Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 23:56   #81
to je bambus. ozdravit će.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:12   #82
Ma daj?Raste mu novo lišće i sve,a potpuno je truli,to mi stvarno nije jasno..Ja ga budem pustila,ima 5 novih listova,to mi već nešto znači...
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 03:56   #83
Quote:
Dorsy kaže:
Ja uopće ne kužim ovaj bambus,ali mislim da nema šanse da ozdravi,vi?
Koliko sam shvatila on je zasadjen kod tebe.
Izvadi ga, odrezi taj dio za koji tvrdis da je struo i stavi ga u casu s vodom dok ne pusti novo korjenje. Kasnije ga mozes smjestiti u vazu s vodom ili zasaditi.
Drzimo ti fige, trebao bi prezivjeti.

Imas li vise stabljika ili jednu?
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 09:25   #84
Quote:
M@3X kaže:
Koliko sam shvatila on je zasadjen kod tebe.
Izvadi ga, odrezi taj dio za koji tvrdis da je struo i stavi ga u casu s vodom dok ne pusti novo korjenje. Kasnije ga mozes smjestiti u vazu s vodom ili zasaditi.
Drzimo ti fige, trebao bi prezivjeti.

Imas li vise stabljika ili jednu?
On je sada u vodi,budem probala s time,pa kaj bude bude..

Jednu stabljiku...a sada,misliš na to koliko imam bambusa ili?Još spavam,pa sam malo zmotana
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 21:20   #85
Dobila sam nekog novijeg,ima drukčije lišće,uskoro stavljam slike,super je
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:34   #86
Eto,jučer je završio u smeću,jer se stvarno osušio i iznutra je bio kao drvo :-(..Kupila sam novog,ali ovaj ima drukčije lišće,uskoro budem stavila slike!
Dorsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:00   #87
Bambus

Pozdrav
kada se može presađivati bambus koji raste oko kuću.iskopao bih od susjede pa posadio.
__________________
Masagatsu agatsu
amiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:05   #88
pa evo možeš ovih dana, danas npr
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 10:28   #89
ja sam bila uvjerena da on živi samo u vodi

a jučer sam vidjela na tv-u da se može i normalno posaditi

odrezati ga na nekoliko djelova, umočiti u poljoprivredni vosak i staviti ga u vodu da pusti korjenje

kada svaki taj novi dio (komad koji smo odrezali od postojećeg bambusa koji nam je stajao u vodi) pusti svoje korjenčiće u vodi
onda ga posadimo u zemlju

jel netko probao? a di ima za kupiti taj vosak (to je ono zeleno što i izgleda kao vosak i nalazi se na rezovima biljaka;sprječava isušivanja na tom djelu i napad gljivica i ostalih uši koje bi možda htjele tamo doći)
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:32   #90
svoje bambuse sam iz vode stavila direktno u zemlju i potjerali su nove listiće ko ludi
od onih koji su se osušili u vodi (imala sam cijeli bunt, kupljen u bauhausu) potrgala sam onaj dio s listićima, stavila u vodu i pustili su korijenje...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 16:50   #91
Ljudi, pa o kojem bambusu se ovdje piše?
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 20:18   #92
Ja mislim o onom najobičnijem visokom koji se brzo širi.
Rosie May is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:35   #93
ovo je presmiješno...govorite o Dracaeni...marketinški se to zove lucky bamboo..ali to je dracaena, sliči na bambus jer ima člankovite stabljike...kad bi pravi bambus stavili u vodu, propao bi za par dana.
viridarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 23:37   #94
Quote:
amiketa kaže: Pogledaj post
Pozdrav
kada se može presađivati bambus koji raste oko kuću.iskopao bih od susjede pa posadio.
ako je bambus u vrtu, znači da se jako već raširio i ima jako korijenje.prvo, treba ti jaka i oštra lopata, malo raskopaj zemlju da vidiš korijenje, tj.splet rizoma i odredi si koliki komad od toga želiš i možeš prenijeti u svoj vrt. Onda jako zabij lopatu, i što manje mrcvareći busen, iskopaj komad busena i presadi ga u vrt.bitno je da taj dio rizoma koji iskopaš ima na sebi pupoljke, mladice, i korjenove čvoriče..
viridarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 16:46   #95
Quote:
dionea kaže: Pogledaj post
ja imam nešto viška..ako si u/oko zg-a rado ti udijelim..
dionea, jel ga jos uvijek dijelis?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:12   #96
Ne znam kako se ponaša crni bambus, ali ako je kao ovaj obični onda preporučam posaditi negdje gdje neće razdivljati i zauzeti pola vrta. Jako je invazivan i možeš očekivati da ti počme rasti iz zahodske školjke
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:47   #97
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Ne znam kako se ponaša crni bambus, ali ako je kao ovaj obični onda preporučam posaditi negdje gdje neće razdivljati i zauzeti pola vrta. Jako je invazivan i možeš očekivati da ti počme rasti iz zahodske školjke
Tnx, vec sam o tome citala. Savjet je staviti prepreku pa cu to i uciniti.
Imas li ga ti?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 23:03   #98
a majke ti, ko da pričate o biljki mesožderki
čuvaj se ti toga khan, ne znaš di te može zaskočit
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:27   #99
bamboo shoots

Mene zanima koja sorta je najbolja za jesti. I jel ima toga za kupit u našim centrima. Koliko veliki se uopće prodaju, pa da koštaju 400 nešto kuna, i koliko rastu na godinu recimo.

Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:55   #100
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
Tnx, vec sam o tome citala. Savjet je staviti prepreku pa cu to i uciniti.
Imas li ga ti?
Nemam ga u vrtu, ali njega u Opatiji ima jako puno tako da je jedan dio ulice zarastao u njemu. Mi taj dio zovemo škitar. On je odvojen od kuća cesticom, ali ga to ne sprečava da raste u vrtovima ljudi koji žive blizu njega.
Uglavnom se prema njemu odnosimo kao prema korovu, mada on može biti vrlo atraktivan.Ali kad odrasteš u kraju gdje je on kao trn kupine onda ti jednostavno nije napet.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.