Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: slažeš li se sa argumenitma?
da 9 31.03%
ne 14 48.28%
nezanima me /svejedno mije 6 20.69%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2008., 14:30   #41
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
"Rhaeny" novi lik na religiji.

dobrodošao i samo da ti velim, čitat ču šta pišeš tek kad i ako doživiš 100 postova a do tada sam te drzgačije svrstao.

upravo zbog stalnog pojavljivanja novih i "novih" likova, stavih da bude otvarana anketa, da se viđje ko su ti toliki.

Ma nemam ti ja vremena za forume, tako da sumnjam da cu dozivjeti 100 postova. Registrovala sam se zbog jedne sasvim druge teme ali kad sam vidjela ovaj naslov toliko sam se nanervirala da sam se morala ukljuciti. Atebi dragi Izrail preporucujem da prvo procitas Kuran i razgovaras sa mnogo muslimana, pa da tek onda raspravljas o islamu
Rhaenys is offline  
Old 04.06.2008., 15:02   #42
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
eh znaš mene
i znaš sebe!

svi znamo kuda ovo vodi...


ma sve ok,uvjerio si me
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 04.06.2008., 15:07   #43
izrail evo vidis tvoji pričaju o muslimanima a kad ja kažem nesto o židovima lock-to ti je židovski lobi.
morino is offline  
Old 04.06.2008., 15:08   #44
zašto nebi islam ne valjo valja kao i sve druge religije.sve je stvar pojedinca ako misli da je religija(njegova)vršenje samo obreda a ne ljubav prema bogu
onda je zajebo.jer nije smisao ni jedne religije vršenje vanjskih formi nego razvijanje ljubavi prema bogu.
pyrus22 is offline  
Old 04.06.2008., 15:12   #45
zašto islam nevalja

Quote:
Prconjić kaže: Pogledaj post
Nije dobar jer se neki ljute kad im vodim jubav s muslimankon. Šta je nji samo briga ako se neka oće sexat sa mnom.
iskreno ne prconjić da ti nešto prcaš nebi se po forumu hvalio.vodim se onom
starom ko puno priča malo radi.
pyrus22 is offline  
Old 04.06.2008., 15:20   #46
Quote:
Rhaenys kaže: Pogledaj post
Ma nemam ti ja vremena za forume, tako da sumnjam da cu dozivjeti 100 postova. Registrovala sam se zbog jedne sasvim druge teme ali kad sam vidjela ovaj naslov toliko sam se nanervirala da sam se morala ukljuciti. Atebi dragi Izrail preporucujem da prvo procitas Kuran i razgovaras sa mnogo muslimana, pa da tek onda raspravljas o islamu

a kuran je dokaz sam po sebi:Jeeeeeeeee!!!!!!


pročitala i proučila, a imam i hrvatski prijevod. ni u šta me nije uvjerio. ni kuran, ni bilo koja tzv sveta knjiga.


ima ovdje jačih i starijih experata za islam još od 2000.-te godine.

što se uopće javljaš kad nemaš vremena.. mogla si se malo vratiti unatrag po religiji i vidjela bi da je o tome već odavno raspravljano. i nitko nikog nije ni u šta uvjerio.

ali svi se vraćaju na ovaj forum. kaj misliš zakaj????

možeš se i sama uvjeriti. jedino na ovom forumu muslimani svih tzv pravnih škola mogu raspravljati i raspravljaju o islamskim temama i tzv njihovim dokazima... o tome od kuda suniti i šiiiti, iako i jedni i drugi priznaju jedan jedini kuran, ali ne priznaju svi iste hadise. od kuda sad to???

hadisi imaju kuransku snagu. čini se. jer znašto inače međumuslimanski ratovi? i od kuda onda talibani crpe svoju snagu.?



ma ok... samo nastavi. ja više neću...

__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 04.06.2008., 15:26   #47
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
eh znaš mene
i znaš sebe!

svi znamo kuda ovo vodi...

nemam pojma.,
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 04.06.2008., 15:26   #48
Quote:
Dunj@ kaže: Pogledaj post
a kuran je dokaz sam po sebi:Jeeeeeeeee!!!!!!


pročitala i proučila, a imam i hrvatski prijevod. ni u šta me nije uvjerio. ni kuran, ni bilo koja tzv sveta knjiga.


ima ovdje jačih i starijih experata za islam još od 2000.-te godine.

što se uopće javljaš kad nemaš vremena.. mogla si se malo vratiti unatrag po religiji i vidjela bi da je o tome već odavno raspravljano. i nitko nikog nije ni u šta uvjerio.

ali svi se vraćaju na ovaj forum. kaj misliš zakaj????

možeš se i sama uvjeriti. jedino na ovom forumu muslimani svih tzv pravnih škola mogu raspravljati i raspravljaju o islamskim temama i tzv njihovim dokazima... o tome od kuda suniti i šiiiti, iako i jedni i drugi priznaju jedan jedini kuran, ali ne priznaju svi iste hadise. od kuda sad to???

hadisi imaju kuransku snagu. čini se. jer znašto inače međumuslimanski ratovi? i od kuda onda talibani crpe svoju snagu.?



ma ok... samo nastavi. ja više neću...

ti si zgleda svakom loncu poklopac.svaka čast na trudu
pyrus22 is offline  
Old 04.06.2008., 16:38   #49
Quote:
pyrus22 kaže: Pogledaj post
ti si zgleda svakom loncu poklopac.svaka čast na trudu

dunja ti je stari forumski poklopac. cak i s jednim prstom dobro bode ispod pojasa..

rece jedan forumas ovdje: "treba bit fin"..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Old 04.06.2008., 23:48   #50
Quote:
Prconjić kaže: Pogledaj post
Nije dobar jer se neki ljute kad im vodim jubav s muslimankon. Šta je nji samo briga ako se neka oće sexat sa mnom.
Jos ti covjek fino nacrtao to da ako sevis kravu koja ima ljudsko ime, da ne sevis insana, vec kravu, ali cini mi se da ti to ne kontas.

Helem, sta ti ja mogu.

A sto se tice odgovora na post, bez uvrede, ali malo idiotski argumenti, neko ti je fino napravio paralelu sa Hitlerom, da te podsjetim svoje arijevske stavove je isti izvlacio iz krscanstva, a da stvar bude tragicnija, cini mi se da je imao i papin blagoslov. Takodjer, antisemitizam nije plod Islama, cisto onako i to da znas.

Krstaski ratovi, hoces malo o njima i o tim pokoljima ili ako ti je malo podaleko to u historiji, mozda onda da ti navedem Srebrenicu i Stupni do ?

I onda ti meni reci kakve zakljucke da neko "neutralan" izvuce npr o krscanstvu, ako bi sudio prema krscanima. Zar ti prvi ne bi rekao sudi o vjeri kao ideji i onome sto predstavlja, a ne na osnovu njenih sljedbenika i onoga sto oni cine.

Iskren da budem, ja jesam musliman, ali da je to moje opredjeljenje zasnovano na slici vecine danasnjih muslimana, vjerovatno to ne bih bio.

Medjutim, hvala Allahu dz.s. ja sam musliman zbog Islama i njegovih vrijednosti i onoga sto predstavlja, a ne zbog njegovih sljedbenika od kojih dosta njih, zalosno ali istinito, nema nikke veze sa stvarnim Islamom pa onda ti i takvi kazete eh to je Islam.

Uzmi malo, edukuj se pa mozda uspjednes i skontati u cemu je poenta.

A evo navest cu ti par primjera o cemu govorim :

"Islamski teroristi ubili toliko i toliko civila."

Teroristi jesu, ali nisu muslimani, jer je ubiti nevinog covjeka jedan od najvecih grijeha u Islamu za kojeg nema opravdanja na kugli zemaljskoj.

"Kakva je to vjera ako joj se sljedbenici ubijaju medjusobno?"

Muslimanu je krv drugog muslimana haram, teski grijeh, i ako si musliman nemas apsolutno nikakvog opravdanja ni prava da dignes ruku na drugog muslimana tako ne mogu nikako biti muslimani oni koji ubijaju druge muslimane.

"Muslimani slijepo slijede pravila."

Da nije smijesno bilo bi zalosno, jer prvi ajet koji je objavljen u Islamu nije niti vjeruj niti pokoravaj se, vec "Uci, citaj, proucavaj ...", jer samo ako si pametan i razumom obdaren i mozes biti istinski musliman.

Helem, od mene toliko.

A Allah dz.s. najbolje zna.
kenchee is offline  
Old 05.06.2008., 06:24   #51
Sve u svemu nisam shvatila zašto Islam kao religija "nevalja".Možda zbog terorističkih napada?U svakom narodu postoje ekstremisti.Ali to ne znači da su svi takvi.
__________________
Kada bi svi pomogli samo jednom čovjeku mogli bi promijeniti svijet.
)MARYAM( is offline  
Old 05.06.2008., 11:45   #52
Quote:
)MARYAM( kaže: Pogledaj post
Sve u svemu nisam shvatila zašto Islam kao religija "nevalja".Možda zbog terorističkih napada?U svakom narodu postoje ekstremisti.Ali to ne znači da su svi takvi.
Da, u svakom narodu postoje extremisti ali samo u muslimanskim drustvima su gluposti tipa bicevanje, odsjecanje ruku i slicne gadosti jos uvjek legalne u skladu sa serijatom.

Nemoj mi pricat da je narod koji podrzava ubijanje u ime tamo nekog imaginarnog dedice normalan.
satori@sanitarium is offline  
Old 05.06.2008., 11:47   #53
Zato jer je religija.
Blitz66 is offline  
Old 05.06.2008., 12:07   #54
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Da, u svakom narodu postoje extremisti ali samo u muslimanskim drustvima su gluposti tipa bicevanje, odsjecanje ruku i slicne gadosti jos uvjek legalne u skladu sa serijatom.

Nemoj mi pricat da je narod koji podrzava ubijanje u ime tamo nekog imaginarnog dedice normalan.
Hajde vjerovatno je u tvom "demokratskom" drustvu sve tako super. Cuo si za masakr u Bosni(TZ-Lipnica) od prije sedam dana, kazu sada da je malo neuracunljiv pa bi mogao dobiti i blazu kaznu posto smrtna ne postoji nazalost. Ostavio nekoliko djece bez roditelja, pa ne znam kakvu kaznu zasluzuje taj moron. Ocigledno da rehabilitacija zatvorom ne pomaze nego samo pravi pojedince jos gorim kriminalcima. Bas bi vidio ko bi poslije odsijecanja ruke za kradju nesto ukrao kasnije ili slicno. Toliko o tim kako kazes glupostima. Moli boga da se tebi i tvojima nista ne desi jer bi ti u tom slucaju glasao i za metode Dr Mengelea
__________________
What we do in life, echo’s in eternity
BOSNIAN#1 is offline  
Old 05.06.2008., 13:09   #55
Quote:
BOSNIAN#1 kaže: Pogledaj post
Hajde vjerovatno je u tvom "demokratskom" drustvu sve tako super. Cuo si za masakr u Bosni(TZ-Lipnica) od prije sedam dana, kazu sada da je malo neuracunljiv pa bi mogao dobiti i blazu kaznu posto smrtna ne postoji nazalost.
Bosna bas i nije neko demokratsko drustvo.

Quote:
BOSNIAN#1 kaže: Pogledaj post
Ostavio nekoliko djece bez roditelja, pa ne znam kakvu kaznu zasluzuje taj moron. Ocigledno da rehabilitacija zatvorom ne pomaze nego samo pravi pojedince jos gorim kriminalcima.
Uzet mu djecu, njega kaznit visokom alimentarcijom.

Puno razumnije nego mu odsjec glavu i pustit djecu da se snalaze kako znaju.

I nemoj mi srat o rehabilitaciji. Postoje zatvori u kojima ona uspjeva a postoje i oni u kojima ne. Bila je nedavno jedna emisija na HRTu o zatvoru u jednoj skandinavskoj zemlji. Ubojice, silovatelji i slicno zive na otoku, slobodno, sami se uzdrzavaju, cak dobivaju i placu za svoj trud. Uci ih se funkcioniranju u drustvu, pomaze im se da nadu posao kada izadu i slicne stvari. Manje od 5% zatvorenika se vraca kriminalu. To je rehabilitacija, a ne ono sto mi radimo - strpaj ga u malu sobicu na par godina pa mu mozda sine.

Ili muslimanski nacin - sibanje, odsjecanje djelova tjela, kamenovanje..... Odlicna rehabilitacija

Quote:
BOSNIAN#1 kaže: Pogledaj post
Bas bi vidio ko bi poslije odsijecanja ruke za kradju nesto ukrao kasnije ili slicno. Toliko o tim kako kazes glupostima. Moli boga da se tebi i tvojima nista ne desi jer bi ti u tom slucaju glasao i za metode Dr Mengelea
Kakve koristi od takvog cojeka? Ne moze radit, javno se vidi da je bio lopov pa ga svi izbjegavaju, osjeca se ponizenim i manje vrjednim, nitko ga necee zaposlit....... Uopce me ne bi zacudilo da opet pokusa tako nesto buduci da ne zna niti ne moze nista bolje buduci da nema ruku pa ce mu sadisti poput tebe odrube glavu.

Samo ti moli svog pedofila na nebu, ja imam pametnijeg posla.
satori@sanitarium is offline  
Old 05.06.2008., 13:46   #56
Islam "ne valja" jer je suprotan laži. Nije dakle pitanje zašto Islam "ne valja", već kome Islam ne valja. Islam ne valja onima koji lažu na Boga. To je moje mišljenje o tvom pitanju, ujedno i moj odgovor.
Rufaija is offline  
Old 05.06.2008., 13:55   #57
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Bosna bas i nije neko demokratsko drustvo. Jok eto Hrvatska je. Gledaj malo HRT.

Puno razumnije nego mu odsjec glavu i pustit djecu da se snalaze kako znaju.

Ili muslimanski nacin - sibanje, odsjecanje djelova tjela, kamenovanje..... Odlicna rehabilitacija

Ili muslimanski način, da ti se sudi po zakonu za prekršaj, ili kršćanski način, kolateralne štete, masovne egzekucije, klanje, silovanje, itd.... Šta je bolje? Hajmo malo o ukupnoj praksi pričati.

Kakve koristi od takvog cojeka? Ne moze radit, javno se vidi da je bio lopov pa ga svi izbjegavaju, osjeca se ponizenim i manje vrjednim, nitko ga necee zaposlit....... Gdje je u tvojoj koncepciji američki (i ne samo američki) princip da se smatra da svako ko naoružan neovlašteno uđe na tvoj posjed vrši napad pa ga možeš ubiti slobodno?A opnaj ko je krao nek se osjeća onakvim kakav jeste. Ili da mu spomenik podignemo? U americi pedofilima stave tablu pred kuću "Ovdje živi pedofil", a imaju javno dostupne baze podataka da vidiš imaš li u komšiluku registrovanog pedofila.


Samo ti moli svog pedofila na nebu, ja imam pametnijeg posla. Jel ovo o 2 billion $ koje je platila KC? U laži su kratke noge.
...
Rufaija is offline  
Old 05.06.2008., 14:06   #58
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
Ili muslimanski način
Qur'an critic to be executed in Iran within days

Cleric calls on Mohammed cartoonist to be executed

Iran executes 2 gay teenagers

Jeben je taj muslimanski način.
Blitz66 is offline  
Old 05.06.2008., 14:07   #59
Zamisli da si u Teheranu nekome postavio pitanje što ne valja u katoličkoj ili (njima daleko aktualnijoj) protestanskoj vjeri.

Budalaština.

Ni u jednoj vjeri ne valja činjenica da se ne drže iskonskih postulata svojih vjerovanja već raznorazne floskule izvučene iz svojih "svetih knjiga" koriste za dnevne političke i materijalne, potrebe.
fgzcvijetic is offline  
Old 05.06.2008., 14:11   #60
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
Islam "ne valja" jer je suprotan laži. Nije dakle pitanje zašto Islam "ne valja", već kome Islam ne valja. Islam ne valja onima koji lažu na Boga. To je moje mišljenje o tvom pitanju, ujedno i moj odgovor.
A kojeg to boga?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gods
satori@sanitarium is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.