Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 19:29   #61
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja mogu. I upravo mi nečija osobnost i karakter mogu biti presudni da frcaju iskre. Jebe mi se jel lijep (osim u nekim ekstremnim iznimkama) i jel miriše na pačuli i jasmin ako me osvojio onim iznutra. Znam da zvuči klišejasto.
pa dobro nisam baš rekla da mi je karakter totalno nebitan i da se jedino mogu zaljubit u šupljoglavnog ljepotana, baš naprotiv bitne su mi obje strane ali bez obzira dal mi njegov karakter odgovara, to mi ništa ne znači ako nema nema tih nekih iskrica i kemije.
Ali nekako sam se pomirila s tim da to vjerojatno više neću doživjet tako da... whatever
candybar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:37   #62
Quote:
DearP kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!

Nekako mi se ovaj podforum učinio najprikladnijim za zamoliti za par savjeta jer mi se stalnim analizama čini da moj problem jednim dijelom svakako jest usamljenost. Ne možda onaj oblik o kojemu se ovdje često piše, ali usamljenost svakako. Da ne dužim...
...
nisi mi skroz jasna, a ovo da ti ne može nitko karakterno parirati zvuči na prvu da si umišljena, a zapravo je samo kao izlika da nikog ne nađeš jer se možda bojiš vezivanja za nekog .. isto tako stekao sam dojam da su u tvojoj percepciji dečki problem a ne ti?! treće, jako malo emocija sam u cijelom ovom tvom postu izčitao, jel inače imaš problema sa pokazivanjem stvarnih emocija?! jedno je biti kao u društvu otvoren i nasmijan a drugo je stvarno otvoriti se nekome .... kako god, mislim da smišljaš izlike da nikog ne nađeš

Zadnje uređivanje Sves : 05.05.2012. at 19:47. Reason: Skraćen quote
Croatia Sucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:43   #63
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je drugo. To pretpostavlja da je već postojala zaljubljenost. Mada, priznajem da mi nije do kraja jasno uopće na što se misli pritom, zaljubljenost-ljubav-zaljubljenost. Ili jesi zaljubljen i voliš ili nisi, mislim da ljudi misle na sporadične pojave strasti koja se valjda ne očekuje u dugogodišnjim vezama.
Ali kako to zavoliš nekoga bez prvotne zaljubljenosti pa se onda naknadno zaljubiš?
Zašto misliš da nije moguće nekog zavoljeti bez da si prethodno bila zaljubljena?
Što je sa vezama koje su počele godinama nakon upoznavanja, nakon što je već uspostavljen prijateljski odnos?

Kad te u vezi, partner kojeg voliš oduševi nečim (ponovno) ili jednostavno shvatiš koliko si sretna što si baš s njim i mjeriš otkucaje srca jer te pomalo strah da u tako divnom momentu ne završiš na hitnoj.

Quote:
Općenito mislim da ljudi govore stvari ponekad jer im super pametno zvuče, a da to veze nema sa stvarnim stanjem. Tako miješaju zaljubljenost sa sviđanjem i kemijom, a ljubav sa zaljubljenošću. Pa kad voliš nekoga prirodno je da si ujedno i zaljubljen.
Tebi zaljubljenost ostaje kakva je bila na početku?

Quote:
Duže vrijeme sam ja razmatrala ovu teoriju i mislim da sam došla do konačnog zaključka. Ne postoje odvojene kategorije ljubavi i zaljubljenosti. Kad više nisi zaljubljen odeš ili se pretvaraš da je vaša veza na višem nivou gdje se ne trebate ni seksati jer su vam duše spojene.
Hm, moguće da se baš najbolje ne razumijemo.

Prirodno mi je da intenzitet zaljubljenosti padne, odnosno da se u punom intezitetu javlja povremeno.

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ponovo se zaljubiti != zaljubiti se po prvi put.

Ti si čudan.
Čudan?

Hvala.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:52   #64
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da nije moguće nekog zavoljeti bez da si prethodno bila zaljubljena?
Što je sa vezama koje su počele godinama nakon upoznavanja, nakon što je već uspostavljen prijateljski odnos?
Gdje sam to rekla? Ja sam rekla da mi je čudan ovaj redoslijed- prvo nekog zavoliš pa se onda na tren zaljubiš. Wtf?
Dakle, ako si prvo zavolio bez da si se zaljubio, kako se onda tek nakon toga možeš prvi put zaljubiti, pazi, nakon voljenja? Jel samo meni nešto tu ne štima?

U tim prijateljstvima je netko shvatio da se zaljubio u prijatelja. Što je tu čudno? Ili ti leptiriće koje prijatelj odjednom izazove nazivaš nekako drukčije?

Quote:
Kad te u vezi, partner kojeg voliš oduševi nečim (ponovno) ili jednostavno shvatiš koliko si sretna što si baš s njim i mjeriš otkucaje srca jer te pomalo strah da u tako divnom momentu ne završiš na hitnoj.
To je zaljubljenost, da.


Quote:
Tebi zaljubljenost ostaje kakva je bila na početku?
Ti mene uopće ne čitaš.

Stvar je u tome da sam milijun puta, a posebno na forumu , čula teorije o tome kako je zaljubljenost maltene višak u vezi jer se ljudi vole zrelom ljubavlju . E pa nije. Čak ti priznaješ moment hitne, dakle, ta zaljubljenost postoji, ne bih rekla uporedo s ljubavlju, ali recimo da se stope i da je to onda ta prava partnerska ljubav koja je ujedno i zaljubljenost. Ono na početku je više sviđanje plus kemija. A i postoje razni stupnjevi, naravno, uvijek možeš voljeti više ili ti se tako može činiti.

No to da je zaljubljenost površni intro nakon kojeg slijedi ljubav lišena zaljubljenosti ili obogaćena njome tek povremenim proplamsajima je glupost i to ne priznajem. Eto.
Jer kad ljudi više nisu zaljubljeni onda vole osobu kao prijatelja, životnog druga i nešto tako aseksualno, rutinski i bezveze.

Quote:
Hm, moguće da se baš najbolje ne razumijemo.

Prirodno mi je da intenzitet zaljubljenosti padne, odnosno da se u punom intezitetu javlja povremeno.
To je onaj trenutak kad čovjek mora uložiti napor da mu ne zatitra koješta na druge?
Dašta. Iako znam da nećeš priznati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:23   #65
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Gdje sam to rekla? Ja sam rekla da mi je čudan ovaj redoslijed- prvo nekog zavoliš pa se onda na tren zaljubiš. Wtf?
Dakle, ako si prvo zavolio bez da si se zaljubio, kako se onda tek nakon toga možeš prvi put zaljubiti, pazi, nakon voljenja? Jel samo meni nešto tu ne štima?
Što dijeli prijateljsku ljubav od partnerske?
Zaljubljenost ili (večim dijelom) strast.

Jel' moguće da se strast javi nakon što osobu već voliš?
Ja tvrdim da je.

Quote:
No to da je zaljubljenost površni intro nakon kojeg slijedi ljubav lišena zaljubljenosti ili obogaćena njome tek povremenim proplamsajima je glupost i to ne priznajem. Eto.
Jer kad ljudi više nisu zaljubljeni onda vole osobu kao prijatelja, životnog druga i nešto tako aseksualno, rutinski i bezveze.
Mislim da nas muči riječ povremeno.
Povremeno može značiti i svakodnevno, ali ne u toj mjeri da 24/7 misliš na tu osobu i maltene ne možeš normalno funkcionirati.

Quote:
To je onaj trenutak kad čovjek mora uložiti napor da mu ne zatitra koješta na druge?
Dašta. Iako znam da nećeš priznati.
Što neću priznati?
Nisam toliko produhovljena i sveta osoba da mogu funkcionirati u aseksualnim vezama.

Edit:

Riječ zaljubljenost prije svega asocira na onu prvu fazu zaluđenosti, koja moraš priznati, ne može u tom intenzitetu trajati zauvijek.
Čak ne bi ni bilo zdravo.
Odnosno, pod gubitak te i takve zaljubljenosti ne misli se na gubitak strasti.

No postoje trenutci, kad se ta zaluđenost vrati, makar smo u vezi već godinama i ti momenti su božanstveni. To sam htio naglasiti.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:25   #66
Quote:
candybar kaže: Pogledaj post
ne, nikad mi se to nije dogodilo, i imam 23 godine tako da to nije stvar neiskustva, nego jednostavno ne mogu zanemarit fizički izgled, doduše to je sve relativno, netko tko je meni privlačan može biti totalno neprivlačan svim ostalima. Ali uglavnom kemija i privlačnost su mi bitni i ne mogu se zaljubit samo u nečiju osobnost i karakter
Nitko ne govori da treba zanemariti fizički izgled. What ex anais said:

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja mogu. I upravo mi nečija osobnost i karakter mogu biti presudni da frcaju iskre. Jebe mi se jel lijep (osim u nekim ekstremnim iznimkama) i jel miriše na pačuli i jasmin ako me osvojio onim iznutra. Znam da zvuči klišejasto.
Ne zvuči nimalo klišejasto. Meni je to jedno zrelo razmišljanje osobe koja nije površna.

Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da nije moguće nekog zavoljeti bez da si prethodno bila zaljubljena?
Što je sa vezama koje su počele godinama nakon upoznavanja, nakon što je već uspostavljen prijateljski odnos?
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Gdje sam to rekla? Ja sam rekla da mi je čudan ovaj redoslijed- prvo nekog zavoliš pa se onda na tren zaljubiš. Wtf?
Dakle, ako si prvo zavolio bez da si se zaljubio, kako se onda tek nakon toga možeš prvi put zaljubiti, pazi, nakon voljenja? Jel samo meni nešto tu ne štima?
Nisi jedina.

Sve krenem pisati odgovore i onda pročitam što si ti napisala i ne da mi se ponavljati.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 20:38   #67
zasto je izbrisan moj post u kojem iznosim misljenje autorici teme da je rospija.
rospija si i to je uzrok tvog problema. prestani bit rospija, zaljubi se i nadi srecu..


no had feelings..
__________________
Vraćam se odmah!

Godot
deda moroz is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.05.2012., 20:44   #68
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Što dijeli prijateljsku ljubav od partnerske?
Zaljubljenost ili (večim dijelom) strast.

Jel' moguće da se strast javi nakon što osobu već voliš?
Ja tvrdim da je.
Da, moguće je, ali kakve to veze ima? Ti si rekao da se možeš zaljubiti u nekoga koga već voliš. Pritom si izostavio najbitnije, da govoriš o prijateljskoj ljubavi.

Dakle, je, moguće je da se javi strast u prijateljskom odnosu, moguće je i da se javi zaljubljenost, sve je moguće. Ali nema tog redoslijeda- partnerska ljubav- zaljubljenost.

Quote:
Povremeno može značiti i svakodnevno, ali ne u toj mjeri da 24/7 misliš na tu osobu i maltene ne možeš normalno funkcionirati.
Ja ne znam tko se to osim tinejdžera zaljubljuje da ne može uopće funkcionirati. Ma čak ni tinejdžeri, to je već opsesija. Ako misliš na početni adrenalin, da, on se smanji, čovjek to ne bi mogao izdržati inače, ali zaljubljenost ne nestane.

Quote:
Što neću priznati?
Nisam toliko produhovljena i sveta osoba da mogu funkcionirati u aseksualnim vezama.
Pa dosta ljudi tako funkcionira. Ne baš u aseksualnim (mada, ima i toga) nego u onima gdje je seks rutinski i dosta rijedak. Počnu racionalizirati kako su ipak zreli ljudi i da je normalno da zaljubljenost prestane, da se ipak vole... Samo nisam sigurna da znaju objasniti kako se oni to vole ako više nisu zaljubljeni jedno u drugo.

Quote:
Riječ zaljubljenost prije svega asocira na onu prvu fazu zaluđenosti, koja moraš priznati, ne može u tom intenzitetu trajati zauvijek.
Čak ne bi ni bilo zdravo.
Odnosno, pod gubitak te i takve zaljubljenosti ne misli se na gubitak strasti.
Pa zato sam rekla da postoje različiti stupnjevi, kako upoznaješ osobu tako ti osjećaji postaju dublji, ta zaljubljenost se upotpuni ljubavlju, stopi u ljubav, ali ne nestane, ako nestane onda to ne valja. Bez zaljubljenosti nema ni strasti.


Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nisi jedina.

Sve krenem pisati odgovore i onda pročitam što si ti napisala i ne da mi se ponavljati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 21:05   #69
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Da, moguće je, ali kakve to veze ima? Ti si rekao da se možeš zaljubiti u nekoga koga već voliš. Pritom si izostavio najbitnije, da govoriš o prijateljskoj ljubavi.
Ne znam zašto sam mislio da se to podrazumijeva.
Bit će da sam zaljubljen.

Tema je o nemogućnosti zaljubljivanja, pa sam i krenuo (u tamo nekom postu) s idejom da se autorica možda teže zaljubljuje, da si da šansu da osobu bolje upozna, pa i zavoli, prije nego dođe zaljubljenost.

Quote:
Dakle, je, moguće je da se javi strast u prijateljskom odnosu, moguće je i da se javi zaljubljenost, sve je moguće. Ali nema tog redoslijeda- partnerska ljubav- zaljubljenost.
To zvuči malo suludo, jer bi značilo da se prvi period te partnerske ljubavi, zapravo "mučiš" u nadi da će se strast rasplamsati.

Quote:
Ja ne znam tko se to osim tinejdžera zaljubljuje da ne može uopće funkcionirati. Ma čak ni tinejdžeri, to je već opsesija. Ako misliš na početni adrenalin, da, on se smanji, čovjek to ne bi mogao izdržati inače, ali zaljubljenost ne nestane.
Da, zaljubljenost je meni sinonim da taj početni period.
No slažem se, kako ti definiraš zaljubljenost, da je ona dio ljubavi koja u vezi ne bi smjela nestati.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:44   #70
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Kad se zaljubiš znači da prihvaćaš tu osobu u potpunosti.
Ne upravo si gluplji i slabija ti je prosudba, i naravno da je prirodno, ali kako je možeš prihvaćati u potpunosti kada si "slijep".
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Znam da zvuči klišejasto.
Zvuči tako. Za ženu.

Tema je okej, autorici ako postoji, neka pokuša sa starijim muškarcem, tu bi se mogla zaljubiti (oglupiti)
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:51   #71
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
neka pokuša sa starijim muškarcem, tu bi se mogla zaljubiti (oglupiti)
Ti prolaziš neki težak period ili si pokušao sa starijom ženom?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 01:14   #72
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ti prolaziš neki težak period ili si pokušao sa starijom ženom?
Ne vidim razlog za mistifikaciju zaljubljenosti. (to je odgovor za period)

Starija žena?

Imao sam par prilika ali nisam imao vremena za isprobati tu mogućnost.

Ali ja ne ciljam na seks, ngo na njen problem, stariji muškarac bi mogao doskočiti njenom mozgu koji je ipak polazna točka ugode i cijele priče o zaljubljivanju.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 14:44   #73
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
kakve veze ima ovo s autoricom? ne zaljubljuje se u te tipove, kao prvo. kao drugo, jasno da je bitno da postoji fizička privlačnost u vezi... i ovo o tvom ufantaziranju i projiciranju i o čem tu ne tlaparaš
pa normalno da ima neke kriterije, ne radi se tu o fantaziranju..jer ako nećeš ići na način 'ok, amo se upoznati da vidimo jel si pašemo' šta bi svi po tebi trebali prvo par godina biti frendovi, pa onda razmišljati o vezi
pa ono, cura upozna tipa koji joj je ok, i onda izlazi s njim, još ga ne zna dovoljno, al jasno da ima neke želje da joj paše kao osoba...i al' eto, ne ispune njene kriterije..o tom tvom fantaziranju što govoriš, ja ga ne vidim tu kod autorice
Pa pobogu o tome se i radi-o tome da je cura realna i da prvo ide vidit šta kod nekog može podnijet,upoznat osobu a onda se razvijaju osjećaji ...
Poviše sam opisala situaciju gdje se ljudi tupavi i nerealni (a najčešće je tako) na temelju neke kemije i vlastitih želja zaljubljuju u osobe koje im u suštini ne odgovaraju,površno ih poznaju,a većinu lijepog što kod njih vide se zapravo većinom svodi na njihove projekcije poželjnih osobina,pretpostavke i tlapnje da bi se potom našli nesretnima,razočaranima,ojađenima,te da bi shodno tome nastavili dosađivati prijateljima svojim sumornim pričama gdje se uvijek radi o jednoj te istoj stvari,a sve se u principu bazira na tome da nisu osobito bistri,da su površni u biranju,da ne znaju analizirat karaktere itd...
I šta sad tu tebi nije jasno????
Nema te fizičke privlačnost ni kemije koja može pobrisati budalu...ako tip za neku žensku ima neodgovarajuće karakterne osobine on je za nju
<< neodgovarajući tip >>,a u ekstremnijoj verziji istih << budala >>...
Cura je navela primjer lika koji bi išao pokazivat homoseksualcima gdje im je mjesto,prevedeno vrlo vjerovatno ih ić bukvalno mlatit po cesti ...i zar je to tebi netko u kog se netko može zaljubit ili biti zaljubljen??
Pa taman da izgleda ko Brad Pitt ,to je samo eventualno za pritvor ili ludaru...

Primjerice,ako je nekoj curi bitno da joj dečko nema ekstremističke stavove ili sklonost agesivnom nametanju,onda logično da se u takvu osobu neće moći zaljubit neovisno koliko drugih odgovarajućih pozitivnih očaravajućih (itd. bla bla) osobina ta osoba možda imala
odnosno ako je osobi nešto bitno onda čak i samo jedna ključna mana može pobrisati nekolicinu drugih krasnih vrlina...
Jel to sad jasno?!

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.05.2012. at 15:04.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 14:48   #74
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ne upravo si gluplji i slabija ti je prosudba, i naravno da je prirodno, ali kako je možeš prihvaćati u potpunosti kada si "slijep".
Možda nisi gluplji, nego se ne opterećuješ analizom.
Ako ćemo tjerat mak na konac, ak si slijep onda opće ništa nemožeš prihvatiti jer ništa ni ne vidiš.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 18:12   #75
Bez puno filozofiranja, samo mislim da nije naišao pravi. I sama sam imala sličan problem, uvijek bi se pojavilo nešto što me odbilo nakon nekog vremena i ako sam uspjela ostvariti čak mjesec dana nekog odnosa - uvrh glave. Možda to ima veze s tvojim godinama, možda s karakterom - činiš mi se dosta zrela i zato se ne hvataj za vršnjake
Kad ćeš to najmanje očekivati, netko će te oboriti s nogu. Znam da zvuči otrcano, ali zaista je tako...
ddoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 19:09   #76
Quote:
ddoll kaže: Pogledaj post
Kad ćeš to najmanje očekivati, netko će te oboriti s nogu. Znam da zvuči otrcano, ali zaista je tako...
Možda joj se ovaj put baš dogodi obrnuto, da očekuje zaljubljenost/ljubav, da joj se nada i time prizove to. Jer ovako ako ne očekuje, ako bude rezignirana, neće to ni primjetiti.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 00:00   #77
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Možda joj se ovaj put baš dogodi obrnuto, da očekuje zaljubljenost/ljubav, da joj se nada i time prizove to. Jer ovako ako ne očekuje, ako bude rezignirana, neće to ni primjetiti.
mislim da je sasvim nebitno ocekujemo li mi nesto ili ne, time sigurno ne utjecemo na to hoce li se nesto zaista i dogoditi.

ocekivala ja ili ne... moj zivot je spor.
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 02:34   #78
Autorica je i dalje ovdje, za one koji su se zabrinuli . Nisam bila u mogućnosti odgovoriti ranije. Mislim da sam prvi put odlučila nešto konkretno napraviti. Ne ostati na pričama. Ovdje ima stvarno puno konstruktivnih savjeta i hvala vam na tome.

Nemam se sada nažalost vremena osvrnuti na sve. Pokušati ću na ono što mi je ostalo u sjećanju. Vjerojatno jesam malo bahata, kao što je netko rekao. Ne mislim da sam u nekoj velikoj mjeri. Imam samopouzdanja i svjesna sam svojih kvaliteta. U zadnje vrijeme postajem svjesnija i mana i želim raditi na tome da se to popravi. Kako sam svjesna kvaliteta, tako si stvaram i neke kriterije za muškarca (u glavi) ispod kojih ne želim ići. Jednostavno mislim da zaslužujem više. I zato se ne mogu zaljubiti. Može se nazvati i bahatošću. Spominjala se konkretno uz to da mi ''ne mogu karakterno parirati''. Mislila sam na snagu karaktera. Na to da ćemo se naći u nekoj neočekivanoj situaciji i da ne želim uvijek ja biti ona koja reagira. Da ne želim biti vođa. Da ne želim da bude uvijek po mome! A ja po karakteru jesam prilično dominantna. Želim nekoga tko će to moći obuzdati. U tom kontekstu sam mislila. Možda se nekom čini bahato, ali pišem ovo maksimalno iskreno. Bože moj, ako netko to smatra bahatim, jesam bahata. Svi imamo svoje mane. Ni ne želim se predstavljati savršenom jer onda nikada neću riješiti probleme .

Vidim da je postojala rasprava o fizičkom izgledu. Meni je fizički izgled bitan na prvu. Kao što je netko rekao, ljudi me očaraju fizičkim izgledom i onda razočaraju kao osobe. Moguće je da ovima drugima ni ne dam pravu priliku. Ali stvarno se ne smatram površnom i oduvijek se trudim da ne bude jedan od glavnih kriterija. Hoću reći, dečka neću odjebati jer mi je fizički neprivlačan. Ali mislim da ga (nažalost) neću ni ozbiljno shvatiti kao onog koji mi je fizički privlačan. I da, postoje oni koji su mi sve ljepši kako ih upoznajem. Volim taj osjećaj. Nažalost, opet se radi samo o prijateljima. Ne znam zašto se tu nikada ništa više nije dogodilo. Vjerojatno zbog ovog dijela s dominacijom.

Možda neke stvari i jesu povezane s mojom prošlošću i životom koji se spominjao. I time da konačno želim biti vođena. Da želim prestati biti ona koja vodi. To mi zvuči razumno.

Netko je napisao da sam rospija. Zanima me kako se to mogli iščitati iz mog posta? Zašto?

Netko je rekao da je krivo početno oduševljenje. I upravo tako. To je u potpunosti točno. Ali kada ja upoznam nekog i imam s njim o čemu pričat, kao da se ponadam. Ono, možda je baš to to. A onda nastaje problem. Onda počinjem razmišljati o sto drugih stvari. Koje posljedice to vuče, gdje se razlikujemo. Onda se u 90% slučajeva javljaju i znatne razlike u stavovima. Ne možemo pričati o istim temama. Ne želim nekog kome je domet razgovora prokomentirati sinoćnji izlazak i utakmicu. Onda iz tog razočaranja proizlazi moja promjena raspoloženja i moj odnos prema osobi. Postajem grublja, hladna, manje zainteresirana, lagano mi postaje jasno da će to sve skupa završiti. I onda on tek zagriza ono ludo. I onda je to to. Jer onda postaje bijedan u mojim očima. Nema više ni bilo kakvog poštovanja. Jer je skroz zbunjen i postajem uvjerljivo dominantnija. Onda i završim.

Naravno da ne ostajem prijatelj sa svim dečkima s kojima sam nešto pokušala. Ali s jednim dijelom koji me razočarao isključivo u ovom segmentu da mi nisu bili ''dovoljno čvrsti'' često ostajem. Ne mogu me više na bilo koji način ljubavno privući zbog te svoje osobine, ali prijatelji mi mogu postati odlični.

Sada kada sve još jednom pročitam vidim da možda stvarno i sabotiram sama sebe. Kao što je netko i napisao. Ali to je na toliko nesvjesnoj razini. I ne znam zašto to radim. Ako radim.

Čitam vas i kao da mi je na trenutak sve jasno. I vidim što trebam napraviti, o čemu razmisliti još tri puta i što promijeniti. Onda pročitam još jednom i vidim logiku i u nečem do malo prije nelogičnom. Još će me čekati puno rada na tome. Ali stvarno želim sada to promijeniti. Vjerojatno je bolje pitanje kako prestati biti tako hladan i nepristupačan zapravo .

Hvala svima na onim konstruktivnim savjetima još jednom. Probat ću sada biti i aktivnija i brže odgovoriti, ako moderatori odluče pustit ovu temu da poživi još neko vrijeme .
DearP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:12   #79
Quote:
DearP kaže: Pogledaj post
Netko je rekao da je krivo početno oduševljenje. I upravo tako. To je u potpunosti točno. Ali kada ja upoznam nekog i imam s njim o čemu pričat, kao da se ponadam. Ono, možda je baš to to. A onda nastaje problem. Onda počinjem razmišljati o sto drugih stvari. Koje posljedice to vuče, gdje se razlikujemo. Onda se u 90% slučajeva javljaju i znatne razlike u stavovima. Ne možemo pričati o istim temama. Ne želim nekog kome je domet razgovora prokomentirati sinoćnji izlazak i utakmicu. Onda iz tog razočaranja proizlazi moja promjena raspoloženja i moj odnos prema osobi. Postajem grublja, hladna, manje zainteresirana, lagano mi postaje jasno da će to sve skupa završiti. I onda on tek zagriza ono ludo. I onda je to to. Jer onda postaje bijedan u mojim očima. Nema više ni bilo kakvog poštovanja. Jer je skroz zbunjen i postajem uvjerljivo dominantnija. Onda i završim.
Ne kužim: najprije imate o čemu pričati pa se oduševiš pa se u 90% slučajeva pokaže da mu je maksimalni domet priča o sinoćnjem izlasku ili utakmici? Pa o čemu ste onda pričali u vrijeme dok si se oduševljavala?

Što se tiče kraja gornjeg citata, to je valjda klasika jer ničiji ego ne podnosi odbacivanje. Kad još malo sazriješ, onda više nećeš biti toliko oštra u ocjenama ("bijedan") jer će ti biti jasnije da je riječ o prilično uvriježenoj ljudskoj reakciji na odbijanje (i da se nitko ne uspije baš uvijek iskontolirati i okrenuti na peti kad dođe čas za to).
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:46   #80
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ne kužim: najprije imate o čemu pričati pa se oduševiš pa se u 90% slučajeva pokaže da mu je maksimalni domet priča o sinoćnjem izlasku ili utakmici? Pa o čemu ste onda pričali u vrijeme dok si se oduševljavala?

Što se tiče kraja gornjeg citata, to je valjda klasika jer ničiji ego ne podnosi odbacivanje. Kad još malo sazriješ, onda više nećeš biti toliko oštra u ocjenama ("bijedan") jer će ti biti jasnije da je riječ o prilično uvriježenoj ljudskoj reakciji na odbijanje (i da se nitko ne uspije baš uvijek iskontolirati i okrenuti na peti kad dođe čas za to).
Napisala sam da se u 90% slučajeva javljaju znatne razlike u stavovima. Primjerice, meni je obitelj uvijek prioritet, a on mi kaže da svog brata (bez posebnog razloga, dakle, nije bilo nikakve svađe) nije vidio već 2 godine iako žive skoro na pješačkoj udaljenosti. Nemamo iste vrijednosti. Ovo je samo jedan primjer tih razlika koje se često javljaju. Nikako se ne radi u 90% slučajeva o dečkima kojima je domet razgovora sinoćnja utakmica. Iako se naravno nađe i takvih. To su uglavnom oni koji te privuku fizičkim izgledom, zadrže time što se čine snažni i čine da se osjećaš posebno jer vjerojatno imaju puno iskustva. Ubrzo kada počneš pokretati neke konkretnije teme u razgovoru pokaže se da su prilično prazni po tom pitanju.

Da, imaš pravo kaj se drugog dijela tiče. Krivu riječ sam upotrijebila. Kažem, ja ih u tom neposrednom trenutku tako doživljavam kao posljedicu razočaranja. Na kraju se često uopće ne radi o lošim ljudima i kao što sam rekla, često mi ostaju prijatelji. Svakako ne ostaju u mojim očima ''bijedni''. Žao mi je što upravo nezainteresiranost i hladnoća privlače. To često vrijedi i za mene, ali ne sviđa mi se to.
DearP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.