Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 22:48   #141
Quote:
Jelsa49 kaže: Pogledaj post
Oprostite Madam.Poslije ove vaše tvrdnje o preporuci knjige koja prelazi nečije stručne mogučnost vjerujem da ovu knjigu niste ni otvorili.Dovoljno je imati i pola srednje škole da bi se shvatilo što je pisac htio da kaže u ovoj knjizi.
nemoj inzistirati, osim ako si akviziter za tu knjigu ....sranje košta 800 i kusurkuna a nitko, ali baš nitko ju ne može iskoristiti, osim da mu zauzima 4cm širine u polici ...discussion over and out
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 23:02   #142
To"sranje" kako Vi kažete ima 750 str. i napisno je od strane THE ROYAL HORTICULTURAL SOCIETY.A to da je nemože nitko iskoristiti je jako smiješna tvrdnja.Jedan mali savjet- pročitajte je.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:24   #143
Biljke na nenatkrivenom balkonu

imam problem, a to je da mi balkon nije u potpunosti natkriven pa po cvijeću često zna pljuštati kiša. kojim vrstama ne smeta kiša?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 18:05   #144
Quote:
azuro kaže: Pogledaj post
imam problem, a to je da mi balkon nije u potpunosti natkriven pa po cvijeću često zna pljuštati kiša. kojim vrstama ne smeta kiša?
Svim biljkama više ili manje odgovara kiša.Mogući problem jedino sa biljkama koje ne vole "mokre noge".Taj problem rješavaš na taj naćin da izostaviš podlošku u kojoj se sakuplja voda.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:49   #145
kao sto je već rećeno svako cvijeće podnosi kisu samo ako je nema previše... ja imam isto ne natkriveni balkon kao i većina ljudi... a sadio sam na njega

Baccopu... i super je uspjevala
Pelargoniju
Surfiniju
Verbenu
i uspijevale su super...
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 13:36   #146
Ja imam adame, kane, nekakvo lišće kao široki šaš, oliander, lovor, palme,a od sitnijeg verbenu, ono malo sitno zeleno puzajuće sa bijelim cvjetićima, slak, mirtu - sve u loncima, na otvorenom balkonu-terasi!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:17   #147
hmm nisam siguran u čemu je onda problem... do sada sam imao viseće duple pelargonije i bile su ok do kišnog perioda sredinom ljeta... nakon toga su se totalno ofucale i tako već drugu godinu za redom.. probat ću s nečim drugim ove godine
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 15:37   #148
Pokušaj sa portulacom oleacea.Krasan hibrid,ima listove kao i divlji portulak.
Izloži ga suncu i usred ljeta imaš prekrasan viseći tepih.Neotporan na zimu.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:15   #149
Quote:
azuro kaže: Pogledaj post
hmm nisam siguran u čemu je onda problem... do sada sam imao viseće duple pelargonije i bile su ok do kišnog perioda sredinom ljeta... nakon toga su se totalno ofucale i tako već drugu godinu za redom.. probat ću s nečim drugim ove godine
samo puno prehranjivanja... jako puno prehranjivanja....
kos pelargonije je gotovo nemoguce pretjerati s gnojivom... i da vidiš kako rastu...

ps. stare cvijetove koji su ocvali redovito otkidati, isto tako i s lišćem postupiti...
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:59   #150
Quote:
azuro kaže: Pogledaj post
hmm nisam siguran u čemu je onda problem... do sada sam imao viseće duple pelargonije i bile su ok do kišnog perioda sredinom ljeta... nakon toga su se totalno ofucale i tako već drugu godinu za redom.. probat ću s nečim drugim ove godine
Dupli cvjetovi su jako osjetljivi na kišu! Meni su cvjetovi duple pelargonije počeli smeđiti od kiše, a i cvjetovi petunije duple i jednostruke bijele propadaju nakon kiše.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:13   #151
bijela boja obićno je kod svakog cvijeća osjetljiva i nježnija... te nakon kiše požuti i brže propada... a zboh ćega stvarno nemam pojma...
možda zbog toga sto se na bijeloj boji najbolje istiću oštećenja ..
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:38   #152
Quote:
azuro kaže: Pogledaj post
hmm nisam siguran u čemu je onda problem... do sada sam imao viseće duple pelargonije i bile su ok do kišnog perioda sredinom ljeta... nakon toga su se totalno ofucale i tako već drugu godinu za redom.. probat ću s nečim drugim ove godine
Jesu pelargonije isto što i lize, narodski rečeno?
Ako jesu, meni to nikako ne ide...uvijek su mi rijetke i slabo cvjetaju. Puste duge grane sa rijetkim listovima i malo cvijeta. Držim ih na sunčanom, dakle ne u hladu. I prihranjujem kao i sve drugo, tekućom prihranom preko zalijevanja i sve ide super, one nikako! Šta kažete?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:46   #153
Koliko znam pelargonija i liza nije isto. Pelargonije još narodski zovu muškatli a liza je vodenika.
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:48   #154
Stvarno neznam u čemu ti je problem s pelargonijama. Moje cvatu cijelo ljeto i prežive na stubištu za sljedeću sezonu, evo već neke imaju pupove jer je prije ovog zahlađenja bilo jako toplo.
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:06   #155
Quote:
lily2 kaže: Pogledaj post
Koliko znam pelargonija i liza nije isto. Pelargonije još narodski zovu muškatli a liza je vodenika.
Liza nije vodenika!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:13   #156
Evo i opisa sa neta o lizi. Neznam na koji onda cvijet misliš. Jednogodišnje vodenike koje se najčešće sade u vrtu (Impatiens walleriana)
Još neka imena: krna, marljiva lizica,vodenica
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:40   #157
Quote:
lily2 kaže: Pogledaj post
Evo i opisa sa neta o lizi. Neznam na koji onda cvijet misliš. Jednogodišnje vodenike koje se najčešće sade u vrtu (Impatiens walleriana)
Još neka imena: krna, marljiva lizica,vodenica
Vodenike mi super idu, tako da to znam.
A na googlu sam tražila slike i evo: pelargonija=muškatli=liza.
U svakom slučaju, hvala za trud!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:10   #158
nazivi u narodu...
pelargonija: liza,muškatli,kiseli,ledeni i slićno
Impatiens : vodenika, vodenica, ljepa liza, ljepi ivo, pištike, lize i sl..
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:24   #159
Svake godine imam isti problem sa sulfinijama, a i petunijama. Naime, sredinom ljeta ih napadne neka bijela uš i uništi mi ih. Kako da to spriječim, da li je možda previše vode? Držim ih na svijetlom i sunčanom.
I još jedno pitanje:
Šta učiniti da budu guste, a ne da imaju svega 5-6 visećih grana(kao moje, a redovito prihranjujem) i da cvjetaju više nego samo na vrhovima?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 14:45   #160
Bakope su mi prelijepe. Kako da dobijem bogatu "viseću loptu" od njih? ...nekako mi uvijek sredina lonca bude siromašna u odnosu na vanjske rubove koji budu gusto prekriveni visećim izdancima.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.