Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 12:42   #81
Quote:
tannalein kaže: Pogledaj post
Mene fascinira cinjenica da moze juhu skuhat
Ugrijati da, bas do tocke kuhanja ne dodje. Ma ne, imam vec razne aparature a ako je nesto mocno i moze svasta sto sad ne mogu onda mozda bi. A juhu, hladnu napravim u green staru, i zakuham.

Meni izgleda da moze mljeti orasaste plodve dobro (ja ih sad mogu mljeti ali je bas dobro).
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:33   #82
Itekako dobro, moze i zitarice mljeti, a od orasastih plodova moze napraviti i maslac (ako se to zeli sprijeciti treba mljeti smrznute orasaste plodove).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:39   #83
U kom smislu zitarice mljeti, u brasno? Ili nesto drugo, grublje? Hm to bi bilo zanimljivo, iako smo nedavno pisali o mlincima za zitarice, ipak bi vise funkcija u jednom aparatu, ostali mi vise ne stanu u spajzu.

Jos neka prednost u odnosu na klasicne aparate?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:45   #84
Da, u brasno.

Prije nego kupis Vitamix, usporedi Vitamix i BlendTec. Potonji ima zanimljive videe sto sve moze samljeti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:26   #85
http://marijanapontoni.com/?p=609
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 15:36   #86
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Zainteresirao me i dio gdje vitamix radi sladoled, a taman razmisljam koju sladoled masinu da nabavim, ima li tko iskustva oko toga?
Lani sam kupio ovo čudo i izuzetno sam zadovoljan.

GELATO CHEF 2200




Aparat je besprijekoran, jedna doza od 750 ml prethodno u hladnjaku rashlađene smjese je gotova za 25 min bez ijednog kristalića i savršeno kremasta tekstura.
Bez obzira na čiji se aparat odlučiš nikako nemoj kupiti Delonghi.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:09   #87
Hvala - ovo s masinama za sladoled istrazujem ponude vec par tjedana, trenutno mi je favorit jedna koja ima dvije posude od 400 ml i mogu istovremeno sloziti dvije razlicite vrste tipa menta i cokolada.
Obicno all in one aparati nemaju uvijek izvedbu kakvu imaju aparati specijalizirani samo za jednu funkciju, pa ne znam kako vitamix radi.

Cure hvala na idejama. Samo Blendtec koji kod mene ima je 1800 eura.
To jedino uzimam u obzir ako sam i uzgaja organsko voce i povrce.
Vitamix je oko 600 eura, s nekim kuponima i popustima oko 520.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:14   #88
Oba proizvodjaca imaju vise modela, tak da provjeri i usporedi. Post linkan gore nemoj uzimati za konacni sud jer zena reklamira Vitamix na blogu. Blogeri cesto dobiju proizvode uz uvjet da napisu pozitivne recenzije.

BTW, jednoj autorici kuharica je Vitamix (ne znam koji model) stao jer se pregrijao dok je radila nut butter. Zvala je servis i rekli su joj da u tom modelu ne smije raditi nut butter.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:19   #89
dižem temu. nama treba dobar multipraktik. iako ne znam za što sve može koristiti, jer ne mogu naći konkretne upute online za neki bolji.
dal se može naribat npr mlado zelje za salatu? paradajz i paprika za salatu? ili još sitnije za npr sataraš, đuveč i sl? htjela bi nešto jak da može drobit led, radit sokove bez guljenja voća, pa eto da se možda i meso usitni za čevape/sarmu
jesam li prezahtjevna? neki prijedlog? cijena : do 2500kn.
edit: zaboravila najvažniju stvar. stan je jedva 38m2, kuhinja je mala i stane jedna osoba, pa nemam gdje staviti ogromno čudo. mroa biti nekak manji jer inaće nemam mjesta za njega.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:41   #90
Ja imam philipsov, star mozda i 10 godina, svakodnevno je u upotrebi, prezadovoljna sam. Moze ribati povrce, rezati na ploske, mljeti orahe, mijesiti tijesto, samljeti led..... Kostao je negdje oko 800-900 kn. Svakako najkoristeniji aparat u mojoj kuhinji....
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:34   #91
Evo i ja bi rado kupila dobar multipraktik pa ako netko ima kakav pametan savjet ili iskustvo za podijeliti bila bi zahvalna..
Što se cijene tiče spremna sam izdvojiti max. 2500kn. Ne mora biti najbolji na svijetu, al da je najbolji koji za te novce mogu dobiti. Uvijet je da ima i dobar sokovnik.
Gledala sam malo na stranicama boscha. Čudi me da oni od 1500-2000kn imaju snagu samo 500W ili 600W dok onaj od 1.400kn ima 1100W- Zna li netko zašto je tome tako??
Gledala sam i Philips- najviše me se dojmio HR 7775 zbog sokovnika- imate li kakvih praktičnih info o njemu?
Ako posjedujete Bosch i Philips multipraktike molim vas da podijelite svoje iskustvo uz točno naveden model istoga. Hvala!
ima me- nema me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:31   #92
Ja sam dobila na poklon Moulinex masterchef 8000
Ima cijelo čudo nastavaka i opcija, za neke se pitam čemu opće služe
Evo link sa videom na jubito http://www.youtube.com/watch?v=00uGt...eature=related
Nešto mi šteka moulinexov web inače bi vam stavila link od tamo
Kada ga isprobam javim dojmove.

Presudnu ulogu kod odabira je odigrala veličina zdjele jer mi je više dosta da sve radim u nekoliko navrata u malim zdjelicama.
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:54   #93
Ima li netko Moulinex multipraktik, FP 517 Masterchef... Našla sam ga na popustu pa se dvoumim bi li kupila ili ne.
Uglavnom, ima i nastavak za mljevenje, i cjedilo agruma i svu silu dodataka pa mi se čini ok, onako, sve u jednom...

Prema slikama, to bi bio ovaj
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 16:02   #94
coco imam ja masterchef 8000, to bi bili isti u biti, samo što moj nema ovaj nastavak za mljevenje mesa.
meni je super, samo mi je zdjela nekako malo preplastična, ne znam u odnosu na sve drugo, posuda se čini krhka pa me stalno strah da nešto ne odlomim iako me to ne sprjećava da je perem u perilici
koliko košta taj koji si stavila sliku i gdje si vidjela na popustu.
mislim da je moj bio 180 eura
__________________
mali ptič
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 13:30   #95
Quote:
*zlata* kaže: Pogledaj post
coco imam ja masterchef 8000, to bi bili isti u biti, samo što moj nema ovaj nastavak za mljevenje mesa.
meni je super, samo mi je zdjela nekako malo preplastična, ne znam u odnosu na sve drugo, posuda se čini krhka pa me stalno strah da nešto ne odlomim iako me to ne sprjećava da je perem u perilici
koliko košta taj koji si stavila sliku i gdje si vidjela na popustu.
mislim da je moj bio 180 eura
U Metrou na popustu (ako imaš one njihove bodove) oko 800kn.. Inače oko 1300..
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 15:44   #96
I ja razmisljam o navedenom uredjaju (FP 517) i to prvenstveno radi mogucnosti mljevenja mesa, da konacno znam sto jedem i placam.


Ajde ako netko ima neka napise iskustva...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 23:26   #97
Zanimljivo, puna cijena Moulinex FP517 Masterchef uređaja u Češkoj je otprilike 835 kuna (preračunato iz čeških kruna).

Metro je ovdje stavio informaciju da je puna cijena kod njih iznad 1000 kuna, a uz stalno trošenje kod njih dobijete naljepnice s kojima, ako ih imate 20, kupite taj uređaj za 839 kuna.

Pitanje: Jesmo li mi stvarno budale?
Lidich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 07:58   #98
Moguce je da jesmo ali, bar ja, ne moram kupiti NISTA kod njih da bi dobio te naljepnice.


Vazno je da uredjaj vrijedi, ako vrijedi, taj novac.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 08:54   #99
Imala Masterchef 8000, nakon manje od godinu dana normalnog korištenja riknuo motor. Kako je to bilo u garancijskom roku, dobila sam novi uređaj, ali sam umjesta Masterchefa uzela Bosch
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:47   #100
Bblue,zanimaju me Vaša iskustva s Vašim Mum46r1 -da li on radi dobro npr .tijesta za mađaricu,kiflice ili slične stvari,ako Vam nije problem objasnite jer on ima snagu motora 500w pa se bojim da ne počme usporavati...???
kika777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.