Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2006., 12:53   #1
Podjela imovine nakon razvoda

Quote:
me_and_myself kaže:
/cut/
A sad malo o tim obvezama, ovako: ak imas partnericu, druzis se s njom neko vrijeme neobavezno, onda ta neobavezna veza s vremenom prelazi i "obveznu" tj pravu vezu.Planirate zajedno, dolazi do razmisljanja o zajednickom zivotu, pa onda kad se "skucite" bilo podstanarstvo ili mozda nesto privatno, kuca, stan ili bilo sto slicno, dakle ide kredit za isto, a kredit je vec obveza, onda kad se to sredi onda jednog dana dodju na red i price o djeci. Pa mozda padne i potpisivanje kod maticara ili kod svecenika, a sve to a i djeca su opet obveza.Nije to ajmo ih napraviti, pa ce ih netko drugi odgajati i hraniti, a ja cu se s vremena na vrijeme samo poigrat s njima.
/cut/
¤
Quote:
Zafashan kaže:
A zasto bi trebale nastat traume kod razlaza kad postoje djeca, nekretnina (stan) kredit... Vrlo jednostavno, onaj tko dobije djete/cu treba dobiti i sve ostalo.

Zato je vazno na vrijeme se razici a ne stvoriti zlu krv. Ako oba partnera sa dovoljno samokritike pridju vezi ne bi smjelo biti nikakvih problema. Samo sto najcesce su muski ti koji misle da su bogom dani i da su oni sve priskrbili (izmedju ostalog i njoj NAPRAVILI dijete/cu), pa da u skladu s time trebaju uzeti nesto iz braka (najcesce misle da je to stan) i da, naravno, ne trebajju placati alimentaciju.

Kreditne obveze su malo druga stvar i tuu bi ljudi trebali sjjesst za stol i probati se dogovoriti. A dogovor zavisiti o drugim stvarima (nekretnini, djeci, alimentaciji...).
¤
Quote:
me_and_myself kaže:
pa sve to u teoriji izgleda tako- ja sam sama pobornik toga sjest dogovorit se ko ljudi, podijelit ispravno, ravnopravno, prema udjelima ucesca i dakako u ovisnosti kome pripadaju djeca. Ali to je teorija, to je ljudskost i sve sta ide uz to:no u praxi je na zalost totalno drugacije! ... [NEBITNO] ... isto je tako kod prekida bracne zajednice, kazu statistike ( necu baratat tocnim brojevima) da se svaki 3 ili 5 brak danas raspada. A od 5 recimo koji se raspadnu mozda 1 zavrsi "normalnim" razlazom. To je cinjenica! ...
A ko vam je kriv kad se zenite za idiote.

Pazi, kao prvo ocito je da ti nisi skuzila (ili ja nisam dobro objasnio). U osnovi nema podjele. Ako ona uzme djecu, dobiva i stan u kojem ce zivjeti (smo zivjeli). Amen.

No, ako imamo dva-tri-pet-100 stanova, ostali se dijele na pola, s time da moju polovicu mogu naslijediti samo djeca te zene. A ne ako ja budem imao jos djece... Kuzis?

Alimentacija... nema pogovora. Sad, jedino pitanje je kredit(i) ako ga ima, mislim... alimentacija, krediti... ako i to preuzmem na sebe, necu imati ni za kruh na kraju. Tu vec treba biti dogovora. I treba vidjeti koliki su to iznosi. Mislim, u svakom slucaju, koliko je meni god bitno da njoj i djetetu(ci) omogucim normalan zivot, to isto znaci da ja necu zivjeti ko pseto radi toga (dati sve sto zaradim za alimentaciju i kredite). Mislim da to nije previse traziti. Ok?

(op.mod. ) izdvojeno s topica Biseksualci
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member

Zadnje uređivanje alexxx : 20.08.2006. at 13:50.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 12:56   #2
Quote:
Zafashan kaže:
A ko vam je kriv kad se zenite za idiote.

Pazi, kao prvo ocito je da ti nisi skuzila (ili ja nisam dobro objasnio). U osnovi nema podjele. Ako ona uzme djecu, dobiva i stan u kojem ce zivjeti (smo zivjeli). Amen.

No, ako imamo dva-tri-pet-100 stanova, ostali se dijele na pola, s time da moju polovicu mogu naslijediti samo djeca te zene. A ne ako ja budem imao jos djece... Kuzis?

Alimentacija... nema pogovora. Sad, jedino pitanje je kredit(i) ako ga ima, mislim... alimentacija, krediti... ako i to preuzmem na sebe, necu imati ni za kruh na kraju. Tu vec treba biti dogovora. I treba vidjeti koliki su to iznosi. Mislim, u svakom slucaju, koliko je meni god bitno da njoj i djetetu(ci) omogucim normalan zivot, to isto znaci da ja necu zivjeti ko pseto radi toga (dati sve sto zaradim za alimentaciju i kredite). Mislim da to nije previse traziti. Ok?
Dat ćeš 30% plaće + dogovor oko ostaloga. Znam, bio sam u ulozi djeteta na sudu pri brakorazvodnoj parnici
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:07   #3
Quote:
Zafashan kaže:
A ko vam je kriv kad se zenite za idiote.

Pazi, kao prvo ocito je da ti nisi skuzila (ili ja nisam dobro objasnio). U osnovi nema podjele. Ako ona uzme djecu, dobiva i stan u kojem ce zivjeti (smo zivjeli). Amen.

No, ako imamo dva-tri-pet-100 stanova, ostali se dijele na pola, s time da moju polovicu mogu naslijediti samo djeca te zene. A ne ako ja budem imao jos djece... Kuzis?

Alimentacija... nema pogovora. Sad, jedino pitanje je kredit(i) ako ga ima, mislim... alimentacija, krediti... ako i to preuzmem na sebe, necu imati ni za kruh na kraju. Tu vec treba biti dogovora. I treba vidjeti koliki su to iznosi. Mislim, u svakom slucaju, koliko je meni god bitno da njoj i djetetu(ci) omogucim normalan zivot, to isto znaci da ja necu zivjeti ko pseto radi toga (dati sve sto zaradim za alimentaciju i kredite). Mislim da to nije previse traziti. Ok?
sve krivo
imovina stećena u braku se dijeli na pola
ako imate stan koji ste kupili za vrijeme braka on se dijeli po pola
ako imate kredit s kojim ste kupili zajedničku imovinu i on se djeli po pola
djeca uglavnom pripadaju majci
alimetaciju ti sud određuje u postotku na plaću
svu tvoju imovinu koja ti je pripala na osonvi brakorazvodne parnice u slućaju smrti dijele sva djeca koju imaš iz bilo kojeg braka čak i vanbračna koju si priznao na jednake djelove ukoliko imaš i ženu u tom momentu onda ona dobiva polovicu a sva djeca djele onu drugu polovicu
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:16   #4
Quote:
fikus kaže:
sve krivo
imovina stećena u braku se dijeli na pola
ako imate stan koji ste kupili za vrijeme braka on se dijeli po pola
ako imate kredit s kojim ste kupili zajedničku imovinu i on se djeli po pola
djeca uglavnom pripadaju majci
alimetaciju ti sud određuje u postotku na plaću
svu tvoju imovinu koja ti je pripala na osonvi brakorazvodne parnice u slućaju smrti dijele sva djeca koju imaš iz bilo kojeg braka čak i vanbračna koju si priznao na jednake djelove ukoliko imaš i ženu u tom momentu onda ona dobiva polovicu a sva djeca djele onu drugu polovicu
Pricas bez veze. Od ovakvih pausalnih ocjena mi udari pjena na usi.

Ukoliko se ja odreknem i vise od onoga sto propisuje zakon onda nije krivo, nego je moja odluka. Ili se ti mozda ne slazes?

Ako ja necu dijelit nas stan na pola, nego ga zelim dat njoj, to je moja volja. I nece mi Seks odrediti sta cu dati svojoj zeni nakon braka. Ako podmladak ide njoj, ima i stan. Basta oko toga.

Imovina prije braka nije ni u pitanju. Govorim o stecevini u braku.
Ovo za kredit mi je novo. Na toj inf. ti hvala.
Ja sam mislio da tako prosvijecena osoba poput tebe zna i cula je za oporuku (da, cuo sam za zakonski minimum).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:20   #5
Kako bi ti podijelo kredit kojega plaća muž (plaća recimo 6000kn) uz nezaposlenu ženu?
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 14:16   #6
Nitko nije spomenuo dugove.
I dugovi su bračna stečevina.
Malo je onih koji će dogovorno podijeliti imovinu.
Uvijek su tu natezanja po sudovima.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 14:31   #7
Apsolutno. I tim vise mi je smijesno kad netko krene uletati klizecim startom kad kazem da bi sve pustio zeni (osim kreditnih obveza sto bih podijelio na pola) i bez pogovora dao alimentaciju.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 19:49   #8
zafašni
rijetko ko se rastaje na kulturan način.Većinom se prepucavaju preko djece.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:56   #9
Quote:
fikus kaže:
sve krivo
imovina stećena u braku se dijeli na pola
ako imate stan koji ste kupili za vrijeme braka on se dijeli po pola
ako imate kredit s kojim ste kupili zajedničku imovinu i on se djeli po pola
djeca uglavnom pripadaju majci
alimetaciju ti sud određuje u postotku na plaću
svu tvoju imovinu koja ti je pripala na osonvi brakorazvodne parnice u slućaju smrti dijele sva djeca koju imaš iz bilo kojeg braka čak i vanbračna koju si priznao na jednake djelove ukoliko imaš i ženu u tom momentu onda ona dobiva polovicu a sva djeca djele onu drugu polovicu
Quote:
Zafashan kaže:
Pricas bez veze. Od ovakvih pausalnih ocjena mi udari pjena na usi.

Ukoliko se ja odreknem i vise od onoga sto propisuje zakon onda nije krivo, nego je moja odluka. Ili se ti mozda ne slazes?

Ako ja necu dijelit nas stan na pola, nego ga zelim dat njoj, to je moja volja. I nece mi Seks odrediti sta cu dati svojoj zeni nakon braka. Ako podmladak ide njoj, ima i stan. Basta oko toga.

Imovina prije braka nije ni u pitanju. Govorim o stecevini u braku.
Ovo za kredit mi je novo. Na toj inf. ti hvala.
Ja sam mislio da tako prosvijecena osoba poput tebe zna i cula je za oporuku (da, cuo sam za zakonski minimum).
fikus ne prica bez veze! Zakonski sva se imovina koja je stecena u braku bez obzira na djecu kome pripadaju i kome ostaju dijeli na pola! Ako se partneri ne dogovore drugacije! No tebe nitko ne sputava da zeni,ukoliko djeca ostaju kod nje ostavis stan.Mozes joj ostaviti sve, prepisat i 5 stanova na nju, placat alimentaciju a ti izaci iz stana i braka sa kuferom! nece tebi nitko odrediti kome ces ostaviti koliko, ali ako netko nije misljenja kao ti, te ne zeli ostaviti stan zeni i djeci nego ih zeli na cestu, onda se imovina dijeli na pola. obicno sud daje "nalog" da se stan proda i dobijeni novac se dijeli na pol.Ili pak zena "isplacuje" muza za polovicu!To je zakonom tako odredjeno, i ak ste u braku ni ti ni zena, bez obzira ciji je stan, tj na koga glasi ne mozete tu nekretninu prodati bez suglasnosti partnera! malo se raspitaj pa ces vidjeti da je tako, opet ponavljam tebe nitko ne moze sprijeciti da ti sve sta imas, pa cak i gace i carape nakon sta izlazis iz braka , ne ostavis zeni, ak je to tako tvoja volja!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 23:57   #10
ja se ne bi zenio...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 07:59   #11
Quote:
syso kaže:
ja se ne bi zenio...
Najpametnije.
Sve što stekneš je samo tvoje, i tvoje.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 08:19   #12
Djelidba imovine nikako nije jednostavna i nikad nije potpuno fer.
Svaki slucaj je individualan i za sebe i ne moze se nista generalizirati.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 10:50   #13
Quote:
ljubav-je-bol kaže:
Najpametnije.
Sve što stekneš je samo tvoje, i tvoje.

Nije
Ukoliko živi sa djevojkom u zajedničko domaćinstvu tri godine isto se sve dijeli kao i da su bili u braku.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 16:04   #14
Quote:
Modesti kaže:
Nije
Ukoliko živi sa djevojkom u zajedničko domaćinstvu tri godine isto se sve dijeli kao i da su bili u braku.
Znam, vanbračna zajednica.
Zato, treba se paziti i živjeti sam, najbolje ne imati nikoga i živjeti sam za sebe.
Onda je sve tvoje, tvoje i samo tvoje.
Neću se zaHebati dvaput.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:41   #15
Pozdrav svima!
Mene bi interesiralo, ako neko zna, sta se desava u situaciji ako smo vec u braku, a nasledimo stan od svojih roditelja, da li se to smatra tada samo nasom svojinom ili zajednickom. I sta se desava ako odlucimo da prodamo taj stan i kupimo novi? Da li se tada status mijenja?
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 11:51   #16
nasljedstvo ne ulazi u bracnu stecevinu, ako prodas stan koji si naslijedila od staraca i ulozis lovu od prodaje u kupnju novog stana (zajedno s muzem), ako dodje do razvoda dijelite samo dio cijena-novog-stana minus lova-koju-si-ulozila
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:53   #17
Pred rastavom sam, žena me napustila i otšla s kćerkom živjeti kod roditelja.
Za vrijeme braka nisam bio u radnom odnosu, ali sam kupio stan i kompletno ga
preuredio od ušteđevine koju sam stekao prije braka.Žena u kupnji i preuređenju stana nije sudjelovala doslovno s jednom kunom.Kako obiteljski zakon opisuje bračnu stečevinu onim što je stečeno radom za vrjeme trajanja bračne zajednice
ne znam da li će moja žena imati ikakva prava na dio stana?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.