Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 14:33   #1
Seljaci opet prosvjeduju

Uz prosvjede koji zadnjih dana pozivaju na ostavku vlade i izvanredne izbore, na ceste su izašli i seljaci, kao i obično - želeći još više novca svojih sugrađana. Prosvjede vrše na svoj uobičajeno nasilan način, blokirajući prometnice.

Više od 50 traktora seljaka s područja Požeško-slavonske županije blokiralo je danas od 11 sati raskrižje državne ceste Požega-Našice i županijskog puta Pleternica-Kutjevo-Orahovica kod Ferovca nedaleko od Kutjeva pa su tako seljaci nakon točno godinu dana ponovno počeli prosvjedovati tražeći poboljšanje svog stutusa.

- Tražimo isplatu svih poticaja u potpunom iznosu do kraja ovog mjeseca, smanjenje početne cijene zakupa i dugogodišnjeg zkupa poljoprivrednog zemljišta, isplatu zaostalih kapitalnih ulaganja, smanjenje cijene plavog dizela na 4 kune, kao i smanjenje cijena repromateijala za poljoprivredu, reprogramiranje seljačkih kredita kod banaka, legalizaciju postojećih objekata koji se koriste u poljoprivredi, te donošenje strategije poljoprivredne proizvodnje u RH - kazao je na prosvjedu Dragutin Dukić, predsjednik Koordinacije seljačkih udruga Požeško-slavonske županije.


http://www.vecernji.hr/vijesti/selja...-clanak-261307

Što oni opet zapravo hoće? Vidim sad im više nisu dovoljne niti subvencije nego bi i smanjivanje cijena goriva, smanjenje kamata i drugih cijena... Kad će njih netko napokon poslati tamo gdje im je mjesto?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:46   #2
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Uz prosvjede koji zadnjih dana pozivaju na ostavku vlade i izvanredne izbore, na ceste su izašli i seljaci, kao i obično - želeći još više novca svojih sugrađana. Prosvjede vrše na svoj uobičajeno nasilan način, blokirajući prometnice.

Više od 50 traktora seljaka s područja Požeško-slavonske županije blokiralo je danas od 11 sati raskrižje državne ceste Požega-Našice i županijskog puta Pleternica-Kutjevo-Orahovica kod Ferovca nedaleko od Kutjeva pa su tako seljaci nakon točno godinu dana ponovno počeli prosvjedovati tražeći poboljšanje svog stutusa.

- Tražimo isplatu svih poticaja u potpunom iznosu do kraja ovog mjeseca, smanjenje početne cijene zakupa i dugogodišnjeg zkupa poljoprivrednog zemljišta, isplatu zaostalih kapitalnih ulaganja, smanjenje cijene plavog dizela na 4 kune, kao i smanjenje cijena repromateijala za poljoprivredu, reprogramiranje seljačkih kredita kod banaka, legalizaciju postojećih objekata koji se koriste u poljoprivredi, te donošenje strategije poljoprivredne proizvodnje u RH - kazao je na prosvjedu Dragutin Dukić, predsjednik Koordinacije seljačkih udruga Požeško-slavonske županije.


http://www.vecernji.hr/vijesti/selja...-clanak-261307

Što oni opet zapravo hoće? Vidim sad im više nisu dovoljne niti subvencije nego bi i smanjivanje cijena goriva, smanjenje kamata i drugih cijena... Kad će njih netko napokon poslati tamo gdje im je mjesto?
Pa čini mi se da si nekako u pravu. Treba puno toga u državi „staviti na svoje mjesto“, pa i seljake. Vlada stalno odgađa bilo kakve rezove, u interesu svog opstanka na vlasti. Ali sada je kraj sve bliži. Više demagogija ne pali!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:51   #3
meni se nekako cini da je i to djelic macekovih vrhunaravnih doskocica kojima zeli osujetit ovo sto se sada fejsbukovski zarolalo i sto vise nije nimalo bezopasno, pa dize na noge sve kaj hoda

pa isporovociranim braniteljskim, seljackim, krscanskim (), pa opet braniteljskim, pa nova fronta za doktoricu bosanac, pa opet braniteljskim..nastavi niz..'prosvjedima' zele sam odrzavati i pace nastavit njegovat jaz medju gradjanima kako bi nas i dalje mogli sukobljavat i trovat kako zele tako razjedinjene
__________________
lucca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:00   #4
Država im je to obećala,a sad što je to nerealno,ne briga jedne niti druge,a mene samo veseli ukiseljena Čobankovićeva faca.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:08   #5
Quote:
- Tražimo isplatu svih poticaja u potpunom iznosu do kraja ovog mjeseca, smanjenje početne cijene zakupa i dugogodišnjeg zkupa poljoprivrednog zemljišta, isplatu zaostalih kapitalnih ulaganja, smanjenje cijene plavog dizela na 4 kune, kao i smanjenje cijena repromateijala za poljoprivredu, reprogramiranje seljačkih kredita kod banaka, legalizaciju postojećih objekata koji se koriste u poljoprivredi....
Tri kilo janjetine i po malo pičetine za svakoga.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:12   #6
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Država im je to obećala,a sad što je to nerealno,ne briga jedne niti druge,a mene samo veseli ukiseljena Čobankovićeva faca.
Jedna su stvar su zakonske i ugovorne obveze. Ali meni se iz teksta čini da žele još ekstra beneficija pored iznimno velikih koje već imaju.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:13   #7
Iako bih ih osobno sve namlatio i ukinio im poticaje, drago mi je da je ovo još jedan uteg HDZ-ovoj hobotnici.

Ali kažem, tko sije pšenicu, osobnu mu ne bi dao ni lipe
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:18   #8
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Jedna su stvar su zakonske i ugovorne obveze. Ali meni se iz teksta čini da žele još ekstra beneficija pored iznimno velikih koje već imaju.
Meni je poznanik dobio uzeo taj "seljački" kredit i uložio ga plastenik i uzgaja jagode. Radi od jutra do večeri, ali ga je i otplatio i nastavio šljakati istim tempom i sasvim lijepo i pristojno zarađuje za sebe i obitelj.

No kaže on meni, trebalo bi prije bilo kakvog reprograma seljačkih kredita prvo vidjeti u što su spičkali lovu. Odgovorno mi tvrdi da znam masu njih koji su podigli te kredite da bi kupili auta i završili vikendice i kleti, a sad traže reprograme. poznavajući mentlitet naših ljudi ja mu vjerujem.

Sigurno se nadaju kako će jednog dana traktorima na ulici isposlovati i da se ti krediti otpišu ili da ih država preuzme na sebe.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 07.03.2011. at 15:24.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:19   #9
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Tri kilo janjetine i po malo pičetine za svakoga.
Pičetine? Koja je to životinja? Pica?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:21   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Iako bih ih osobno sve namlatio i ukinio im poticaje, drago mi je da je ovo još jedan uteg HDZ-ovoj hobotnici.

Ali kažem, tko sije pšenicu, osobnu mu ne bi dao ni lipe
Pa skoro svi je sade. To je najlakše, posiješ i gledaš u nebo do žetve.A onda ili:
a) tražiš oštetu jer je sve potukla tuča, poplava, suša...
b) izađeš traktorom na cestu i uvjetuješ pošto će ti je se otkupiti
c) pride još dobiješ poticaje

Sve u svemu posiješ pšenicu za 20 dana (priprema,sadnja...) a ostatak godine drkaš urac i vozaš se džondirom po cesti,
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:22   #11
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Pičetine? Koja je to životinja? Pica?
Moš je zvat i od milje.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:26   #12
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Sigurno se nadaju kako će jednog dana traktorima na ulici isposlovati i da se ti krediti otpiši ili da ih država preuzme na sebe.
Vjerojatno je samo pitanje trenutka kad će im takve i još luđe ideje pasti na pamet ako im se nastavi povlađivati. Jasno, na našu vlast ne treba računati u obračunu sa seljacima jer oni samo gledaju kako da kupe glasove i najradije bi im ispunili sve zahtjeve, ali nemaju otkud. No mislim da je stoga bitno kod ostatka biračkog i prosvjedničkog tijela dizati svijest o tome što točno seljaci žele i zašto ih treba sa tim zahtjevima poslati u 3pm. Nažalost, dosad je klima takva da će se ostali prosvjednici prije solidarizirati sa seljacima, nego obrnuto.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:34   #13
A kaj se tu zezaju s milion sitnih zahtijeva. Kaj fino ne napišu koliko love treba svakom od njih i nek država to riješi jednokratnim uplatama tak da ne moraju zbrajat koliko im se još mora dati. I mir dok to ne potroše, pa opet ispočetka,
ziherica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:41   #14
Svi se slažu da treba napraviti reda, ali nemojmo unaprijed osuđivati seljake.
Kašnjenje isplate poticaja je veliki problem. Ako trebaš kupiti repromaterijal, moraš uzeti kredit, jer rijetki imaju zalihe u kešu. Visoke kamatne stope su također veliki problem jer osim za repromaterijal moraš uzeti kredit i za održavanje gospodarskih objekata i za održavanje strojeva. Opet visoke kamate. Rast cijene plavog dizela je također veliki problem. Često moraš uzeti i kredit za plaće i za živjeti, mora se nešto i pojesti.

Znači, tipična cijena koštanja poljoprivrednog proizvoda u Hrvatskoj dodatno je opterećena:
1. Visokom kamatom (u odnosu na zemlje u okruženju) zbog zakašnjele isplate poticaja,
2. Visokom kamatom za ostale investicije, troškove i održavanja,
3. Rastom cijene plavog dizela.

U startu naši seljaci moraju barem za 10% više novca izdvajati zbog problema s državom u odnosu na seljake drugih država. Kad bi zarada seljaka na kili proizvoda bila 50%, onda ovih 10% ne bi bio toliki problem, ali sumnjam da je moguće zaraditi 50% po proizvodu.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:45   #15
koliko sam protiv njih, toliko sam i ZA!

Drago mi je da je krenulo, eto, manja grupa ljudi je digla samopouzdanje i sad svi pucaju po šavovima.

Mislim da tu na prosvjedu ima najviše ovih seljaka koji su pokupovali traktore od 200ks, i ostala čuda, i sad im rata sve to pojede, jer više nema poticaja na kupnju traktora i ostalih čuda.

Ne može to tako.

Molio bih nekoga tko je u toj cijeloj priči oko prosvjeda, da nam razjasni uloženo/dobiveno kod seljaka i da li su u pravu što prosvjeduju!
Dok ne vidimo te izračune,možemo pisati gluposti po temi..

Ili možemo reći, za sve su kriva mučka đubrad od fejsbukovaca, tamo su surfali fejsbukom, kupili traktor i sad na prosvjede sam da pokažu traktor.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:54   #16
Seljaci ne traže ništa drugo, nego samo ono što im je obečano i što je Vlada potpisala. Sličan slučaj je i sa državnim službenicima i namještenicima. Ako mogu isplaćivati jednima ne vidim razloga zašto ne mogu isplaćivati drugima.

Ako ne mogu ispoštovati dogovoreno neka raskinu ugovore i priči kraj, ali za to nemaju muda i seljaci su u pravu kada traže dogovoreno...http://s16.rimg.info/0804ffa37298c2a...da823d9486.gif
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:00   #17
Ti seljački prosvjednici su prosvjednici reketari. Prijete ostalim građanima blokadama i tjeraju ih da odvajaju od svojih plaća novac za njih. Oni traže svaki mjesec novac od radnica u Kerumovim trgovinama. To su ti poticaji koje traže. I to ne za proizvedenu robu, nego za površinu zemlje koju posjeduju. Kao da neki ugostitelj zatraži poticaje za svaki kvadrat birtije, npr. 100 eura po kvadratu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:00   #18
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
koliko sam protiv njih, toliko sam i ZA!

Drago mi je da je krenulo, eto, manja grupa ljudi je digla samopouzdanje i sad svi pucaju po šavovima.

Mislim da tu na prosvjedu ima najviše ovih seljaka koji su pokupovali traktore od 200ks, i ostala čuda, i sad im rata sve to pojede, jer više nema poticaja na kupnju traktora i ostalih čuda.

Ne može to tako.

Molio bih nekoga tko je u toj cijeloj priči oko prosvjeda, da nam razjasni uloženo/dobiveno kod seljaka i da li su u pravu što prosvjeduju!
Dok ne vidimo te izračune,možemo pisati gluposti po temi..

Ili možemo reći, za sve su kriva mučka đubrad od fejsbukovaca, tamo su surfali fejsbukom, kupili traktor i sad na prosvjede sam da pokažu traktor.
Znaš kako se kaže, bez alata nema zanata. Kaj su trebali pokupovati motokultivatore? Koliko sam vidio na na tv-u, ti njihovi traktori nisu ništa posebno, neka srednja klasa i niža srednja klasa. Ukoliko bi širili biznis, vjerojatno bi im trebalo nešto još "jače".
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:03   #19
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Seljaci ne traže ništa drugo, nego samo ono što im je obečano i što je Vlada potpisala. Sličan slučaj je i sa državnim službenicima i namještenicima. Ako mogu isplaćivati jednima ne vidim razloga zašto ne mogu isplaćivati drugima.

Ako ne mogu ispoštovati dogovoreno neka raskinu ugovore i priči kraj, ali za to nemaju muda i seljaci su u pravu kada traže dogovoreno...http://s16.rimg.info/0804ffa37298c2a...da823d9486.gif
Tako je.
Ja se ne slažem s njihovim zahtjevima u globalu ali ova lopovska band mora početi plaćati ceh za sve što su poobećavali što pred izbore što poslije.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 16:04   #20
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ti seljački prosvjednici su prosvjednici reketari. Prijete ostalim građanima blokadama i tjeraju ih da odvajaju od svojih plaća novac za njih. Oni traže svaki mjesec novac od radnica u Kerumovim trgovinama. To su ti poticaji koje traže. I to ne za proizvedenu robu, nego za površinu zemlje koju posjeduju. Kao da neki ugostitelj zatraži poticaje za svaki kvadrat birtije, npr. 100 eura po kvadratu.
Država, konkretno HDZ, se prema seljacima ponaša kao Todorićev Agrokor prema malom poduzetništvu. Guši ga dok ne propadne. Znate kako? Tako da ne isplaćuju poticaje na vrijeme, pa seljaci moraju uzimati nepovoljne kredite. Država na taj način može funkcionirati, ali seljaci neće dugo. Opet na kraju profitira banka koja je dala kredit seljaku.
Outcast is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.