Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 12:10   #3201
Šta mislite - dermatolog mi je propisao Zorac i Noviderm Totephan kremu za psorijazu na noktima, jel ima netko iskustva kakve su ???Inače imam psorijazu otkad sam dijete, srećom uvijek malo i na mjestima gdje nije toliko vidljiva. Imala sam je i na vlasištu. Mazali su me Belosalic kremom. Međutim - u pubertetu je nestala da bi se prije nekoliko godina opet pojavila - u točkicama na trbuhu, a sad i na sljepoočnici. Stavim Belosalic losion i meni je odličan, ne liječi je ali bar nestane.
Nicole Krauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:28   #3202
Thumbs up Psorijaza... Kutak za žrtve

Pošto se javljam prvi put, da pozdravim sve vas sa ljuspicama i one koji su im podrška. Psorijazu imam od 1985. godine, tada sam operisao meniskus i prve promene na koži su se pojavile na samom ožiljku. Od tada se patim sa tom napasti i sa promenljivim uspehom je saniram. Kao što svi znamo okidač su razne stvari. Kod mene su najjači stres i nervoza, a primetio sam da se pojavljuje i na mestima ogrebotina, posekotina itd. Dosta mi reaguje na prelazne periode, proleće-leto i jesen-zima. Nikada nisam pio nikakve lekove ali sam zato isprobao milion masti i krema. Trenutno koristim mast "Dermovate" i mogu vam reći da sam poprilično zadovoljan rezultatima. Naravno uvek koristim foliju tako da sve promene nestaju za maksimum pet dana. Nažalost, kao što svi znamo, brzo se i vrate, ali to je naša borba koja će nažalost, trajati do kraja života. No ne treba gubiti nadu, možda se lek koji će nas trajno izlečiti i pronađe. Za sada toliko, pozdrav svima.
GladiatorYU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:32   #3203
Pročitala sam da je mnogima pomogla gospina trava ili kantarion - znam gdje možete kupiti pravi hvarski kantarion koji je čist, pravljen u seoskom domaćinstvu - što znači 100% vjerodostojan ... a ne tamo neki falši iz apoteke... Ako vas zanima slobodno me kontaktirajte na PM.
Nicole Krauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:37   #3204
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
ups, my bad, ja samo znam da meni nisu jer sam na kortikosteroide reagirala strijama a pod folijom se to jos gore odrazava na kozu pa sam mozda zato izbjegla to.
znam samo da mi se u izraelu harari cudio i nije mogo vjerovat sta rade.

btw, emergence,ides na ono predavanje/skup 2.12.?
hih i ja sam reagirala strijama al očito nikog nije bilo briga
samo taj belosalic i belosalic i samo to trpaju na sve psorijatičare. dabog da belupo propadne jer ga je belosalic pojeo

a kaj se tiče predavanja baš sam sad vidjela kad je i u to vrijeme imam seminar. mislim mogu ja i ne otić na seminar al nemam blage. ideš li ti?
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:33   #3205
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
hih i ja sam reagirala strijama al očito nikog nije bilo briga
samo taj belosalic i belosalic i samo to trpaju na sve psorijatičare. dabog da belupo propadne jer ga je belosalic pojeo

a kaj se tiče predavanja baš sam sad vidjela kad je i u to vrijeme imam seminar. mislim mogu ja i ne otić na seminar al nemam blage. ideš li ti?
da, bratu su se pojavile neke crvene tockice i ode na salatu a oni prvo kaj mu daju, bez da su napravili neku pretragu, je beloderm, ja sam poludila kad sam cula.

sta se tice ovoga, voljela bi otic, a buduci da nikog ne znam ko bi isao malo mi je glupasto,hahahah
a ne znam ni kako stojim s obavezama taj dan al mislim da cu ic.

Zadnje uređivanje mariah-zgb : 20.11.2008. at 15:40.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:26   #3206
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me .
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:52   #3207
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me .
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!

Pozdrav,
i bolje da ste prvo isli privatnom doktoru i sta se tice psorcutana samo naprijed s tom kremom, izvrsna je i vjerujem da ce puno pomoc dok ne dobijete termin za fototerapiju.
Nemojte se obeshrabrit, da se s tim zivjet i postoje razne mogucnosti za zaljecivanje. Samo glavu gore, sretno
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:03   #3208
Hvala Mariah
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:23   #3209
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Mislila sam da vam se nikad necu pridruziti, ali eto me .
Moj sin, 7,5 godina, nakon mjesec dana hodocascenja po doktorima, od sinoc ima dijagnozu psoriasis gutatta.
Preporuka: fototerapija plus psorcutan.
Za fototerapiju cemo se nacekati ( termin na Salati smo dobili tek 09.12. - za pregled njihovog lijcnika jer smo dijagnozu dobili privatno kod dr. Pavicica ), a psorcutan stize iduci tjedan.
Iskreno, uplasena sam jer sam do sad imala zdravo dijete bez ikakvih tegoba, a sad se moram pomiriti s tim da lijeka zapravo nema.

Nisam uspjela procitati cijeli topic, krenula sam citati tek sinoc, pa tako niti ne znam ima li ovdje jos oboljele djece.

Eto... od sad cemo se druziti cesce!
evo da te pozdravim

bitno je da ste bili kod privatnog doktora, psorcutan je najbolji lijek na trzistu i u svijetu ga bas najcesce djeca psorijatičari koriste.
fototerapija ce mu puno pomoći. svaku noć treba promjene mazati kremom ujutro se istuširati i tako čist na foto. nakon toga je dobro koristiti hranjivu kremu kao npr excipial u lipolotion kojeg imas za kupiti u svakoj ljekarni.

samo napomena kad dodes gore na šalatu i kad ti doktori preporuče belosalic ili beloderm ili elocom ili afloderm kimni glavom ali nemoj to na malome koristiti. od tih lijekova niš koristi.
radje das malo više novaca za psorcutan jer je to najbolja mast koja postoji trenutno

nakon kaj mu se psorijaza smiri neka redovno koristi hranjive neutralne kreme i neka što duže može po ljeti boravi na moru i na suncu. to je najbolja terapija za vecinu psorijatičara
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:56   #3210
Emergence, hvala na savjetima. Ne namjeravam na djetetu koristiti kortikosteroide. Naravno da su nam ih dali odmah pri prvom pregledu ( dok se jos nije ni sumnjalo na psorijazu ), koristila sam 7 dana, ali ni dana više. Niti namjeravam. Novac nije problem ali svejedno sam se raspitala o cijeni psorcutana ( odn. daivonexa - to bi trebalo biti isto, zar ne? ). Cini mi se da je to sve tu negdje.
Meni se čini problematičnim namazati tu kremu, jer je dijete kompletno u krastama ( trebala bih ga kompletno umočiti u kremu ), medjutim dr. Pavicic veli da krema nema stetnih nuspojava na nezahvacenim dijelovima, pa sad.... valjda nema.
U zadnja dva tjedna kozu nismo mazali nicim, a i tusiranje aderminim uljem za kupanje smo izbjegavali ( zato sto nismo znali sto je, a na neke kozne osipe navodno tusiranje djeluje negativno ).
Smijem ga dakle svakopnevno kupati?

Naravno, koza je od dva tjedna nehidratacije dodatno suha i perutava. doktor je preporucio aderminu kremu za mazanje ( striktno kremu, ne mlijeko ). To cu danas pogledati, iako nemam pojma kako se zove.

Imam domace ( tata radio ) kantarionovo ulje. Da li bih dijete smjela namazati njime ( imam osjecaj da ta koza vapi za masnocom ) ili da se ipak zadrzim na aderminim kremama?

hm... milijun pitanja, i imat cu ih jos, ali ok... ja mislim, ovo nije najgore sto nam se moglo desiti, vec cemo nauciti zivjeti s tim.

Hvala jos jednom.

Zadnje uređivanje Baloo : 21.11.2008. at 11:19.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:56   #3211
Bokić.Evo nisam čitala topic,želim samo reći moj tata ima psorijazu,dobio ju je poslije rata.Doktori kažu da je doživio nekakav stres.Čak smo išli u Bosnu kod neke travarke malo se zalječi i opet dođe nikad se nemože izlječit.Sada maže belosalikom i s obzirom kako je prije bilo sada je ok.Dobro je i kad ide na more.Da moram spomenut dobio ju je poslije rata.
Ennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:18   #3212
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Meni se čini problematičnim namazati tu kremu, jer je dijete kompletno u krastama ( trebala bih ga kompletno umočiti u kremu ), medjutim dr. Pavicic veli da krema nema stetnih nuspojava na nezahvacenim dijelovima, pa sad.... valjda nema.
Pozdrav svima!
U svakom slučaju, kupi mast, a ne kremu! Puno se bolje maže, dulje traje i bolje vlaži kožu.
Pred dva tjedna sam bio kod doktora Soltyšika na pregledu, a jučer su mi stigli preparati koje trebam uzimati 3 puta dnevno: Psorinovo (fumarna kiselina), RMS Petrasch (kalcij-laktat i lactobakteren acidophilus) i Niacinamid (vitamin B3). Jutros am prvi put uzeo tablete i već sad imam prvu nuspojavu, "valunge"! Nadam se da će mi terapija dati dobre rezultate, a u narednih par dana ću staviti fotke trenutne situacije.
Od 8. mjeseca sam na dijeti, koja je vrlo slična onoj koju sam dobio od doktora Soltyšika, a kožu tretiram većinom kantarionovim uljem, a djelomično (vlasište, bedre, ruke i leđa) Psorexom.
Planiram odlazak na Mrtvo more početkom sljedeće godine, ali ukoliko mi se trenutna terapija pokaže efikanom, odgodit ću odlazak za neki drugi termin.
Javim se za par dana! Pozzzz!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 15:58   #3213
Quote:
Baloo kaže: Pogledaj post
Emergence, hvala na savjetima. Ne namjeravam na djetetu koristiti kortikosteroide. Naravno da su nam ih dali odmah pri prvom pregledu ( dok se jos nije ni sumnjalo na psorijazu ), koristila sam 7 dana, ali ni dana više. Niti namjeravam. Novac nije problem ali svejedno sam se raspitala o cijeni psorcutana ( odn. daivonexa - to bi trebalo biti isto, zar ne? ). Cini mi se da je to sve tu negdje.
Meni se čini problematičnim namazati tu kremu, jer je dijete kompletno u krastama ( trebala bih ga kompletno umočiti u kremu ), medjutim dr. Pavicic veli da krema nema stetnih nuspojava na nezahvacenim dijelovima, pa sad.... valjda nema.
U zadnja dva tjedna kozu nismo mazali nicim, a i tusiranje aderminim uljem za kupanje smo izbjegavali ( zato sto nismo znali sto je, a na neke kozne osipe navodno tusiranje djeluje negativno ).
Smijem ga dakle svakopnevno kupati?

Naravno, koza je od dva tjedna nehidratacije dodatno suha i perutava. doktor je preporucio aderminu kremu za mazanje ( striktno kremu, ne mlijeko ). To cu danas pogledati, iako nemam pojma kako se zove.

Imam domace ( tata radio ) kantarionovo ulje. Da li bih dijete smjela namazati njime ( imam osjecaj da ta koza vapi za masnocom ) ili da se ipak zadrzim na aderminim kremama?

hm... milijun pitanja, i imat cu ih jos, ali ok... ja mislim, ovo nije najgore sto nam se moglo desiti, vec cemo nauciti zivjeti s tim.

Hvala jos jednom.
kod psorijaze se preporučuje svakodnevno tuširanje i namakanje u kupkama.
preporučuju se uljne kupke-balmandol ili od a derme. isto tako se može i obično maslinovo ulje stavljati u vodu. efekt je odličan

cilj tih kupki je da se kraste omeksaju i da ljuskice otpadnu i da na kožu nakon kupke stavljate psorcutan jer ce tako psorcutan bolje djelovati.

kaj se tiče kantariona meni je on okej ALI bolji efekt dobijem od proizvoda iz ljekarne konkretno balmandol kupke i krema za tijelo od spiriga ili a-derme.

onaj excipial što sam u gornjem postu spomenula slavim na sva zvona jer je to fantastična krema koja bar meni daje najbolji efekt ikad. hrani kožu, sprečava ljuskanje i smiruje svrbež.

sad cu ti samo tu navesti proizvode koji su meni super pa ako te što zanima izguglaj.
kupke-balmandol i hermal f balneum ili obično maslinovo ulje
gel za tuširanje-lipoderm od spiriga i a derma ulje za tuširanje
kreme-excipial u lipolotion i omega losion od firme spirig
vlasište-la roche posay šampon za suho tjeme i dr.temt crni šampon
za nokte-noviderm lak za tanke i krhke nokte

isto tako psorijaza koju sinčić ima moze nastati kao reakcija na odredenu infekciju u tijelu npr od streptokoka, pa bi prije terapije svakako trebali zaliječiti maličkog ako je slučajno bolestan.

ja bih ga osobno za sad namakala svaki dan u kupke i utrljavala mu te neutralne kreme i psorcutan

pozdrav
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 15:59   #3214
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
U svakom slučaju, kupi mast, a ne kremu! Puno se bolje maže, dulje traje i bolje vlaži kožu.
Pred dva tjedna sam bio kod doktora Soltyšika na pregledu, a jučer su mi stigli preparati koje trebam uzimati 3 puta dnevno: Psorinovo (fumarna kiselina), RMS Petrasch (kalcij-laktat i lactobakteren acidophilus) i Niacinamid (vitamin B3). Jutros am prvi put uzeo tablete i već sad imam prvu nuspojavu, "valunge"! Nadam se da će mi terapija dati dobre rezultate, a u narednih par dana ću staviti fotke trenutne situacije.
Od 8. mjeseca sam na dijeti, koja je vrlo slična onoj koju sam dobio od doktora Soltyšika, a kožu tretiram većinom kantarionovim uljem, a djelomično (vlasište, bedre, ruke i leđa) Psorexom.
Planiram odlazak na Mrtvo more početkom sljedeće godine, ali ukoliko mi se trenutna terapija pokaže efikanom, odgodit ću odlazak za neki drugi termin.
Javim se za par dana! Pozzzz!
oho puno novosti kod tebe

javi za doktorovu terapiju
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:06   #3215
Thumbs up cao

Quote:
INNA BEOGRAD. kaže: Pogledaj post
Cao svima.Juce sam slucajno naletela na ovaj forum,a vidim da muku mucite sa psorijazom i da mnogi koji je imaju ne znaju puno stvari o njoj.Ja nisam ekspert ali imam brata koji je dobio pre oko 15 godina.
Prvo je isao kod koznog i ostalih doktora jer je imao svrab i mali osip.Pa su mu dali kremu za osip.Naravno,nije bio osip ali nasi doktori su toliko lenji da na stvari gledaju povrsinski i prepisu ti bilo sta.
Krenulo je da se siri svuda,od stopala do temena glave.Tu hemija ne pomaze,moze samo malo da ublazi svrab.Psorijaza se u principu dobija najcesce na nervnoj bazi ali kada se dobije dozivotna je.Ako se desi i da nestane moze se vratiti sutra,a moze i za 10-15 godina,kad god hoce.
Pa je poceo i da posti,isao je i na Hilandar,pa je tamo dobio neko ulje i nista.
E,a onda smo nasli nekog coveka travara u nekom brdu.On mu je rekao da:
-svuda gde ima psorijazu namaze kantarionovim uljem,pa sve to oblozi sa liskama kupusa,pa se uvije u carsav,koliko god moze da izdrzi i koliko puta dnevno moze da izdrzi.
-ne sme da se izlaze vodi preterano i da sto vise delove tela sa psorijazom izlaze suncu,da se isusi.On se bukvalno samo brisao vlaznim maramicama i zapirao a kada mora na brzinu se okupa.
Tako je on to radio i koza mu se vracala u normalu,kosa prestala da opada,i psorijaza je nestala.
E sad,posle 10-ak godina kranulo mu je opet.Jedna nasa prijateljica koja drzi biljnu apoteku mu je preporucila da uzme bris,i iz brisa se videlo da on ima kandidijazu.Nadam se da svi znate sta je kandida.Gljivica koja........i tako dalje.Posto kada imas kandidu,bilo gde u telu ili na telu,ne sme se piti mleko,pivo,jesti beli hleb,slatko itd,sve te stvari razmnozavaju kandidu.Kada prestane da uzima zabranjene stvari za kandidu,njemu se povuce sve sa koze,cim uzima,vraca mu se.
Malo sam vas udavila ali ko god ima problema neka ode da da bris na kandidu,jer mu je mozda to problem,a ako je psorijaza napisala sam gore sta se radi.
Hvala i pozzzz iz Beograda.
Hvala puno INNA kadsi se potrudila da nam se javis i ako sama nemas tih
problema.
I tebi srdacan pozdrav iz prohladnog NEW YORKA
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:43   #3216
evo da se i ja javim. danas mi je bio 15-ti dan terapije u naftalanu. ostalo je još 5 dana.Jako sam zadovoljna ,koža mi je glatka.Čitam Vaša iskustva s doktorima s šalate pa moram i ja reći svoje iskustvo- svaki put neke nove kreme od kojih nikada koristi.Odlučila sam otići u 4mj na pregled u naftalan u kojem su stručnjaci za psorijazu- sami dokaz su pacijenti koji dolaze na liječenje iz stranih zemlja. uglavnom na terapiju sam čekala 2 tjedna.
imam tri terapije, UVB češalj mi je uklonio sve ljuskice i crvenila na vlasištu, fototerapija za cijelo tijelo je mrak ,ali naftalanoterapija je nešto najbolje od samo 20 terapija na kojem sam bila u 5mj povukle su mi se sve točkice koje su bile po tijelu i nisu se vratile. sada idem na terapije zbog vlasišta i laktova jer mi se bliži svadba pa da i to ublažim.
RAZMISLITE O OVOM NAČINU LIJEČENJA
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:47   #3217
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
kod psorijaze se preporučuje svakodnevno tuširanje i namakanje u kupkama.
preporučuju se uljne kupke-balmandol ili od a derme. isto tako se može i obično maslinovo ulje stavljati u vodu. efekt je odličan

cilj tih kupki je da se kraste omeksaju i da ljuskice otpadnu i da na kožu nakon kupke stavljate psorcutan jer ce tako psorcutan bolje djelovati.

kaj se tiče kantariona meni je on okej ALI bolji efekt dobijem od proizvoda iz ljekarne konkretno balmandol kupke i krema za tijelo od spiriga ili a-derme.

onaj excipial što sam u gornjem postu spomenula slavim na sva zvona jer je to fantastična krema koja bar meni daje najbolji efekt ikad. hrani kožu, sprečava ljuskanje i smiruje svrbež.

sad cu ti samo tu navesti proizvode koji su meni super pa ako te što zanima izguglaj.
kupke-balmandol i hermal f balneum ili obično maslinovo ulje
gel za tuširanje-lipoderm od spiriga i a derma ulje za tuširanje
kreme-excipial u lipolotion i omega losion od firme spirig
vlasište-la roche posay šampon za suho tjeme i dr.temt crni šamponza nokte-noviderm lak za tanke i krhke nokte

isto tako psorijaza koju sinčić ima moze nastati kao reakcija na odredenu infekciju u tijelu npr od streptokoka, pa bi prije terapije svakako trebali zaliječiti maličkog ako je slučajno bolestan.

ja bih ga osobno za sad namakala svaki dan u kupke i utrljavala mu te neutralne kreme i psorcutan

pozdrav
za vlasište također Psorcutan losion, malo je skuplji, ali bolje to nego kortikosteroidni topici kao što su Diprosalic ili Belosalic.
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 17:25   #3218
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
za vlasište također Psorcutan losion, malo je skuplji, ali bolje to nego kortikosteroidni topici kao što su Diprosalic ili Belosalic.
yes yes meni je i on dobar a super mi je i volon a. iako je volon kortikosteroid odličan mi je

da kucnem o drvo vlasište mi je nikad bolje a mislim da je to zbog crnog šampona
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 17:35   #3219
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post

isto tako psorijaza koju sinčić ima moze nastati kao reakcija na odredenu infekciju u tijelu npr od streptokoka, pa bi prije terapije svakako trebali zaliječiti maličkog ako je slučajno bolestan.

ja bih ga osobno za sad namakala svaki dan u kupke i utrljavala mu te neutralne kreme i psorcutan

pozdrav
Napravili smo briseve grla i nosa ( rezultat: sve čisto ) ali mu je u krvi pronadjen antigen na streptokok ( tzv. poviseni ASO ), tako da pretpostavljamo da je prehodao streptokoknu upalu ( nije bio naocigled bolestan ) i da je ova bestija bila okidac za psorijazu ( sad smo na kuri penicilina, da joj satremo mozebitne preostale sanse ).

Kupila sam danas aderminu kremu za lice i tijelo i namazala ga nakon tusiranja ( jbg. nemam kadu da ga namacem ) aderminim uljem za kupanje. Zalio se da ga jako pece pa sam dio morala i obrisati.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 18:49   #3220
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
U svakom slučaju, kupi mast, a ne kremu! Puno se bolje maže, dulje traje i bolje vlaži kožu.
Pred dva tjedna sam bio kod doktora Soltyšika na pregledu, a jučer su mi stigli preparati koje trebam uzimati 3 puta dnevno: Psorinovo (fumarna kiselina), RMS Petrasch (kalcij-laktat i lactobakteren acidophilus) i Niacinamid (vitamin B3). Jutros am prvi put uzeo tablete i već sad imam prvu nuspojavu, "valunge"! Nadam se da će mi terapija dati dobre rezultate, a u narednih par dana ću staviti fotke trenutne situacije.
Od 8. mjeseca sam na dijeti, koja je vrlo slična onoj koju sam dobio od doktora Soltyšika, a kožu tretiram većinom kantarionovim uljem, a djelomično (vlasište, bedre, ruke i leđa) Psorexom.
Planiram odlazak na Mrtvo more početkom sljedeće godine, ali ukoliko mi se trenutna terapija pokaže efikanom, odgodit ću odlazak za neki drugi termin.
Javim se za par dana! Pozzzz!
Pozdrav svima!!!!
Sunce Ćaćino drago mi je da krećeš na ovu terapiju jer sam baš i ja razmišljao o njoj.
Ajde molim te javljaj rezultate da se i ja uključim ako budu dobri.
Za sve koji su bili u naftalanu pitanje:
Dali terapija mora baš trajati 20 dana ili imaju i kraće aranžmane te nakon koliko tretmana se kože očisti i koliko dugo taj efekt traje(znam da to ovisi od osobe do osobe ali čisto da čujemo vaša iskustva)???
Stojte mi svi dobro!!!!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.