Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2010., 13:26   #81
Odlično.

Blago tebi
A ja se patila sa mesom i nikakvim dodacima. Nije baš da sam patila, ali jest malo dosadnjikavo bez priloga...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:28   #82
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ja ne znam što bih rekla.
odlučila sam ovaj tjedan priviknuti tijelo na hranu kakvu Dukan preporuča.
izbacila uh, jela samo meso i povrće, čak sam i malo voća za doručak
-1,6 kg
više sam u šoku
super! ali i znam o cemu pricas... tako sam i ja prošlo proljeće skinula cca 8 kila.. izbacila kruh, tjesteninu, rižu... i kg su samo otisli i nisu se vratili...
zato me ova "dijeta" podsjetila na taj moj "eksperiment", pa reko ajde da probamo tako..
a da ne pricam da sam s takvim načinom prehrane imala puno vise energije, a nisam bila gladna...
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:55   #83
mislim da je prerano zaključiti išta u mom slučaju, pogotovo što ja nemam namjeru puno toga skinuti.
ono što mogu primijetiti je to da trbuh splasne.
i ok se osjećam. meni je bitno da mogu kavu piti
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 14:28   #84
Da, i meni je bitno da mogu piti kavu s mlijekom, tj. jacobs (granule) i mlijeko 0,9 %. Zasad je sve okej, probudih se u 7.30, doručkovala sir(posni) i jogurt (0,5%), dvije šalice kroz dva sata. E da, stavila sam soli,malo začina ( čili, vlasac, origano i kopar), ispalo je čist okej, zasitno i fino.
Ručat ću oko 15h, spremila sam si pileći file, koji sam na sitno narezala, malo začinila i planiram ga na naglo u tavi ispeći, bez ulja, kao prilog ću korisiti jogurt, tj. malo po fileu, čisto da mi bude zanimljivije

Za večeru isto posni s jogurtom.


Mislim da mi je ovo veliki šok za oraganizam. Ne sjećam se dana bez voća, žitarica bla bla. I ono najvažnije, zdravo sam se hranila, fakat jesam.
Ali sam osjećala užaš, kao balon, probava mi je otišla u zurac i dalje sam inzistirala na tome, misleći da je to pravilan način, vodila sam se savjetima stručnjaka. Opće nisam razmišljala o svojem organizmu i načinu na koji on djeluje. Totalno zatucano stvorenje
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:01   #85
Quote:
Isobell kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je ovo veliki šok za oraganizam. Ne sjećam se dana bez voća, žitarica bla bla. I ono najvažnije, zdravo sam se hranila, fakat jesam.
Ali sam osjećala užaš, kao balon, probava mi je otišla u zurac i dalje sam inzistirala na tome, misleći da je to pravilan način, vodila sam se savjetima stručnjaka. Opće nisam razmišljala o svojem organizmu i načinu na koji on djeluje. Totalno zatucano stvorenje
Ja imam isti problem...Navikla na vrlo pravilnu prehranu, s minimalno masnoće, primarno bijelo meso,mahunarke, riba, dosta svježeg povrća i voća, a došla voda do grla.... Nikako mi nije jasno otkud , a da dodam da sam stalno vježbala....Više nisam imala što izbacit iz prehrane jer sam izbacila sve što se ne preporučuje.,...A sad idemo kontra strategijom...ništa ne gubim...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:30   #86
Ja mislim da to nije pametan nacin za gubljenje kila i da opcenito nije pametan nacin zivljenja. Koliko se sjecam nesto je pisalo i kako je mast losa. Tkogod da je to napisao idiot je
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:31   #87
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja mislim da to nije pametan nacin za gubljenje kila i da opcenito nije pametan nacin zivljenja. Koliko se sjecam nesto je pisalo i kako je mast losa. Tkogod da je to napisao idiot je
to i mene muči. bez masl. ulja sve mora biti.ili bilo kojeg ulja..
misliš da može šteta nastati u kraćem vrem. roku?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 15:44   #88
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
to i mene muči. bez masl. ulja sve mora biti.ili bilo kojeg ulja..
misliš da može šteta nastati u kraćem vrem. roku?
U kracem ne. Ali u duzem moze nastati steta u obliku raznoraznih bolesti pa cak i oglupljivanja. Jebala ih samo proteinska dijeta.

Odavno je poznato kako se ispravno jede, kako sportasi prakticiraju svoju prehranu, sto radi, sto ne, sto je zdravo, sto ne. Mijenjaju samo se samo omjeri nutrijenta (proteini, masti, i ugljikohidrati). Tj. uglavnom se samo mijenjaju proteini i UH, masti su uvijek na 30%, zdrave masti. Maslinovo, riblje ulje, orasasti plodovi, itd.

I mijenja se broj kalorija, uvijek se ide na blagi deficit od 200 kcal do 300 kcal uz obavezni neki aerobni trening, a moze i anaerobni.

Inace, Inuiti imaju omjer masti cak 70%
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:09   #89
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Odavno je poznato kako se ispravno jede,
Inace, Inuiti imaju omjer masti cak 70%
ha gle, vidićemo
ako djeluje vidit ćemo brzo.

a oni žive od ribe i polarnog medvjeda, naravno da imaju više masti...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 16:54   #90
I ja sam vježbala, 3put tjedno, 5 -6 obroka, sve sam se gore osjećala.
Imala sam osjećaj da se vrtim u začaranom krugu, opsjednuta sam s kombinacijom i kalorijama. Došla sam do faze da sam u sebe u stanju natrpati 4 velike jabuke, sve u nekim xxl veličinama, ono, za doručak sam u stanju pojesti 8 žlica zobenih s 2 dcl mlijeka. Fakat se osjećam kao balon, nisam dobila na kilaži, imam osjećaj da me i zrak napuhuje.

Ono za masti je meni čudno, u atak fazi ne planiram jesti masti, držim se propisa, meni to treba. Poslije toga salatu jedem s maslinovim ulje, ubacit ću i koji badem.
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 17:16   #91
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ha gle, vidićemo
ako djeluje vidit ćemo brzo.

a oni žive od ribe i polarnog medvjeda, naravno da imaju više masti...
Krivo sam se izrazio, nemaju oni masti (oni su relativno niskog body fata), ali jedu 70% masti.

Ja ti ne bih preporucio tu dijetu. Bilderi znaju najbolje kak se gube kile, a oni to ne koriste.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:03   #92
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Reci nam nešto što ne znamo...
Nije sad stvar u idealnoj prehrani ni u idealnom gubljenju kila nego u brzinskom djelovanju pošto poto jer su sve smjernice zdrave tj pravilne prehrane zakazale nisu se pokazale tako idealnima...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:48   #93
anyway...
sto se tice secera, tu ce se svi sloziti da nije zdrav.. meni osobno ne trebaju ni kolaci ni slatko, to mi niti ne fali... ali u kavi/caju .. hm.. fali mi
guglala sam malo tu Steviu - pa to je mala super-biljka... da li ju neko od vas koristi - jer bi bila super zamjena za secere u ovoj dijeti..

vecera (za one kojima trebaju recepti): cvjetača, korabica i pileća prsa - sve to kuhano na pari i pokapano s par kapi maslinovog ulja. salata: crveno zelje i jedna paprika, malo octa i maslinovog (kapljice)

usput - kuhanje na pari - otkrice! koji okusi, pa to je ogromna razlika.. preporučam da probate..
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:50   #94
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Reci nam nešto što ne znamo...
Nije sad stvar u idealnoj prehrani ni u idealnom gubljenju kila nego u brzinskom djelovanju pošto poto jer su sve smjernice zdrave tj pravilne prehrane zakazale nisu se pokazale tako idealnima...
Pa nema brzinskog gubljenja kila, brzinsko gubljenje kila znaci brzo vracanje tih istih kila. Da je to fakat tako svi bi na taj nacin gubili kile. Nemojte se zajebavati sa zdravljem iduci na nekakve kvazidijete.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:59   #95
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Pa nema brzinskog gubljenja kila
da li je 20 kila u 6 mjeseci brzinsko gubljenje kila? jer, koliko tu citam, svima je vise-manje takav plan (ovisno o kolicini kila za izgubiti)..
osim ovih prvih par dana gdje se gubi 1 kila u dva dana, ali to nije nesto sto ova prehrana obecava, vec je neki start i traje vrlo kratko...
znači.. kile nejdu bas expres dole, svi cemo papati maslinovog ulja... sta nam jos moze stetiti?
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 21:45   #96
20 kila u 6 mjeseca je moguce za nekog tko ima 130, za nekog tko ima 75 i zeli na 55 je malo teze u pola godine. Da ne kazem nemoguce za prosjecnu debelu osobu ili prosjecnu osobu generalno. Tu treba malo vise discipline i dosta znanja. Zasto ste svi tako nestrpljivi, proces uravnotezene prehrane traje cijeli zivot, ne vidim problem u tome da se strpite godinu dana dok ne dodete do zadovoljavajuce tezine.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 21:49   #97
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Krivo sam se izrazio, nemaju oni masti (oni su relativno niskog body fata), ali jedu 70% masti.

Ja ti ne bih preporucio tu dijetu. Bilderi znaju najbolje kak se gube kile, a oni to ne koriste.
ne znam jesil ti bilder jer nisam baš pratila teme o dijetama i prehrani
ali stvarje u tome da želim probuditi metabolizam koji tvrdokorno ne ragira na moje riječi.
hajmo mi dat šansu tjedan dana, pa ćemo viditi...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 09:34   #98
Bilderi ne jedu masti, ne jedu UH...jedu mesinu i whey, vježbaju... neki uzimaju steroide, neki ne ...neki idu n anatjecanja a neki se samo zabavljaju u teretani..
Mi smo ovdje bez nekih ambicija o mišićavoj konstrukciji, nego samo sa željom vratiti se u kilažu kojoj se smai sebi sviđamo. MOžda na tome ostanemo, možda ne...
Zašto se ja ne bi mogla održavati i kasnije? Ionako sam se udebljala na pravilnoj prehrani...???posni sir ne smijem ni čuti, tuna mi na uši izlazi...
__________________
Nekad sam bila uobražena, ali sam se oslobodila te mane. Sada sam savršena

Zadnje uređivanje Uranella : 24.04.2010. at 09:40.
Uranella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 09:57   #99
Drito to , mene je zdrav način udebljo ( teretana, redoviti obroci, sve po preporukama trenera), da ironija bude jača, krenula sam s redovitim vježbanjem i prehranom zbog zdravog duha, nije razlog bio u tijelu.
A sad... sad sam balončić. I treba mi motivacije, želim se osjećati bolje, želima jasni progres. Trebam takvu disciplinu, moja psiha samo takvim rezovima daje prednost u djelovanju. Jbg, ja sam radikalna.

Da, doručkovala sam , piletinu ( file) na naglo, jogurt i posni sir (začini, stavila sam malo i integralnog sezama i lana), sve lijepo zajedno skombinirala , finjak!

Ručat ću dosta kasno, ribicu na žaru i salatu od jaja ( dodat ću malo i aceta)
Za večeru nemam blage.
Da, ovo je tek drugi dan, sutra mi je zadnji.

I sad malo sjete , fali mi voće i povrće, cimerica si kupila jagode jučer, gledam dan u friđu iste i mislim si : joj, što bi vi dobro išle s jogurtom, lijepo u blender , brzo me prekine misao kad ugledam zemlju porijekla - Španjolska. Ipak radije ne , pričekat ću domaće, stoga poslije planiram uvesti koju voćku, samo je pitanja kad.
Imate li vi slična razmišljanja?
Isobell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 10:09   #100
Quote:
Isobell kaže: Pogledaj post
( teretana, redoviti obroci, sve po preporukama trenera), da ironija bude jača, krenula sam s redovitim vježbanjem i prehranom zbog zdravog duha, nije razlog bio u tijelu.

Imate li vi slična razmišljanja?
Vrlo slična... Ja sam se udebljala na zdravom načinu života: šetnje, brza hodanja, zobene , posni sir, a da ne govorim o ječmu, raženom kruhu...Ne znam što su slatkiš, čokolade, odricala sam se svega a nisam postajala nimalo mršavija...Ne vjerujem više savjetima osim vlastitom iskustvu...
sad ću ovako, pa kako bude...kile lagano padaju, još malo pa će i ljetne delicije..kako bude-bit će...Ne opterećujem se uopće idealnim mjerama ni idealnoj prehrani...
Nekako mi se atkins ili dukan metoda poklapaju upravo sa South beach pravilima, a pogotovo sa naputcima s rekreacije...i oni preporučuju proteine a ukidaju UH...bilderi su posebna kategorija, oni su profesionalci a ja to nisam...njihove me metode ne zanimaju jer su isto radikalne...

Uostalom, svi preporučuju tjelovježbu...pa neće me ubit malo pedaliranja...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.