Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 14:25   #6361
Quote:
Rudyy kaže: Pogledaj post
Da, za rehabilitaciju stavila sam i logopediju na listu, ali za to znam da nemam dosta bodova, ali i rehabilitaciju bi fakat htjela upisati
Hvala ti, takoder
Također, stvarno ne znam što ću ako ne upadnem haha, eto buduća kolegica nadam se
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:19   #6362
Quote:
luciazi kaže: Pogledaj post
Prije svega, moj je prosjek bio sveukupno 3.9 i svi su mi govorili da neću moć upisat, ali eto... jesam (i bila sam 27 od 40)
Sve što trebate je briljirati na motivacijskom, napisati solidno maturu i imati jaaaako puno želje studirati to.
Toliki je i moj prosjek zasad, s tim da ću ga malo podići s ocjenama iz 4. razreda. Inače, mislila sam da mi neće biti problem upasti s takvim prosjekom i tek sam čitajući ove postove shvatila da ljudi koji se prijavljuju većinom imaju prosjek oko 4.6 iz srednje škole, što me zapravo jako zastrašilo.
Za maturu se ne brinem toliko, mislim da ću tako nadoknaditi malo lošiji prosjek, a niti motivacijski razgovor mi nije problem uopće.
Sad se samo nadam da neće biti puno "boljih" od mene
Tigresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:18   #6363
Quote:
grind kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me diplomski studij socijalne pedagogije na ERF-u. Slala sam mail prodekanici, koja me uputila na gospođu u referadi, kojoj sam zatim poslala mail, no dobila sam odgovore potpuno nepovezane s mojim pitanjima. Uglavnom, trenutno sam studentica 3. godine sociologije i nakon završenog diplomskog na trenutnom faksu, htjela bih upisati diplomski na ERF-u. Zanima me, što se tiče razlikovne godine, mogu li se ti predmeti polagati tijekom 4. ili 5. godine diplomskog studija na nekom drugom fakultetu (znači tijekom diplomskog na trenutnom fakultetu bi htjela početi polagati razlikovne predmete vezane uz socijalnu pedagogiju, kako bi nakon diplomirane sociologije upisala diplomski studij socijalne pedagogije)? Koliko zapravo polaganje razlikovnih predmeta traje i mogu li se oni prilagoditi prema mogućnostima i obavezama studenta ili je potrebno pohađati predavanja? Što se tiče prosjeka, gleda li se samo prosjek fakulteta koji je student već završio ili se gleda i prosjek položenih razlikovnih predmeta? Hvala
imamo sličan problem, ja bih voljela na diplomski defektologije.. inače završavam učiteljski. isto sam slala mail prodekanici koja mi je rekla da to nije moguće, a čula sam za slučajeve da su cure primljene isto sa učiteljskog.. tako da bi najbolje bilo otići osobno na erf i pitati tete u referadi sve što te zanima. a što se tiče socijalne pedagogije, na stranicama faksa sam pročitala da se treba položiti 11 predmeta razlike, za to će ti trebati cijela akademska godina, dok npr za defektologiju treba samo 4. Tako da će ti diplomski, umjesto 2 godine, u najboljem slučaju trajati 3 godine nezz jeli moguće polagat razlikovne predmete i redovno bit na trenutnom fakultetu.. pitaj i na svom fakultetu i na erfu
kata352 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:48   #6364
Quote:
kata352 kaže: Pogledaj post
imamo sličan problem, ja bih voljela na diplomski defektologije.. inače završavam učiteljski. isto sam slala mail prodekanici koja mi je rekla da to nije moguće, a čula sam za slučajeve da su cure primljene isto sa učiteljskog.. tako da bi najbolje bilo otići osobno na erf i pitati tete u referadi sve što te zanima. a što se tiče socijalne pedagogije, na stranicama faksa sam pročitala da se treba položiti 11 predmeta razlike, za to će ti trebati cijela akademska godina, dok npr za defektologiju treba samo 4. Tako da će ti diplomski, umjesto 2 godine, u najboljem slučaju trajati 3 godine nezz jeli moguće polagat razlikovne predmete i redovno bit na trenutnom fakultetu.. pitaj i na svom fakultetu i na erfu
Ja sam isto na uciteljskom i taman sam pocela istrazivat o tome da kad zavrsim studiji se probam upisat na diplomski studij Edukacijske rehabilitacije. I sad gledam uvjete za upisi i jedan od uvjeta:
- završen preddiplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij u području društvenih, humanističkih ili biomedicinskih znanosti

Uciteljski studiji spada pod drustvene znanosti, zato ne razumijem zasto te je prodekanica odbila.
__________________
Vogue, bitch!
Avangardna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:09   #6365
Evo jutros sam zvala referadu i rekli su da smo mi s Učiteljskog studija se mogli upisat prosle godine, a sad to zavisi svake godine kakav ce natjecaj izac.
__________________
Vogue, bitch!
Avangardna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 08:59   #6366
Itko? Postoji li mogucnost studija logopedije uz rad?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 01:11   #6367
bokić

Evo ovako, moj prosjek ocjena iz srednje je mislim oko 3.4
Znam.. prenizak, ali nikako mi se nije daloo učiti, kampanjac do boli
Jaako želim upisati rehabilitaciju.. Zanima me iz vaše perspektive da li imam šanse?
DebMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:17   #6368
Quote:
DebMorgan kaže: Pogledaj post
Evo ovako, moj prosjek ocjena iz srednje je mislim oko 3.4
Znam.. prenizak, ali nikako mi se nije daloo učiti, kampanjac do boli
Jaako želim upisati rehabilitaciju.. Zanima me iz vaše perspektive da li imam šanse?
Mislim da ti je potrebno je*eno rasturiti maturu i razgovor, ali nikad ne znaš kakav prosjek drugu imaju,moj je 4.4/4.5 pa me strah isto haha :/
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:31   #6369
Quote:
horza97 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je potrebno je*eno rasturiti maturu i razgovor, ali nikad ne znaš kakav prosjek drugu imaju,moj je 4.4/4.5 pa me strah isto haha :/
A gledam baš svi imaju prosjek iznad 4.3
Btw, dal se već dobro pripremaš za maturu ili laganini?
DebMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:07   #6370
socijalna pedagogija na erf-u

Planiram se ove godine upisati na SOCIJALNU PEDAGOGIJU, pa bih bila zahvalna ako ima netko tko bi mi mogao odgovoriti na specifična pitanja u vezi pojedinih predmeta i koncepta nastavnog programa, a i osobnih dojmova o samom fakultetu i ljudima.
Hvala
Franka803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:30   #6371
Quote:
-leptirić kaže: Pogledaj post
puno vremena i živaca sam izgubila na studiju prava i sad sam odlučila definitivno odustati i probati upisati nešto drugo, nisam sigurna hoće li to biti ovaj fakultet, još se tražim (), ali imam par pitanja za početak...

zanima me koliko vremena u danu ode na predavanja i jesu li svaki dan?
mora li se učiti svakodnevno?
koliko stranica otprilike imaju knjige?
jesu li profesori strogi ili većina ljudi prolazi i riješava ispite?
jesu ljeta obično slobodna, položi li većina sve ispite već prije ljeta ili se masovno ostavlja za rujan? (ovo me zanima jer ću vjerojatno morati nalaziti nekakve poslove preko ljeta, zbog financija)

što je najteže upisati od tri smjera? meni je zasad najprivlačnija socijalna pedagogija.
i pitanje za koje mi se čini da svi mrze - kakva je situacija kasnije za zapošljavanjem?

probala sam ove informacije naći na temi, na prijašnjim stranicama, ali većinom se pisalo o upisima, a mene zanimaju ovakve "tehničke" stvari jer se ne bih htjela opet zeznuti u vezi faksa, upisati nešto preteško (a pravo mi je nažalost bilo jako teško i oduzelo mi je puno vremena i živaca ).
Hej! Ja sam eto u istoj situaciji, samo što sam ja bila na socijalnom radu. Kao i tebe, zanimaju me iste te stvari iz istog razloga
Zanimalo me jesi li još kakvih odgovora dobila osim onoga od kolegice nešto malo ispod ovoga što si napisala =)
Franka803 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:51   #6372
Quote:
DebMorgan kaže: Pogledaj post
A gledam baš svi imaju prosjek iznad 4.3
Btw, dal se već dobro pripremaš za maturu ili laganini?
Laganini hahah, pošto mi psihologija nosi najviše bodova na skoro svakom faksu koji sam prijavil, to ću zadnjih mjesec dana naučiti da mi ostane svježe, eng mi jako dobro ide, pa to bas i ne pripremam još, a hj i mat imam u školi neku vrstu priprema, pa se podsjećam malo, sve u svemu,ništa posebn, jedino ću tu psihologiju bas naučiti, i motivacijski pripremiti, pročitati još djela za hj i pronjuskati par ispita iz ostalih predmeta
horza97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 16:27   #6373
Question

Pozdrav,
zanima me studij logopedije,da li je baš teško upasti i je li faks težak?
prosjek ocjena mi je 4.6 a ako rasturim maturu(psihologiju) koje su mi šanse da upadnem ako ih prima samo 50?! :/
vanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 08:11   #6374
Pozdrav ekipica
Ima li ERF izvanredni studij? Kakva je stvar sa zaposlenjem?
__________________
"When a man loves cats, I am his friend and comrade without further introduction" - Mark Twain
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 23:54   #6375
Zanima me kako izgleda tekst koji se čita na razgovoru za logopediju?
ddd432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 00:00   #6376
ja sam dobila tekst o pergamentu. mislim da nema nekog posebnog pravila. pročitaš tekst i onda te pitaju da im prepričaš malo i tjt, nije strašno
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:50   #6377
Yo, može li mi netko objasniti što trebam napraviti za taj razgovor. Neki su mi rekli da moram poslat neku prijavnicu jer bez toga ne mogu uopće pristupiti razgovoru, a ostali sasvim nešto drugo i sad sam totalno zbunjena
DebMorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:01   #6378
Quote:
Rudyy kaže: Pogledaj post
ja sam dobila tekst o pergamentu. mislim da nema nekog posebnog pravila. pročitaš tekst i onda te pitaju da im prepričaš malo i tjt, nije strašno
A jel tekst na hrvatskom ili engleskom?
ddd432 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 09:08   #6379
Quote:
ddd432 kaže: Pogledaj post
A jel tekst na hrvatskom ili engleskom?
Na hrvatskom
Rudyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 13:03   #6380
Quote:
Rudyy kaže: Pogledaj post
Na hrvatskom
Joj super, hvala Pitam jer sam čula da je prije državne mature tekst bio stručni i na engleskom jer je većina literature na engleskom.
ddd432 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.