Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 16:23   #41
Tih, ja sam kod Gorice i ovdije tlo obiluje vodom. Mislim da nebu frke. Ista ekipa odradila je bunar frendu u Vrbovcu i on je super zadovoljan s uslugom.

Biti cu s njima cijelo vrijeme pa bumo vidli. Nema vode - nema para J***
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:47   #42
Polako dečki.
Bušači su jedno, rašljari drugo. Bušači imaju materijalnu odgovornost da svoje bušenje izvedu ispravno (okomito), pravilno spuste cijevi itd. Nemože biti njegova odgovornost ak mu ti veliš gdje hoćeš bunar. Druga stvar ako ti oni vele "tu gazda"
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 12:52   #43
Bunar konačno izbušen!

Vode ko u prici, kako je i bilo za ocekivati. Dubina 8m, nakon 5m sve bio sljunak. Moram jedino nabaviti neki pametan poklopac, po mogucnosti nesto sto se da zakljucati, pa ako netko ima kaj za preporuciti, nek veli. Drugi tjedan spajam pumpu
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:06   #44
Ja sam radio od samoborkinih cijevi promjera 1m. Ispalo je super. Imaš gotovih poklopaca sa 1m na 50 cm betonski ili kombinacija beton željezo po narudžbi.
plavi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 13:51   #45
Čestitam!
Tko je kopal i koliko kn?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 07:05   #46
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Čestitam!
Tko je kopal i koliko kn?
5000kn, oni Vrbovcani.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 07:09   #47
Quote:
plavi5 kaže: Pogledaj post
Ja sam radio od samoborkinih cijevi promjera 1m. Ispalo je super. Imaš gotovih poklopaca sa 1m na 50 cm betonski ili kombinacija beton željezo po narudžbi.
plavi5, te poklopce ima samoborka ili?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 10:35   #48
Samoborka ih drži, pašu na njihove cijevi, no rade i po narudžbi. Najbolje otić u samobor, jer ćeš preko telefona malo informacija dobit.
plavi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 10:55   #49
Super

Još zasuči rukave i žašarafi vodovod. Inače, ja se spremam kupiti bazen! Vode ima, vruće je... Neki jeftini, ima za 300-400 kn.

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 11:13   #50
Brzo će ti splasnuti početni entuzijazam za bazenom!

Ispočetka će ti nekoliko dana voda biti prehladna za kupanje, a kad se konačno zagrije, unutra ćeš već imati brdo lišća, prašine, mušica, kukaca i svih mogućih letećih nemani.. Previše brige i posla za par sati kupanja!

Večina takvih bazena nakon prve sezone završi po šupama, i nikad više ne ugleda svjetlost dana!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:00   #51
Ma da, u pravu si. Ipak ovi reklamiraju da se dobije i cerada za pokrivanje bazena. A ako uzbuđenje splasne, neće biti velika šteta (mislim: minus na računu neće biti preveliki).

Tih.
Tih is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:16   #52
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Brzo će ti splasnuti početni entuzijazam za bazenom!

Ispočetka će ti nekoliko dana voda biti prehladna za kupanje, a kad se konačno zagrije, unutra ćeš već imati brdo lišća, prašine, mušica, kukaca i svih mogućih letećih nemani.. Previše brige i posla za par sati kupanja!

Večina takvih bazena nakon prve sezone završi po šupama, i nikad više ne ugleda svjetlost dana!
Pa nije tako,nemam bazen ali prijatelj koji ima je stavio par sredstava (protiv algi,klor,i kako je rekao aktivni kisik ) te filter .Nakon par dana kad je filter sve pročistio voda je bila bistra (naravno govorim o vodi iz bunara ).Mislim da je bazen onaj što se sam diže kad ga puniš vodom oko 3m u promjeru i 70cm dubine.

Pozdrav ,da i to je kupio u Baum....
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 18:45   #53
Kako održavate bunar - podijelimo iskustva!

Imate bunar kojeg koristite za potrebe kućanstva. Svakako za sanitarije, a možda i za piće. Kako održavate bunar?

Ja sam prije par mjeseci izbušio bunar, voda mi je na 3.5m, a dubok je oko 8m (Kuče kod V. Gorice). Slijedeće godine ga planiram upogoniti za kućanstvo (hidrofor), a u međuvremenu ga planiram par puta ispumpati do daske i furati vodu na analizu. Brine me što se orošavaju stjenke betonskih cijevi iznutra - treba li kakav odrzračnik napraviti ili možda ventilator (stavio sam poklopac tako da praktički nema provjetravanja).

Anyway, koliko vas koristi bunarsku vodu za piće? Provjeravate li kvalitetu? S kakvim se problemima susrećete? Podijelimo iskustva!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 19:23   #54
imam stari, oko 1939. kopani bunar, oko 6 metara, otvoren, pokriven drvenim poklopcem. hidrofor uveden odavno.
voda je bila OK ali sa masovnim uvođenjem kupaona i wc sa ispiranjem, dakle pravljenjem septičkih jama ili "nepravljenjem" septičkih jama, nešto se pogoršalo stanje. ja osobno vodu koristim za sve osim za piće.
mislim da je to sa moje strane glupo, jer perem zube, perem voće, povrće suđe i analiza (ona prava a ne nekakova koju rade prodavači raznih filtera - oprez sa njima i njihovim "certifikatima") nije rekla da je voda nepitka, već samo da bi mogla biti bolja
i zbog toga punioničari pitke vode zarađuju na meni
morat ću se sama sa sobom dogovoriti i početi ju piti.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:07   #55
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
imam stari, oko 1939. kopani bunar, oko 6 metara, otvoren, pokriven drvenim poklopcem. hidrofor uveden odavno.
voda je bila OK ali sa masovnim uvođenjem kupaona i wc sa ispiranjem, dakle pravljenjem septičkih jama ili "nepravljenjem" septičkih jama, nešto se pogoršalo stanje. ja osobno vodu koristim za sve osim za piće.
mislim da je to sa moje strane glupo, jer perem zube, perem voće, povrće suđe i analiza (ona prava a ne nekakova koju rade prodavači raznih filtera - oprez sa njima i njihovim "certifikatima") nije rekla da je voda nepitka, već samo da bi mogla biti bolja
i zbog toga punioničari pitke vode zarađuju na meni
morat ću se sama sa sobom dogovoriti i početi ju piti.

A kako održavaš sam bunar? Da li s vremena na vrijeme ispumpaš svu vodu, odmuljiš dno, opereš stjenke i sl.? Bacaš kakvu kemiju za ubijanje bakterija u bunar?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:44   #56
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Imate bunar kojeg koristite za potrebe kućanstva. Svakako za sanitarije, a možda i za piće. Kako održavate bunar?

Ja sam prije par mjeseci izbušio bunar, voda mi je na 3.5m, a dubok je oko 8m (Kuče kod V. Gorice). Slijedeće godine ga planiram upogoniti za kućanstvo (hidrofor), a u međuvremenu ga planiram par puta ispumpati do daske i furati vodu na analizu. Brine me što se orošavaju stjenke betonskih cijevi iznutra - treba li kakav odrzračnik napraviti ili možda ventilator (stavio sam poklopac tako da praktički nema provjetravanja).

Anyway, koliko vas koristi bunarsku vodu za piće? Provjeravate li kvalitetu? S kakvim se problemima susrećete? Podijelimo iskustva!
Mislim da, na tom području, nećeš moći ispumpati bunar - do daske - imaš velik dotok
Koristi vodu i mirno spavaj - dok ne dođu oni i naplate ti "korištenje rudnih i prirodnih bogatstava"
A što se tiće kvalitete - imaš li saznanje kaje je kvalitete flaširana voda?
Orošavanje je normalno samo se, recimo, na cigli ne vidi
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:09   #57
Flaširana voda je najveće zlo, obzirom da je dodatno kemijski tretirana....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:27   #58
Imam na vikendici stari bunar. Dubok mislim 18m. Nikad ga nismo čistili, do prije par godina: našli smo neki letak da neki čiča čisti bunare i pozvali ga... ne sjećam se koliko je tražio, mislim da je cijena bila po metru. Uglavnom: ispumpao, očistio stjenke (ajme meni da se netko spušta).
Rekao nam da 1 godišnje spustimo vapno u mrežastoj vreći i nakon dan-dva izvučemo van - ljudi se zeznu jer bace vapno i ne vade ga.
I to je to.

Nismo nikad nosili na analizu, ali koristimo vodu za sve osim za piće. Susjedi koriste svoje bunare za piće, pa vjerujem da je i ova naša voda OK.
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:24   #59
Ja sam za vikend ispumpavao bunar (okolica V. Gorice) - jednostavno, nisam ga mogao ispumpati jer je stalno izvirala nova voda. Problem mi je jedino pjesak na dnu - kako da se toga riješim i trebam li se toga uopce rješavati? Netko je spominjao ubacivanje batude na dno?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:05   #60
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ja sam za vikend ispumpavao bunar (okolica V. Gorice) - jednostavno, nisam ga mogao ispumpati jer je stalno izvirala nova voda. Problem mi je jedino pjesak na dnu - kako da se toga riješim i trebam li se toga uopce rješavati? Netko je spominjao ubacivanje batude na dno?
ako si ispumpavao sam, vjerujem da nisi mogao. mi smo za ispumpavanje pozvali čovjeka sa cisternom koji radi takova ispumpavanja i to kad počne usisavati vadi sve.
za održavanje od vremena do vremena stavim izosan. tu se mora paziti na količinu i vrijeme uporabe vode. imaš na kutiji izosana sve napisano.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.