Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 23:41   #21
Žalosno je da se o ovakvoj temi uopće mora raspravljat.
Bio dečko kriv ili ne policajci ga nikako nisu smjeli tuć i iživljavat se na njemu. Dovodi se uopće u pitanje to njegovo priznanje ako su mu ovakve odvratne stvari radili. Možda je dečko priznao samo zato da ga prestanu tuč i psihološki maltretirat, možda je "puknuo" to sad više niko neće znat.
U kratko ne mislim da su svi u mup-u takvi no smatram da se ovakve mora odmah udaljit s dužnosti, čak za primjer drugima ja bi ih kazneno procesuirao i u zatvor s njima.
Kod nas policajci misle da više vrijede nego što u biti vrijede. Priznam da su im plaće kriminalno male no međutim i ponašaju se skladno tome. Mito i korupcija, policijsko nasilje, velike "igrače" se boje i dirat... Samo tlače običan narod.
Puno promjena treba u mup-u puuuuuno...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:44   #22
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Nigdje to nisam rekao niti sam branio postupak policije. Imaš li dokaz da je dječak pretučen od strane policije? Policija ga je dovela na HMP gdje je izjavio da ga je ista pretukla. Kako znamo da ozljede nisu od ranije ili da mu ih nije nanio netko drugi? .
Ma da. spustila se Božja ruka s neba i mlatila ga iz čista mira.
Ne bi panduri tukli. Bože sačuvaj.

Quote:
Bavio se teškim krađama,
Da? Koliko je puta osuđivan?

Quote:
zbog čega ne polazimo od pretpostavke da je sa ozljedama i ispitan?
Ili od pretpostavke da je na putu preme ispitiavnu zapeo za kamen i pao, te se dobio hematome na vratu, koljenima i na rebrima.

Quote:
Imamo premalo činjenica da bi išta zaključili a rasprava je krenula sa osudom policije.
Kao i sa a-priori oslobađanjem policije od svake sumnje. Ne bi oni.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:16   #23
A najjače su mi teze ovih ultra-pametnih kako je on od prije poznat policiji po krađama!?

Taman da je neznam šta učinio nitko se nema pravo iživljavat nad drugom osobom, jel itko od vas ima pojma da primjerice u Grčkoj ti kad bacaš molotovljev koktel na interventnu da ti isti smiju vratit samo pendrekom?
Nema care moj, sve dalje je prekoračenje ovlasti.

Da kod nas postoji neka poštena unutarnja kontrola pa sve ove koji su taj dan bili u zatvor na 40 godina pa da vidiš al bi tamo pjevao lep sopran
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 08:49   #24
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Službena osoba se predstavi, a značku ima istaknutu na odori. Ukoliko se radi o policajcu u civilu, značku mora pokazati. Iako meni osobno broj apsolutno ništa ne znači dok igram po njihovim pravilima. Ukoliko dođe do toga da se broj značke ne da, podnese se prijava u postaju/upravu.
Policija nekad ne ističe značke, interventna ih nema nikad(uopće nema načina da se pojedini identifira). Policijska pravila nisu njihova, već opća(ista pravila vrijede i za policiju i za građane), a broj značke se traži najčešće kad je sutprotno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 10:28   #25
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
1.Priča s linka je nevjerojatna na više načina,

2.Jedinu nadu ulijeva ulazak u EU(jedna od rijetkih prednosti) gdje će se milicija morat profesionalizirat i prestat se ponašat kao lokalni gazde u Gnjilanima.
1.Pa i je.Nisu "krivi" samo oni koji su tukli nego i nekoliko šefova smjena koji su dužni brinut o pritvorenoj osobi kao i pom.načelnika za policiju i krim policiju.Previše ljudi je uključeno u slučaj a postoje i oni koji rade po zakonu tj.netoleriraju divljake.
Niti sudac istrage prihvaća ozljeđene osobe u zatvor samo tako jer tamo postoji prosedura prihvata.

2. pogrešno vjerovanje.Ništa se neće dogodit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:04   #26
Sumnjam da šefovi smjena nisu znali da su ovi njega pretukli, a i da ne znaju tko to radi i tko je tome sklon.

S drugim se slažem, previše se nade polaže u EU, ne samo vezano za to.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:47   #27
Onda počistit sve po kratkom postupku.(Jedno je znat i šutit a drugo znat i potjerat da se sve završi zakonski).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:52   #28
ovo je teški zločin za koji netko u miliciji mora odgovarati
Pravaš1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:56   #29
bi li to ministar dozvolio ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 13:01   #30
Onda neka maknu njega po zapovjednoj odgovornosti.Ne morau stavit drugoga jer će ionako ostat sve isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 18:57   #31
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Imaš li ti ikakav dokaz za ovu tvrdnju?
"U policiji vukovarsko-srijemskoj kazali su kako su nad Markom Azapovićem proveli kriminalističko istraživanje i utvrdili da je počinio više teških krađa. Dodali su kako je obdukcija pokazala da je umro prirodnom smrću od zastoja srca zbog poremećaja srčanog ritma te da nisu uočene ozljede."

Ti si već treći/treća na ovoj temi kojemu moram nešto objašnjavati jer se nije udostojio pročitati link koji je otvarač teme postavio a našao se dovoljno kompetentan o istome govoriti.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ma da. spustila se Božja ruka s neba i mlatila ga iz čista mira.
Ne bi panduri tukli. Bože sačuvaj.
Nisam rekao da ne bi, daleko od toga. Konkretno u ovom slučaju, kako znamo da mu ozljede nije nanio netko od supočinitelja krađe (ako ih je bilo) ili netko iz bande u kojoj je bio i sa kojom je "operirao" a da ga je policija naknadno privela sa istim tim ozljedama koje im nije spomenuo? Ne znamo.

Primjeti korištenje ako izraza gore. Dakle ne znamo nikakve detalje o tipu krađe, načinu kao niti o tome da li se kretao u nekakvim organiziranim kriminalnim skupinama ili je operirao sam. Ne znamo apsolutno ništa, ali uspjeli smo svi stvoriti SF fantaziju od slučaja u kojem se automatski okrivila policije dok se 18-godišnjaka koji na računu ima više teških krađa opralo krivnje jer je eto, mrtav (+ jer je mlad).

Ne želim ispast bešćutan ali ovaj slučaj samo pokazuje kako su ljudi prilagodljivi i kako zapravo tumačenje zakona i kaznenih odredbi ovisi o tome protiv koga se iste primijenjuju.


Quote:
Da? Koliko je puta osuđivan?
Ne znam. PU nije htjela dati sve podatke u javnost.


Quote:
Ili od pretpostavke da je na putu preme ispitiavnu zapeo za kamen i pao, te se dobio hematome na vratu, koljenima i na rebrima.
Zbog čega si povjerovao u to da ga je policija pretukla? Na osnovi čega? Izjave 18-godišnjaka koji je optuživan i procesuiran radi teških krađa? Po čemu je njegova izjava vjerodostojnija od izjave službene osobe? Uhvatili ste se toga kao bogomdanog zakona.


Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
A najjače su mi teze ovih ultra-pametnih kako je on od prije poznat policiji po krađama!?
Meni su još jače izjave genijalaca koji svrate na temu, ne pročitaju prvi post i nađu se dovoljno pametnima da sa ostatkom podijele svoje krivo mišljenje.

Quote:
Taman da je neznam šta učinio nitko se nema pravo iživljavat nad drugom osobom, jel itko od vas ima pojma da primjerice u Grčkoj ti kad bacaš molotovljev koktel na interventnu da ti isti smiju vratit samo pendrekom?
Nema care moj, sve dalje je prekoračenje ovlasti.
Točno! Nema se nitko pravo iživljavati nad njime. Znamo li tko se iživljavao nad njime? Ne znamo.

Quote:
Da kod nas postoji neka poštena unutarnja kontrola pa sve ove koji su taj dan bili u zatvor na 40 godina pa da vidiš al bi tamo pjevao lep sopran
Eh, i kad bi se delikvente i maloljetnike prijestupnike strože kažnjavalo ne bi bilo ovoliko sranja. O ostalim kaznenim djelima i postupcima da ne govorim. Ali teško da ćemo takvo što doživjeti.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:33   #32
Pa vidi ti njega prepametnog kako je napisao 100 gluposti i još me našo citirat dio po dio

Da policija radi svoj posao kako spada momak bi dobio novčanu kaznu ili sl. a ne bio u grobu.

Da, kriminalne organizacije kako da ne. Ne znamo ni da li je ukrao, znamo da je bio ispitan u vezi nekog slučaja, a kako je ispitan jasno nam je svima.

osa3 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.04.2013., 21:46   #33
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Pa vidi ti njega prepametnog kako je napisao 100 gluposti i još me našo citirat dio po dio
Imaš li išta konkretno osim ad hominema?

Quote:
Da policija radi svoj posao kako spada momak bi dobio novčanu kaznu ili sl. a ne bio u grobu.
Policija nema nikakve veze sa kažnjavanjem počinitelja, to je domena suda i pravosuđa. Ako je itko kriv, krivo je pravosuđe koje nije na vrijeme reagiralo i kaznilo prekršitelja. Pa nije valjda da ne znaš tko se čime bavi?

Quote:
Da, kriminalne organizacije kako da ne. Ne znamo ni da li je ukrao, znamo da je bio ispitan u vezi nekog slučaja, a kako je ispitan jasno nam je svima.
Znamo da je ranije prijavljivan i terećen radi teških krađa a ispitan je zbog sumnje u počinjenje nove. Nije nam jasno kako je ispitan, ali ako imaš nekakav dokaz slobodno ga priloži.

Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 22:34   #34
Evo, Rendolfe, jedan od 700+ komentara ispod članka:

Quote:
Zovem se Dražen Lukić iz Bošnjaka rođ 01.04 1977 - i prije nepune dvje godine sam prošao što je pokojni Azapović iz Županje . Policiski službenici su me tukli da nisam znao kako se zovem i sve ove radnje što se navode kod pokojnog Azapovića i ja sam prošao , dakle terali su me da Pumpam sklekove , trbišnjake čučnjeve hvatali za gušu poljevali me sokom koji je bijo u mom vozilu i to sve tako do iznemoglosti. još uvjek vodim sudove kako bih to sve dokazao te imam dogovoreno ročište 16 Svibnja u ŽUPANJI KOD SUDKINJE ANICE PASTOVIĆ!
Jel ti i dalje teško povjerovati da su mu ozljede nanesene u policiji?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 22:42   #35
Dok sudovi ne počmu raditi svoj posao.

Mome frendu za teške tjelesne ozljede --- 10.000 kn, nakon par godina suđenja.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 23:23   #36
Quote:
badinerie kaže: Pogledaj post
Evo, Rendolfe, jedan od 700+ komentara ispod članka:

Jel ti i dalje teško povjerovati da su mu ozljede nanesene u policiji?
Nikad nisam dovodio u pitanje nasilje i brutalnost od strane policije. Mislim da jedino idiot može negirati isto, s obzirom da ima primjera. Da li je ovaj komentar konkretan dokaz u vezi slučaja o kojem se raspravlja? Što ako ti ja naveden da sam i ja bio nekoliko puta imao prilike susresti se sa službenicima te postaje/uprave i da nisam naišao na neugodno iskustva?

To je sve stvar pojedinca. Nadam se da će slučaj biti propisno istražen a policajci ukoliko su napravili prijestup kažnjeni.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 09:58   #37
Da li je poznat i jedan jedini slucaj da su policajci kaznjeni za upotrebu prekomjerne sile? Jesu li kazne bile bez veze ili su kriminalno procesuirani, izbaceni iz sluzbe i kaznjeni bezuvjetnim zatvorom?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 10:45   #38
Ovdje nije riječ o prekomjernoj sili jer sila nije bila ni potrebna.Ovdje se radi o teškoj tjelesnoj ozljedi, prisili, prijetnji, iznuđivanje dokaza, .....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 11:44   #39
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Nikad nisam dovodio u pitanje nasilje i brutalnost od strane policije. Mislim da jedino idiot može negirati isto, s obzirom da ima primjera. Da li je ovaj komentar konkretan dokaz u vezi slučaja o kojem se raspravlja? Što ako ti ja naveden da sam i ja bio nekoliko puta imao prilike susresti se sa službenicima te postaje/uprave i da nisam naišao na neugodno iskustva?

To je sve stvar pojedinca. Nadam se da će slučaj biti propisno istražen a policajci ukoliko su napravili prijestup kažnjeni.
Taj komentar, konkretno, je vezan za policajce u Županji.

Da mi kažeš da nisi s policajcima u pitanju doživio ništa neugodno, to ne bi značilo apsolutno ništa, jer je štititi građane od neugodnih iskustava njihov posao. Dvije iznimke govore tisuću puta više.
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 17:58   #40
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Da li je poznat i jedan jedini slucaj da su policajci kaznjeni za upotrebu prekomjerne sile? Jesu li kazne bile bez veze ili su kriminalno procesuirani, izbaceni iz sluzbe i kaznjeni bezuvjetnim zatvorom?
Bio je onaj slučaj kad su bahati i pijani balavci napali interventnog policajca. Ovaj je udario jednog od njih i taj je zatim pao i udario glavom u pločnik. Umro je nekoliko dana poslije čini mi se. Policajac je osuđen na zatvor a cijeli slučaj je podijelio javnost. Ne sjećam se više gdje se to dogodilo, mislim Bjelovar ili tako nešto.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.