Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2013., 14:43   #2881
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Vidi ovdje: http://www.proteka.hr/biljna/shop/pilex/p2205

S tim da malo spominju 7 i 14 kapsula, pa malo 14 i 28
Ja sam ih probala odavno i nije pomoglo, ali kod mene se radi o uznapredovalom stadiju i neću moći izbjeći kirurgiju.

Naručila sam ih s originalne stranice firme, shipping u Hrvatsku je i sad cca 15$. Nemam vremena sada tražiti tečaj dolara, ali čini mi se da ispada značajno jeftinije, a i dosta brzo su stigli, koliko se sjećam.

http://pilex.com/index.php?dispatch=...ategory_id=165
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 15:11   #2882
Ja sam ih prije cca 2 godine htjela uzeti, a znam da su kostale malo bogatstvo. Bas me zanima da li bi mi se stanje stogod popravilo da napravim jednu kuru i da li bi mozda pomogli kod fisure
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 15:29   #2883
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Ja sam ih prije cca 2 godine htjela uzeti, a znam da su kostale malo bogatstvo. Bas me zanima da li bi mi se stanje stogod popravilo da napravim jednu kuru i da li bi mozda pomogli kod fisure
Ne znam. Za blaži stadij, moguće je da bi. Za fisuru je, koliko znam, najbitnije da je stolica baš uvijek mekana.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 13:58   #2884
Zabranili prodaju Faktu masti za hemeroide

Prije se moglo u apoteci kupiti Faktu mast. Sada više ne daju, kažu da treba takozvani bijeli recept. Rekli su mi u apoteci da se umjesto faktu masti može kupiti Hemero Protect krema od Dietpharma.

Zanima me da li je ta krema učinkovita? Ako nije, da li ima nešto drugo što se može kupiti u apoteci, a da pomaže jednako kao Faktu mast (pritom ne mislim na one trave u kombinaciji sa svinjskom masti i slične kućne radinosti, nego na apotekarske proizvode). Ili su to ipak sve neke škovace od proizvda pa moram tražiti od doktorice recept za Faktu?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 14:04   #2885
Nije to baš friška vijest i ne, nema ništa što djeluje na istom principu kao Faktu, ne znam u čemu je problem otići po recept. Hemero protect je kremica na bazi beta glukana kao djelatne tvari, pa sad vidi koliko tome vjeruješ.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 20:59   #2886
mislim da se s nekim stvarima zaista pretjeruje kad se trazi recept.Bogati zna se za sta Factu sluzi i nije bas da se ljudi s hemicima sikaju s njim u guzicu jer ih pere euforija.Po novom za svaki drek treba trcat dr.po recept.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:47   #2887
Govno od Pilexa ne kupovati. Dobio sam ih direktno iz Amerike, platio cca 120$ a pomogli mi nisu ništa. Tek s promjenom prehrane i smanjenjem kila za kojih 20 na skali ih je natjeralo da odu....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:15   #2888
javljam se po prvi puta. od lipnja imam problema, s vremena na vrijeme. U prosijeku svaka dva tijedna osjetim bolove, prisutno i slabo krvarenje.
Zadnja dva dana imam dosta jake bolove, i moji vrše pritisak na mene da odem kod dr. Meni je jako neugodno zbog toga, bojim se tog pregleda i svega što me čeka. Kakav je vama bio prvi pregled, kad ste se prvi put obratili doktoru zbog tog problema?
Fiionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 17:34   #2889
Wink moguce rjesenje

Quote:
Bubicha kaže: Pogledaj post
Bok svima!!
Evo i ja se pridruzujem svima vama koji imate probleme s guzom
prve probleme sam osjetila s 18 godina i tada sam počela piti hemeroidin i sve se smirilo do prije 2 mjeseca..sada imam 20 godina i neznam kako da si više pomognem...promjenila sam prehranu i to skroz,jedem vise jusno,žitarice,pijem donat ujutro nataste,mazem se kremicama,ali nije mi to bas sve pomoglo...
imam vanjske hemeroide i upaljeni su mi,tako da tjedan dana nisam mogla ni hodati,ni sjediti nego samo lezati na trbuhu!!
htjela sam vas pitati uz Detralex tablete koju kremicu da si kupim...mislila sam si kupiti dolakain gel da mi makar bolovi nestanu,a koju kremu uz to...jel faktu mast i za vanjske ili samo za unutarnje?
molim pomoć..vise neznam kako da si pomognem...znam da bi trebala otići kod proktologa,ali stalno to odgađam....
Savjetujem iz vlastitog iskustva:Skinuti se odozdo do pojasa,uci u praznu kadu,podesiti dosta toplu vodu na prskalici tusu,skinuti sa crijeva prskalicu,cucnuti u kadi,uzeti crijevo prskalice i usmjeriti dosta jak mlaz na analni predio,masirati mlazom vode po anusu,a povremeno malo i prebaciti na malo hladniju vodu i tako barem 10 minuta vrsiti masazu analnog predjela.Barem 2 puta dnevno i garantovano ce se nakupljena krv povuci iz cvorova i upala ce nestati,a i bol sa njom.
kapablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:22   #2890
Quote:
sedmoglavi kaže: Pogledaj post
Ja sam DG HAL radio u Zenici, sa svim kontrolnim pregledima i operacijom, koštalo me 365 KM (300 operacija + 40pregled + 25kontrolni pregled nakon 21dan). Prošla su 52 dana od operacije i jednostavno ne mogu da vjerujem da je ovo moglo ovako dobro da ispadne... presretan sam... hvala Bogu i ljudima koji su ovo izmislili... konačno nakon 15 godina patnje, rijesio sam se toga, i to za badava, s obzirom ako sve saberem koliko sam za to vremena dao za razne kreme, mazalice, tablete i sl... a da ne govorim o psihičkim traumama, neprospavanim noćima, danima i godinama patnje i boli... nepokretnosti i sl... to jednostavno nema cijene kojom bi se moglo platiti...

Bio sam malo pesimističan, ali je operacija potpuno uspjela... prave rezultate sam vidio tek nakon nekih 40 dana posle operacije...
da li hočeš napisati koja je to klinika u Zenici ida li znaš da li hoče operirati pacijente iz Hrvatske hvala
karlo1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 06:15   #2891
Quote:
kapablanka kaže: Pogledaj post
Savjetujem iz vlastitog iskustva:Skinuti se odozdo do pojasa,uci u praznu kadu,podesiti dosta toplu vodu na prskalici tusu,skinuti sa crijeva prskalicu,cucnuti u kadi,uzeti crijevo prskalice i usmjeriti dosta jak mlaz na analni predio,masirati mlazom vode po anusu,a povremeno malo i prebaciti na malo hladniju vodu i tako barem 10 minuta vrsiti masazu analnog predjela.Barem 2 puta dnevno i garantovano ce se nakupljena krv povuci iz cvorova i upala ce nestati,a i bol sa njom.
iz osobnog iskustva, da li si sama to otkrila ili ti je netko savjetovao?

da li se povuku ili se samo smanji upala?

ako se povuku, za koliko dana bi se trebali povuci?
koliko dugo si ti to radila pa si vidjela poboljsanje?

koliko se povuku, skroz ili samo malo, upola?

kako sa unutrasnjim hemeroidima?
imas savjet za unutrasnje?
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 06:43   #2892
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
iz osobnog iskustva, da li si sama to otkrila ili ti je netko savjetovao?

da li se povuku ili se samo smanji upala?

ako se povuku, za koliko dana bi se trebali povuci?
koliko dugo si ti to radila pa si vidjela poboljsanje?

koliko se povuku, skroz ili samo malo, upola?

kako sa unutrasnjim hemeroidima?
imas savjet za unutrasnje?
FAKTU mast čim više u čmar i ramazati sa navstavkom u crijevo i nakon svake nužde obavezno pranje ne toplom vodom nego čak da bude hladnija.
Tako se i ja lječim već preko 20.g
VZ141008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 13:34   #2893
Ja sam dosad svašta probao i od svega mi je još gore,masti,kreme,tablete itd...Prehranu sam promjenio dosta,al ni to ne pomaže.Problemi dosad nisu strašni pa trpim,al smeta mi dosta...Imam ih godinu dana,stres...
-lukilu- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 15:08   #2894
ja sam imala (valjda, tj.dr.je sumnjala da imam unutarnje H), ali su mi se pivukli. imala sam tih dana malo tvrđu stolicu, pasu pucali. ne znam, pila sam sirup Portalak i čaj od stolisnika. išla sam na pregled, rektoskopiju, i dan danas me jeza hvata kad se sjetim :'( dr je rekao da nema hemeroida, da je sve čisto i u redu. nakon toga se više nije pojavljivala bol, ni krvarenje
Fiionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 15:57   #2895
zna li tko kolko bi koštala operacija vanjskih u javnoj bolnici(bez dopunskog)?
Killer00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:06   #2896
Popila u lipnju kuru Hemolex-a i pomoglo! Imam jedan veliki unutarnji hemeroid, i malo vanjskog!
enca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:46   #2897
Imala hemoroide. Prije par godina koristila antibiotiku od kojih mi se pojavila upala na crijevima i to je prouzrokovalo da se pojave unutarnji hemoroidi. Uzasna bol. Sa kremicama bez recepta se povukli, kontala ja da je sve sredjeno.
Eh, opet se ja vratim na te glupe i iste antibiotike 2 godine poslije. Jaka upala opet (nije mi ni na kraj pameti bilo to prvi put kad sam ih koristila, kasno se sjetila, a glupi dr. nisu preporucili, niti prepisali da se koriste tablete koje odrzavaju balans kiseline u stomaku). Naravno sve se to odvijalo tokom mojih odmora u HR/BiH (cisto da napomenem, tako da ste pazljivi ako bi slucajno i vi koristili).

I od tada pocinju problemi. Kombinacija unutarnjih i vanjskih, kako je vrijeme odmicalo svi izidju van.
U toku trudnoce se povecaju, dr. mi kaze da su sanse velike da budu jos bolniji, ali na svu srecu prodje trudnoca bez ikakvih problema. Ogromne kuglie. Tokom poroda su pukli, tako da je hirurski zahvat bio jedini izlaz.
I prosle godine se operisem u maju. Koja divota od tada, i po pitanju nebolova a i po pitanju higijene.
Da se opet pojave ne bih sekunde razmisljala nego bih ih operisala u sto kracem roku (a toga sam se plasila prije).
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 05:18   #2898
Quote:
enca kaže: Pogledaj post
Popila u lipnju kuru Hemolex-a i pomoglo! Imam jedan veliki unutarnji hemeroid, i malo vanjskog!
Imala si jedan veliki unutarnji i malo vanjskog pa su se povukli nakon tih tableta?

Ili si imala jos vise od toga, a nakon tableta je ostao jedan veliki unutanji i jedan vanjski?

I da li su Hemolex tablete novi naziv za Pilex?
http://www.himalayahrvatska.com/proi...x-tablete.html
"Himalaya je razvila izvrsnu formulu koja je već dugi niz godina prisutna na svjetskom tržištu – Hemolex tablete (u svijetu poznate pod nazivom Pilex)."

Zadnje uređivanje zlrjgnhh : 07.01.2014. at 05:28.
zlrjgnhh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:45   #2899
LANO u kojoj bolnici si radio tu operaciju i kojom METODOM je uradjena operacija
qgumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 01:01   #2900
Quote:
zlrjgnhh kaže: Pogledaj post
Imala si jedan veliki unutarnji i malo vanjskog pa su se povukli nakon tih tableta?

Ili si imala jos vise od toga, a nakon tableta je ostao jedan veliki unutanji i jedan vanjski?

I da li su Hemolex tablete novi naziv za Pilex?
http://www.himalayahrvatska.com/proi...x-tablete.html
"Himalaya je razvila izvrsnu formulu koja je već dugi niz godina prisutna na svjetskom tržištu – Hemolex tablete (u svijetu poznate pod nazivom Pilex)."
Nađite si kore hrasta ne skidati do debla, najbolje nožem sastrugati, 2. -3 žlice ukuhati, poklopljeno, kada se sashladi na 35-40c. lagano oprati i ne sušiti i tako barem 2x dnevno a ako imate priliku isto 2x staviti oblog na čmar.
Držite po 15.min i nakon 7-12.dana olakšanje bez bolova.
VZ141008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.