Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 16:46   #21
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Lječenje sodom bikarbonom polako ulazi u standardnu medicinu:

"višegodišnje istraživanje Centra za rak Sveučilišta u Arizoni dokazuje da oralno uzimanje natrijevog bikarbonata povećava pH u stanicama tumora i tako zaustavlja daljnje širenje metastaza te smanjuje stopu zahvaćenosti limfnih čvorova. Ravnoteža pH u krvi je jedno od najvažnijih biokemijskih stanja u ljudskom organizmu, a pH je stupanj koncentracije vodikovih iona u tvari ili otopini od 0 do 14. Više vrijednosti (iznad 7) pokazuju da je tvar alkalna odnosno lužnata i više upija vodikove ione, a niže vrijednosti kiselost organizma zbog čega dolazi do manje apsorpcije vodikovih iona te takvo stanje potiče rast stanica raka."

http://znano.st/znanost-zdravlje-i-m...ak-dojke/1005/

http://engr.arizona.edu/news/story.php?id=429
Tu je postan link na "znano.st" pa sam si dozvolio direktno kontaktirati osobu koja se spominje u članku. Evo odgovora:

I appreciate your email. I don't directly study the effects of baking soda on cancer. The media and some physicians have misinterpreted my research, and this has propagated throughout the internet.

I have developed a method that can measure the acid level in tumors using noninvasive imaging. We treated mice with baking soda to demonstrate that our imaging method can detect changes in acid content in the tumor after this type of treatment. More importantly, our research has shown that some tumors that are acidic can respond to baking soda treatment, and tumors that are not acidic do not respond. Therefore, I can't recommend baking soda as a treatment unless a patient knows if his or her tumor is acidic. Otherwise, there is a risk that a patient will cause damage to their kidneys, bladder, and liver with baking soda, without receiving any therapeutic benefit.

More details are available on my web site at:
https://camel.arizona.edu/cancer_and_baking_soda

I hope that this information is helpful,

Mark "Marty" Pagel
University of Arizona
[email protected]
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 19:53   #22
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Djelotvornosti nema, čovjek je osuđen na zatvor. Pametnom dosta.
Kako znaš da nema djelotvornosti? Koliko je odležao u zatvoru?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 00:27   #23
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kako znaš da nema djelotvornosti? Koliko je odležao u zatvoru?
Zato što karcinomi nisu "čuj, malo ću tretirat ovim preparatićem pa će proći".
Ne znam koliko je dobio. Svakako manje od 4 godine, a pušten je odredbom, ne zato što je odslužio.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:03   #24
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Zato što karcinomi nisu "čuj, malo ću tretirat ovim preparatićem pa će proći".
Ne znam koliko je dobio. Svakako manje od 4 godine, a pušten je odredbom, ne zato što je odslužio.
Stvarno genijalni odgovori. Ti svakako sa sigurnošću znaš da on nikoga nije izliječio? Sigurno si ispitao njegove pacijente?
Čudno, tako velika krivica, ubio ljude, a pustili ga iz zatvora...
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:09   #25
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Stvarno genijalni odgovori. Ti svakako sa sigurnošću znaš da on nikoga nije izliječio? Sigurno si ispitao njegove pacijente?
Čudno, tako velika krivica, ubio ljude, a pustili ga iz zatvora...
Bat Kol je liječnik
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 11:25   #26
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Stvarno genijalni odgovori. Ti svakako sa sigurnošću znaš da on nikoga nije izliječio? Sigurno si ispitao njegove pacijente?
Čudno, tako velika krivica, ubio ljude, a pustili ga iz zatvora...
Kad vidim s kim imam posla onda mi se više ni ne da truditi.
Možda neki njegovi tretmanići i jesu imali nekog utjecaja. Šteta što nema hrpetinu pozitivnih svjedočanstava i neodglumljenih izjava.
Pustili ga, da. Amnestijom za zatvorenike do nekih 4 godine kazne poradi pretrpanih zatvora u Italiji.
Nisam ja kriv što on ni sam ne zna što priča.
A i to sve skupa sa njime je posebna šarlatanska priča.

Nego, postoji li još netko "poznat" po tom pitanju?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:57   #27
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Kad vidim s kim imam posla onda mi se više ni ne da truditi.
Možda neki njegovi tretmanići i jesu imali nekog utjecaja. Šteta što nema hrpetinu pozitivnih svjedočanstava i neodglumljenih izjava.
Pustili ga, da. Amnestijom za zatvorenike do nekih 4 godine kazne poradi pretrpanih zatvora u Italiji.
Nisam ja kriv što on ni sam ne zna što priča.
A i to sve skupa sa njime je posebna šarlatanska priča.

Nego, postoji li još netko "poznat" po tom pitanju?
Dakle, ipak misliš da nije sasvim beskorisno. Zbog čega misliš da je bilo nekog utjecaja?
Znam samo da postoje liječnici, koji su spremni provoditi njegovu terapiju
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 14:44   #28
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak misliš da nije sasvim beskorisno. Zbog čega misliš da je bilo nekog utjecaja?
Znam samo da postoje liječnici, koji su spremni provoditi njegovu terapiju
Ako je istina to što se tvrdi, da je ubrizgavao sodu bikarbonu izravno u tumor, tu je vjerojatno uspio možda smanjiti njegovu masu odnosno veličinu. Nije ga maknuo skroz niti je djelovao na metastaze.
Dugoročno - ne baš velika korist.

S druge strane, primjenjujući te metode je činio upravo ono protiv čega se "bori" - kemoterapiju.

Mnogo kojekakvih liječnika poznaješ. Očito. Pitam se gdje obitavaju...
No dobro, nije ni medicina cijepljena od idiota.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 23:28   #29
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Ako je istina to što se tvrdi, da je ubrizgavao sodu bikarbonu izravno u tumor, tu je vjerojatno uspio možda smanjiti njegovu masu odnosno veličinu. Nije ga maknuo skroz niti je djelovao na metastaze.
Dugoročno - ne baš velika korist.

S druge strane, primjenjujući te metode je činio upravo ono protiv čega se "bori" - kemoterapiju.

Mnogo kojekakvih liječnika poznaješ. Očito. Pitam se gdje obitavaju...
No dobro, nije ni medicina cijepljena od idiota.
Znači, i ti se slažeš da soda bikarbona može smanjiti tumor? (Možeš potvrditi koji je mehanizam djelovanja?) Zar ti to ne djeluje kao nešto dobro? Kemoterapiji to rijetko uspjeva. O razlici u nus-pojavama da niti ne govorimo. Koliko znam, neke jako uznapredovale karcinome niti ne pokušava liječiti. Terapiju sodom bikarbonom možeš zvati kemoterapijom ako želiš. Manje je bitan pojam, a više djelotvornost.
Istina je, ima raznih doktora. Dosta njih će pristati na svašta ako mu dobro platiš.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 11:58   #30
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Znači, i ti se slažeš da soda bikarbona može smanjiti tumor? (Možeš potvrditi koji je mehanizam djelovanja?) Zar ti to ne djeluje kao nešto dobro? Kemoterapiji to rijetko uspjeva. O razlici u nus-pojavama da niti ne govorimo. Koliko znam, neke jako uznapredovale karcinome niti ne pokušava liječiti. Terapiju sodom bikarbonom možeš zvati kemoterapijom ako želiš. Manje je bitan pojam, a više djelotvornost.
Istina je, ima raznih doktora. Dosta njih će pristati na svašta ako mu dobro platiš.
Smanjuje ga zbog luznatosti valjda. S obzirom da koliko se zna ne djeluje na metastaze moglo bi biti od trajnije koristi samo ako se radi o vrlo lokaliziranoj pojavi, a tada je vjerojatno kirursko odstranjivanje efikasnije i sigurnije rjesenje.

Na osnovu cega tvrdis da kemoterapiji ne uspjeva? Ne pokusava se lijeciti one za koje nije neka vjerojatnost izljecenja, nepotrebno izlaganje nuspojavama. Imam takav primjer u obitelji i nisu pokusavali niti u ranijoj fazi koristiti ista drugo (kemo, zracenje) osim kirurgije. Odnosno ostavili su pacijentu i taj izbor ako zeli, ali dali do znanja kako nije neka velika sansa uspjeha. Karcinom nije jedna jedinstvena pojava kao sto niti kemoterapija pretpostavljam da nije samo jedna uvijek ista supstanca, pa se ne moze tako niti generalizirati, a isto vjerojatno vrijedi i za sodu bikarbonu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 12:53   #31
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Znači, i ti se slažeš da soda bikarbona može smanjiti tumor? (Možeš potvrditi koji je mehanizam djelovanja?) Zar ti to ne djeluje kao nešto dobro? Kemoterapiji to rijetko uspjeva. O razlici u nus-pojavama da niti ne govorimo. Koliko znam, neke jako uznapredovale karcinome niti ne pokušava liječiti. Terapiju sodom bikarbonom možeš zvati kemoterapijom ako želiš. Manje je bitan pojam, a više djelotvornost.
Istina je, ima raznih doktora. Dosta njih će pristati na svašta ako mu dobro platiš.
Ne samo NaHCO3 , nego može smanjiti tumor i petrolej. A čak i benzin. Pod uvjetom da čovjek ne umre prije negoli mu umru stanice raka.
Možda ovaj kinez ima rak želuca, ali je još živ unatoč nekovencionalnom liječenju: http://www.24sata.hr/fun/pije-35-lit...-godine-227681

Pije 3,5 litre benzina dnevno protiv boli i tako već 42 godine
Nakon što Kinezu (71) nisu pomogli lijekovi, okrenuo se 'narodnoj' medicini. Svaki dan popije 3,5 litre benzina. Supruga mu je prigovarala zbog toga pa se odselio


A što se tiče sode bikarbone, najlakše je eksperimentirati sa miševima. Jer mi se čini da se eksperimentira s ljudima kojima je voda došla do grla !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 14:01   #32
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Znači, i ti se slažeš da soda bikarbona može smanjiti tumor? (Možeš potvrditi koji je mehanizam djelovanja?) Zar ti to ne djeluje kao nešto dobro? Kemoterapiji to rijetko uspjeva. O razlici u nus-pojavama da niti ne govorimo. Koliko znam, neke jako uznapredovale karcinome niti ne pokušava liječiti. Terapiju sodom bikarbonom možeš zvati kemoterapijom ako želiš. Manje je bitan pojam, a više djelotvornost.
Istina je, ima raznih doktora. Dosta njih će pristati na svašta ako mu dobro platiš.
Lužine djeluju agresivno na tkiva. Kao i kiseline.

Bilo bi dobro kada bi se moglo tako primjenjivati, samo problem je u tome što:

Soda nije dovoljno efektivna, a pošto je mehanizam primjene izravna injekcija onda i ciljano mjesto neće biti dobro pogođeno. Druga stvar je neselektivnost, a izravno oštećenje okolnog tkiva je neminovno. Vrlo nepraktično. Neke solidne tumore bi bio nonsens opće tako tretirati, a kamoli one hematološke.
Mogu zvati kako želim, ali to je tako.

Misliš da soda ne izaziva nuspojave? Moguće opekline, visoka alkalizacija u kratkom vremenu, visoki tlak, nakupljanje natrija, edemi, općenito elektrolitni disbalans, mučnine i slično nisu nuspojave?

Uznapredovali karcinom znači da ima udaljene metastaze tako da se uopće i teško može govoriti o primarnom sijelu tumora. Takvi se u terminalnim fazama ni neće tretirati jer praktički nema smisla.

Veliš - ovima koje ti spominješ ne moramo ništa platit?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 09:38   #33
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Smanjuje ga zbog luznatosti valjda. S obzirom da koliko se zna ne djeluje na metastaze moglo bi biti od trajnije koristi samo ako se radi o vrlo lokaliziranoj pojavi, a tada je vjerojatno kirursko odstranjivanje efikasnije i sigurnije rjesenje.

Na osnovu cega tvrdis da kemoterapiji ne uspjeva? Ne pokusava se lijeciti one za koje nije neka vjerojatnost izljecenja, nepotrebno izlaganje nuspojavama. Imam takav primjer u obitelji i nisu pokusavali niti u ranijoj fazi koristiti ista drugo (kemo, zracenje) osim kirurgije. Odnosno ostavili su pacijentu i taj izbor ako zeli, ali dali do znanja kako nije neka velika sansa uspjeha. Karcinom nije jedna jedinstvena pojava kao sto niti kemoterapija pretpostavljam da nije samo jedna uvijek ista supstanca, pa se ne moze tako niti generalizirati, a isto vjerojatno vrijedi i za sodu bikarbonu.
Kao prvo, i ovdje je već pisalo da kemoterapija ne služi izlječenju, nego eventualno produženju života. Medicina nema lijek za rak. Nakon kirurškog zahvata rak se obično brže širi.
Hoćeš reći, lužnatost djeluje na smanjenje raka? Zar nije to onda dobar put liječenja? Znaš li da tumor tretiran sodom nikada neće rasti?
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 09:48   #34
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Lužine djeluju agresivno na tkiva. Kao i kiseline.

Bilo bi dobro kada bi se moglo tako primjenjivati, samo problem je u tome što:

Soda nije dovoljno efektivna, a pošto je mehanizam primjene izravna injekcija onda i ciljano mjesto neće biti dobro pogođeno. Druga stvar je neselektivnost, a izravno oštećenje okolnog tkiva je neminovno. Vrlo nepraktično. Neke solidne tumore bi bio nonsens opće tako tretirati, a kamoli one hematološke.
Mogu zvati kako želim, ali to je tako.

Misliš da soda ne izaziva nuspojave? Moguće opekline, visoka alkalizacija u kratkom vremenu, visoki tlak, nakupljanje natrija, edemi, općenito elektrolitni disbalans, mučnine i slično nisu nuspojave?

Uznapredovali karcinom znači da ima udaljene metastaze tako da se uopće i teško može govoriti o primarnom sijelu tumora. Takvi se u terminalnim fazama ni neće tretirati jer praktički nema smisla.

Veliš - ovima koje ti spominješ ne moramo ništa platit?
Ako nus pojava i ima, one su kamilica u odnosu na kemoterapiju.
Hajde, reci, da li rak (recimo, rak dojke) tretiran sodom uopće može dalje rasti?
Za terminalnu fazu postoje bolje metode.
Svima treba platit, ništa badava. Nije to kao kod Josipovića.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:56   #35
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kao prvo, i ovdje je već pisalo da kemoterapija ne služi izlječenju, nego eventualno produženju života. Medicina nema lijek za rak. Nakon kirurškog zahvata rak se obično brže širi.
Hoćeš reći, lužnatost djeluje na smanjenje raka? Zar nije to onda dobar put liječenja? Znaš li da tumor tretiran sodom nikada neće rasti?
Ne mogu objasniti konkretne biokemijske mehanizme, nije mi struka. Znam samo ono sto sam o tome citao, a sto je i bat rekao - da je djelotvornost ogranicena na primarni tumor, ne rjesava ga bas samo tako u potpunosti te ne djeluje na metastaze. Tesko da bi se onda njega moglo nazvati lijekom, a ne zaljecivanjem i time razlikovati od kemoterapije sa time da je upitna djelotvornost necega sto ne djeluje na metastaze posto se vjerojatno vecina tumora uhvacenih u fazi prije metastaziranja moze sa relativno visokom uspjesnoscu ionako lijeciti. No to samo pretpostavljam, ne znam.

Na osnovu cega tvrdis da se brze siri nakon zahvata? Posebno ako se radi o tim ranim fazama? Ima li neko istrazivanje koje to potvrdjuje ili stvaras korelaciju izmedju ljecenja i brzeg razvoja tumora koja moze biti jednostavno prirodom same bolesti i neovisno o zahvatima?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 16:13   #36
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Kao prvo, i ovdje je već pisalo da kemoterapija ne služi izlječenju, nego eventualno produženju života. Medicina nema lijek za rak. Nakon kirurškog zahvata rak se obično brže širi.
Hoćeš reći, lužnatost djeluje na smanjenje raka? Zar nije to onda dobar put liječenja? Znaš li da tumor tretiran sodom nikada neće rasti?
Kemoterapija služi i izliječenju.

Lijek u formi selektivnog djelovanja na pojedinu vrstu raka ne postoji, ali ne postoji ni prevencija u tom smislu.
Ovdje nije riječ o samoj lužnatosti nego klasičnom djelovanju kemijske tvari (lužine) na tkivo.

Odkud podatak da takav dalje neće rasti?
Recimo, kada se TACE-om smanji primarna masa ona i dalje može narasti (sada vi trebate izguglat što je TACE ).

Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Ako nus pojava i ima, one su kamilica u odnosu na kemoterapiju.
Hajde, reci, da li rak (recimo, rak dojke) tretiran sodom uopće može dalje rasti?
Za terminalnu fazu postoje bolje metode.
Svima treba platit, ništa badava. Nije to kao kod Josipovića.
Može.

Postoje. Recimo morfij za bolove. Nije neka sreća.

Ma daj? A mislio si da je nešto besplatno?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 20:55   #37
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Kemoterapija služi i izliječenju.

Lijek u formi selektivnog djelovanja na pojedinu vrstu raka ne postoji, ali ne postoji ni prevencija u tom smislu.
Ovdje nije riječ o samoj lužnatosti nego klasičnom djelovanju kemijske tvari (lužine) na tkivo.

Odkud podatak da takav dalje neće rasti?
Recimo, kada se TACE-om smanji primarna masa ona i dalje može narasti (sada vi trebate izguglat što je TACE ).


Može.

Postoje. Recimo morfij za bolove. Nije neka sreća.
Ma daj? A mislio si da je nešto besplatno?
Ne, kemoterapija ništa ne liječi. I sam si jednom rekao da ponekad samo doprinosi bržoj smrti.
Prvo kažeš da soda ima nekog učinka, a onda da rak i dalje raste. Daj se odluči.
Zamisli, nije samo morfij na raspolaganju kod uznapredovalog raka. Šta se ti tako brzo predaješ?
Opet ću ponoviti: Ništa nije besplatno!!!! Kod raka sve debelo košta.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:01   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne mogu objasniti konkretne biokemijske mehanizme, nije mi struka. Znam samo ono sto sam o tome citao, a sto je i bat rekao - da je djelotvornost ogranicena na primarni tumor, ne rjesava ga bas samo tako u potpunosti te ne djeluje na metastaze. Tesko da bi se onda njega moglo nazvati lijekom, a ne zaljecivanjem i time razlikovati od kemoterapije sa time da je upitna djelotvornost necega sto ne djeluje na metastaze posto se vjerojatno vecina tumora uhvacenih u fazi prije metastaziranja moze sa relativno visokom uspjesnoscu ionako lijeciti. No to samo pretpostavljam, ne znam.

Na osnovu cega tvrdis da se brze siri nakon zahvata? Posebno ako se radi o tim ranim fazama? Ima li neko istrazivanje koje to potvrdjuje ili stvaras korelaciju izmedju ljecenja i brzeg razvoja tumora koja moze biti jednostavno prirodom same bolesti i neovisno o zahvatima?
Koliko znam, kemoterapija je kod metastaza više-manje nemoćna. Pa ipak to zovu lijekom. Bilo je već istraživanja, da rak raste brže nakon operacije. Zbog angiogeneze i nekih drugih razloga. O tome je već i Bat pisao. Ne bih se čudio da je preživljavanje duže bez kemoterapije nego s njom.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:36   #39
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Prvo kažeš da soda ima nekog učinka, a onda da rak i dalje raste. Daj se odluči.
Jedno ne isključuje drugo. A nije jednako B

Quote:
Bilo je već istraživanja, da rak raste brže nakon operacije. Zbog angiogeneze i nekih drugih razloga. O tome je već i Bat pisao.
A prčkanje po masi direktnim ubrizgavanjem sode eto ne, po istom mehanizmu
Manipulacija je manipulacija
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:39   #40
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
Medicina nema lijek za rak. Nakon kirurškog zahvata rak se obično brže širi.

Zašto si u to toliko siguran?

Na ovoj planeti, puno je znastvenika koji rade na tome problema, a znaš i sam da je farmaceuska mafija najjača na svijetu.

Toliko o ljudskom moralu...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.