Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2003., 18:49   #1
Kako objasniti starcima? Pa nije mi 12 da se ne znam braniti...

Ma ne... sve sto mogu reci o mojim starcima je

Mislim da imam stvarno dobre starce. Tolerantne u svakom pogledu... skoro u svakom...

Uvijek su bili ok, uvijek smo imali ok odnos i uvijek sam im se mogla povjeriti. Sa 15 godina su me pustali da ostajem do 6 ujutro vani (pod uvijetom da znaju gdje sam i s kim sam), sa 17 prvi put probah alkohol (to su valjda te godine). Uglavnom, nisam morala nista skrivati do njih kako rade neka djeca. Rekoh im - cujte, napila sam se... nije mi dobro... Mama veli Pij puno radenske, bit ce ti bolje... Stvarno su ok starci...

Ali... ima taj jedan ali...

Ja nisam mala. Ajde dobro sto me nisu pustili sa nekih 15-16 u neki drugi grad (u kojem nikada ranije ne bijah) da se nadjem sa nekim tipom sa neta.... to bih nekako i shvatila...

Ali sada mi je ipak gotovo 20... Htjedoh otici na jedno forumsko okupljanje i zamislite - nisu me pustili! To je bio glavni razlog zasto ne dodjoh. NISU ME PUSTILI!

Rekose mi Kako mozes otici u skroz nepoznato drustvo? Mogu te drogirati i silovati nekoliko dana.... Ja sam ostala Svasta boze...

Palo mi je na pamet da im dam url od foruma pa da vide da su ovdje sve divni i krasni ljudi

Ne volim kada mi ne daju izbora. Prvo njih zatrazih blagoslov pa da mogu na miru razmisliti hocu li otici ili ne. Ali blagoslov ne dobih pa nisam vise imala sta previse razmisljati...

Kako im objasniti da vise nisam mala?

Pa ako su me mogli sa 15 pustati da ostanem do jutra vani... i da se sa 17 opijam.... Zasto me ovo ne puste?

Ima li netko savjet?
Prijedlog?
Bilo sta?
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 18:58   #2
ej ti si full dvolicna... mislim, ne poznajem te i ne mogu ti suditi, ali stvarno ostavljas dojam ultra dvolicne osobe...

starci su ti dali svo povjerenje ovoga svijeta, podrzavali su te i kada to mozda nisu trebali i sada kad su samo jednom rekli "ajde nemoj" si se odmah pocela vuci za kosu i siziti...

jesi li ikada pogledala to sa ove strane: znaju da "odlazis"... znaju da su one godine kada si bila non-stop doma prosle...

na kraju krajeva, ljudi su, i mozda bi trebala malo pogledati iza sebe... mozda nekome nedostajes...

pricam polu-hipotetski, polu-iskustveno... ali razmisli malo...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 19:08   #3
Kako to mislis - dvolicna sam?
Zar ostavljam dojam dvolicne osobe?
Ja mislim da je bed samo sto brzo mjenjam raspolozenja kada je rijec o deckima... ali to uopce nije tema ovog topica...

Ja ne razumijem... ako su mi dopustali kojekakve gluposti sa 15-16... pa evo, i sa 19 ih radim (za neke znaju, za neke ne... znaju da se opijam svaki vikend, dodjem doma kada dodjem)... zasto me nisu mogli pustiti na to forumsko okupljanje?

Ja vjerujem da je njima bed sto ja odoh u skroz nepoznato drustvo (i meni bi vjerojatno bilo bed upasti samo tako - nikog ne poznajem), i vjerujem da bi im bilo bed sto to forumsko okupljanje u Zg-u, a ne u nasem gradu... ali jebiga... Ja bas htjedoh imati izbora... A ne tako, da me oni odmah srezu....

Nemoj se ljutiti, ali mislim da si malo fulao sa ovim nedostajanjem... Ja to ne vidim tako.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 19:15   #4
Quote:
LaTiTeA kaže:
Nemoj se ljutiti, ali mislim da si malo fulao sa ovim nedostajanjem... Ja to ne vidim tako.
Ne ljutim se, napisao sam da govorim polu-napamet...

Quote:
Ja vjerujem da je njima bed sto ja odoh u skroz nepoznato drustvo
Mislim da ih to uopce ne brine... Pa ne bi te van kuce/stana pustili da tako razmisljaju... Onaj komentar je vjerovatno "samo da se kaze"...

Pa joj, znas da starci moraju ponekad gundjati, da moraju osjetiti da jos imaju autoritet nad tobom... Moraju te svako toliko podsjetiti da si ti njihova i da ne mozes tek tako raditi sta te volja...

Jedno je sta je onda realno, a drugo je ono sto oni misle...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 20:15   #5
Latice ne bih da ti pametujem ali ajde razmisli realno o ovoj recenici "Rekose mi Kako mozes otici u skroz nepoznato drustvo? Mogu te drogirati i silovati nekoliko dana.... "
Meni se sledila krv u zilama kada sam procitala i cinjenica je da se takve stvari dogadaju. Ocito je da nemaju problem da te puste sa nekim koga poznaju a ti bi sama trebala razmisliti dobro prije nego se upustis u upoznavanja sa neta.Nemas ti pojma a ni ja tko je sa druge strane. Za to pamet u glavu (jer je imas samo si naivna malo) i naprijed u nove pohode
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 22:25   #6
Razumijem da su oni oprezni i da se boje za mene... Ali ovdje se ipak radilo o forumskom okupljanju... Dakle, vise ljudi. Istina, ja sam kontaktirala samo s jednim forumasom (i hocu necu, morah mu vjerovati na rijec). I oni me nisu pustili... Da, zato sto su to skroz nepoznati ljudi...

A ja bih voljela jednom (ne znam kada, ali jednom) otici na forumsko okupljanje... I uopce ne znam kako im objasniti da vise nisam mala... Znam se brinuti za sebe... Bar mislim da znam.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 22:59   #7
Dobro da stvarno ne znaju kakva si srce.
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2003., 23:18   #8
Re: kako objesniti starcima? pa nije mi 12 da se ne znam braniti...

Quote:
LaTiTeA kaže:
Rekose mi Kako mozes otici u skroz nepoznato drustvo? Mogu te drogirati i silovati nekoliko dana....
Da ja imam kćer od 20 ovo bi mi prvo palo na pamet majkemi.
Šta oni znaju šta je forum i kakvi su ljudi ovdje. Stvarno im nije za zamjeriti.
Probaj ih sjest za komp i nek malo čitaju ali prije toga zamoli leba da ti obriše one teme, znaš one....daska i te stvari.....mami ne bi bilo drago.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 10:18   #9
Letiša, imas srece da tvoji i NE citaju forum, mislim da te onda STVARNO nikada ne bi pustili van kuce
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 10:26   #10
Quote:
LaTiTeA kaže:
Ja ne razumijem... ako su mi dopustali kojekakve gluposti sa 15-16... pa evo, i sa 19 ih radim (za neke znaju, za neke ne... znaju da se opijam svaki vikend, dodjem doma kada dodjem)... zasto me nisu mogli pustiti na to forumsko okupljanje?
ne znam.. slicna stvar se i meni dogodila s didom i bakom.. htijela sam ici u vikendicu s drustvom (proslava 20. rodendana.. mog!) i nisu me htijeli pustiti... ja onak pa tamo rodendane slavim od 16!! i uvijek je sve bilo ok.. ali ne, sada najedanput sam ja vise beba nego onda.. jedva sam ih nagovorila.. i sve je bilo na kraju...
no.. htijedoh rec... bas zato sto starci vide da odrastas se vise i vise boje.... razumijem da se majka boji.. ali fakat.. objasni im sto je forum (nemoj pokazivat sve teme)... ponesi mobitel, nek ti kupe bon od 200 kn pa ih zovi svakih 20 minuta.. nek te oni dovezu do Zg-a.. nek sjede 2 stola od vas... pa ce vidjeti da su to sve fini i pristojni ljudi pa ce te sljedeci put pustiti da dodes solo..... sretno
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 10:45   #11
Quote:
Doria kaže:
nek te oni dovezu do Zg-a.. nek sjede 2 stola od vas... pa ce vidjeti da su to sve fini i pristojni ljudi pa ce te sljedeci put pustiti da dodes solo..... sretno
Igraj sigurno, neka sjede u bircu do vaseg
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:09   #12
Necu ih slati na forum... Mislim da je tata prije bio, ali nije se zadrzavao. A pogotovo im ne bih rekla da sam LaTiTeA. Ni moje frendice ne znaju sve o meni koliko ovdje napisah...

Uopce ne znam kako im objasniti... Da ih povedem sa sobom je i meni palo na pamet...

A mislim da bi me pustili kada bi moje cure isle samnom. Nas 5. A opet... glupo mi je njih 4 povesti na forumsko okupljanje. Nikad nisu ni bile tu... ili mozda jesu... ?
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:32   #13
Kako objasniti starcima

Latitea kaže

neke znaju, za neke ne... znaju da se opijam svaki vikend , dodjem doma kada dodjem)...

stvarno intezivno zivis

samo jos jedan komentar na tebe (i jasnije mi je od kuda ti tvoji postovi, tesko je biti next day pametan
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 11:55   #14
Zaposli se i odi od kuće - tada ti neće moći ništa braniti.

Kaj se tiče konkretnog slučaja - koji te je vrag tjerao da im kažeš istinu? Pa evo ovaj tjedan je u UK oteta neka klinka od tipa s kojim se upoznala preko neta. Razumijem njihov strah, jer se nikad nisam uživo susretao s ljudima koje sam upoznao na netu.
No svom djetetu /ili djeci/ ću braniti stvari do osamnaeste odn. do mature. Kasnije neka sami biraju - hoće li raditi ili da ih ja uzdržavam. Ako hoće da ih uzdržavam, morat će se pomiriti u tome da ja i dalje sudjelujem u odlučivanju, no da bih branio nekome izlazak s 20? Neznambaš!

bez obzira što će neki reći na to, veliki udio roditelja se prema svojoj djeci postavlja kao posesivni manijaci i neće ih pustiti do smrti. Dva slučaja u mojoj okolici (a nisu si u rodu) potvrđuju to Dijete ima preko pedeset godina, svoj život, svoju familiju, a roditelj, zašto dolaziš tako kasno, zašto voziš tako brzo, zašto putuješ tako daleko, s kime se to družiš...
Imam samo dvije riječi za takve - BOLESNI STE!

No čini mi se da Laetitijini roditelji nisu takvi. Kažeš i sama da su te uvijek puštali, pa možeš na to gledati i da niti njima nije bilo lako donijeti tu odluku, te da su dobro promislili o tome te da su jako uplašeni!
__________________
Warning: place_sig(): Appending signature file for user nologo385 failed on line 01

This sig is too long and it will be trunc
nologo385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 12:11   #15
Oj LAtice, strah tvojih roditelja je opravdan, i ti to moraš shvatiti. JEdini naćin da središ svoju situaciju je da malo pričaš s njima o tome. Ajde molim te lipo otvori ovowww.slobodnadalmacija.hr , i navali na crnu kroniku, a može i na naslovnu stranu. Pa kad malo pročitaš o pedofiliji i kako je jedan starac navalio na curu od 16 god, bit će ti malo jasnija cijela situacija. Inaće bili su susjedi. Ti hahari koje ideš upoznat, možda su dobri ljudi, ali , e baš taj ali
EncOre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 12:31   #16
Quote:
Palo mi je na pamet da im dam url od foruma pa da vide da su ovdje sve divni i krasni ljudi
ovo neiposto, osim ako ne zelis da jadni ljudi izgube i posljednje iluzije u zivotu

Ti najbolje poznas svoje roditelje, kod mojih bi funkcioniralo da povedem i frendicu - kao nisam sama.

Iako bi mene moji pustili ionako, od 16 sam bila redovno vani barem 3 noci - vikend. Imali povjerenja Suprugova mama je cijele noci bila budna kad bi izsao van, mislim da je tad imao vec 24

Frendica koja NIKAD NIGDJE nije smjela, sa 23 je doslovce jednom otisla u disko i ostala trudna. Iz protesta.

Djeca koja ne zive pod zabranama manje naprave sranja od vrsnjaka koji znaju samo za "ne"
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 14:48   #17
Quote:
LaTiTeA kaže:
[B]Ja ne razumijem... ako su mi dopustali kojekakve gluposti sa 15-16... pa evo, i sa 19 ih radim (za neke znaju, za neke ne... znaju da se opijam svaki vikend, dodjem doma kada dodjem)... zasto me nisu mogli pustiti na to forumsko okupljanje?[B]


meni je ovo sve kontradiktorno, sama sebi skaces u usta...ne bih to nazvala dvolicnim,ali mislim da je i Antarius na to mislio.

Starci me ne ogranicavaju, puni razumijevanja
...znaju da se opijam svaki vikend, dodjem doma kad hocu
...ne pustaju me na forumsko okupljanje

Uopce ne kuzim otkud tolika doza tolerancije, kak se nisu zabrinuli vec ako se svaki vikend moras ubit od alkohola s frendovima.

Ma na forumu su sve divni i krasni ljudi, tu se potpuno slazem s tobom , cudi me da te nisu pustili, sigurno bi s njima bila u manjoj opasnosti!

Gle: starci te pustaju da radis gluposti jer svi u tvojim godima rade gluposti, a i zato sto znaju-da te ne puste, onda bi prije ili kasnije pobjegla, ali se brinu; a kad ides s prijateljima imaju privid da su stvari pod kontrolom.

Blind-date uvijek organiziraj uz neku sistemsku podrsku sa strane-nek tata ili frendica sjede "under cover" za drugim stolom, radi TVOJE sigurnosti, a ne radi njih.

Nemoj me krivo shvatiti, ali ti imas 19 godina, a ljudi su vukovi! Samo sto na forumu mogu blejati kao ovcice.

Cuvaj se , LaTi
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 15:10   #18
Znas kaj Latitea, jos ti puno i dozvoljavaju. Ono kaj si napisala da ti mama kupuje pilule, to mi je OK i cool.
Ali neka me vrag odnese ako cu svoju kcer svijesno pustati da se opija svaki vikend. Da meni dodjes doma par puta pijana bila bi grounded for life.
A forumsko okupljanje u drugom gradu... yeah right.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 15:31   #19
Quote:
bigblue2010 kaže:
Znas kaj Latitea, jos ti puno i dozvoljavaju. Ono kaj si napisala da ti mama kupuje pilule, to mi je OK i cool.
Ali neka me vrag odnese ako cu svoju kcer svijesno pustati da se opija svaki vikend. Da meni dodjes doma par puta pijana bila bi grounded for life.
A forumsko okupljanje u drugom gradu... yeah right.


Potpisujem!
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2003., 19:12   #20
Quote:
putnica kaže:
Nemoj me krivo shvatiti, ali ti imas 19 godina, a ljudi su vukovi! Samo sto na forumu mogu blejati kao ovcice.
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.