Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 23:19   #781
Talking USA-viza :-D

heh, ja sam svoju zadnju vizu za USA trazila prije 6 godina, ovdje u svicarskoj. isla sam u posjeti svojemu tadasnjemu dragome, a danasnjem muzu. imala sam posao, novce na racunu (dokaze mu prilozila), ovdje situirana, no svejedno me konzul malo propitkivao, pa kam ja to idem, pa zakaj i tak. naravno da sam mu slagala, jer sam znala: nikada ne reci dragome ili dragome, jer bi to znacilo da ostajes tamo. pa sam zmislia da idem rodjaku. naravno da je trazio i ime i prezime, i adresu itd., bilo mu malo cudno, no nisam mogla reci da idem rodjakinji, jer je ime ipak musko. a na imigraciji u dallasu (isla sam preko dallasa) me je vrlo zajebavao, tipa pa kakav je to rodjak, pa ovo, ono, i naravno da je sve proslo na kraju OK, iako me je bilo strah. u medjuvremenu sam dobila CH-putovnicu, i fala ti boze, ne treba mi vise nikakva viza za USA, jupi. a cak sam ovaj put isla na aerodromu s muzem i djetetom preko imigracije za USA drzavljane, i sve bilo bez problema. nije me poslao na salter za ne-USA-drzavljane, cega me ovaj puta bilo strah.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:19   #782
...

Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
conan, da li postoji mogućnost da zatražim kanadsku vizu ovdje u Zagrebu pa oni sve te papire pošalju u Beč? Ne da mi se baš ići do Beča. Radije ću onda pokušati u kanadskom konzulatu u Buffalu,NY
Da, vizu možeš zatražiti u Zg ali procedura je dugotrajna cca. 30-40 dana ¨!
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:31   #783
tanx conan. toliko vremena nemam. pokušat ću onda u Buffalu. navodno se može dobiti i tamo ako već imaš USA vizu u putovnici.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:14   #784
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
tanx conan. toliko vremena nemam. pokušat ću onda u Buffalu. navodno se može dobiti i tamo ako već imaš USA vizu u putovnici.
Zaš da nisan baš siguran da će ti je dati ! Neznam gdje sam čitao ili čuo da su nekome rekli u USA da ide u HR izvati vizu pa da se onda vrati...ne drži me za riječ...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:32   #785
ako mi je ne daju, onda nikom ništa. vidjet ću Niagaru iz SAD-a
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:21   #786
VIZA ZA SAD

Dragi i ja planiramo otici u New York na ljeto, i vec sada kupujemo karte i razmisljamo o vizi..i rece mi da postoji mogucnost da meni ne odobre vizu, kada vrijeme za to dodje, jer sam studentica i oni imaju masu pravila po kojima se izdaju vize i da u tom pogledu mogu biti zakinuta. Sto vi znate o tome? On je stalno zaposlen i kao njemu vjerojatno ne bi trebalo biti problema s tim a meni kao studentici bi.
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 18.11.2007., 22:35   #787
Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
Dragi i ja planiramo otici u New York na ljeto, i vec sada kupujemo karte i razmisljamo o vizi..i rece mi da postoji mogucnost da meni ne odobre vizu, kada vrijeme za to dodje, jer sam studentica i oni imaju masu pravila po kojima se izdaju vize i da u tom pogledu mogu biti zakinuta. Sto vi znate o tome? On je stalno zaposlen i kao njemu vjerojatno ne bi trebalo biti problema s tim a meni kao studentici bi.
Bok Lorena, ja sam ko studentica isla u SAD i ono sto je ambasador gledao je koliko ti je ispita ostalo do kraja (npr ako si tek na pocetku sumljiva si ... ilia ko si sve polozila... ako si na pola sve je OK!) onda te pitaju da li imas tamo kakvu rodbinu (NE naravno) i to je to. Putujes sa deckom, znaci neces se tamo zeniti za Amera i dati ce ti vizu bez problema!! Bitan im je index!
__________________
Živite na svoj način....
Beduin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 00:47   #788
ja imam jos 30 ispita do kraja al sam na 4. godini, jel to problem?
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:37   #789
Prikupljam lagano sve papire..cekam garantno pismo i potpunu adresu i brojeve telefona od sestricne iz US..strasno..
Al dobro i to cemo prezivjet..i sad tamo pise, garantno pismo ili dokaz da imate dovoljno novčanih sredstava da pokrijete troškove putovanja..
sta to znaci? jel onda moram imati i jedno i drugo ili moram sad okolo skupljat lovu i stavljat na racun?
Hvala svima..super ste
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:25   #790
Nije na odmet imati i jedno i drugo, ali najbolje je imati dovoljno novaca na računu, a to znači minimalno $100 po danu borvka. Ili bi oni morali dokazati da imaju dovoljno novaca tijekom tvog boravka.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:08   #791
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
tanx conan. toliko vremena nemam. pokušat ću onda u Buffalu. navodno se može dobiti i tamo ako već imaš USA vizu u putovnici.
Ne može. Imam i ja USA vizu na 5 godina pa nisam mogla dobiti kanadsku samo za taj jedan ulaz i izlaz. Uostalom puno više toga možeš vidjeti sa američke strane, obavezno odi i malo uzvodno od Niagare - predivno je
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:10   #792
Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
Dragi i ja planiramo otici u New York na ljeto, i vec sada kupujemo karte i razmisljamo o vizi..i rece mi da postoji mogucnost da meni ne odobre vizu, kada vrijeme za to dodje, jer sam studentica i oni imaju masu pravila po kojima se izdaju vize i da u tom pogledu mogu biti zakinuta. Sto vi znate o tome? On je stalno zaposlen i kao njemu vjerojatno ne bi trebalo biti problema s tim a meni kao studentici bi.
Prvi put kad sam putovala u SAD imala sam 5 ispita do kraja, nisam imala garantno pismo a bome ni novaca na računu i svejedno su mi odobrili ali na 3 mjeseca i samo jedan ulazak.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:15   #793
meni dosta na tri mjeseca. I jedan ulazak..malo sam citala onaj podforum ili sto vec o new yorku i sad sam totalno napaljena na taj ny. A tek je 11. mjesec... Kako idem u 8. mjesec pretpostavljam da vizu onda ne trebam zatraziti prije 5.mjeseca? ako ce mi vrijediti samo 3 mjeseca...? Ili vrijedi tri mjeseca od ulaska u sad, pa je mogu zatraziti odmah, oni mi odobre i ja krenem u 8. mjesec??
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:22   #794
meni su vizu odobrili prošli tjedan na 6 mjeseci koji počinju teći do dana izdavanja vize (znači od 15.11.), a ne od dana ulaska u SAD.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:23   #795
Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
meni dosta na tri mjeseca. I jedan ulazak..malo sam citala onaj podforum ili sto vec o new yorku i sad sam totalno napaljena na taj ny. A tek je 11. mjesec... Kako idem u 8. mjesec pretpostavljam da vizu onda ne trebam zatraziti prije 5.mjeseca? ako ce mi vrijediti samo 3 mjeseca...? Ili vrijedi tri mjeseca od ulaska u sad, pa je mogu zatraziti odmah, oni mi odobre i ja krenem u 8. mjesec??
Od dana izdavanja vrijedi 3 mjeseca (ili 6 ili već na koliko dobiješ). Nema potrebe tražiti vizu prije srpnja. Btw NY je bzvz spram većine većih gradova u USA...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:07   #796
u zivotu sam van Hrvatske bila u Spanjolsku na ekskurziju i u Italiju s dragim u Gardaland ) Tako da mi je NY pojam, a vjerujem i svima koji su tamo bili i/ili zele otic. Mislim da je to grad koji treba vidjeti, svidio ti se ne svidio, samo ako imas kunica.
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:57   #797
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Od dana izdavanja vrijedi 3 mjeseca (ili 6 ili već na koliko dobiješ). Nema potrebe tražiti vizu prije srpnja. Btw NY je bzvz spram većine većih gradova u USA...
Ja sam prošle godine dobio US vizu (B1/B2) s multi ulascima na 5 god. Od papira sam imao samo garantno pismo i onaj on-line formular. Također sam vidio da nitkome tko je bio ispred mene u redu za vize nije odbijena viza. Dva puta sam išao u US, oba puta preko Chicaga. Što se imigracijskog tiče, oba puta sam prošao bez ikakvih problema, ako sam bio 2 min na šalteru, to je max! Dok su bratića koji je bio odmah iza mene, kvalitetno izgnjavili. Sve skupa, od vize do ulaska u zemlju, ocjena 5! Čuo sam dosta raznih iskustava, dobrih i onih loših. Moje je bilo odlično! Pozdrav i sretno svima koji tek idu tražiti vize!
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:07   #798
Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
u zivotu sam van Hrvatske bila u Spanjolsku na ekskurziju i u Italiju s dragim u Gardaland ) Tako da mi je NY pojam, a vjerujem i svima koji su tamo bili i/ili zele otic. Mislim da je to grad koji treba vidjeti, svidio ti se ne svidio, samo ako imas kunica.
NYC je jedan od najzanimljivijih i najdojmljivijih gardova ne samo u SAD, nego u svijetu. Nemoj dopustiti da ti razni negativni komentari ili sugestije unaprijed pokvare doživljaj toga veličanstvenog grada.

Taj grad ima sadržaja za razne profile turista/putnika namjernika i rijetki odu iz njega razočarani. Naravno koristi zdravi razum kada si tamo, kao i bilo gdje drugdje u svijetu.

Kraj kolovoza i početak rujna su dobro vrijeme za posjetiti NYC.

Sretno!
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:05   #799
thanks bob. imas ti kakvi savjet sta bi trebalo pogledati,gdje kupovati i sl? Mozes mi se javiti na pvt ako hoces. znam da ima jos dosta do 8. mjeseca ali sam pocelaistrazivati i bas mi je napeto to sad.
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson

Zadnje uređivanje lorena_5 : 22.11.2007. at 19:06. Reason: no comment
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 04:54   #800
turisticka viza za kanadu

bok. imam jedno pitanje. nadam se da ce mi netko moc pomoc. kako dobit turisticku vizu za canada s statusom kao ne zaposlena osoba. cujem razne price i sad ne znam sta je istinito??? garantno pismo dobivam 100% od rodbine...i sta sad dalje....jel ima sanse otic tamo na mjesec dana??

nadam se da ce mi neko moc pomoc
motivacija is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.