Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 19:47   #261
Evo me kao netko nov na ovom forumu, u biti citajuci ovu temu sam se registrirala..
Trebala bih jedan savjet. Naime, dobila sam hemoroide na jedan super glup način prije nekih 1,5god koji sada bolje da ne prepričavam jer se svaki put samo nanerviram... Anyway, dosta vremena prije toga, a ni od tada, nisam se usudila prakticirati analni sex jer me strah da se ne upale, krvare itd.. Inace nemam nekih velikih problema s njima, osjetim ih ako dugo sjedim, ak sam prehladjena, ak imam tvrdju stolicu..nisu vanjski i eto većinom se ponašaju pristojno .. no svejedno me strah..
Ako netko ima kakav savjet, ili iskustvo, bila bi zahvalna.
Cheri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 10:11   #262
gle, ja kome god da sam rekla da imam s tim problema oni bi me u šali nagovarali na analni sex

stvar je u tome što mi se to nikada nije svidjelo pa ja ne bih iz tog razloga

ali, sex tj. aktivnost ako nije baš jako nasilno i ako te ne bole mislim da ne bi trebao biti bad

probaj, naravno u fazi dok te ništa ne boli i kada misliš da je sve ok
ak boli ne budeš više i stvar rješena
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 16:30   #263
Ajde hvala ti.. Strah me je zato jer je legica probala, pa joj se pogoršalo, krvarila itd.. ja se nekako tješim da, s obzirom da je unutarnji i ne pravi velike probleme, da ne bi nista bilo tak strašno..
Hmm..
Cheri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 19:48   #264
Spas !!!

Nisam se do sada ovdje javljao pa neznam jeli bilo govora o lijeku protiv hemeroida na bazi voska,bazge...itd.Imam taj recept 100%djeluje.Ako je bilo govora o tome onda ništa.Izvinite na smetnji.Nije problem dati rp.ali mi se ne da toliko pisati ako znate za to.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 21:52   #265
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
Nisam se do sada ovdje javljao pa neznam jeli bilo govora o lijeku protiv hemeroida na bazi voska,bazge...itd.Imam taj recept 100%djeluje.Ako je bilo govora o tome onda ništa.Izvinite na smetnji.Nije problem dati rp.ali mi se ne da toliko pisati ako znate za to.
a ti si htio ovim svojim postom postici tocno sto?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 21:58   #266
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
a ti si htio ovim svojim postom postici tocno sto?
koga to zanima i ako mu treba točno zna što
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:02   #267
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
koga to zanima i ako mu treba točno zna što
tko pita, ne da, to me tata uvijek ucio.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 07:33   #268
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
tko pita, ne da, to me tata uvijek ucio.
obožavam intelektualce !!!
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:02   #269
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
obožavam intelektualce !!!
znas sto, da si htio nekome sa topica pomoci, dao bi recept a ne tu filozofirao. prema tome, brisi s teme. ovdje se ljudi dovoljno muce i bez tebe.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 17:44   #270
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
Nisam se do sada ovdje javljao pa neznam jeli bilo govora o lijeku protiv hemeroida na bazi voska,bazge...itd.Imam taj recept 100%djeluje.Ako je bilo govora o tome onda ništa.Izvinite na smetnji.Nije problem dati rp.ali mi se ne da toliko pisati ako znate za to.
ne znamo, bar ja ne znam pa napiši.

btw koliko dođe pilex, a koliko operacione?
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 18:16   #271
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
znas sto, da si htio nekome sa topica pomoci, dao bi recept a ne tu filozofirao. prema tome, brisi s teme. ovdje se ljudi dovoljno muce i bez tebe.
Pa i liječnici pomažu ljudima,a ljudi to plate i dobro svi sretni i zadovoljni.
Da nije bilo ovakvih reakcija bilo bi free,a sad neka ti se zahvale svi koji su se mogli rješiti problema.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 02:15   #272
Quote:
ddarkok. kaže: Pogledaj post
Pa i liječnici pomažu ljudima,a ljudi to plate i dobro svi sretni i zadovoljni.
Da nije bilo ovakvih reakcija bilo bi free,a sad neka ti se zahvale svi koji su se mogli rješiti problema.
Bas ti i nije neka fora tako se ponasati. S obzirom na tajanstvenost itd drago mi je da te vise nema bez obzira na điđi-miđi recept, koji btw sad jos zelis i naplatiti. Svi smo mi probali svasta od divljeg kestena i inih preparata pa nadalje.
Drago mi je da bar Pilex zaista djeluje (kod vecine ako ne bas kod svih).
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:48   #273
:(

hemeroidi? nadam se...
uglavnom ista stvar mi se desila prije ne znam mjesec dana za vrijeme stolice ili nakon nuzde na papiru sam vidjela krv(valjda svijetle boje), doktorica mi je rekla da buduci da imam rijetko stolicu i tvrdu da poradim na prehrani da je moguce da sam povriedila sluznicu ......i dala mi je recept za faktu..koristila sam ju i mislila proslo mi je...nije me bolilo za vrijeme svega toga...mozda kao da imam malu ranicu...onako peckalo..i evo opet ista stvar, na otvoru vidim samo malu kao ranicu, ne boli me, ali krv se opet pojavila..jako stresno je kada vidim da se prica o nekim ozbiljnim bolestima zbog te krvi aaaaaaaa help pliz-- nadam se da su hemici:P ali ne boli kao sto svi pricaju da je kao simptom hemeroida...
help
nideveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 21:08   #274
najvažnije je kod proktologa na pregled, meni se od detralexa povuko vanjski, unutarnjih nemam, al me svrbi i peče često..
peruckam se i mažem sa faktu i - živim..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 01:13   #275
Quote:
nideveze kaže: Pogledaj post
hemeroidi? nadam se...
uglavnom ista stvar mi se desila prije ne znam mjesec dana za vrijeme stolice ili nakon nuzde na papiru sam vidjela krv(valjda svijetle boje), doktorica mi je rekla da buduci da imam rijetko stolicu i tvrdu da poradim na prehrani da je moguce da sam povriedila sluznicu ......i dala mi je recept za faktu..koristila sam ju i mislila proslo mi je...nije me bolilo za vrijeme svega toga...mozda kao da imam malu ranicu...onako peckalo..i evo opet ista stvar, na otvoru vidim samo malu kao ranicu, ne boli me, ali krv se opet pojavila..jako stresno je kada vidim da se prica o nekim ozbiljnim bolestima zbog te krvi aaaaaaaa help pliz-- nadam se da su hemici:P ali ne boli kao sto svi pricaju da je kao simptom hemeroida...
help
Ciao. Ja sam imao isti - zapravo puno gori problem. Sokirao sam se kad sam vidio kako krv kaplje po skoljci, a koliko je bilo na papiru da i ne pricam. To se sve cesce ponavljalo dok nije postalo svakodnevno. Koristio sam sve i svasta i faktu i ostale kreme itd itd. Sve mi je malo pomoglo ali nista nije rjesilo problem dok nisam saznao za Pilex. Pilex mi je rjesio krvarenje i sve ostale tegobe nakon samo 4-5 dana (pije se 14 dana). I od tada vise uopce ne razmisljam o hemicima tako da ga toplo preporucam. Malo je skuplji ali vrijedi svake lipe (oko 600kn).
Bitno je da ga pijes na usta jednu kapsulu dnevno 14 dana i mjesecima nakon uzimanja nema krvarenja niti boli... jednom nisam imao problema godinu i pol dana sa samo jednom kurom od 14 dana, a uopce ne pazim na prehranu niti ostalo sto uzrokuje hemice.

Nadam se da sam pomogao, javi kako se osjecas nakon kure Pilexom.
Mozes pogledati nesto o preparatu na www.pilex.hr

Sretno!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:47   #276
Ljudi, naime frendica me neki dan pitala nešto vezano za hemeroide, al nisam doktor pa joj nisam znala odgovoriti, ali vidim da vi imate dosta iskustva s tim..

Naime, ona vec godinama navodno ima nekakva dva mala čvorića na anusu koji se kod tvrdje stolice povecaju i to podosta.
Krvavu stolicu je imala prije nekoliko godina dok se nije namazala s nekom kremom i od onda rijetko ima krvavu stolicu (valjda jednom u godinu-dvije).
Nakon tvrdje stolice ju to peče, ali osim toga, ništa se ne dešava osim tog smanjivanja i povećavanja ovisno o stolici.
Ali su tamo cijelo vrijeme.

E, sad...ona je malo zabrinuta jer ju zna ostra bol sijeci u tom podrucju (isto tako jako rijetko, al nekada zna biti full jaka). Al inace, traje svega par sekundi, u valovima.
Da li je koga od vas tako bolilo?

Hvala
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:22   #277
Quote:
lorena22 kaže: Pogledaj post
Ljudi, naime frendica me neki dan pitala nešto vezano za hemeroide, al nisam doktor pa joj nisam znala odgovoriti, ali vidim da vi imate dosta iskustva s tim..

Naime, ona vec godinama navodno ima nekakva dva mala čvorića na anusu koji se kod tvrdje stolice povecaju i to podosta.
Krvavu stolicu je imala prije nekoliko godina dok se nije namazala s nekom kremom i od onda rijetko ima krvavu stolicu (valjda jednom u godinu-dvije).
Nakon tvrdje stolice ju to peče, ali osim toga, ništa se ne dešava osim tog smanjivanja i povećavanja ovisno o stolici.
Ali su tamo cijelo vrijeme.

E, sad...ona je malo zabrinuta jer ju zna ostra bol sijeci u tom podrucju (isto tako jako rijetko, al nekada zna biti full jaka). Al inace, traje svega par sekundi, u valovima.
Da li je koga od vas tako bolilo?

Hvala
Da ja sam imao isti problem (ufff osjecam se kao Jeremija) nakon nekoliko godina stolica je postala toliko bolna, da sam ponekad imao osjecaj da su u njoj zileti - jako jako jako neugodno i bolno.
To su analne fisure - naime od tvrde stolice ili naprezanja dolazi do oguljenja gornjeg djela nekakve membrane ili napuknuca iste te zivci ostaju direktno izlozeni podrazaju stolice - te kada stolica prelazi preko njih osjeca se jaka ostra bol.
Meni su znale malo olaksati kremice ali se moraju staviti tik prije stolice kako bi sloj bio sto veci i ne pomazu ako je stolica dugacka.
Hvala Bogu moram priznati da sam u potpunosti rjesio taj problem s Pilexom i to samo sa par kapsula koje sam uzeo oralno (na usta), zato nemogu a ne reci da je to preporuka broj jedan
Usput s Pilexom bi i cvorici trebali proci za jedno duze vrijeme ili se barem drasticno smanjiti, jer oni nastaju zbog povecanja anorektalnog tlaka kojeg Pilex takodjer smanji kod vecine do te mjere da se cvorici (hemoroidi) povuku.
Sretno!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 08:23   #278
Quote:
Miracle kaže: Pogledaj post
Da ja sam imao isti problem (ufff osjecam se kao Jeremija) nakon nekoliko godina stolica je postala toliko bolna, da sam ponekad imao osjecaj da su u njoj zileti - jako jako jako neugodno i bolno.
To su analne fisure - naime od tvrde stolice ili naprezanja dolazi do oguljenja gornjeg djela nekakve membrane ili napuknuca iste te zivci ostaju direktno izlozeni podrazaju stolice - te kada stolica prelazi preko njih osjeca se jaka ostra bol.
Meni su znale malo olaksati kremice ali se moraju staviti tik prije stolice kako bi sloj bio sto veci i ne pomazu ako je stolica dugacka.
Hvala Bogu moram priznati da sam u potpunosti rjesio taj problem s Pilexom i to samo sa par kapsula koje sam uzeo oralno (na usta), zato nemogu a ne reci da je to preporuka broj jedan
Usput s Pilexom bi i cvorici trebali proci za jedno duze vrijeme ili se barem drasticno smanjiti, jer oni nastaju zbog povecanja anorektalnog tlaka kojeg Pilex takodjer smanji kod vecine do te mjere da se cvorici (hemoroidi) povuku.
Sretno!


Hvala na savjetu, prenijela sam što si napisao, ali mislim da nije isti slučaj..nju je bolilo kad nije imala stolicu, znači ono, iz čista mira..

Kad je imala stolicu, onda bi ju zapeckalo ili na kratko presijeklo, ali ova bol o kojoj mi je pričala se navodno pojavila dok je sjedila i gledala televizor..dogodilo joj se svega 4-5 puta u zadnjih 6 godina, al dogodilo se..pa reko da vidim ima li sličnih slučajeva

Ah, ne znam ni sama više..svašta danas ljudi moraju trpit
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 02:22   #279
Quote:
lorena22 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, prenijela sam što si napisao, ali mislim da nije isti slučaj..nju je bolilo kad nije imala stolicu, znači ono, iz čista mira..

Kad je imala stolicu, onda bi ju zapeckalo ili na kratko presijeklo, ali ova bol o kojoj mi je pričala se navodno pojavila dok je sjedila i gledala televizor..dogodilo joj se svega 4-5 puta u zadnjih 6 godina, al dogodilo se..pa reko da vidim ima li sličnih slučajeva

Ah, ne znam ni sama više..svašta danas ljudi moraju trpit
U pravu si, fala Bogu ja vise nemam tih problema, ali znam kako mi je bilo grozno dok si nisam imao s cim pomoci. Zato zelim ljudima prenjeti svoje iskustvo da vise ne pate jer barem vecina ce se osloboditi tegoba kao i ja.
Slicno ti je sve to - simptome tvoje frendice mogu prepoznati kao da sam ja u pitanju.
Da li je tvoja frendica bila kod proktologa na pregledu?

Pozdrav!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 14:54   #280
evo i ja se javljam. malo sam prosao ovuda ali nisam primjetio nesto slicno mome, zapravo sve je isto ali opet. i ja vidjeh nekad dan isto vanjski, malo pece, svrbi i ostale stvari kao kod drugih, samo kaj kod mene nema uopce krvi. sad to isto normalno il ? doktor reko da odem kod kirurga da vidi dal je to to ili nesto drugo(gore mozda)...jer sam imao i drugih problema sa zdravljem pa da mozda to nije posljedica toga. pa ak netko zna da li mozda to nes drugo ili je opet isto normalno da imam posto ne krvarim ???
cropunk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.