Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 09:14   #2801
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Tebi nisu ali osobi koja je bila sa mnom u autu su nedavno prigovorili da nema ulazni pečat. Slovenac na ulazu je taj dan propustio pečatirati jednu putovnicu. Dakle ponekad znaju i provjeriti (ne uvijek), sve ovisi o tome kako je ovaj raspoložen i koliko mu je dosadno.

(Nije pravio probleme jer je bio u putovnici ulazni pečat od nekoliko tjedana ranije pa je sve bilo ok)
e pa neznam, ja taj karton nikad nedam na izlazu jer mislim da su mi ga pečatili svega tri puta otkad su ih uveli (i to na početku, dok su bili još pod presingom valjda). jesu to nedavno prigovorili tom tvom suputniku ili?
mislim da je vjerojatnost da joj prave probleme zbog kartona ista onoj da joj nšto kažu zbog vize koja je istekla.

a što se tiče raspoloženja graničnih službenika na izlazu iz slovenije: zadnjih pola godine jedva da te i pogledaju, imaju oni boljeg posla (moraju oržavati profile na facebooku)
kikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 09:44   #2802
ups, sad vidjeh da si napisao da je to nedavno bilo

al mi nije jasno što imaju prigovarati kad ga u 70% slučajeva ne lupaju u putovnicu?!
kikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:37   #2803
bok svima...mene zanima da li americka ambasada provjerava nase stanje na deviznom ili kunskom racunu (mislim, da li zove banku da se uvjeri) ili joj je dovoljna potvrda banke o trenutnom stanju
jer netko moze uplatiti novce, uzeti potvrdu i izvaditi novce van

hvala Vam puno...poZZZ...
pizzi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:19   #2804
Quote:
pizzi777 kaže: Pogledaj post
bok svima...mene zanima da li americka ambasada provjerava nase stanje na deviznom ili kunskom racunu (mislim, da li zove banku da se uvjeri) ili joj je dovoljna potvrda banke o trenutnom stanju
jer netko moze uplatiti novce, uzeti potvrdu i izvaditi novce van
hvala Vam puno...poZZZ...

lol Pa to ti svi rade. Kad sam ja tražila vizu, stavila sam novce na račun, dobila potvrdu, dobila vizu, digla novce i nosila ih sa sobom u SAD.

Čisto sumnjam da zovu banku. Onda bi bili na telefonu cijeli dan. Iako, za svaki slučaj, možeš pričekati da dobiješ vizu pa onda digni novce.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:26   #2805
Quote:
kikila kaže: Pogledaj post
ups, sad vidjeh da si napisao da je to nedavno bilo

al mi nije jasno što imaju prigovarati kad ga u 70% slučajeva ne lupaju u putovnicu?!
Kako misliš da ga ne lupaju? Prije nego su uveli one glupe kartone stvarno nisu nikad lupali ali od onda ja se stvarno ne sjećam da sam ikad ušao u Sloveniju (iz Istre) i da nisu lupili. A od kada su suputniku prigovorili uvijek pazim da ga zveknu prilikom ulaska.
Isto ne vjerujem da će joj itko praviti probleme. Nikad se ne zna ali stvarno bi me iznenadilo.

Quote:
Eliann kaže: Pogledaj post

Čisto sumnjam da zovu banku. Onda bi bili na telefonu cijeli dan. Iako, za svaki slučaj, možeš pričekati da dobiješ vizu pa onda digni novce.
Čak mislim da banka ni ne bi smjela tek tako davati informacije o nečijem račun ubez odobrenja ili sudskog naloga.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:14   #2806
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Kako misliš da ga ne lupaju? Prije nego su uveli one glupe kartone stvarno nisu nikad lupali ali od onda ja se stvarno ne sjećam da sam ikad ušao u Sloveniju (iz Istre) i da nisu lupili. A od kada su suputniku prigovorili uvijek pazim da ga zveknu prilikom ulaska.

Isto ne vjerujem da će joj itko praviti probleme. Nikad se ne zna ali stvarno bi me iznenadilo.

U pravilu slovencima ne dajem putovnicu, jer bi u protivnom imala punu putovnicu njihovoh pečata (a i paranoja me da mi ne unište am. vizu ), ali znaju oni često ''zaboraviti'' na pečat. Sad, neznam jel ima veze to što živim blizu granice, iako sumnjam... :ne zna

[/QUOTE]Čak mislim da banka ni ne bi smjela tek tako davati informacije o nečijem račun ubez odobrenja ili sudskog naloga[/QUOTE]


Točno, banke nemaju pravo davati informacije o stanju računa svojih klijenata NIKOME bez punomoći ili naloga.
Al ambasada ionako ne provjerava, dovoljna im je potvrda od banke
kikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:16   #2807
HVALA NA ODGOVORIMA Eliann, Aaston i Kikila
pizzi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 02:57   #2808
jos jedno pitanje imam...inace, na koliko mjeseci/godina imaju praksu davati vizu...kako sam ovdje citao (radi se o turistickoj vizi) uglavnom sam vidio da daju na 3 mjeseca i 10 godina...pa me zanima imaju li paksu davati i na cca 6mj, 9 mj ili godinu dana...unaprijed hvala !!!
pizzi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 07:40   #2809
A za koju državu te zanima?
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 15:51   #2810
Evo mene opet...Za americku vizu teta na telefonu mi je rekla da usi moraju biti otkrivene, a isto sam dobila od njih u mailu ..Sad ne znam da li da se ponovo slikam jer na mojoj sici se usi ne vidi.Imam pustenu kosu...I jos jedno pitanje na forumularu na pitanja ime i prezime nativnom abecedom ili tako nekako jel se pisu nase kvakice? Nekako mi ostalo da nisu,ali to me buni...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:08   #2811
Quote:
pizzi777 kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje imam...inace, na koliko mjeseci/godina imaju praksu davati vizu...kako sam ovdje citao (radi se o turistickoj vizi) uglavnom sam vidio da daju na 3 mjeseca i 10 godina...pa me zanima imaju li paksu davati i na cca 6mj, 9 mj ili godinu dana...unaprijed hvala !!!
ja sam prvu dobila na šest mjeseci i sa jednim dopuštenim ulazom u zemlju, a drugu na deset godina(i naravno sa neograničenim brojem ulaza) al to stvarno nije pravilo, doslovce ovisi o raspoloženju konzula


Quote:
red berries kaže: Pogledaj post
Evo mene opet...Za americku vizu teta na telefonu mi je rekla da usi moraju biti otkrivene, a isto sam dobila od njih u mailu ..Sad ne znam da li da se ponovo slikam jer na mojoj sici se usi ne vidi.Imam pustenu kosu...I jos jedno pitanje na forumularu na pitanja ime i prezime nativnom abecedom ili tako nekako jel se pisu nase kvakice? Nekako mi ostalo da nisu,ali to me buni...



Stvarno mi nisu jasni... Ja nijednom nisam imala otkrivene uši na fotografiji, a ni cure koje su bile samnom...
Evo što piše na stranici američke vlade:

* The image must contain the full face, neck, and shoulders of the applicant in frontal view with a neutral, non-smiling expression and with eyes open and unobstructed and directed at the camera.
* All facial features must be visible and unobstructed.
* No extraneous objects, additional people, parts of the body below the applicant's shoulders, or other artifacts.
* The image must be from a recent (within 6 months) photo of the applicant.


jedino ako oni uši smatraju djelom lica.... Gle, da sam na tvome mjestu ja bi se ponovo slikala, ipak si im i mail poslala sa tim upitom (da te nisu možda zapamtili )
kikila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 22:33   #2812
Kad sam zvala da zakazem intervju spomenuli su mi to,kao i u mailu koji sam dobila od njih kao potvrdu i evo sta pise:
Jedna fotografija dimenzija 5 x 5cm ne starija od 6 mjeseci mora ispunjavati slijedeće standarde: lice mora biti okrenutno prema kameri, bijela pozadine, uši izložene, bez tamnih naočala ili odsjaja koje stavaraju naočale, bez pokrivala za glavu (osim u slučaju vjerskih razloga).
Uslikat cu se ponovo za svaki slucaj da nebi bilo nekih problema...
Jos da mi netko kaze odgovor na ovo drugo pitanje sto sam pitala and me happy ..Do sljedeceg nejasnog detalja hehe
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:09   #2813
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A za koju državu te zanima?
za USA, hvala...
pizzi777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 07:29   #2814
Quote:
pizzi777 kaže: Pogledaj post
jos jedno pitanje imam...inace, na koliko mjeseci/godina imaju praksu davati vizu...kako sam ovdje citao (radi se o turistickoj vizi) uglavnom sam vidio da daju na 3 mjeseca i 10 godina...pa me zanima imaju li paksu davati i na cca 6mj, 9 mj ili godinu dana...unaprijed hvala !!!
Ovisi o trenutnom raspoloženju službenika ambasade... Dok ne obaviš intervju, nemaš pojma na koliko ćeš dobiti vizu, jer nema nikakvih realnih kriterija (odnosno kriterija koje bi mi drugi znali objasniti).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:05   #2815
Opet ja
Moze li mi netko reci sto se podrazumijeva pod imediate relatives u ovom njihovom pitanju? Do you have any imediate relatives,not including parents, in the United States? Kad predjem misem prijevod je direktne rodjake..Naime ja imam tetku tamo,pa sad jel ona spada u te ili ne? Pls somebody...Ja osobno mislim da neali nisam 100% sigurna...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:17   #2816
Ja sam u Becu na aerodromu, izlazio iz nesengenskog tranzita na pola sata da se vidim s frendom na kavi jer on nije mogao uci u tranzit jer nije bio putnik. Na ulasku u Austriju tj. Schengen teta me skenirala i rekla da nece udarati pecat jer cu isti dan izaci.

Na izlasku iz Austrije tj. Schengen granicar me nista nije pitao, samo mi je skenirao putovnicu i nije ni on nikakav pecat udario.

Jel ovo OK, idem za mjesec u NJemacku(granica FRA airport) da me ne vrate s granice ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:51   #2817
Ne bi trebao imati problema. Na izlasku iz Schengena je uobičajeno da im se neda zveknuti pečat. Problem bi mogao biti da na izlazu ne vide odgovarajući ulazni pečat.
Prilikom ulaska nije ih briga kad si zadnji put izašao, ono šta ih zanima je da nemaš kakvih zabrana i da su ti dokumenti ispravni. Tebe zanima da ti ovaj zvekne ulazni pečat.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 03:15   #2818
Pitanjce ili dva

Hej, ljudi

Imam dva pomalo glupa pitanja i bila bi jako sretna ako mi možete dati odgovore na njih.

1. Treba li viza za Ukrajinu?
2. Treba li viza za Indiju? Planiram ići tamo na studenski rad, pa me zanima postoji li posebna procedura ukoliko netko zna.

Hvala
tonca666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 04:21   #2819
Za indiju ti treba.

Nisam uzimao nista osim turisticke pa ne znam sto tocno treba za rad, ali imati ce na stranicama ambasade.
Baci pogled i ovdje, a i cijeli forum je pun korisnih informacija: http://www.indiamike.com/india/india...-questions-f9/
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 04:23   #2820
trebaju li tranzitne vize za presjedanja u kataru ili emiratima?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.