Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 23:53   #21
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
Uf- vepar zakaj ne pojasniš!
Ne stara cvjeta odma pa i mala , cvjeta svakako i svugdje.Talijani su maheri Probaj prelistat kataloge od "Unopiu".Dakle režeš kako rekoh ali treba paziti na zimsku rezidbu, jer najradije baca pupove na mladjim granama tako kad je jako režš ostavljaj 30 cm prošlogodišnjih grana (%-6 grana ostele reži ili 2 godine stare grane i snjih će cvasti) na kojim ce sigurno baciti na mjestima gdje želiš cvjet.
Nadam se da sam pojasnio?
-Imam debelo stablo raste vertikalno uz kuću.ako želim cvjetove oko prozora ostavljam grane iznad prozora i tamo dobijem cvjet na proljeće .
Stim da što je stablo jače a jači rez to je manje cvjetova a duži su (i do metra čak) a ljeti je usmjeravaj gdje te volja sve zahvate glede rezanja će ti trpiti.
Glicinija ti je inače dugovječna kao i maslina raste i cvjeta stoljećima jako je trpeća i tamo gdje može zbog temperature (do -5) nebira ni zemlju ni gnjoj ni malč može dugo bez vode, kolko joj daš tolko vrati (postoji i udruga uzgajivača u Italiji nešto umjetnički nastrojeno pa je rezanjem dotjeruju kao bonsai stim da ima i biljaka čiji cvjetovi su duži nego visina stabla)
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 22:49   #22
Htjela bih staviti visteriju na balkon; da oblikujem sjenicu na balkonu od nje.
Zanima me da li ces se moci ova biljka razvijati u velikom loncu (a ne u zemlji-vrtu)?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:29   #23
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Htjela bih staviti visteriju na balkon; da oblikujem sjenicu na balkonu od nje.
Zanima me da li ces se moci ova biljka razvijati u velikom loncu (a ne u zemlji-vrtu)?
ja bi radije izbuši beton 4 kata niže u jednom kantunu i nabi je iz temelje zgrade u najlošiju zemlju nego gliciniju stavlja u pitare. načetvrtom katu je uz žicu za 2 godine i onda je rediš po volji.
ma može veliki pitar ali imaj u vidu da wisteria zna vegetirat po par godina! To se zna dogoditi i s starom biljkom da odjednom 5-6 godina jednostavno ne raste kako bi trebalo,nitko nezna razloge al ako se dogadja.
I glicinija ti inače ima slab korjenov sustav lomljiv je i osjetljiv nije joj drago presadjivanje. nešto poput masline je .
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:09   #24
da li ona može u kakvu veliku posudu? tipa bačva?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 11:38   #25
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
da li ona može u kakvu veliku posudu? tipa bačva?
cuj kako ste pominjali i ja malo bacio oko! okolo većina glicinija tek izcvjeta,moje će za 4-5 dana jer su u djelom sjenovitom mjestu sve dot jedne su naravno u krajnje škrtoj zemlji i većinom starije biljke od po najmanje po 50 i više godina.pa sam malo mozgao o tom. Cuj može u pitar stavi je u veći pitar ako baš moraš ali? ona ti cvate 15 dana u godini! dali se isplati biljku koja daje malo patiti u njoj neprimjerenim uvjetima.
pitaj pasifloru za njenu imenjakinju ona će ti cvjetat 7 mjeseci i podnosit će pitar i izrast 3 puta brže itd itd. "a da je samo nazoveš glicinijom "
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 11:51   #26
Da čujem pohvale passiflorama od tebe! Slažem se, ali za glicinijom i ja patim, bez obzira na sve A passiflora ima i plodove, ako je netko avanturustički raspoložen...
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:01   #27
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Da čujem pohvale passiflorama od tebe! Slažem se, ali za glicinijom i ja patim, bez obzira na sve A passiflora ima i plodove, ako je netko avanturustički raspoložen...
zna san zna, ups, "kaj, nekaj sam zajb". neću je hvalit mačko pa ti je već hvališ bilo bi previše da nas 2 to uglas vičemo da je naj , pa ljudi bi posumljali rakli bi da smo pristrani i tako nekako.
Ma ja ti volim kričavo! stalno i stabilno zato ne sadim čak ni sezonsko cvjeće!a i nepratim bašsve biljke o nekim znam previše o drugima ništa
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:20   #28
Kad uzgojim skroz crvene, jednog dana, razuvjerit ću te!
I ja isto o nekima premalo o nekima previše, a mora čovjek...
Daj mi samo reci, ovako iz znatiželje, što je dovoljno kričavo?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:42   #29
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
pitaj pasifloru za njenu imenjakinju ona će ti cvjetat 7 mjeseci i podnosit će pitar i izrast 3 puta brže itd itd. "a da je samo nazoveš glicinijom "
Koja je to biljčica?
sorry, bas nemrem skuziti na sto mislis (pa cak niti da'l je to šala-s ovim rool smajlijima)
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 12:49   #30
To sam ja hvalisava kad su u pitanju moje drage passiflore Jesi ih kad imala? Hlad je zagarantiran.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 20:45   #31
Aha!
Svidja mi se cvijet. A jel imas mozda neku slikicu cijele biljke..neki hlad koji radi?

Jedino se bojim da je necu naci u rasadniku. jucer kad sam bila, nije bilo niceg slicnog.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 21:42   #32
Meni se popela na čempres i prerasla ga
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 21:58   #33
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Kad uzgojim skroz crvene, jednog dana, razuvjerit ću te!
I ja isto o nekima premalo o nekima previše, a mora čovjek...
Daj mi samo reci, ovako iz znatiželje, što je dovoljno kričavo?
pa zar nemaju crvene!? Bogumile,lonicere,tekome,glicinje,hibiskisi,ruže,r ododendrončeki... jel u tom bratstvu drvolikih .camelije,pasiflore clematice stavljan na 2 mjesto nekih mi neugodnosti radi , mada su mi u vrtu!
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 22:07   #34
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Aha!
Svidja mi se cvijet. A jel imas mozda neku slikicu cijele biljke..neki hlad koji radi?

Jedino se bojim da je necu naci u rasadniku. jucer kad sam bila, nije bilo niceg slicnog.
imam ja al nemrem je natisnut negre mi comp. kao cvjeće. Svježu fotku susjedove ogromne odrine s nekim tamo cvjetičima koji se uopće neprimjećuju! treba donjeti 3 kozlića da pobrste 80% grana da bi mogao vidjet cvjetove
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 22:41   #35
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Brzo pišem, a i brzo režem gliciniju.

Baš sam htela pitati kaj to nije glicinija
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 23:13   #36
Točno, to ti je isto. Wisteria je latinsko ime za gliciniju.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:59   #37
Quote:
kikca kaže: Pogledaj post
Točno, to ti je isto. Wisteria je latinsko ime za gliciniju.
ovisno o predjelu! ja je osobno zovem ovisno o kojoj nozi mi je pri dizanju iz postelje rječ.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:16   #38
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
To sam ja hvalisava kad su u pitanju moje drage passiflore Jesi ih kad imala? Hlad je zagarantiran.
Da ne tražim po netu, da li passiflora prezimljuje vani, da je stavim u zemlju, kao klematis ili moram u lonac pa unositi?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:08   #39
Moja mala visterijica je odlicno na balkonu. Sva se zazelenila i vec je u funkciji skrivanja od pogleda od susjeda.
Vidim da vec treba resetku po kojoj bi se pocela penjati.

Od cega preporucate da napravim tu resetku? Od drvenih daskica? Ili da montiram metalnu konstrukciju (ovo mi se cini ružnija opcija)?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:13   #40
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Da ne tražim po netu, da li passiflora prezimljuje vani, da je stavim u zemlju, kao klematis ili moram u lonac pa unositi?
Mouse, pardon, nisam ti još davno odgovorila. Mora biti u tegli ako si u hladnijim krajevima mora zimi unutra.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.