Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 14:54   #2081
Quote:
tajci p kaže: Pogledaj post
E,pa to je super,zelim ti da i ta druga polovina nestane! Ali,ja i inace,jedem dosta voca,bas dosta,tako da je meni sasvim normalno da dnevno pojedem 2,3 pomorandze ili mandarine,jabuke obozavam,tako da ih pojedem i vise.Ali sad cu poceti da jedem bas svaki dan mandarine,nikad se ne zna.Ja sam cula da MALINE mnogo pomazu,to sam procitala na netu.Ja zivim u kraju gde ih ima dosta,cak ih i ja imam u izobilju,ali nemam naviku da ih jedem
Ne znam, ja ga nisam baš jeo dosta zadnji godina i vidim rezultate, pokušaj, nemaš šta izgubiti nemoj samo da ti pozlije od mandarina pa mislim da je svako voće dobro, maline su isto bojano voće, sigurno da je dobro i to, ja sad pokušavam sa svime što mi dođe pod ruku
Pulaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:35   #2082
Quote:
Pulaman kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja ga nisam baš jeo dosta zadnji godina i vidim rezultate, pokušaj, nemaš šta izgubiti nemoj samo da ti pozlije od mandarina pa mislim da je svako voće dobro, maline su isto bojano voće, sigurno da je dobro i to, ja sad pokušavam sa svime što mi dođe pod ruku


evo javljam se opet....
ja sam očajna jer izgleda jedina na ovom forumu imam vitiligo raširen po cijelom tijelu.
ljudi moji, vi ste sretnici ak imate par flekica...

i ja sam počela jesti voće, svaki dan pa ćemo vidjeti dali će bit rezultata...
treba biti strpljiv....

pozz svima.... držte se.....
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 09:07   #2083
javljam se opet...
probajte sa sokom od jabuke, cikle, mrkve i meda. Možete dodati i drugog voća, ali ovo je osnova. Mojem sinu su se počele povlačiti flekice i nisu se pojavile nove, s time da ga mažem s elocom masti.
Nina2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:32   #2084
Quote:
Nina2401 kaže: Pogledaj post
javljam se opet...
probajte sa sokom od jabuke, cikle, mrkve i meda. Možete dodati i drugog voća, ali ovo je osnova. Mojem sinu su se počele povlačiti flekice i nisu se pojavile nove, s time da ga mažem s elocom masti.

ej pozz

jesi kupovala sok ili si pravila od voća?
čula sam da je najbolji DJEČJI SOK OD MRKVE, kao da ima najbolje sastojke i najčišći je.

koliko su raširene flekice tvome sinu, i meni je doktorica rekla da mažem tom mašću ali nisam još... zaboravim i mislim da neće pomoći.

odlučila sam piti i jesti ili mazati samo prirodne proizvode od kojih nema štetnih djelovanja.
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:48   #2085
Sama mu radim sok, ne kupujem ga.draže mi je da ima što manje konzervansa. Ima veliku fleku na koljenu(koja je u fazi smanjivanja) i par manjih na bedru, imao je i na kuku i leđima,ali te su se povukle.uglavnom totalno sam mu promjenila prehranu, izbacila sam paštete i hrenovke, puno voća i slatko svela na minimum. Nakon kontrole razmišljam da pređemo na kreme na prirodnoj bazi samo ne znam koje.
Nina2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:53   #2086
Molila bih one koji su imali pozitivne ishode sa fototerapijom, neka kažu svoja iskustva. Naime, isprobala sam, zaista, sve i ništa nije pomoglo u toj mjeri da bih bila zadovoljna. Jedino mi je ta fototerapija preostala, pa me zanima da li ste kupili svoju vlastitu lampu i gdje ili ste išli u bolnicu ili kuda već? I ima li kakvog većeg pomaka od svega ostaloga?

Quote:
Nina2401 kaže: Pogledaj post
Sama mu radim sok, ne kupujem ga.draže mi je da ima što manje konzervansa. Ima veliku fleku na koljenu(koja je u fazi smanjivanja) i par manjih na bedru, imao je i na kuku i leđima,ali te su se povukle.uglavnom totalno sam mu promjenila prehranu, izbacila sam paštete i hrenovke, puno voća i slatko svela na minimum. Nakon kontrole razmišljam da pređemo na kreme na prirodnoj bazi samo ne znam koje.
Ajme, drago mi je što su mu se flekice povukle. Čitala sam već o tome da mnogi ljudi, nakon što su promijenili prehranu, odnosno, počeli se "zdravo hraniti" da im se pigmentacija čak 100% vratila. Počet ću i ja, mada će to biti najteži dio odoljeti svemu tako dobrome, a tako nezdravom.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 10.01.2012. at 20:45. Reason: spajanje postova
Carica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 07:01   #2087
Wink

Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Molila bih one koji su imali pozitivne ishode sa fototerapijom, neka kažu svoja iskustva. Naime, isprobala sam, zaista, sve i ništa nije pomoglo u toj mjeri da bih bila zadovoljna. Jedino mi je ta fototerapija preostala, pa me zanima da li ste kupili svoju vlastitu lampu i gdje ili ste išli u bolnicu ili kuda već? I ima li kakvog većeg pomaka od svega ostaloga?



Ajme, drago mi je što su mu se flekice povukle. Čitala sam već o tome da mnogi ljudi, nakon što su promijenili prehranu, odnosno, počeli se "zdravo hraniti" da im se pigmentacija čak 100% vratila. Počet ću i ja, mada će to biti najteži dio odoljeti svemu tako dobrome, a tako nezdravom.
ja koristim foto lampu imao sam po rukama po sakama vitiligo nakon 4 mjeseca ostalo je jos 20 posto od onog sto sam imao ,fototerapija mi je najbolja do sada,kupio sam lampu u oglasniku za 1950 kuna svaku kunu blagosivam.svako drugi dan po par minuta koristim,samo triba biti uporan
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:58   #2088
Thumbs up

Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Molila bih one koji su imali pozitivne ishode sa fototerapijom, neka kažu svoja iskustva. Naime, isprobala sam, zaista, sve i ništa nije pomoglo u toj mjeri da bih bila zadovoljna. Jedino mi je ta fototerapija preostala, pa me zanima da li ste kupili svoju vlastitu lampu i gdje ili ste išli u bolnicu ili kuda već? I ima li kakvog većeg pomaka od svega ostaloga?
Ja sam bio vrlo zadovoljan rezultatima. Naime dolazim iz druge populacije. (psorijaza) ali efekti su bili vrlo mjerljivi (PASI index). ukratko nakon 8 diferencijalnih dijagnoza(krivih) liječnici su napokon ispisali na papir onu točnu.Psorijaza. nakon hrpe koritkoseroida, narodne medicine, uglavnom sa neuspješnim ishodom poslan sam u Zagreb na kliniku Šalata na fototerapiju. nakon dva mjeseca kože očišćena u postpunosti. Jedina zamjerka, putovanje i logističke komplikacije oko čestih odlazaka na Šalatu. (za efektivnih 3 minute fototerapije) Ista lampa (tj ista valna duljina od 311nm Narrow band) koristi se i za vitiligo. Kliničke studije, detljani opis i još hrpu informacija pogledajte na Philipsovom sajtu.
Proven technology for Phototherapy treatment

sretno
operations6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 12:41   #2089
http://www.youtube.com/watch?v=4qwCVHBnxR4
ThIeF6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:00   #2090
Hvala vam na odgovorima. A gdje bih mogla kupiti tu lampu? Sad sam se baš ponadala da bi time mogla uspjeti, pa želim što prije krenuti. :-)
Carica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:21   #2091
Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima. A gdje bih mogla kupiti tu lampu? Sad sam se baš ponadala da bi time mogla uspjeti, pa želim što prije krenuti. :-)
www.drhoenle.de

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.01.2012. at 22:36. Reason: popravak quota
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 11:18   #2092
Quote:
Carica_ kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima. A gdje bih mogla kupiti tu lampu? Sad sam se baš ponadala da bi time mogla uspjeti, pa želim što prije krenuti. :-)
ja sam kupio u oglasniku njuskalo,pokusaj upisati vitiligo u trazilicu na njuskalu.
kadcenaciljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:49   #2093
Quote:
Nina2401 kaže: Pogledaj post
Sama mu radim sok, ne kupujem ga.draže mi je da ima što manje konzervansa. Ima veliku fleku na koljenu(koja je u fazi smanjivanja) i par manjih na bedru, imao je i na kuku i leđima,ali te su se povukle.uglavnom totalno sam mu promjenila prehranu, izbacila sam paštete i hrenovke, puno voća i slatko svela na minimum. Nakon kontrole razmišljam da pređemo na kreme na prirodnoj bazi samo ne znam koje.

ja se mažem aloe first sprejom i aloe vera kremom, super mi je za kožu jer mi je suha i svrbež prisutan ponekad i pomažu mi ove dvije kombinacije.

ne možeš pogriješit, sve prirodno je bolje od kupovnih kremica.
zaista imam veliku površinu, i ne vjerujem da će se povući, čak mislim da mi se i širi, ali ustrajat ću s prirodnim lijekovima jer ne mogu ništa izgubiti, mogu samo dobiti.

ok, hvala ti puno, počet ću piti sokove od cikle i mrkve....
preći na pravilnu prehranu iako je teško kad je sve konzervirano...

ja se liječim u jednoj zg bolnici, doktorica mlađa mi je propisala tablete (kortikosteoride) koje bi kao trebale zaustavit širenje, pila sam iha 2 mj, puno sam se udebljala od njih i jako me želudac boli od njih..
ništa mi nisu pomogle, tako da ih ja (bez njenog znanja) polako prestajem piti, podrška mi je i moj dr opće prakse jer je rekao da nema smisla trovat se tim tabletama kad vitiligo nije smrtonosna bolest.

i ima pravo, nuspojave su grozne... ne pada mi na pamet ugrozit sve ostalo zbog vitiliga..
čovjek se mora s tim naviknut živjet....

zato ti je moj savjet da prestaneš što prije s kortikosteoridima i pređeš na nešto prirodno. jeste provjeravali hormone štitnjače sinu, jer oni su najčešće uzrok???

meni su uzrok kao i mom mlađem bratu koji ima samo 13 god.
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 10:54   #2094
Quote:

zato ti je moj savjet da prestaneš što prije s kortikosteoridima i pređeš na nešto prirodno. jeste provjeravali hormone štitnjače sinu, jer oni su najčešće uzrok???

meni su uzrok kao i mom mlađem bratu koji ima samo 13 god.
Čim smo dobili dijagnozu pregledali su ga od glave do pete, sve moguće, čak i alergije i sve je ok...čak nije ni genetski...on je jedan od oni misterioznih.

u ponedjeljak idemo na kontrolu pa ću razgovarati s liječnikom o prirodnim metodama.
Prijateljica mi je rekla da je i noni sok super. Ona ima neurodermatitis i od kad ga pije povukao se. Uglavnom spremna sam sve pokušati, iako to njega ne muči. Više se ja opterećujem tim flekicama nego on, njemu je svejedno.
Neki me čak i tješe da će mu proći kad uđe u pubertet...
Ali kad sve pogledam, najvažnije mi je da je on zdravo i veselo dijete.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.01.2012. at 14:01. Reason: popravak quota
Nina2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:28   #2095
Smile

Quote:
Nina2401 kaže: Pogledaj post
Čim smo dobili dijagnozu pregledali su ga od glave do pete, sve moguće, čak i alergije i sve je ok...čak nije ni genetski...on je jedan od oni misterioznih.

u ponedjeljak idemo na kontrolu pa ću razgovarati s liječnikom o prirodnim metodama.
Prijateljica mi je rekla da je i noni sok super. Ona ima neurodermatitis i od kad ga pije povukao se. Uglavnom spremna sam sve pokušati, iako to njega ne muči. Više se ja opterećujem tim flekicama nego on, njemu je svejedno.
Neki me čak i tješe da će mu proći kad uđe u pubertet...
Ali kad sve pogledam, najvažnije mi je da je on zdravo i veselo dijete.

čula sam i ja za taj noni...
u biti ima toliko toga dobroga što može pomoći ali ne možeš ni sve odjednom probati.
dermatolozi ne priznaju prirodne metode, samo znaju dati kortikosteroide.

bolje za njega ako nije genetika jer će mu onda sigurno proći.
daj molim te javi što je doktorica rekla za prirodne metode,

pozz
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:08   #2096
Eeej,koristila sam i noni sok,i to prilicno dugo.Ali samo malo mi se istackalo,vrlooo malo.I to sto se istackalo bilo je tamnije od normalne boje koze,tako da sam imala u tom trenutku tri nijanse koze. belu,normalnu i veoma tamnu.
tajci p is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 09:12   #2097
Obavili mi i pregled. S obzirom da se vidi poboljšanje preporučila je nastaviti mazanje sa elocom masti do ljeta. A s prehranom možemo nastaviti kao i do sada.
S time da u 5 mjesecu moramo opet kontrolirati štitnjaču, a to ćemo morati i nastaviti svakih 6 mjeseci.
Nina2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 08:37   #2098
Quote:
Nina2401 kaže: Pogledaj post
Obavili mi i pregled. S obzirom da se vidi poboljšanje preporučila je nastaviti mazanje sa elocom masti do ljeta. A s prehranom možemo nastaviti kao i do sada.
S time da u 5 mjesecu moramo opet kontrolirati štitnjaču, a to ćemo morati i nastaviti svakih 6 mjeseci.

super, baš mi je drago
moj brat također ima vitiligo ali samo na par mjesta male flekice,
njemu je doktorica propisala beloderm ali mu nije pomagao, 2 mj maže s njim.
hormoni štitnjače mu nisu dobri pa je dobio terapiju kao i ja.

ne širi mu se dalje, a njega to i ne zanima...
mrzi mazanje s kremama....

lijepi pozz ako bude kakvih novosti ili neka nova otkrića vezana uz ovu famoznu bolest javi svakako.

ja sam stalno na forumu.
dalmatiner88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:47   #2099
jel mi moze netko rec kolika je cijena puta na mrtvo more,nocenje i gdje se moze uplatit to putovanje..i na kraju moze li pitanje,koji je najbolji "lijek" od svih lijekova za vitiligo..
georgebesst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:15   #2100
Hallo!Imam isti problem kao i večina vas vitiligo koji se jako širi.Jeli neko ima iskustvo u liječenju vitiliga PUHOVOM masti?
zelenoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.