Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 21:29   #21
mislim da možeš običan uljni lak..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 23:18   #22
Quote:
Plitvice kaže: Pogledaj post
Imam problem pa molim pomoć.
Željezna ograda je vani, dakle pod utjecajem kiša,sunca, ...
Na željeznu ogradu je stavljena nitro temeljna boja pa me zanima što se može staviti kao završna boja. Naime, plan je da se ograda oboja u sivo i to da ima izgled kovanog željeza, okvir bi bio tamniji, a unutarnji stupići bi bili malo svjetliji. Ne možemo naći takvu završnu nitro boju, a ni sivu običnu. takve nijanse boja ima hamerite, ali on ne dolazi u obzir. Imam informaciju da se na nitro temeljnu boju može staviti uljana završna boja, ali da obrnuto ne može. Da li imate kakav prijedlog?
Unaprijed vam hvala.
Ako imaš nitro temelj, možeš lakirati ili nitro ili uljnim lakom.Nikako nije preporučljivo ići nitrom na uljnu podlogu.
__________________
bracek
bracek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 01:34   #23
nitro temeljna i šta na nju

trebam mali savijet vezano za nitro i vodene boje

znači ovako, napravili smo željeznu ogradu i prebojali je sa jednim slojem nitro temeljne boje za metal (tu boju smo imali od prije), otišli u prodavaonicu po još nitro temeljne boje za još jedan sloj i trgovac nam kaže da više nema boja na nitro bazi

e sad pitanje, da li bi mi na taj jedan sloj nitro temeljne boje mogli staviti jedan sloj vodene temeljne boje i na to završnu boju na bazi vode ili moramo skidati ovaj jedan sloj nitro boje, pa sve ispočetka sa bojama na bazi vode

hvala
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:48   #24
otići u drugu trgovinu i kupiti nitro temelj
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 10:31   #25
ha, ha ova ti je dobra

krivo sam se izrazila u prethodnom postu, boje na nitro bazi su povučene iz prodaje u svim trgovinama (mislim od 01.04.) radi nekog novog zakona o zaštiti okoliša ili nešto tako, u ponudi postoje samo boje na vodenog bazi
goga_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 15:53   #26
ma samo udri, na nitro temeljnu može bilo koja boja, podići se sigurno neće
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:24   #27
a što nakon godinu dvije, kad kroz boju izbije rđa?
dali je dovoljno sve jednostavno ponovo prefarbati ili je potrebno pobrusiti i "što ja znam što sve ne" pa onda prefarbati?
hvala!
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:32   #28
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
a što nakon godinu dvije, kad kroz boju izbije rđa?
dali je dovoljno sve jednostavno ponovo prefarbati ili je potrebno pobrusiti i "što ja znam što sve ne" pa onda prefarbati?
hvala!
Izbijanje hrđe prvenstveno ovisi o tome koliko je podloga dobro bila pripremljena, da li ste stavili neko antikorozivno sredstvo i sl. a i o sloju laka, odnosno da nije previše transparentan. Ja bih se na vašem mjestu odlučio za hammerite boju koja mi se pokazala do sada vrlo postojanom na hrđu.
A ako vam probije hrđa, naravno da to mjesto treba izbrusiti (kao i karijes u zubu) što je moguće bolje dok se ne dođe do zdravog željeza.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:42   #29
Ako je prvi sloj temeljna a drugi pokrivna to je sasvim dosta za idućih bar 10god.
Moja ograda ni nakon 20 god. nema ni točkice hrđe.Ali zato treba biti trijezan kada se farba.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 01:04   #30
prije 2 godine na gola vrata od željeza napravljeno je:
premaz onom tekučinom koja skida hrđu...
brušenje površine nakon 1 sat
temeljna boja
završna boja -2 premaza.
danas na par mjesta vidim rđu.
možda zbog soli u zraku (dalmacija) sve to ubrzano ide..
ta hammerlite boju sam čula, tad mi se učilila preskupom.
još uvijek imam boje od prošlog farbanja..
mislim da ću je potrošiti.

dakle, pobrusiti ću svakako, hvala na savjetu.
i na pobrušenu površinu staviti temeljnu boju pa na nju ovu završnu.
jel to ok?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 01:26   #31
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
prije 2 godine na gola vrata od željeza napravljeno je:
premaz onom tekučinom koja skida hrđu...
brušenje površine nakon 1 sat
s malom razlikom u redoslijedu!!!!
prvo pobrusiš, onda naneseš antikorozin, inače bude ispod boje opet tulum
btw, skupo je relativna stvar, lako moguće da će te ovako ispasti skuplje, ako ne računamo rekreaciju
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 01:36   #32
eto razloga tulumu rđe... hvala
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:50   #33
Hamerit boje idu direktno na metal, znaći bez temeljne ( nemojte niti pokušavati nanositi hamerit boju na bilo koju temeljnu ) boja je odlična a imate i hameritov efekt lak koji je fantazija. Aprije bojanja nikako ne zaboraviti površinu premazati sa antikorozivom ( to je ustvari kiselina ) koji će površinu odmastiti i očistiti od sve prljavštine pa boja dobro drži dugo godina.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:32   #34
dali to znači da na već obojanu površinu ne mogu staviti tu boju, nego moram kompletno sve prebrusiti i sve izpočetka farbati?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:33   #35
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
dali to znači da na već obojanu površinu ne mogu staviti tu boju, nego moram kompletno sve prebrusiti i sve izpočetka farbati?
Dobro pitanje, mislim da se u tom slučaju stavlja primer, sredstvo za ostvarivanje boljeg kontakta sa podlogom, bar je tako za obojane materijale.
S obzirom da ti već imaš obojanu ogradu, nema svrhe zezati se sa tim, dobro pobrusi hrđave dijelove, namaži sa antikorozinom, dva sloja laka kojeg imaš na to i gotova priča.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 19:37   #36
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Hamerit boje idu direktno na metal, znaći bez temeljne ( nemojte niti pokušavati nanositi hamerit boju na bilo koju temeljnu ) boja je odlična a imate i hameritov efekt lak koji je fantazija. Aprije bojanja nikako ne zaboraviti površinu premazati sa antikorozivom ( to je ustvari kiselina ) koji će površinu odmastiti i očistiti od sve prljavštine pa boja dobro drži dugo godina.
ne bi se složio, imam loše iskustvo sa tom razvikanom bojom
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:08   #37
Zatvarali smo garažu stijenom gdje je gornji dio bio stakleni a donji od čeličnog lima.Uzeli smo Hameritov efekt lak boje bakra.Odnijeli kod lakirera, odmastili lim, osušili.Čovjek ga je naslonio okomito na zid i počeo farbati špricanjem.Nakon jedne minute sav lak koji je bio nanesen na lim jednostavno je SKLIZNUO sa njega.Mi smo se samo pogledali, ono, nemreš vjerovat.Zatim ga je stavio vodoravno na nogare pošpricao, ostavio par sati da se malo osuši i bilo je u redu.
Inače mu treba par dana da se potpuno osuši i zato više ništa ne radimo sa njim.
Evo to je jedno iskustvo sa Hameritom.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:53   #38
Quote:
Damir66 kaže: Pogledaj post
Zatvarali smo garažu stijenom gdje je gornji dio bio stakleni a donji od čeličnog lima.Uzeli smo Hameritov efekt lak boje bakra.Odnijeli kod lakirera, odmastili lim, osušili.Čovjek ga je naslonio okomito na zid i počeo farbati špricanjem.Nakon jedne minute sav lak koji je bio nanesen na lim jednostavno je SKLIZNUO sa njega.Mi smo se samo pogledali, ono, nemreš vjerovat.Zatim ga je stavio vodoravno na nogare pošpricao, ostavio par sati da se malo osuši i bilo je u redu.
Inače mu treba par dana da se potpuno osuši i zato više ništa ne radimo sa njim.
Evo to je jedno iskustvo sa Hameritom.
Ako je riječ o limu normalno da če skliznuti i sušiti danima kada niste stavili primer,koji se inače stavlja na obojene metale. Ako se još nije počeo ljuštiti to samo pokazuje koliko je kvalitetan.
Onima koji su ne zadovoljni s hameritom pretpostavljam da nisu poštivali uputstva o primjeni.
To šta ga reklamiraju da se maže direktno na hrđu

Brušenje hrđe što više,pranje podloge razrjeđivačem,antikorozivni pred premaz,vremenski razmak između nanošenja slojeva i debljina nanosa,su presudni za dobiti zaštitu,kakvu proizvođač tvrdi da se dobije.
1L 3-3.5 m2 u dva nanosa.
Traje viječno.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 23:14   #39
vidim ja da pišem uzalud, svi ponavljate isto a nitko ne čita prethodne postove
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 00:24   #40
Quote:
Damir66 kaže: Pogledaj post
Zatvarali smo garažu stijenom gdje je gornji dio bio stakleni a donji od čeličnog lima.Uzeli smo Hameritov efekt lak boje bakra.Odnijeli kod lakirera, odmastili lim, osušili.Čovjek ga je naslonio okomito na zid i počeo farbati špricanjem.Nakon jedne minute sav lak koji je bio nanesen na lim jednostavno je SKLIZNUO sa njega.Mi smo se samo pogledali, ono, nemreš vjerovat.Zatim ga je stavio vodoravno na nogare pošpricao, ostavio par sati da se malo osuši i bilo je u redu.
Inače mu treba par dana da se potpuno osuši i zato više ništa ne radimo sa njim.
Evo to je jedno iskustvo sa Hameritom.
To se dogodilo i meni kada sam ga nanosio špricom,popizdio sam.
E onda sam uzeo mali valjak i bilo je sve 5.
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.