Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 13:09   #1
Feud (2017-2024)



IMDB

An anthology series following famous feuds, including Bette Davis and Joan Crawford, and Prince Charles and Princess Diana.

The first season, entitled Bette and Joan, centers on the backstage battle between Bette Davis (Susan Sarandon) and Joan Crawford (Jessica Lange) during the production of their 1962 film What Ever Happened to Baby Jane?

On February 28, 2017, FX renewed the series for a 10-episode second season, to be titled Charles and Diana, which will focus on the relationship between Charles, Prince of Wales and Diana, Princess of Wales.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:12   #2
Prva je epizoda upravo izašla, da li ju je netko već pogledao?
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 02:09   #3
Meni se sviđa. Volim ovaj film i Bette mi je pri vrhu najdražih glumica. Jessica Lange je odlična, nju smo već gledali u "American Horror Story" . Sarandon isto dobra, nadam se da neće razočarat u utjelovljenju Bette Davis
__________________
"An angel led me when I was blind
I said take me back, I've changed my mind "
agness88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 22:01   #4
Ja sam zbunjena ovim Murphyjem i njegovim serijama.

Te sve njegove šareno upakirane, pompozne pizdarije bi mi, ako se dobro poznajem, trebale bit baš skroz bezveze (i bile su), a onda mu je netko dao da se u svemu tome poigra s par najizražajnijih, najfamoznijih, u izvedbi raznovrsnih i nevjerojatno maštovitih glumica koje te pojedu preko ekrana svojom energijom i eto...mrak.

Strašno su dobre. Strašno.

Čak i ako scenarij ode vrit, (a njemu to zna vrlo brzo poći za rukom) gledat ću zbog njih, jer su jednostavno fantastične.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:15   #5
Nakon tvojeg posta otišla sam malo guglati Murphyja, jer sam skužila da, osim AHS (koju ne pratim) i ACS (koju sam pratila i bila mi je super) pojma nemam što je taj čovjek radio.

OMG

Baš što kažeš, lik je dosad radio nekakve sapuničarske šećerleme (Popular se sjećam još negdje tamo iz osnovne/srednje, Glee sam ulovila koji nastavak, Nip/Tuck isto) na osnovu kojih nikad ne bih pomislila da je u stanju napraviti nešto bolje od nekakve guilty pleasure serijice.

Ali je uspio. I ACS i Feud su mi (zasad) baš lijepo sjeli.

Nastavljam pratiti
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:33   #6
Susan Sarandon kao Bette Davis izvrsna, mada ni Jessica ne zaostaje kao Joan Crawford.

Bette u najnovijoj epizodi:

Novinarka: Miss Davis, here's comment that Joan Crawford says you look old enough to be her mother?
Bette:"What's your name, sweety?
Novinarka: Silvia.
Bette: "Fuck off, Silvia"
__________________
Mislite i činite dobro i nadajte se dobrome, volite i bićete voljeni, poštujte i bićete poštovani, pomažite i bićete pomognuti, mirite i imaćete mir... Ono što posejemo to ćemo i požnjeti - to je naš život.
JyotiAmgeFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:49   #7
Jedva sam dočekala ovu seriju. I Joan Crawford i Bette Davis su mi vrh. I baš me zanimalo kako je nastao ''Whatever happened to Baby Jane?'' Susan Sarandon mi je pinkicu bolja od Jessice Lange ovdje.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:17   #8
Imam osjećaj da se premalo priča o ovoj seriji, a serija je FENOMENALNA.

Jessica Lange mi je sasvim korektna kao Joan Crawford, iako me smeta kako zanemaruju da je žena zapravo bila aždaja prema svojim prvim posvojenim klincima (gledati Mommie Dearest ako niste ). Ali Sarandonica RASTURA kao Bette Davis. Gađao bih je Emmyjima.

Prva serija koju gledam ponedjeljkom. Svaka čast Murphyju.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:44   #9
Šta fali izvedbi Langice?

Meni su obje fantastične. Jedino što se Susan u potpunosti promijeni, sve u vezi sebe (ne pričam o šminki), kad krenu scene sa snimanja filma, kad je lik, a ne Bette. Langica ne toliko.

Ali njihova interakcija.

Ne možeš to sam, treba ti za to drugi glumački monstrum.

Jebemti, šta su dobre.

Oduvijek ih volim, i jednu i drugu, i fakat mi je strašno drago da im se ovo uručilo.

Ma, nema tu šta otić vrit dok su njih dvije na ekranu.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:37   #10
Ja nisam nigdje ni rekao da Langici išta fali, samo da mi je Sarandonica bolja.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 22:19   #11
Quote:
Jay Bluebell kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje ni rekao da Langici išta fali, samo da mi je Sarandonica bolja.
+1

Mene samo malo previše Jessica podsjeća na svoje uloge u AHS, dok Susan Sarandon
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:30   #12
odlična serija
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:37   #13
Miss Davis, what are your thoughts about your co-star Joan Crawford getting snubbed for her role?

Define snub.




Obožavam ih.

I ne mogu vjerovat da je uspjela nagovorit Geraldine Page da ne dođe na dodjelu i da ona preuzme kipić umjesto nje.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:53   #14
Oskari.

Koja kučka Joan.

Koja egomanija.

Išla sam istraživat sve o ovome. Pogledala prave snimke i intervjue i quotove koje su servirale jedna drugoj. (Nisam bila upoznata s njihovim odnosom i cijelom pričom)

Ispada da ništa nije morao dodavat u scenarij kako bi bilo dramatičnije nego što je stvarno bilo.

Štoviše, čini mi se da je ovdje tu i tamo vidljiv kakav pokušaj koračanja prema nekakvom pomirenju, pozadinskom međusobnom poštivanju, okrivljavanju cijelog Hollywoodskog establišmenta za toliku netrpeljivost, što li.

Ne mogu naći nikakav stvarni quote koji bi ukazivao na to. Pljuju se gdje stignu, što plitko, što duboko.

Strašno mi je dobro ovo.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!

Zadnje uređivanje kaya714 : 05.04.2017. at 14:07.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 01:28   #15
Preporučam obvezno uz seriju pogledati filmove What ever happened to Baby Jane, te Mommie dearest..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 02:12   #16
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Oskari.



Štoviše, čini mi se da je ovdje tu i tamo vidljiv kakav pokušaj koračanja prema nekakvom pomirenju, pozadinskom međusobnom poštivanju, okrivljavanju cijelog Hollywoodskog establišmenta za toliku netrpeljivost, što li.
Kazu svi sudionici i poznavatelji tadasnjeg Hoolywoodskog sistema da su taj antagonizam podupirali svi oko njih dvije. Tko zna, mozda bi se u nekom trenutku i pomirile, iako slusajuci Bette Davis ne vuce na tu stranu. :-)
Uglavnom, bilo je puno koristi za studio i tadasnje medije od njihovih svađa.
gordon1hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:15   #17
Baš me zanima hoće li zadnja epizoda prikazati Joaninu smrt tako da dobijemo slavni citat 'You should never say bad things about the dead, you should only say good… Joan Crawford is dead. Good.'
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:22   #18
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Baš me zanima hoće li zadnja epizoda prikazati Joaninu smrt tako da dobijemo slavni citat 'You should never say bad things about the dead, you should only say good… Joan Crawford is dead. Good.'
Ja ne mogu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:00   #19
Gotovo.

Okej, i ovoj izjavi i njihovom odnosu općenito, u seriji je dan kontekst za koji nema nikakvih stvarnih pokazatelja da je postojao.

Ali budući da ovo ionako nije dokumentarac, niti tvrdi da je sve što se odigralo točno, moram priznat da ovako djeluje zaokruženije i filmskije i da je ova katarza na kraju zapravo nužna, iako izmišljena. I ona scena pomirenja u Joaninom imaginarnom partyju i taj "uhvatilo me nespremnu, ali zapravo to ne mislim" kontekst Bettinog komentara na Joaninu smrt.

Zapravo se eto i u opisu njihovih karaktera i međusobnog odnosa uzeo kredo "o mrtvima sve najbolje" i dane su im ljudske karateristike koje (možda) nisu imale. Ali stvarno dobro odrađeno.


P.s. Pa moram nekako nać tog Troga i pogledat.


(čitam da će druga sezona bit o Charlesu i Diani. Meh. )
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:57   #20
Odlična serija, zabavna i zanimljiva, gdje je granica između stvarnost i fikcije je nebitno. Puno sam znala i o problemima na snimanju i o famoznim oskarima jer sam čitala o tome, pa ne nije sve toliko skroz šokiralo i oduševilo, ali opet se odgledalo s guštom. Glavne glumice vrhunske, a i sporedni oko njih isto.
Moram više Aldrichevih filmova pogledati, gledala sam samo ove najpoznatije njegove.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.