Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 12:47   #4241
Quote:
eka123 kaže: Pogledaj post
Bok svma!Evo konačno da i ja ispričam svoju priču.Pratim ovaj forum od njegovog postanka i moram priznat da mi je često pomogao jer nitko te nemože tako dobro razumjet kao onaj s kime nešto dijeliš u ovom slučaju psorijazu.Imam je već deset godina ali samo po laktovima i koljenima.Teško sam se s time pomirila kao i vjerojatno većina žena na ovom forumu jer je kod žena to već i pitanje estetike Neka mi muški oproste ali mislim da se lakše s tim nose barem s estetske strane.A onda jednog dana prije sedam godina šok .moja trogodišnja kćer dobila psorijazu E TO MI JE MORAM PRIZNAT UZELO DESET GOD ŽIVOTA. Krenula sam s njom na šalatu kod dr Pašić jer mi je u mom mjestu dr otvorila neku knjigu i pokazala nam najgore slućajeve i reče da bi i mi tako mogle izgledat.Tu sam pukla i pođosmo nas dvije u glavni grad Tamo sam molila da nam naprave HLA tipizaciju gdje su ustanovili da ni jedna od nas nema taj zločesti genB-37. Naravno preporučila je meni Zorac a djetetu Psorcutan. Meni jeon spržio kožu a ni djetetu nije bilo bolje.Da ne dužim s ovim prvim javljanjem jer imam puno za reć Nekoristimo ništa od slićnih krema jer ne pomaže Sama preko ljeta napravim maslinovo ulje s smiljem To stoji mj dana u nekoj boci i nama pomaže.Ja sam se psihićki sabrala a djete tj sada već cura u pubertetu se nije nikad ni uzbuđivala jer živi s tim od malena ćak i mene tješi kako to nije ništa i da je ona kao bubamara Drugi put ću napisat što sam prošla pretragr iljećnike jer sada bih već mogla biti dosadna Veliki pozdrav svima!
Nipošto nisi dosadna mi svi volimo pročitati priče i iskustva drugih ljudi ili posavjetovati ,žao mi je zbog kćerke i ja imam veliki strah za svoju djecu, mada moja starija kćerka kaže da ne bi je puno sekiralo i da ju ima, valjda zato što je odrasla gledajući je na meni .Sve je to ipak BOŽJA volja .
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:59   #4242
Quote:
gogi psori kaže: Pogledaj post
http://www.imagesforme.com/show.php/...c030240809.jpg
ne znam zasto ali stavio sam 10 slika sve lepo poredjao i izaslo je samo ovo sto jeste sada.Ne znam zasto
Super,samo naprijed.
Lana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 21:15   #4243
Thumbs up

Dobro vece!
Hvala svima na hrpetini korisnih informacija. Do sad sam uglavnom samo citala po forumima, ali sam evo odlucila napokon nešto i napisati.
Moj problem je psorijaza u debelom crijevu i oko čmara pa ako netko ima sličnih iskustava ili savjeta... svaka pomoć je dobrodošla. Najveci problem je sto se sluznicu ne smije tretirati vecinom kremica koje se inace upotrebljavaju za psorijazu (iako su mi ih dermatolozi prepisivali). Uglavnom koristim biljne kreme (trenutno svinjsku mast sa crijeva u koju je umješan nevenov cvijet), ali kad mi se jako pogorša kortikosteroide. Ponekad je tako grozno da ne mogu ni hodati od bolova, svrbeža i popucane sluznice.
E sad da ne bude da se samo žalim... naravno da se nadam zaljecenju, izljecenju i svaki dan dajem sve od sebe da pobijedim ovu napast... sto naravno zelim i svima vama...
Poz...
Mira777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 11:21   #4244
Quote:
Mira777 kaže: Pogledaj post
Dobro vece!
Hvala svima na hrpetini korisnih informacija. Do sad sam uglavnom samo citala po forumima, ali sam evo odlucila napokon nešto i napisati.
Moj problem je psorijaza u debelom crijevu i oko čmara pa ako netko ima sličnih iskustava ili savjeta... svaka pomoć je dobrodošla. Najveci problem je sto se sluznicu ne smije tretirati vecinom kremica koje se inace upotrebljavaju za psorijazu (iako su mi ih dermatolozi prepisivali). Uglavnom koristim biljne kreme (trenutno svinjsku mast sa crijeva u koju je umješan nevenov cvijet), ali kad mi se jako pogorša kortikosteroide. Ponekad je tako grozno da ne mogu ni hodati od bolova, svrbeža i popucane sluznice.
E sad da ne bude da se samo žalim... naravno da se nadam zaljecenju, izljecenju i svaki dan dajem sve od sebe da pobijedim ovu napast... sto naravno zelim i svima vama...
Poz...
Dobro došla!Nikada ne razmišljaj da nam tvoji jadi služe kao teret...svi smo mi ovdje da se povremeno međusobno dignemo i damo si potporu...Svatko se od nas nosi sa svojom ps na svoj način koliko bolje može....i uvijek možemo smoći snage na način da vidimo da može biti i gore...Uvijek moramo vjerovati u bolje sutra...Ne znam koliko bi ti mogla pomoći ,osim riječju utjehe,jer uistinu prvi puta čujem da je riječ o ps debelog crijeva......možda bi pomoglo čišćenje organizma načinom prehrane,pijenje čajeva,kompota od jabuka...ili možda posjet nutricionistu...
Poz...!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:12   #4245
Smile psorijaza

bok svima! Ja sam nova na forumu. Imam kćer od 12 godina koja je prije godinu dana dobila prve znakove psorijaze. Šok za sve nas. Sad smo se malo navikli, ali nikako pomirili. Probali smo i kod dr. Višnjića u Zemunu i privatno derm. u Zagrebu i homeopatu. Bilo je sve gore i gore. Od 2 male flekice na desnoj nadlaktici, sad je obuhvaćeno dosta dijelova na tijelu, a tjeme 80%. od prošlog tjedna smo krenuli u Vinogradsku i sviđa mi se, napravili su joj cijeli sistematski pregled i sad čekamo rezultate. Eto toliko od nas.
badilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:30   #4246
Quote:
Mira777 kaže: Pogledaj post
Dobro vece!
Hvala svima na hrpetini korisnih informacija. Do sad sam uglavnom samo citala po forumima, ali sam evo odlucila napokon nešto i napisati.
Moj problem je psorijaza u debelom crijevu i oko čmara pa ako netko ima sličnih iskustava ili savjeta... svaka pomoć je dobrodošla. Najveci problem je sto se sluznicu ne smije tretirati vecinom kremica koje se inace upotrebljavaju za psorijazu (iako su mi ih dermatolozi prepisivali). Uglavnom koristim biljne kreme (trenutno svinjsku mast sa crijeva u koju je umješan nevenov cvijet), ali kad mi se jako pogorša kortikosteroide. Ponekad je tako grozno da ne mogu ni hodati od bolova, svrbeža i popucane sluznice.
E sad da ne bude da se samo žalim... naravno da se nadam zaljecenju, izljecenju i svaki dan dajem sve od sebe da pobijedim ovu napast... sto naravno zelim i svima vama...
Poz...
P ozdrav za tebe ,novog forumaša.iskreno nisamčula da neko ima ps na čmaru,ali ps. se svugdje pojavljuje i u ušima zašto ne bi i tu. Znaš moji roditelji imaju hemoroide


i za to su koristili posterisan forte,to je krema namjenjena za hemor. ali i zaragade i ekceme pa kad bi mogla nabaviti je i pokušati mazati sa njom Vjerujem da je jako neugodno imati baš tu.Moji su tu kremu hvalili na sva usta .Krema je inače iz NJemačke pa kadbi imala nekoga da ti tamo nabavi ili probati ovdje upitati u apotekama .Naglašavam da je to krema za hem.ali i za liječenje ragada i ekcema.Mislim da bi bilo dobro da pokušaš sa tom kremom.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:37   #4247
Nakon 3 tjedna korištenja Psorcutana,morala sam prekinuti terapiju.Može li mi netko reći nakon koliko vremena mogu ponoviti korištenje.Unaprijed hvala...!Inače,dijelovi koje sam tretirala Psorcutanom su puno bolje...ali sad su se ragade preselile po nožnim prstima i između njih...
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:06   #4248
Quote:
Mira777 kaže: Pogledaj post
Dobro vece!
Hvala svima na hrpetini korisnih informacija. Do sad sam uglavnom samo citala po forumima, ali sam evo odlucila napokon nešto i napisati.
Moj problem je psorijaza u debelom crijevu i oko čmara pa ako netko ima sličnih iskustava ili savjeta... svaka pomoć je dobrodošla. Najveci problem je sto se sluznicu ne smije tretirati vecinom kremica koje se inace upotrebljavaju za psorijazu (iako su mi ih dermatolozi prepisivali). Uglavnom koristim biljne kreme (trenutno svinjsku mast sa crijeva u koju je umješan nevenov cvijet), ali kad mi se jako pogorša kortikosteroide. Ponekad je tako grozno da ne mogu ni hodati od bolova, svrbeža i popucane sluznice.
E sad da ne bude da se samo žalim... naravno da se nadam zaljecenju, izljecenju i svaki dan dajem sve od sebe da pobijedim ovu napast... sto naravno zelim i svima vama...
Poz...
Zanima me psorijaza u debelom crijevu.Ovo oko čmara manje više znam.Kako se manifestira tj.koji su simptomi psorijaze u debelom crijevu i kako su ti otkrili to(kolonoskopijom)?
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:20   #4249
Molim vas, nova sam. Ustanovljena mi je psoriasis vulgaris. Preporuka disprosalic i to je to. Šta mi vi koji imate iskustva s ovim sranjem preporučate?
Užasno svrbi, pa nakon toga koža pukne,pa boli, zapoluditi.
Tko će lito dočekat?
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 19:55   #4250
Da je psorijaza veoma nepredvidiva i nezgodna a nadasve teska bolijest pokazuje i post koji je napisala Mira 777,(mada to neznaju nasi zavodi za socijalno i zdrastveno osiguranje)
Guglajuci pronasao sam na jednom ruskom sajtu ovu sliku gdje se vidi kako je psorijaza zahvatila jezik.
Gdje nas sve nece napasti?????http://www.medlinks.ru/images/art/all4/6.htm32.jpg
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 20:03   #4251
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Da je psorijaza veoma nepredvidiva i nezgodna a nadasve teska bolijest pokazuje i post koji je napisala Mira 777,(mada to neznaju nasi zavodi za socijalno i zdrastveno osiguranje)
Guglajuci pronasao sam na jednom ruskom sajtu ovu sliku gdje se vidi kako je psorijaza zahvatila jezik.
Gdje nas sve nece napasti?????http://www.medlinks.ru/images/art/all4/6.htm32.jpg
http://www.medlinks.ru/images/art/all4/6.htm32.jpg
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:44   #4252
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Zanima me psorijaza u debelom crijevu.Ovo oko čmara manje više znam.Kako se manifestira tj.koji su simptomi psorijaze u debelom crijevu i kako su ti otkrili to(kolonoskopijom)?

Psorijaza je dijagnosticirana na pregledima kod svih mogucih specijalista odnosno infektologa, proktologa, dermatologa i alergologa. Manifestira se svrbežom, bolom, sluznica je smežurana sa puno regada i fisura (radi se oko cca 2 cm sluznice na izlazu debelog crijeva). U zadnje vrijeme ne mogu funkcionirati bez tableta za bolove. Obavljanje velike nužde mi je užasno bolno, ali imam srecu da je stolica redovna.
I meni je pocelo prvo na kozi samo oko cmara, a zatim se proširilo unutra.
Svaki savjet ili iskustvo dobro bi mi došlo pa pišite ako nešto znate.

Pozz..
Mira777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 23:47   #4253
Quote:
maxers kaže: Pogledaj post
P ozdrav za tebe ,novog forumaša.iskreno nisamčula da neko ima ps na čmaru,ali ps. se svugdje pojavljuje i u ušima zašto ne bi i tu. Znaš moji roditelji imaju hemoroide


i za to su koristili posterisan forte,to je krema namjenjena za hemor. ali i zaragade i ekceme pa kad bi mogla nabaviti je i pokušati mazati sa njom Vjerujem da je jako neugodno imati baš tu.Moji su tu kremu hvalili na sva usta .Krema je inače iz NJemačke pa kadbi imala nekoga da ti tamo nabavi ili probati ovdje upitati u apotekama .Naglašavam da je to krema za hem.ali i za liječenje ragada i ekcema.Mislim da bi bilo dobro da pokušaš sa tom kremom.

Hvala!
Pokušat cu nabaviti..
Mira777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 10:08   #4254
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
Molim vas, nova sam. Ustanovljena mi je psoriasis vulgaris. Preporuka disprosalic i to je to. Šta mi vi koji imate iskustva s ovim sranjem preporučate?
Užasno svrbi, pa nakon toga koža pukne,pa boli, zapoluditi.
Tko će lito dočekat?
Poz...i dobro došla!Vulgaris je blaži oblik ps,malo si proguglaj...Čudi me da ti dr nije ništa konkretnije rekao.
Za početak ,nisi napisala koliko i gdje ti je zahvaćeno?!Da li si uopće dobila preporuku u svezi prehrane,ili bilo šta drugo...
Za suzbijanje svraba trebala bi koristiti što blaži gel za tuš(exomega ulje ti je super),nakon toga obaveznotijelo namazati što neutralnijim mlijekom za tijelo(ja koristim ono za bebe)....čim zasvrbi mazati,mazati,maz...Trebala bi paziti i na prehranu...izbjegavati slatko,ljuto,kiselo,masno,konzerve,salame,kavu,a lkohol.Nastojati konzumirati što više povrća,ribe,kompota,bezmasno meso....I za kraj nastojat živjeti što mirnije,bez puuuuno stresova....
Zanima li te još nešto...pitaj!
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 12:55   #4255
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Nakon 3 tjedna korištenja Psorcutana,morala sam prekinuti terapiju.Može li mi netko reći nakon koliko vremena mogu ponoviti korištenje.Unaprijed hvala...!Inače,dijelovi koje sam tretirala Psorcutanom su puno bolje...ali sad su se ragade preselile po nožnim prstima i između njih...
Imaš uputsvo u kutiji , ako znaš prevesti ili da ti neko prevede,mada mislim da možeš mazati jer je krema nešto kao vitaminska,taj kalcipiotrol je derivat vit.D .koliko sam ja skužila.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:18   #4256
Hvala,ma prevela sam ja uputstvo ali nigdje nepiše koliko dugo je smijem koristiti...osim sastava te da ne smije doći u kontakt sa sluznicama !
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:09   #4257
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Poz...i dobro došla!Vulgaris je blaži oblik ps,malo si proguglaj...Čudi me da ti dr nije ništa konkretnije rekao.
Za početak ,nisi napisala koliko i gdje ti je zahvaćeno?!Da li si uopće dobila preporuku u svezi prehrane,ili bilo šta drugo...
Za suzbijanje svraba trebala bi koristiti što blaži gel za tuš(exomega ulje ti je super),nakon toga obaveznotijelo namazati što neutralnijim mlijekom za tijelo(ja koristim ono za bebe)....čim zasvrbi mazati,mazati,maz...Trebala bi paziti i na prehranu...izbjegavati slatko,ljuto,kiselo,masno,konzerve,salame,kavu,a lkohol.Nastojati konzumirati što više povrća,ribe,kompota,bezmasno meso....I za kraj nastojat živjeti što mirnije,bez puuuuno stresova....
Zanima li te još nešto...pitaj!
Hvala, baš si ljubazna. Evo imam dva nova reza, jedan na ruci drugi na nožnom palcu. Kod mene su ti laktovi, šake (desna više) i prsti na nogama.
Prvo svrbi, pa onda rez,pa čekaj dok zaraste S čim mažeš ruke ? jeli išta piješ da bi to smirila?
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:29   #4258
Quote:
suzi86 kaže: Pogledaj post
Hvala,ma prevela sam ja uputstvo ali nigdje nepiše koliko dugo je smijem koristiti...osim sastava te da ne smije doći u kontakt sa sluznicama !
Onda mislim da je smiješ koristiti neograničeno ,jer kort.kreme su strogo ograničene vremenski na upotrebu,a psorkutan nije kort.krema .Ako imaš slobodno je koristi ja ti nemam tih ragada ali mislim da bi psorkutan i njih trebao da za liječi.
maxers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:45   #4259
Quote:
Lana55 kaže: Pogledaj post
Super,samo naprijed.
Prije nego stavljaš slike na ovaj forum moraš odrediti format slike, to jest velićinu
primjer 10x12 cm, ili slićno. Tvoj format slike je pojedinaćno prevelik pa ne stanu sve gore ngo samo jedna koliko ja vidim.
Pokušaj ponovno.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:52   #4260
Quote:
gogi psori kaže: Pogledaj post
http://www.imagesforme.com/show.php/...c030240809.jpg
ne znam zasto ali stavio sam 10 slika sve lepo poredjao i izaslo je samo ovo sto jeste sada.Ne znam zasto
Format slike je prevelik, prije nego stavljaš slike na ovaj forum moraš im odrediti format t.j. velićinu. To znaći ako na jednu stranu stane slika vel. 10x12 cm, moraju svih 10 slika biti velićine 10x12 cm.
Pokušaj ponovo radi vježbe.
Zabunom sa ovo poslao i na jedan odgovor!!! sory
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.