Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 12:32   #81
evo i mene...ode san se bila javila 16.02. i opisala kakve bolove imam, curicu san rodila 18.02.uglavnom prepoznat cete trudove kao kad stvari dobijete,a plodna voda -skuzit cete odma da nije urin, ne mozete je zaustavit znaci koliko god stiskali nema te teorije,ona curi. Meni su rekli da je ona prozirne boje da van pravo recen nisan gledala kakve je boje. Sta se famoznog cepa tice-ja ga cekala ali nisan docekala ili je ispa a da ja nisan ni primjetila. Uglavnom, nosila san nisko malu, od pocetka na komplikacijama, lazne kontrakcije san imala cili 8 mj.trudnoce tako da kad su dosli trudovi nisan ih osjetila isto ko i lazni samo malo jace boli poslije su mi rekli da san tribala sta vise lezat a ne sidit e sad ne znan koliko je istine u tome ali eto ko to bi bilo sprijecilo prijevremeni porod...jos nesto moj ginekolog nije virova da cu rodit ranije, virujte svome instinktu i ako triba trazite drugo misljenje. Premda ni to drugo misljenje meni nije virovalo ali zato su se iznenadili kad san dosla nakon 3 dn u malo duzu posjetu eto cuvajte mi se sve, izgurajte da udjete u 9.mj. sritno svima.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:45   #82
[COLOR="DarkOrchid"]za početak,pozdrav svima

ja sam u 35. tjednu, ovo mi je prvo takvo iskustvo, i moram vam reće da me sad već hvata panika.
u stvari ima dana kad se jako veselim;još malo i vidjet ću tu malu bubicu sa kojom sam pričala svo ovo vrijeme,ali me i hvata ogroman strah.
pa sam onda opet strašno hrabra( u stilu-ako su tolike žene uspjele to proći, zašto nebih mogla i ja), pa paničarim....i tako iz dana u dan.
moram priznati: jadam mm(on to siroće sve proživljava samnom,trudi se biti podrška i razborit,al mu nije lako)

što se moje trudnoće do sada tiče: uopće se ne mogu požaliti, sve je bilo savršeno. nikakve komplikacije, veći bolovi.....sve mi se događalo u 2 dana(samo mi je najednom u 2 dana narasao trbuh, pa sam u dućanu čučnula i bilo mi je teško dignut se a da ne srušim cijelu policu na sebe....) sad osjećam bolove u doljnjem dijelu trbuha(uglavnom dok hodam)

ono što me najviše plaši je kriva reakcija. s obzirom da je svaka od vas ovdje napisala drugačiji slijed događaja(a u konačnici isti),bojim se hoću li skužiti kad moram u bolnicu,hoćemo li stići na vrijema........tisuć u hoću li....

da li ste i vi imale takve borbe,ili je problem u meni?(možda sam malo skrenula,pa da se stignem vratiti)
caps lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:53   #83
ajmo malo obnoviti ovu temu ...

kako vam je bilo pred porod?

evo meni su menstr.bolovi bili jučer i u nedjelju, a sad samo veliki pritisak...
da li sam išta otvorena nemam pojma, saznat ću sutra na pregledu, valjda..

ti menstr.bolovi su me samo bili zbunili, jer sam ja očekivala jaču bol od menstrualne koja će kratko trajati, za početak, a ovo po meni nisu bili ni lažni a očito ni pravi trudovi jer nije bilo razmaka..dr. kaže da su to ipak pripremni trudovi i hvala Bogu da postoje, kaže...hm..

no dobro...kako će biti dalje, sve mi se čini da je full relativno, vidjet ćemo..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:45   #84
da se i ja nadovezem na temu....sad sam 37.tjedan i neki dan...tj.jako rano ujutro sam osjetila neku bol tipa menstrualne...trajalo je kratko..ali poprilicno bolno..

ili mozda samo zato sto sam se ja uspanicila...

kako sto rekoh brzo je prestalo i nisam vise nista osjecala....

sad kakko ce to sve krenut..i s kojim intenzitetom..Bog dragi zna....

uglavnom sretno svima a i meni ..
nina-nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 10:15   #85
Kako prepoznati kada krenuti u bolnicu

Sada sam 38+2. Na kontroli 2-3cm, cervix nestao, sve dolje mekano, voda mlijecna, glavica bebaca je skrooooz nisko, tako da cak i sama mogu opipati. Doktor misli da najkasnije za tjedan dana vec idem doma iz rodilista s bebacom. Ponudio ako zelim ostati u bolnici, posto mi je 1h voznje, ali nisam htjela.
Jucer oko 18 poceli su mi grcevi (pa u donjem djelu trbuha, pa donji dio ledja pa naizmjenice), kojih barem 3-4 sata nikako nisam mogla uhvatiti kad pocnu, kad zavrse, jer svaki put drugacije.
Sve do sada cijelu trudnocu nisam imala bas nikakve bolove, a ovakve grceve dobro poznajem od menge (jedino sto kod menge to mi je znalo biti jaaaako bolno, ali ovi grcevi tek takvi mali grcici da moze proci bez da obratim pozornost). Ali ipak kao da je nesto krenulo.
Onda oko 21 pocela sam sa stopericom da vidim sto je. Na kraju krajeva - do cca 3 ujutro trajali su oni grcevi koji pocinju s krizja pa dodju do trbuha. Razmak varirao 3 do 30 min. Ponekad se cinilo da se da uhvatiti nekoliko grceva u slicnom razmaku od 7 ili 9 min. Pa onda opet 12 min, pa 4 min.
Pocelo mi se jako spavati, pa sam tako i spavala sa stopericom u ruci jer se cinilo da do ujutro ce to krenuti stabilnije i mozda ce doci jaci grcevi pa da onda krenem u bolnicu. MM-a sam pripremila da najvjerojatnije ujutro cemo krenuti, ali sada bolje da se odmorimo koliko god uspijemo.
Ujutro se probudim - i nije vise nista. jedan ili dva grca tijekom proslih 6 sati.
Jedino sto nisam sigurna za taj sluzni cep. Neki mali komadic sluzi je otisao jucer kada su grcevi poceli, ali nije bilo ni traga od krvi. Ali sluz sama po sebi sada pojacala.
Cijelu noc sam ipak malo razmisljala jel trebam mozda krenuti prema bolnici, ali bez veze mi je bilo ici, kad vec grcevi nisu niti ni blizu jaki kao menga. Koliko sam bila pospana nije mi se cinilo niti privlacno sada ici u bolnicku postelju. svoj madrac je svoj madrac. i bas sam pomislila - kako bi zapravo htjela da za porod ne moram nikamo ici, nego da mi dodje babica doma, iako imam puno porvjerenje u Varazdinsko rodiliste.

Cini mi se da je sve to jako blizu, ali malo me zbunilo da je to sada stalo. Jucer se cinilo da je jasno da to krenulo i nema vise povratka - ipak cca 9-10 sati to me stalno grcilo.
Straha nemam. S ljubavlju cekam taj trenutak. Citam svoje drage molitve iz ove knjizice 'Duhovni pristup radjanju' i srce mi se veseli od radosti.
Samo sam htjela podijeliti ovaj process. Moza netko imao slicno.

Jedino jos uvijek nisam sigurna kada krenuti u bolnicu. Doktor rekao da s obzirom na 1h voznje trebali bih krenuti 'cim pocinje', ali sada mi nije bas jasno sto tocno to znaci. Po mom 'cim pocinje' bih valjda znacilo da pocnu oni grcevi, koji ti natjeraju da stanes, ne pricas i koncentrirash se na proces.
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 11:19   #86
eee ljubičice i tebi je znači noćas bilo veselo...welcome u svijet lažnih trudova..
sve ti je to normalno i pripremni su trudovi i daj Bože da kad krene zaozbiljno da sve bude gotovo u roku par sati, ako ti je sve dobro pripremljeno za to, nego da traje npr.15 sati...

ti i ja smo tu negdje u terminu i gle mene ti ti pripremni trudovi zezaju već skoro desetak dana...prošlu srijedu nešto malo, u nedjelju i utorak lagani menstr.bolovi 8-10 sati, od utorka non stop tvrd trbuh i veliki pritisak, Bruno se gura, miruje, pa navali, čet par sati bolovi bez razmaka, nejaki, jučer ujutro i noćas napokon trudovi sa razmakom, ali lažni, u roku od 2-3 sata po cca 20 min-1 h...i naravno onda prestanu...a ja samo mantram :bol ti je prijatelj.....tako u ovom slučaju i je, jer si fakat svakim trudom bliže svojoj bebici...samo da kad počne da i zažesti i da brzo bude gotovo

al naravno da moram ovo reći na kraju, SVE JE TO JAKO RELATIVNO;sve ti to ništa ne može reći kada će biti dan D.....

i da kad ću krenuti u bolnicu? vjerojatno kad budu 3-4 truda u 1 h i u pravilnom razmaku (ako se bude dalo izdržati to čekati doma) ... doma bi bila što duže mogu...evo do tad npr.
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 12:02   #87
eee, Hany, bas sam ne tebe pomislila.
cestitam na laznjacima, ako se tako moze rec'
nekako tu na forumu bas i nisam citala o ovom stanju s laznim trudovima. vise se cuje da pukne voda i sve pocinje. zato mi se cinilo da ti laznjaci nisu bas cesto.
ali nekako mi je stos. daju malo prostora da se pripremis prije nego sto krene za ozbiljno.
strasno mi se jede sve ljuto. jucer sam pola dumbira pojela samo tako. sada grickam ljute male feferone. peku ko' vrag ali ne mogu odoljeti
sto ti radis ovih dana? jel odmaras vise ili ides u setnje?
nakon ove noci ja se dvoumim sto bi danas bilo pametnije - odmarati sto vise ili sto.
jucer sam ipak osjetila da i ti laznjaci, koji neko vrijeme bili skoro bez prestanka, umaraju pomalo, ali s druge mislim da mozda setnja pomogla da naseg malog vidimo sasvim uskoro.
cujemo se kako napredujemo
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 12:33   #88
šaljem pp
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 21:32   #89
ako nije pravilan razmak ili trudovi prestanu ako se krećeš ili kod kupanja/tuširanja lažni su trudovi...

čep može ispast i ne mora (tj može ispast tokom samog poroda)

meni ispao 2 tj prije poroda

kad krenu pravi imat će pravilne razmake koji će postepeno postat sve kraći n(razmaci)...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:15   #90
chica kod mene je sve isto kao i kod tebe bilo sa 39 tjedana. isto otvorena za 2 cm,voda mliječna,bebica zrela za porod. 3 dana prije poroda ispao mi je sluzni čep, i nakon toga sam rodila-točno na termin! s obzirom da imaš sat vremena do bolnice nemoj baš čekat zadnje sekunde... ja bih otišla čim me počne frkat da sam na tvom mjestu Ja sam isto mislila,kako ću prepoznat da porod počinje i molila sam Boga da mi pukne vodenjak pa da znam,e sad je to to-idemo, i na kraju je tak i bilo!! samo je neugodno to kaj ta vražja voda non stop curi... došla sam sva mokra do bolnice,duž hodnika mi je kapala voda do rodilišta..u jednom trenu sam stala nasred hodnika,skupila noge i rekla mužu "nejdem dalje"

ajde držim fige da sve prođe super!!!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:44   #91
Bok cure

Evo mene opet...
Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.
Pijem Mg jer su i BH kontrakcije česte.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.

Hvala i drž te se!
__________________
33+
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 13:55   #92
Quote:
ChikaPika kaže: Pogledaj post
S ljubavlju cekam taj trenutak. Citam svoje drage molitve iz ove knjizice 'Duhovni pristup radjanju' i srce mi se veseli od radosti.
Samo sam htjela podijeliti ovaj process. Moza netko imao slicno.

.
ovo ljepo zvuci, divim ti se
mozes mi reci nesto o toj knjizi, tko je napisao, gdije nabaviti ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:13   #93
Duhovni pristup rađanju napisala Kelly J. Townsend,
doula, obučavateljica istih i edukatorica za porod,
ima troje djece i živi u Oregonu.

Ja sam knjigu kupila u Verbumu (45kn).
Mauna_Kea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:23   #94
curke, ima tri stvari po kojima možete skužiti prave od lažnih trudova:

- pravi trudovi imaju iste razmake, lažni se jave pa prestanu, pa opet se pojave pa opet prestanu
- pravi trudovi imaju svoj početak i kraj što znači da kad krenu onda bole malo, bol se pomalo pojačava doživi vrhunac i onda sve manje boli, lažni trudovi su oni koje osjećate kao da vas je netko uštipnuo, ubo, uglavnom lažni trud je kratkotrajna bol koja brzo nestane
- treću stvar sam zaboravila
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 23:32   #95
Hoću li danas roditi?

Očajna sam i uplašena. Mislim, u 37. tjednu sam pa je beba valjda spremna da izađe vani, ali ja nisam, nisam još spremna. a nešto mi se čudno događa: trbuh mi se luđački grči i steže, kontrakcije divljaju kao nikad prije. počelo je jutros, ne boli me ništa, samo taj osjećaj veeelike napetosti u trbuhu...
jel ima koja iskusna mama koja je već rodila da mi kaže znači li to da bih mogla rodit uskoro, mislim noćas ili ujutro?? jel se te kontrakcije tako pojačaju pred sami porod? i beba je hiperaktivna danas, stalno me šuta... jel i one postanu aktivne toliko uoči poroda? (a meni je cerviks jako skraćen i uloživa sam - iako ne i otvorena - pa mi je ginić prognozirao da bih mogla ranije...)
čim odem na vece, gledam gaćice, da mi nije ispao onaj sluzavi čep... uf uf uf
Mara Ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 23:37   #96
e da, i još nešto. danas mi je u par navrata srce jako lupalo, al ono, divljački. iz čista mira. jel to normalno? i jedva dišem. isuse koja panika.
Mara Ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 00:47   #97
Nema te na forumu... Jesi rodila?
Srce ti lupa od frke i panike.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 00:48   #98
a svakih koliko su kontrakcije??
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 12:18   #99
U subotu navecer sam u donjem dijelu trbuha osjetila kao neku menstrualnu bol koja se pojavljivala odprilike svake 3min.Ali kad sam ustala iz kreveta i malo prosetala nije bilo nista...vec kad sjednem i umirim se onda boli...Od tada trbuh mi zna biti jako tvrd a bebac me svaku vecer doslovno mlati i to boli za popizdit a mom mm-u je to toliko smijesno da se onda i ja morams mijati pa mi bude jos gore...E da i inace u 38 sam tjednu i koliko god bi htjela da vec jednom rodim toliko me strah!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 18:14   #100
ništa se još nije dogodilo, cijeli dan samo ležim na lijevom boku, popila 2 tbl magnezija. ma ne znam... mislim, čitala sam da se beba umiri prije poroda, a ako je ovako aktivna kao moja posljednja dva dana, da to isto nije dobar znak jer joj se možda vrpca omotala oko vrata. svakakve stvari mi prolaze kroz glavu, tu sam negdje pročitala i da je jednoj trudnici beba bila divlje razigrana prije nego što joj je stalo srce, mislim, to me toliko šokiralo...
Mara Ton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.