Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 16:18   #1
rendgen u zgb

sori na otvaranju npve teme, hitno mi je.
gdje je bolje otici na rendgen s bebacem, klaiceva ili vinogradska?
mala je danas opala dok sam ju drzala za ruku, nis nije plakala nastavila normalno dalje. Zaspala, kenjkala u snu dost, sad se zbudila i kaze d aju boli ruka. i bas ju drzi mirno i govri da ju boli. izgleda mi mrvu nateceno. u svakom slucaju, idemo slikat pa liz, jel bolje jedno ili drugo mjesto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:24   #2
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
sori na otvaranju npve teme, hitno mi je.
gdje je bolje otici na rendgen s bebacem, klaiceva ili vinogradska?
mala je danas opala dok sam ju drzala za ruku, nis nije plakala nastavila normalno dalje. Zaspala, kenjkala u snu dost, sad se zbudila i kaze d aju boli ruka. i bas ju drzi mirno i govri da ju boli. izgleda mi mrvu nateceno. u svakom slucaju, idemo slikat pa liz, jel bolje jedno ili drugo mjesto.
klaićeva ima traumatologiju za djecu a draškovićeva za odrasle,naravno u viogradskoj imaju rendgen ali klaićeva je za to,onisu specijalisti za to kod djece

tako i onako moraš prvo dr. koji će te poslati na rtg,dali će to biti vaš pedijatar pa vam dati uputnicu ili će vas poslati kod vas u domu zdravlja na rtg ili u centralni dom zdravlja ako vaš nema ili će to biti dr. na hitnoj koji će vas poslati na bolnički rtg
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:25   #3
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
klaićeva ima traumatologiju za djecu a draškovićeva za odrasle,naravno u viogradskoj imaju rendgen ali klaićeva je za to,onisu specijalisti za to kod djece
a, znaci nema pod hitnom pedijatrijom u vinogradskoj rendgena?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:27   #4
hmmm... a zakaj ju na UZV ne odvedeš umjesto da je zračiš? ak je nešto vidjet će se tam
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:27   #5
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
hmmm... a zakaj ju na UZV ne odvedeš umjesto da je zračiš? ak je nešto vidjet će se tam
a di da ju odvedem?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:28   #6
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a, znaci nema pod hitnom pedijatrijom u vinogradskoj rendgena?
Svaka bolnica ima odjel za radiologiju na koji će vas uputiti sa pedijatrije ili traumatologije, ovisno gdje se obratite.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:29   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a, znaci nema pod hitnom pedijatrijom u vinogradskoj rendgena?
ma naravno da kad dođeš na hitnu vas moraju primiti i obraditi,dr. će odlučiti dali na rtg ili ne i ako da poslat će vas i to može u vinogradskoj isto ali ist vas mogu poslati oni u klaićevu jer oni su tamo specijalisti za djecu u vezi trauma kao i ostalog

a nemožeš sama doći na hitnu i otići na rtg,to nemožeš u nijednoj bolnici ako nemaš uputnicu od vašeg dr ili dr iz bolnice koji vas šalje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:31   #8
uostalom sad je klaićeva bolnica vinogradska,udružile su se i sad je to sve vinogradska
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:31   #9
ok. idemo u klaicevu cim ju nagovorim da pojede nekaj
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:32   #10
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
hmmm... a zakaj ju na UZV ne odvedeš umjesto da je zračiš? ak je nešto vidjet će se tam
Pa i ne baš.
RTG snimka je daleko osjetljivija za otkrivanje koštane traume od UZV pregleda, koji je adekvatniji za analizu ligamentarnog aparata i mišića.
Naravno da nema smisla zračiti dijete ako nije potrebno, ali je doza primljena pri snimci ruke zanemariva, osim toga u primarnom rengenskom snopu nije ni kralježnica (ev. opasnost od ozračivanja koštane srži), niti bilo koje drugo osjetljivo tkivo (tipa štitnjača, gonade i sl.)
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:33   #11
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
hmmm... a zakaj ju na UZV ne odvedeš umjesto da je zračiš? ak je nešto vidjet će se tam
onda bi svi radili uzv a ne zračili se,mislim da se uzv-om to nevidi
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:36   #12
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš.
RTG snimka je daleko osjetljivija za otkrivanje koštane traume od UZV pregleda, koji je adekvatniji za analizu ligamentarnog aparata i mišića.
Naravno da nema smisla zračiti dijete ako nije potrebno, ali je doza primljena pri snimci ruke zanemariva, osim toga u primarnom rengenskom snopu nije ni kralježnica (ev. opasnost od ozračivanja koštane srži), niti bilo koje drugo osjetljivo tkivo (tipa štitnjača, gonade i sl.)
znam da sam ja zbog koljena ko dijete uvijek išla na UZV jer sam rođena s oštećenom čašicom al oke
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:38   #13
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
znam da sam ja zbog koljena ko dijete uvijek išla na UZV jer sam rođena s oštećenom čašicom al oke
Da, zato što onda treba analizirati hrskavicu, eventualno postojanje izljeva u zglobu, reakciju sinovije, položaj zglobnih tijela i sl.
Kod traume je standardna RTG snimka uvijek osnovni radiološki pregled.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 20:59   #14
Jeste bili? Sta su rekli?
Moj mali je isto tako iscasio zglob dok ga je prijatelj drzao za ruku i malo cimnuo.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 22:12   #15
evo, mala spava pa da se javim.
bili, frajer namjestio i kaze budite tu pol sata, zvat cemo vas, pa ako ne prestane boliti idemo slikati.
u medjuvremenu se promijenio doktor pa smo cekali sat vremena. pocela je micat s rukom ali ju evidento jos bolilo. pa smo cekali jos malo. I jos se poboljsalo ali ju je jos boljelo dosta.
rekla sam mu da bi ja mirnije spavala da ju poslika ali je on rekao da on ne bi jer da je manja steta ako do sutra ne stavimo gips na slomljeno nego da ju bez veze zraci i tak sad cekamo noc i vidjet cemo sutra.
Kaze frajer da ako ce mirnoi spavati i ako ju nece buditi to da je sve ok i da ako ce sutra normalno raditi s rukom da ne moramo doci.

hvala na info svima.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:50   #16
Slikali danas, nije puknulo nista ali ju jako boli jos.

Gdje je ona tema na kojoj se sralo po vodilicima? bas me zanima koliko bi ljudi promijenilo misljenje nakon sto vide dijete koje vristi dok mu doktor namjesta ruku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:16   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Slikali danas, nije puknulo nista ali ju jako boli jos.

Gdje je ona tema na kojoj se sralo po vodilicima? bas me zanima koliko bi ljudi promijenilo misljenje nakon sto vide dijete koje vristi dok mu doktor namjesta ruku.
a bubica mala..užas, užas
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 23:25   #18
Ufff, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ma bitno da nije slomljeno i da brzo prestane boliti.
Ako je natukla ili iščašila, proći će za par dana.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.