Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 15:22   #3281
kak mislis da je mazem losionom? jos uvijek mi je bepanthen na njoj..
ma valjda bude prestalo kad se do kraja oljusti
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 15:25   #3282
ja takoder imam jako osjetljivu i suhu kozu ali prakticki uopce nije bilo krvi, nije mi bilo crveno mjesto tetoviranja niti me cohalo..

dobro sam prosla
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 15:42   #3283
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
kak mislis da je mazem losionom? jos uvijek mi je bepanthen na njoj..
ma valjda bude prestalo kad se do kraja oljusti
aha, sorry, ja sam mislila da si ti prestao mazat, ali da te i dalje svrbi.
onda stvarno nemam pojma šta da napraviš. možda je problem u onom u čem ju pereš? možda te to iritira.
no u svakom slučaju - strpi se, proći će .

ak nije crvena ili naotečena - dobro je .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:01   #3284
mene isto iznenadilo ovo za krvarenje i još više za gazu ako je tako.. malo mi je čudno da imaš rane, a on ti predloži da staviš gazu koja se voli lijepiti, ali dobro- vidim da se puno toga mijenja u svijetu tetoviranja maži maži, čak i kad se oguli ju maži bepanthenom neko vrijeme kad ti je koža tako osjetljiva.
__________________
Life goes on.
LuNa_LOVEGOOD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:39   #3285
mozda sam krivo objasnio, krvarilo je samo dok je tetovirao. kasnije kad je zavrsio i stavio onu mast (vazelin?) i foliju vise nije krvarilo. tak da nije bilo nikakvih ranica za koje bi se gaza ljepila. cak prvih dana nije ni nesto previse boje ni sukrvice izlazilo koliko sam ocekivao citajuci razna iskustva po netu..

Zadnje uređivanje chavez ding : 10.11.2013. at 20:44.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 01:29   #3286
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
mozda sam krivo objasnio, krvarilo je samo dok je tetovirao. kasnije kad je zavrsio i stavio onu mast (vazelin?) i foliju vise nije krvarilo. tak da nije bilo nikakvih ranica za koje bi se gaza ljepila. cak prvih dana nije ni nesto previse boje ni sukrvice izlazilo koliko sam ocekivao citajuci razna iskustva po netu..
tetovaža je sama po sebi rana. na dodir (kad je suha) djeluje kao opeklina, tako da gaza baš i nije neko rješenje jer može se ili zalijepiti ili ostaviti mucice što također nije preporučljivo. gdje god sam se raspitivala svi tattoo majstori su rekli da prvih 14 dana u dodir s tetovažom ne smije doći nikakva tkanina kako se ne bi zalijepila za tetovažu i zato se nosi folija, a kad se tetovaža lufta taj dio tijela bude sasvim otkriven.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 03:01   #3287
Gaza za opekotine FTW
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 08:56   #3288
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
tetovaža je sama po sebi rana. na dodir (kad je suha) djeluje kao opeklina, tako da gaza baš i nije neko rješenje jer može se ili zalijepiti ili ostaviti mucice što također nije preporučljivo. gdje god sam se raspitivala svi tattoo majstori su rekli da prvih 14 dana u dodir s tetovažom ne smije doći nikakva tkanina kako se ne bi zalijepila za tetovažu i zato se nosi folija, a kad se tetovaža lufta taj dio tijela bude sasvim otkriven.
baš to, zato se i preporuča šira odjeća i to isključivo pamučna

ako sam dobro pohvatala držao si foliju samo jedan sat? inače majstori upozore da ona mora pokrivati tetovažu prva tri sata- ali ako ti je savjetovao gazu onda me ni ovo ne čudi.
__________________
Life goes on.
LuNa_LOVEGOOD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 09:50   #3289
da, znam, nacitao sam se poprilicno stranica ove teme i znam koja je spranca.. pitao sam ga zasto ne folija pa je jedno 15 minuta pricao o tome i rekao da se toga jos drze jedino majstori kod nas ko univerzalnog rjesenja, al da je kao za moj tip koze puno bitnije da dobiva zraka tako da koristim sterilnu gazu. jedino ako nisam u mogucnosti mazati svaka 3-4 sata, i ako nosim usko, onda da stavim foliju, al ne na duze vrijeme.


sve u svemu prezadovoljan sam, tetovaza izgleda super, nema nikakvog crvenila, ne boli na dodir.. danas vise ni ne svrbi toliko, vjerojatno je guljenje pri kraju
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 16:25   #3290
di si se tetovirao?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 08:44   #3291
https://www.facebook.com/pages/INK-T...26342477405050
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 02:12   #3292
ljudi moji folija se nosi prva 3 sata i skida !!!

koza tj rana mora disat sve ostao su nebuloze..
tetovaz6a se maze iskljucivo SAMO s bepanthen kremom i nikakva gaza nit ista ne smije dolazit u dodir tok rana zacijeljuje
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 02:28   #3293
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
ljudi moji folija se nosi prva 3 sata i skida !!!

koza tj rana mora disat sve ostao su nebuloze..
tetovaz6a se maze iskljucivo SAMO s bepanthen kremom i nikakva gaza nit ista ne smije dolazit u dodir tok rana zacijeljuje
vidiš, ova dva bolda ti se malo svađaju. kako ti ništa ne smije doći u dodir s ranom dok tetovaža ne zaraste, ako nosiš foliju samo tri sata?

folija se nosi kad god se nosi odjeća koja bi ju mogla dodirivati, za vrijeme kad osoba ne radi/nije na faksu/bla bla nosi se odjeća koja sasvim otkriva tetovažu i na taj se način tetovaža lufta (što više to bolje).

no uostalom, uvijek je najvažnije slušati onog tko te tetovira jer ukoliko nešto pođe po krivu i on te pita dali si slijedio upute, a ti kažeš da nisi - najebaćeš i neće ti popravit ako se da popravit i jednostavno će ti reć - sam si si kriv.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:35   #3294
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
vidiš, ova dva bolda ti se malo svađaju. kako ti ništa ne smije doći u dodir s ranom dok tetovaža ne zaraste, ako nosiš foliju samo tri sata?

folija se nosi kad god se nosi odjeća koja bi ju mogla dodirivati, za vrijeme kad osoba ne radi/nije na faksu/bla bla nosi se odjeća koja sasvim otkriva tetovažu i na taj se način tetovaža lufta (što više to bolje).

no uostalom, uvijek je najvažnije slušati onog tko te tetovira jer ukoliko nešto pođe po krivu i on te pita dali si slijedio upute, a ti kažeš da nisi - najebaćeš i neće ti popravit ako se da popravit i jednostavno će ti reć - sam si si kriv.
jer se krpa ljepi za ranu a folija je tu samo 3 sata kada je jos iziritirano...a dok rana zacijeljuje kako sam napisala je poslje onih 3 sata sto nosis foliju.. nece ti bit nis ako na kremu dodje majica samo se nesmije stiskat grepst i nosit neki ostriji materijal..
imam tetovazu preko cijele lopatice i ovako sam radila - sto je nakon godina i godina tetoviranja ustanovilo se da sto manje foliju nosis to bolje... a rana se nece iritirat zbog debljeg sloja bepanthena
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:59   #3295
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
jer se krpa ljepi za ranu a folija je tu samo 3 sata kada je jos iziritirano...a dok rana zacijeljuje kako sam napisala je poslje onih 3 sata sto nosis foliju.. nece ti bit nis ako na kremu dodje majica samo se nesmije stiskat grepst i nosit neki ostriji materijal..
imam tetovazu preko cijele lopatice i ovako sam radila - sto je nakon godina i godina tetoviranja ustanovilo se da sto manje foliju nosis to bolje... a rana se nece iritirat zbog debljeg sloja bepanthena
meni ova tvoja rutina nema smisla, al nek svatko radi kak hoće
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 22:10   #3296
ne stavlja se debeli sloj bepanthena. to je prvo i vazno pravilo...
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 08:57   #3297
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
ljudi moji folija se nosi prva 3 sata i skida !!!

koza tj rana mora disat sve ostao su nebuloze..
tetovaz6a se maze iskljucivo SAMO s bepanthen kremom i nikakva gaza nit ista ne smije dolazit u dodir tok rana zacijeljuje
foliju sam nosila 4 dana dok tetovaža nije prestala curiti u potpunosti i dok se nije "zatvorila". u ta prva 4 dana sam tetovažu prala neka 3 puta dnevno i onda ju ostavljala nenamazanu sat do dva da "diše". niti jednom nisam mazala bepatenom, samo vazelinom, koji mi je preporučen kao najbolja opcija.
krasta se nije napravila, nigdje, boja je fantastična, kako tada tako i sada.
toliko o "nebulozi".
svaki tattoo majstor ima svoj sistem održavanja tetovaže koji će ti preporučiti. dakle načina ima više od jednog (i nisu nebuloze, dokazano).
meni je rečeno da folija i vazelin spriječavaju stvaranje kraste, te da iz tog razloga mora dodirivat ranu dok ova ne zacijeli.


nego;
jel ko od vas radio watercolor, bilo kakav? zanima me kako se boje ponašaju s vremenom. jeste li (ne)zadovoljni? pro/contra?
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:52   #3298
Pozdrav, sry sto upadam i radim offtopic ali zivim u mjestu gdje nema u blizini grad s tattoo shopom a zanima me koliko bi kostala ovakva tetovaza http://media-cache-ak0.pinimg.com/23...5b4cb3ff75.jpg http://img0.etsystatic.com/003/1/661...jbx.jpg?ref=l2 tocno na tom mjestu malo nize..pa ako ko moze rec otprili bio bih mu mnogo zahvala..
Baldos55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:15   #3299
paaaa. kad te već zanima nagađanje nekog tko uopće nema pojma o cijenama (to mogu reći samo tattoo majstori, a njih na ovoj temi nema) - evo ja velim 600-800 kn .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 08:54   #3300
Quote:
Baldos55 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, sry sto upadam i radim offtopic ali zivim u mjestu gdje nema u blizini grad s tattoo shopom a zanima me koliko bi kostala ovakva tetovaza http://media-cache-ak0.pinimg.com/23...5b4cb3ff75.jpg http://img0.etsystatic.com/003/1/661...jbx.jpg?ref=l2 tocno na tom mjestu malo nize..pa ako ko moze rec otprili bio bih mu mnogo zahvala..
pronađi slikica špansko art na fejsu i javi se liku u inbox sa slikom i upitom za cijenu

ja sam jucer bila i super rade obojica majstora a nisu uopce skupi ko gandalf, robi, zele ili neki drugi majstori

Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
SAMO s bepanthen kremom
može se koristiti i nevenova mast u dm-u košta 10 kn cijela piksa
__________________
Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and as it always has, rock crushes scissors.

Zadnje uređivanje klonofski : 15.11.2013. at 09:57.
klonofski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.