Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 14:52   #1
Arrow The Last Kingdom / Posljednje kraljevstvo (2015-)


Quote:
A new historical 8 x 60” drama series, The Last Kingdom is an adaptation of Bernard Cornwell’s best-selling series of books “The Saxon Stories”, by BAFTA nominated and RTS award-winning writer Stephen Butchard. The production films in Hungary and the UK.

9th century AD. Many of the separate kingdoms of what we now know as England have fallen to the invading Vikings. Only the great Kingdom of Wessex stands defiant under its visionary King Alfred the Great (Dawson). It is the last kingdom.

Against this turbulent backdrop lives our hero, Uhtred (Dreymon), born the son of a Saxon nobleman, he is orphaned by the Vikings and then kidnapped and raised as one of their own. Forced to choose between the country of his birth and the people of his upbringing, his loyalties are ever tested. What is he - Saxon or Viking? On a quest to claim his birthright, Uhtred must tread a dangerous path between both sides if he is to play his part in the birth of a new nation and, ultimately, recapture his ancestral lands.

The Last Kingdom, made by Carnival Films (Downton Abbey), is a show of heroic deeds and epic battles but with a thematic depth that embraces politics, religion, warfare, courage, love, loyalty and our universal search for identity. Combining real historical figures and events with fictional characters, it is the story of how a people combined their strength under one of the most iconic kings of history in order to reclaim their land for themselves and build a place they call home.

Gareth Neame, Nigel Marchant and Stephen Butchard will serve as Executive Producers with Nick Murphy (Prey, Occupation) as co-executive producer and director of multiple episodes. Chrissy Skinns (Mr. Selfridge, Marchlands) will produce the show. Commissioned by Ben Stephenson, Controller of BBC Drama Commissioning, the Commissioning Editor is Polly Hill for the BBC. Richard De Croce, SVP Programming, will oversee the series for BBC America.

The Last Kingdom premieres Saturday, October 10, on BBC AMERICA.
BBC AMERICA
IMDB


__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.

Zadnje uređivanje lie : 01.08.2015. at 14:12. Reason: yt apdejt
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 16:30   #2
Moglo bi biti zanimljivo ovo
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:34   #3
Ovo mi je jedno od najdražih povijesnih razdoblja, sukobi Anglosaksonaca i Vikinga, sada iz perspektive potonjih.

Dosta povijesti ima na tv-u ovih dana
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 18:51   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo mi je jedno od najdražih povijesnih razdoblja, sukobi Anglosaksonaca i Vikinga, sada iz perspektive potonjih.

Dosta povijesti ima na tv-u ovih dana
Neznam jel bi to sve zvao povijest lol ali je inspirirano tim vremenima.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 18:41   #5
Ovo se definitivno gleda,kad počinje?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:28   #6
zar ne piše na slici gore?
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 19:37   #7
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Neznam jel bi to sve zvao povijest lol ali je inspirirano tim vremenima.
Budi sretan da im samuraji ne dolaze u posjet i ne zaj...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:16   #8
Malo prije naišla na ovaj članak 'Last Kingdom' mashes up action of 'Game of Thrones' with lesser-known English history i krenem čitat i odmah u prvom paragrafu kaže

Quote:
[...]Imagine a mash-up of the action of "Game of Thrones," the historical particulars of "Downton Abbey," drama of "The Tudors" and the grittiness of "Vikings" all set against the backdrop of the nascent England's lesser-documented origins.
budući da sam sve ove serije gledala i jer sam jako slaba na povijesne stvari, ovo mi se sve više sviđa
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:00   #9
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Malo prije naišla na ovaj članak 'Last Kingdom' mashes up action of 'Game of Thrones' with lesser-known English history i krenem čitat i odmah u prvom paragrafu kaže



budući da sam sve ove serije gledala i jer sam jako slaba na povijesne stvari, ovo mi se sve više sviđa
Ne znam baš, meni ovo izgleda više kao ono od Joeya, grah - good, meso- good, piškote - good

Šalu na stranu, Vikings, GOT pa i Tudors (iako je više bila fora na ljubavne odnose nego na politiku) ali koliko sam skužio, ovo za D.A. valjda misle na kostimografiju i želju za što vjernijim prikazom, što nije loše.

Zamisli seriju koja se samo bavi slugama na nekom saksonskom ili vikinškom dvoru
Zapravo i ne zvuči tako loše

PS
nisam znao da je vikinška invazija Britanije slabije poznata stvar, eventualno mlađim gledateljima, jbg davno je čak bio i onaj crtić Princ Valiant
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 10:40   #10
napraviti jednu seriju sa slugama na dvoru kao glavnim likovima, umjesto svih vladara itd. to bi bio urnebes, onako sapunjara na entu, al bi bilo pun k i osamsto zabavno
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:38   #11
Iznimno pozitivno

http://www.metacritic.com/tv/the-last-kingdom
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 20:24   #12
Pojavile su se prve dvije epizode i za sada odlično. Prva ep je vise kao uvod u glavnu priču koja počinje s ep 2.
Ono sto je primjetno je dijalozi koji su mnogo realniji. Posebno mi je dobro kako humor je dobro ubacen i cini likove realnijim umjesto samo da zabavlja gledatelje.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 20:26   #13
Ako bi uspoređivao s nečim onda Vikings su najsličniji ali opet drugačiji. Oni se više fokusiraju na grupu ljudi dok je ovo više oko pojedinaca.

Moram i dodati da u seriji osim glavnog glumca nitko nije ljepotan ili ljepotica što s jedne strane je realnije a s druge čini izbor glavnog glumca još čudnijim, baš se on previše ističe onda.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 16:22   #14
odgledala prvu ep, sviđa mi se poprilično.
Volim te klasične "klincu su pobili obitelj al uzeli njega odgajali ga kao svog i sad se smatra skoro pa jednim od njih jer ispada da nisu svi teški krvoloci i babaroge" zaplete, to mi je nekako baš romantično. Napravili su tako da je ovom malom nježniji i simpatičniji "otav" bio divljak sa sjevera koji došao pljačkat njegovu zemlju, nego pravi cold british otac mr. Darcy (nadam se da će biti McFadyena još u nekakvim flashbackobima, fantastičan glumac )....

enihau, čini se da bi moglo biti zanimljivo pratit kojim putem će mladi nasljednik sada krenuti i potrazi za koliko svojim mjestom i zemljom, toliko i vjerojatno za osvetom za svoju adoptive vikinšku porodicu.

Izgledom i produkcijom serija izgleda super, možda zamjerka na glavnog glumca koji je FAKAT prelijep, i to jako upada u oči, izgleda više ko neki latinolover nego ili Englez ili Vinking.... ali životna patnja ga bude poružnila, uzdam se u to
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:04   #15
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
napraviti jednu seriju sa slugama na dvoru kao glavnim likovima, umjesto svih vladara itd. to bi bio urnebes, onako sapunjara na entu, al bi bilo pun k i osamsto zabavno
Pa ima već slična....HBO Rome (2005)

Iz perspektive....dvojice umirovljenih Rimskih branitelja...

.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:07   #16
Rome je legenda od serije, tko to nije gledao nema pojma kaj propušta. Niti Spartacus niti Vikings nisu niti do koljena toj seriji.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 08:31   #17
Jel itko igdje našao prijevod za drugu epizodu?
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 14:53   #18
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Jel itko igdje našao prijevod za drugu epizodu?
Ja nisam ni za prvu.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 15:21   #19
Za prvu ima, to mi je bsplayer sam skinuo odmah i to dobri titlovi. Ali za drugu ništa...
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 19:32   #20
Prva epizoda odlična međutim druga mi je već pomalo otišla u dosadu.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.