Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 09:51   #21
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Svi znamo engleski. S englesakim možeš ići u Englesku. Najatraktivnije su Njemačka i Švicarska. Za to se traži nivo B2.
Ja sam u fazi odlaska u Njemačku. Mogu pisati iz vlastitog iskustva.
1. Ide se na stranicu eures.com ili linked.com. Tu se ostavi CV na njemačkom ili engleskom. Ubrzo te kontaktiraju razne agencije koje se bave zapošljavanjem liječnika. Nakon par mailova zakažu ti skype intervju. Ako su zadovoljni ugovore ti sastanak na klinici. Ja sam bio u Njemačkoj. Imam tu sreću što vladam njemačkim,pa će to sve kod mene ići brže. Šef klinike je bio zadovoljan. Platit će mi školu njemačkog u Berlinu,smještaj. Moram postići razinu B2,ali će biti ta škola kombinirana s medicinskim njemačkim,bolničkom administracijom. To će sve trajati najmanje oko 2 mjeseca. Prije toga moram od komore dobiti dva certifikata o sukladnosti moje diplome i specijalkizacije s direktivom EK.
Cijeli postupak je započeo u 10 mj. Ovisno o znanju njemačkog traje od 6 mj.-godine dana. Ja se nadam da bi mogao početi raditi u 4 mj. sljedeće godine.
Nije to sve tako jednostavno kao što ti misliš. Ja sam rastavljen. Sad zamisli kako je liječnicima s familijom i djecom. Djeca trebaju isto znati njemački,treba im naći posao kao i ženi.
Nije to samo spakirati kofere i otići.
Skandinavija je poseban slučaj,jer tu treba dobro savladati jezik .
__________________
Najbitnije je da ljudi mogu sami odrediti kako će živjeti, pa ako netko misli iseliti, to je njegova odluka. Šteta je za državu i društvo da gubi iznadprosječne, jer oni poboljšavaju državu i društvo.

Ja sam odlučio porez plaćati u Hrvatskoj, a možda čak pomognem na direktni ili indirektni način da se Hrvatska poboljša kao društvo.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 09:56   #22
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne vidim Hrvatsku kao zemlju katoličkih talibana. Naprotiv, sve vrvi od smradova, lopovluka, izdaje, pederluka, razvrata, licemjerja, droge, korumpiranosti... Jedna sitna zemljica-kolonijica koja će propasti u dugovima i biti raskrčmljena do zadnjeg otoka i kapi vode. Treba bježati, ali u Kinu ili Rusiju, gdje ne vlada liberalcionistički trol preko svojih marioneta. Ili ostani, zapjevaj Himnu na šekretu i sačekaj što će reći MMF kroz koju godinu.
Više manje sve moderne razvijene i zemlje u razvoju imaju probleme koje si napisao. Propasti nećemo, neće nam dati kreditori zato jer dug treba vratiti. MMF nije loša opcija, posebno za one koji su u privatnom sektoru i koji nose 99% krize na svojim leđima.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 09:59   #23
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Generalno smo se raspali, gotovi smo.
Mi nismo na rubu provalije nego smo skočili već prema dolje i sada jedino ostaje pričekati koji mjesec dok ne lupimo o dno.
Kakav raspad, daleko smo mi od raspada. U slijedećim godinama najviše će najebati sisači državnog proračuna, ali to je definitivno najbolje što Hrvatsku može zadesiti. Sisače državnog proračuna kriza nije dotakla, ali će ih nedostatak love malo korigirati.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 10:04   #24
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Odličan post.
Mislim da se ljudi ne iseljavaju zbog drugačijeg svjetonazora (barem je kod mene taj slučaj), nego zbog ekonomskih razloga. Stanje je sve gore i gore,a ni za 10 godina neće biti ništa bolje. MMF nam kuca na vrata,a to znači daljnje restrikcije U takvoj je situaciji najbolje otići.
MMF je najbolje što se ovih dana Hrvatskoj može dogoditi. S tim se neće složiti oni koji plaću dobivaju iz državnog proračuna, ali morali su i oni jednom doći na red.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 10:37   #25
Vratila sam se u RH zbog ljubavi jer moj surug nije želio napustiti RH.. danas opet razmišljam o kolosalnoj grešci koju sam napravila jer ovdje samo životarimo ako usporedim život koji sam imala prije dolaska u RH.

Najviše me smeta inertnost naroda koji će na temu braka (koji kak se sklopi tak se i raspadne) dići se na noge i učiniti sve za tako nebitnu temu u ovom trenu, dok mu mnogo preće i bitnije prolaze bez ijednog podignutog glasa, ruke, transparenta....

Moj svjetonazor nije ni blizu onome što se ovih dana većinski pokazuje, počevši od mojih doma pa okoline, jer odrasla sam i sazrela u puno naprednijem društvu koji cijeni slobode, raznolikost... i polako, ali sigurno ću ponovo otići tamo gdje mi je bilo ugodnije... bez obzira što je to strana zemlja, ali me primila i dala mi bolji život od ove koja mi je trebala biti dom.
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Old 09.11.2013., 10:43   #26
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kakav raspad, daleko smo mi od raspada. U slijedećim godinama najviše će najebati sisači državnog proračuna, ali to je definitivno najbolje što Hrvatsku može zadesiti. Sisače državnog proračuna kriza nije dotakla, ali će ih nedostatak love malo korigirati.
Mi smo društvo koje se ne može složiti niti oko svoje povijesti niti oko svoje budućnosti i kao takvi osuđeni smo tapkanje u mjestu.
gromukoprive is offline  
Old 09.11.2013., 12:07   #27
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Mi smo dosad imali bal vampira u kojem nam je isisavana esencija do granice uništenja. Sad te esencije nestaje, pa će dobar dio vampiri morati krepati, a ostali će se morati prilagoditi, ako ne žele krepati.
Oni će za sebe naći finog i pristojnog kruha.

Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Mi smo društvo koje se ne može složiti niti oko svoje povijesti niti oko svoje budućnosti i kao takvi osuđeni smo tapkanje u mjestu.
Kao što kažu ameri "Follow the money".
Tko od toga ima koristi?
alohae is offline  
Old 09.11.2013., 12:22   #28
Ova slika savršeno demonstrira mentalitet Hrvata.



Zorozg is offline  
Old 09.11.2013., 12:44   #29
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

je potpuno neutemeljeno i zlonamjerno u odnosu na respektabilan broj građana Hrvatske - dakle naših hrvatskih sunarodnjaka - koji dijele to svjetonazorsko i vrijednosno stajalište.
Hm, kako to lijepo eufemistički pišeš kao da se radi o nekom legitimnom, intelektualno ispunjenom svjetonazoru umjesto bezumnoj kolektivnoj navici tradicije indoktrinirane za vrijeme djetinjstva sa bizarnim pričama o drevnom židovskom zombiju koji je radio čudesa, govorećoj zmiji, trostrukoj osobi, djevici koja je imala spolni odnos s duhom bez penetracije...a sve to bazirano na primitivnoj pustinjskoj kulturi ignoramusa koji su živjeli u pred-znanstveno doba.

Zamisli si sljedeću situaciju:
Čovjek, s osnovnim znanstvenim obrazovanjem, ali nikada nije čuo za svjetska praznovjerja(islam, kršćanstvo, hinduisam, itd.), dođe jednog dana u knjižnicu i podigne jednu od tih "svetih" knjiga.
Što je vjerojatnije, da će odmah odbaciti demostrativno istinit način razmišljanja baziran na dokazima i razumu ili da će se samo zabaviti mitovima kao da čita Gospodar Prstenova?

Postoji razlog zašto sva svjetska praznovjerja, osobito krćanstvo i islam, agresivno tjeraju institucionalizirano indoktriniranje djece dok još nemaju nikakvo znanje i logičke navike.

Stoga takav "svjetonazor" omogućen preko čiste sile, ne zaslužuje nikakvo poštovanje već samo prezir i javno odbacivanje.
Zorozg is offline  
Old 09.11.2013., 13:07   #30
Znate što ću ja reći jedva čekam dan kada novac bude nestao. Što će nam taj glupi papir kojeg nam je Sotona dala? Samo stvara probleme, podjele i svađe kod ljudi. Zemlja nije naše vlastništvo ona je naša majka i mi smo njezina djeca. On nije dala cijenu svojim plodovima, dala nam je da uzmemo koliko nam je potrebno i da prije svega čuvamo te plodove, i poštivamo sav život na Zemlji. Mi sa novcem i umjetnim načinom života sve više i više trošimo i uništavamo njezine plodove. A novac i podzemni svijet neka već jedanput napuste ovaj svijet, ne želimo više njihovo pokvareno voće.

Kao što je jedan prorok jedanput rekao: Za one koji vole više novac od sebe, mjesta za njih više neće biti u raju.

Tako da je za mene Hrvatska i sve druge siromašne zemlje na svijetu su raj na Zemlji. Sve polako dolazi do istine zlo više ne može manipulirati. Živimo u vrijeme čistke!
patak360 is offline  
Old 09.11.2013., 13:22   #31
Quote:
patak360 kaže: Pogledaj post
Znate što ću ja reći jedva čekam dan kada novac bude nestao. Što će nam taj glupi papir kojeg nam je Sotona dala? Samo stvara probleme, podjele i svađe kod ljudi. Zemlja nije naše vlastništvo ona je naša majka i mi smo njezina djeca. On nije dala cijenu svojim plodovima, dala nam je da uzmemo koliko nam je potrebno i da prije svega čuvamo te plodove, i poštivamo sav život na Zemlji. Mi sa novcem i umjetnim načinom života sve više i više trošimo i uništavamo njezine plodove. A novac i podzemni svijet neka već jedanput napuste ovaj svijet, ne želimo više njihovo pokvareno voće.

Kao što je jedan prorok jedanput rekao: Za one koji vole više novac od sebe, mjesta za njih više neće biti u raju.

Tako da je za mene Hrvatska i sve druge siromašne zemlje na svijetu su raj na Zemlji. Sve polako dolazi do istine zlo više ne može manipulirati. Živimo u vrijeme čistke!
Da je svijet odlučio živjeti samo od onog što bi proizvela priroda, onda nas ne bi bilo 6 milijardi, pitanje je ne bi li nas sve pokosio neki virus.

Istina je i to da je ljudska glad za imati još više destruktivna i da je planeta svaki dan sve manja.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 13:25   #32
Mentalitet dijela hrvata, i to manjine. 700 000 potpisa, od kojih su mnogi dali potpis zato jer su nagovoreni je još uvijek 25% odraslog stanovništva. Mentalitet hrvata je mnogo zdraviji, samo ljudi još nisu naučili živjeti demokraciju, premalo je vremena prošlo.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 13:34   #33
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Da je svijet odlučio živjeti samo od onog što bi proizvela priroda, onda nas ne bi bilo 6 milijardi, pitanje je ne bi li nas sve pokosio neki virus.

Istina je i to da je ljudska glad za imati još više destruktivna i da je planeta svaki dan sve manja.
Priroda ima svoje zakone i prema tim zakonima ona isto regulira broj ljudi ovdje na Zemlji i također sva druga bića, da sve bude balansirano. Ali moramo shvatiti da priroda nije ne živa stvar, ona ima svoj duh. To nas uče američki domorodci, oni vjeruju u majku prirodu i također u Boga, i naši roditelji su nas stvorili od velike ljubavi. Zato nikada neće doći do uništavanja cijeloga života na Zemlji, pa tako ni ljudske rase. To podzemni svijet želi, zato što mrze Boga i žele se putem njegove djece čovječanstva osvećivati.
patak360 is offline  
Old 09.11.2013., 13:41   #34
Quote:
McFuck kaže:
Pametujes nam iz Velike Britanije.
Čekaj, čekaj... tip koji je napisao ovo:

Quote:
PowerLock kaže:
Svatko će ići tamo gdje je zadovoljniji i gdje se bolje osjeća. Hrvati su katolici i konzervativni i tako svoju zemlju žele nastaviti izgrađivati u EU okviru. Oni kojima to ne odgovara mogu otići kud god žele, jednako kao što će se i u Hrvatsku - realno je očekivati - s vremenom početi doseljavati Nizozemci i drugi koji imaju konzervativna gledišta koja su manjinska u njihovim domovinama i koji ne mogu više podnositi multi-kulti tiraniju u vlastitim zemljama.
...je otišao živjeti u Veliku Britaniju?!?!? Ovoga nema ni u scenarijima Dušana Kovačevića.

Quote:
Uskok Marko kaže:
Neke stvari se kod nas ne mijenjaju.
Aleksa Šantić je bio Srbin i živio je u Mostaru. Koliko bi Neretva trebala imati obala pa da se na jednoj od njih skrase njegovi sunarodnjaci i sumještani, daleko od svih ustalija i bastaša?

Quote:
PowerLock kaže:
Osoba koja prihvaća svoj nacionalni identitet i koja temeljem tog identiteta dijeli ljubav i solidarnost sa pripadnicima svoje nacije (kako u etničkom tako i u političkom smislu) nikada se neće razbacivati uvredljivim etiketama prema tako značajnom broju pripadnike te nacije
Zašto? Zato što je to ružno ili zato što ih je "značajan broj" pa bi te mogli prebiti kad se nađu uvrijeđenima te konzekventno ispada da manjine smijemo vrijeđati izrazima kao "peder, Srbin, komunjara, lezba, jugonostalgičar, soroševac, cigan" jer su preslabe da nam uzvrate?


EDIT:

Kad se već šamaramo poezijom, evo jedne prikladne i za temu i za trenutak. Ne zamjerite mi što je pjesnik Nizozemac.

Quote:
Branimir Štulić kaže:
Da je igra zamisljena da zabavlja djecu
To znate jel da
A da na djeci ostaje da mijenjaju stvari
I to znate jel da
Da drugi misle za vas
To vas ne smeta
Navikli ste se
A da postoje zakoni jaci od propisanih
To ne znate
To su heroji govorili
Kad su bili mali

Lose, lose
MSP
Who cares
Uzas

(Maloumno
Ponizavajuce)

Da je lijepo biti jak u krevetu i na pistolju
To smo culi jel da
D je lijepo prevariti glupljeg od sebe
I to smo culi jel da
A gledati trunku u tudem oku
A ne vidjeti balvan u svom
I to znamo jel da
A da je hrabrost braniti sebe od drugog
A cojstvo druge od sebe
E to ...

A da su ljudi pingvini
Pa kad jedan padne da ostali skacu
A da su ljudi dupini
Pa da se nijemo dogovaraju
A da su ljudi ptice
Pa kad odlete da zadnji svijecu gasi
A da nigdar nije a da nekak nije
I da nigdar ne bu a da nekak ne bu
E to se bute uvjerili

Zadnje uređivanje Sova77 : 09.11.2013. at 14:09.
Sova77 is offline  
Old 09.11.2013., 14:38   #35
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
A ništa sretno, meni nečeš faliti, samo povečavaš udio nas nacionalističkih katotalibana
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2013., 14:59   #36
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A ništa sretno, meni nečeš faliti, samo povečavaš udio nas nacionalističkih katotalibana
Zeliš reći da se povećava udio vas domaćih izdajnika i gaćoskidača pred svime što je strano?
Champion_1 is offline  
Old 09.11.2013., 15:16   #37
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Zeliš reći da se povećava udio vas domaćih izdajnika i gaćoskidača pred svime što je strano?
Ja sam hrvatski nacionalist, dakle izdajnik Hrvatske sigurno nisam, imaš još pitanja?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2013., 15:47   #38
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja sam hrvatski nacionalist, dakle izdajnik Hrvatske sigurno nisam, imaš još pitanja?
Nemam Collinse, nemam. Sve mi je jasno. Takav tip "nacionalista" je ovu zemlju i doveo do ovog stanja.
Champion_1 is offline  
Old 09.11.2013., 15:56   #39
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Nemam Collinse, nemam. Sve mi je jasno. Takav tip "nacionalista" je ovu zemlju i doveo do ovog stanja.
A u zadnjih 13 godina su vladali europejci i liberali, jesu i za tih 13 godina nacionalisti krivi?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2013., 16:12   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A u zadnjih 13 godina su vladali europejci i liberali, jesu i za tih 13 godina nacionalisti krivi?
Ti "nacionalisti" su i glasali za tu žgadiju. "Lijeva ruka - desni džep", ruka ruku mije. :riga: Da stvar bude jasna, ova vlada sada je jedna još nesposobnija gomila nenormalno napuhanih bahatih kretena. I sada kad vidim da za slijedeće izbore opet pričaju o HDZ-u kao potencijalnom kandidatu za dobiti izbore poželim da padne atomska bomba, majke mi. To nije nego za poredati sve te glasače i redom krampom u čelo.
Champion_1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.