jedva cekam da ih krenem piti

tebi puno hvala na informacijama
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 12:54   #43
Quote:
Angel.Gabrielle kaže: Pogledaj post
prvi mjesec me glava neprestano boljela (vise ne); sto se tice promjena raspolozenja - to je za mene tipicno , oduvijek je tako, i to nisu promjenile ni pilule ; a sto se tice debljanja - nikakvih promjena nema, a i ginekolog mi je rekao da se ne brinem, da se 100% necu udebljati od njih, tako da nemoj da se brines zbog toga. Jedino sto se stvarno promijenilo su povremene mucnine i bolovi u grudima (na dodir), ali sve u svemu ja zadovoljna
od tih nuspojava, mene još zanima dali si imala probleme sa spottingom i sa suhoćom rodnice
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 12:55   #44
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
hehe...odlicno onda...

jedva cekam da ih krenem piti

tebi puno hvala na informacijama
Nista.. javi kako ih podnosis
mada ja sam sigurna da ces biti zadovoljna, ginekolog mi je rekao da su do sad najbolje i da su namjenjene mladim djevojkama koje strahuju od debljanja (dobro me je procijenio - prvo estetika pa onda funkcionalnost , zato mu sad jos vise vjerujem ).. ali eto, i cijena ih super opisuje, valjda bi to trebala biti neka "garancija kvalitete"
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 18:57   #45
Evo i ja sam ih dobila, krećem kad završim s ovom kutijom Yasmina.....zaboravila sam pitati gin da li ide normalno pauza 7 nakon zadnjeg yasmina pa onda yaz ili odmah yaz.....

Nadam se da će im cijena s vremenom pasti.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:30   #46
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam ih dobila, krećem kad završim s ovom kutijom Yasmina.....zaboravila sam pitati gin da li ide normalno pauza 7 nakon zadnjeg yasmina pa onda yaz ili odmah yaz.....

Nadam se da će im cijena s vremenom pasti.....
evo bas citam u Yaz upustvima,u vezi toga kad se prelazi sa jednih na druge kontracepcijske tablete,i pise da Yaz mozes pocet piti odmah sutradan nakon sto si uzela posljednju tabletu predhodnih tableta koje si koristila.
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:48   #47
Quote:
LadyGaGa777 kaže: Pogledaj post
evo bas citam u Yaz upustvima,u vezi toga kad se prelazi sa jednih na druge kontracepcijske tablete,i pise da Yaz mozes pocet piti odmah sutradan nakon sto si uzela posljednju tabletu predhodnih tableta koje si koristila.
Falaaaaa


Sad sam se tek sjetila da imam negdje i uputstva
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:57   #48
Quote:
yslp kaže: Pogledaj post
od tih nuspojava, mene još zanima dali si imala probleme sa spottingom i sa suhoćom rodnice
Angel?
yslp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:01   #49
Evo i mene malo... ja sam popila sve roze tabletice, ostale su mi jos one bijele. ovo mi je prva kutija. i prve kontracepcijeske pilule..
nisam na sebi primjetila nikakve fizicke promjene, ni na bolje ni na gore. a sto se tice debljanja/mrsavljenja/celulita, mislim da je jos rano da se primjeti neko poboljsanje ili pogorsanje, ipak treba proci bar 2-3 mjeseca. jedine primjene koje sam na sebi primjetila su one u (ne)raspolozenju: naime, dosta sam nervozna i razdrazljiva zadnjih dana, na pocetku nisam bila. ali to je valjda popratna pojava svih pilula... nazalost. i da, imam onaj iscjedak za koji sam cula da se obicno pojavljuje u prva 2-3 mjeseca kod cura koje prvi put piju pilule. a trebam dobiti za 4 dana, ali me ne bole grudi (koje su me prije boljele 10 dana prije menstruacije) niti osjecam bolove u stomaku.. sto je super... toliko od mene.. javim vam jos kako mi ide.
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 17:16   #50
Quote:
retro_girl kaže: Pogledaj post
Evo i mene malo... ja sam popila sve roze tabletice, ostale su mi jos one bijele. ovo mi je prva kutija. i prve kontracepcijeske pilule..
nisam na sebi primjetila nikakve fizicke promjene, ni na bolje ni na gore. a sto se tice debljanja/mrsavljenja/celulita, mislim da je jos rano da se primjeti neko poboljsanje ili pogorsanje, ipak treba proci bar 2-3 mjeseca. jedine primjene koje sam na sebi primjetila su one u (ne)raspolozenju: naime, dosta sam nervozna i razdrazljiva zadnjih dana, na pocetku nisam bila. ali to je valjda popratna pojava svih pilula... nazalost. i da, imam onaj iscjedak za koji sam cula da se obicno pojavljuje u prva 2-3 mjeseca kod cura koje prvi put piju pilule. a trebam dobiti za 4 dana, ali me ne bole grudi (koje su me prije boljele 10 dana prije menstruacije) niti osjecam bolove u stomaku.. sto je super... toliko od mene.. javim vam jos kako mi ide.
ovo me raduje i ohrabruje...

ja ih pijem vec peti dan i zasad sve ok
LadyGaGa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 13:49   #51
ej, evo i ja dobila yaz pijem ih kojih 8 dana i nemam bas nekiih nuspojava ( ili nisam primjetila) ali mi menstruacija jos traje, tj sad se jos i pojacala tako da ne znam sta je to... mozda kad popijem do kraja i pocnem s novom kutijom ce bit bolje...al onda ce mi ova tek zvrsit a vec ce pocet druga...eh..
al i jos je rano da primjetim neke promjene..ako bude sta javim..
i da skupe su..al sta ces, rade to nego pelene...
puppy-toy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 23:48   #52
hej, i ja sam ih pocela piti, ali meni je glavni razlog pijenja bolne menstruacije (toliko bolne da sam par puta na hitnoj bila, povracam nemogu disati...) i zanima me dali se ijedna od vas udebljala od njih ( ja bih se trebala udebljati )i dali su ucinkovite.. pijem evo treci dan i cini se da je sve u redu... Pozdrav
__________________
...kad se sjetim, suza krene...
ive0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 00:35   #53
Kad ih se naručuje iz Slovenije, pakiranje za 3 mjeseca dođe 270 kuna. Provjerite jel ima tako kod nas kad su već došle
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:07   #54
Quote:
Angel.Gabrielle kaže: Pogledaj post
prvi mjesec me glava neprestano boljela (vise ne); sto se tice promjena raspolozenja - to je za mene tipicno , oduvijek je tako, i to nisu promjenile ni pilule ; a sto se tice debljanja - nikakvih promjena nema, a i ginekolog mi je rekao da se ne brinem, da se 100% necu udebljati od njih, tako da nemoj da se brines zbog toga. Jedino sto se stvarno promijenilo su povremene mucnine i bolovi u grudima (na dodir), ali sve u svemu ja zadovoljna
nemoj bit toliko sigurna da se nećeš udebljat... ja sam ih pila 6 mj i dobila 10 kila.. stvaarno puno... sva sreča da su kilice lako išle dole kad sam ih prestala uzimat.... da spomenem i to da su me sise bolile konstantno... užas a ja se sve nadala da će to sve prestat.... al svakom paše nešto drugo ipak nismo sve iste... meni su čak i diane bile bolje
piromankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:44   #55
Question

Quote:
Angel.Gabrielle kaže: Pogledaj post
evo treci mjesec ih pijem (tek sam pocela trece pakovanje) , dobila sam dvije menstruacije u medjuvremenu i za razliku od prethodnih nekoliko godina (dok nisam nista pila) i dok sam prozivljavala traume prva dva dana krvarenja, sad i ne osjetim kad dobijem. traje tri dana (prije - minimalno 7 dana, a najcesce po 10) i nemam nikakvih problema. znam da nije dug vremenski period ali ove dvije u usporedbi s onim prije - neuporedivo. upravo zbog problema s menstrualnim krvarenjima sam ih i pocela piti, na preporuku ginekologa ja sam bas ekstremni slucaj sto se toga tice, prije koji mjesec sam se onesvijestila zbog prejakih bolova, i cesto sam znala povracati. ako je meni ovo pomoglo i uspijeva da mi regulise, onda ...

hey, jesu ti bolne menstruacije prestale odmah ili tek nakon 2. mjeseca... ja sam tek jučer krenula s pilulama i inače moram piti ketonal, ali nisam jer mi nije bilo ništa, ali me zato danas strefilo i skoro sam umrla od bolova...
maya_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:49   #56
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Kad ih se naručuje iz Slovenije, pakiranje za 3 mjeseca dođe 270 kuna. Provjerite jel ima tako kod nas kad su već došle
A kako se to naručuje? Imaš nekog tamo pa ti pošalje ili?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:13   #57
Quote:
piromankaaa kaže: Pogledaj post
nemoj bit toliko sigurna da se nećeš udebljat... ja sam ih pila 6 mj i dobila 10 kila.. stvaarno puno... sva sreča da su kilice lako išle dole kad sam ih prestala uzimat.... da spomenem i to da su me sise bolile konstantno... užas a ja se sve nadala da će to sve prestat.... al svakom paše nešto drugo ipak nismo sve iste... meni su čak i diane bile bolje
da..moguce..vidjela sam da je od nezeljenjih efekata: cesta (>1/100) povecana tjelesna masa, a rijetka (<1/1000) smanjena tjelesna masa..Ali ginekolog kaze da nema potrebe za brigom i da su od svih pilula sto se tice debljanja / mrsavljenja najbolje, jer obicno ne uzrokuju (u vecini slucajeva) nikakve promjene. kako god, vidjet cu hoce li u narednim mjesecima biti promjena ..a za te bolove, ah znam kako ti je bilo
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:30   #58
Quote:
maya_os kaže: Pogledaj post
hey, jesu ti bolne menstruacije prestale odmah ili tek nakon 2. mjeseca... ja sam tek jučer krenula s pilulama i inače moram piti ketonal, ali nisam jer mi nije bilo ništa, ali me zato danas strefilo i skoro sam umrla od bolova...
prva menstruacija mi je bila bolna, i trajala je opet dugo (nekih 9 dana), a vec druga - vjeruj da nisam osjetila da sam dobila (na treci dan bijelih tableta); a treca - kao i druga, opet me nije nista boljelo. nadam se da ce tako biti i kod tebe . u uputstvu stoji da "menstruacije mogu biti lakse i krace. zbog toga rizik od anemije moze biti manji. menstrualni bolovi mogu postati blazi ili potpuno nestati."
Angel.Gabrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 00:27   #59
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
A kako se to naručuje? Imaš nekog tamo pa ti pošalje ili?
Nee, preko ljekarne na Dolcu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:25   #60
Posto se sve zalite na cijenu, evo da pomognem onima koje su u mogucnosti... ako je nekoj od vas blizu Brcko (granici sa Gunjom) u apoteci Pajic su definitivno najjeftinije - 20,30 KM (oko 80 kuna).
__________________
Lijenost je romanticna vrlina, a besposlicarenje ideal genija
retro_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.