Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 15:52   #741
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Vozio sam/vozim VW-ov, renaultov i hyundai-ev DSG, svi su tu negdje, u tim klasama auta u svakom sluèaju bolji od klasiènog automata.



Ne slažem se s time da je samo taj motor po mjeri, zato bi trebali DCT nuditi sa barem jednim dizelašem.


Pa i nude, i ovaj sa 130ks i ovaj sa 160ks imaju dct
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 16:35   #742
Onda sam nešto pobrkao, zadnji puta dok sam gledao nije bilo.

Sada sam opet pogledao. Ima, ali sa 6 brzina, dok benzinac ima sa 7.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:29   #743
Quote:
DrVeleďż˝asni kaže: Pogledaj post
Čitam test ovog Talismana i već u prvih par rečenica vidiš kakvo novinarsko govno je pisalo tekst. Jerbo u Passatu je 150 ks optimalno,a u Talismanu je 160 ks donja granica?! Naravno Passat mu nije konkurencija nego 508,Insignia,C5,Modeo,koji su gle čuda konkurencija tom istom Passatu. Kakvi govnari od "novinara" pišu to je fenomenalno.

P.S pregledavajući slike vidim da je kvazi stručnjak Marušić na jednoj od slika. Odmah mi je jasno tko je sastavljao tekst.
Radije tog Talismana nego VW!

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:58   #744
Karavančić


frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:05   #745
A gdje je do sada bila limuzina za vidjeti?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:48   #746
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Čačkao sam nešto po konfiguratoru za Talisman - na neizmjerno zadovoljstvo mogu izvijestiti kolegu MengRen-a da je CD changer dostupan uz nadoplatu od 100 EUR. Stoji u pretincu ispred suvozača.
Eto... ne mora se ipak odreći svoje kolekcije CDa kada bude kupovao Talismana.
Ajde da zavrsimo vise s cd-om.
Ja sam upirao za CD player jer mi je blesasto da nema bar u opciji. Cak i ovi na standu Renaulta na AutobShowu nisu znali za tu opciju.
Ali ako postoji na konfiguratoru
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 22:32   #747
U pon. u salon i naruđba.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:07   #748
Ova slika tuninga je uvreda za tuning, i za auto, i za photoshop.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:33   #749
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Ja na svom famoznom (prosjecnom) Alpine ozvucenju bez problema skuzim razliku izmedju cd-a i bilo koje mp3ce. ....
Glupost... nema šanse da ubereš razliku izmedju dobre mp3ce i CD-a... meni se nerijetko dogadjalo da 256 kbps mp3 zvuči bolje od srednje
zalosnog audio CD-a... A pogotovo to ne budeš skužio na ozvučenju u autu... To je u rangu preseravanja kada pojedinci tvrde da znaju prepoznati razliku u kvaliteti zvuka ovisno o ''kvaliteti'' kabela za povezivanje zvučnika... moš mislit...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:40   #750
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Glupost... nema �anse da ubere� razliku izmedju dobre mp3ce i CD-a... meni se nerijetko dogadjalo da 256 kbps mp3 zvu�i bolje od srednje
zalosnog audio CD-a... A pogotovo to ne bude� sku�io na ozvu�enju u autu... To je u rangu preseravanja kada pojedinci tvrde da znaju prepoznati razliku u kvaliteti zvuka ovisno o ''kvaliteti'' kabela za povezivanje zvu�nika... mo� mislit...
U Mythbustersima su popljuvali audiosnobove. Uzeli su kabel od 5$ i onaj od 1000$ i mjerili su osciloskopom. Razlike je bilo, ali toliko sitna da ju jedino osciloskopom mozes vidjeti. A najbolji su mi ovi sto primjete razliku Mp3/CD...u autu, na osrednjim zvucnicima, uz buku prometa i vlastitog motora... yeah right.

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 09:43   #751
ja sam jedino primjetio razliku kad sm neke stvari sa YT preko moba spajao na radio u autu da nisu baš nešto kvalitetno. Ostalo što imam na sticku puno je bolje od radio prijema i meni dovoljno
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 12:18   #752
Quote:
draak kaže: Pogledaj post
U Mythbustersima su popljuvali audiosnobove. Uzeli su kabel od 5$ i onaj od 1000$ i mjerili su osciloskopom. Razlike je bilo, ali toliko sitna da ju jedino osciloskopom mozes vidjeti. A najbolji su mi ovi sto primjete razliku Mp3/CD...u autu, na osrednjim zvucnicima, uz buku prometa i vlastitog motora... yeah right.

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
Uz dobar audio sustav, primjeti se razlika između CD-a i mp3 kvalitete. Razlika je poprilično velika. Ali govorimo o kućnom audio sustavu, u autu je to preseravanje.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 11:51   #753
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Glupost... nema šanse da ubereš razliku izmedju dobre mp3ce i CD-a... meni se nerijetko dogadjalo da 256 kbps mp3 zvuči bolje od srednje
zalosnog audio CD-a... A pogotovo to ne budeš skužio na ozvučenju u autu... To je u rangu preseravanja kada pojedinci tvrde da znaju prepoznati razliku u kvaliteti zvuka ovisno o ''kvaliteti'' kabela za povezivanje zvučnika... moš mislit...
Uglavnom trolovi ne iodustaju.
Kao prvo, ja ne prilazim hifisticki problemu izmedju cda i mp3ce.
Ja slusam urbanu glazbu, dinamicnu s dosta basa.Svoj sistem u automobilu sam slozio s ononoliko novaca koliko sam mislio da je dovoljno. Nije niti malo objesno. Zvucnici su odvojeni skretnicama, subwoofer je u gepeku s pojacalom i to je to. Sve diskretno i primjereno automobilu kojeg vozim.
Testirao sam istu pjesmu s CDa i i ripanu u mp3 formatu s 320 kbps.
Naravno nisam testirao pri brizini od 150 km/h vec s ugasenim automobilom.
Mp3ca je bila "mrsavija", bas je bio plici i da ne duljim kvalitetnija je bila izvedba waw formata. Tu je za mene kraj price.
Ako netko zeli kupiti skupi automobil i platiti masno ozvucenje u istom, i na kraju slusati mp3ce na njemu to je njegov izbor.
Ja ne zelim. Zelim imati u svom automobilu CD player, te mi je zbog istog bilo bedasto da se trend bez CD playera polako siri. Zato je pohvalno da bar u Talismana postoji opcija. 100 Eura za takav komad opreme nije skupo.

P.S.
A ti rijecanine nemoj da se igras s srednje zalosnim audio cdima. Nabavi si npr original CD Michael Jacksona i stavi pjesmu Billie Jean, pa onda nakon toga poslusaj mp3cu. Ako ne primjetis razliku onda si nagluv, il ti je audio sistem u automobilu cista banana!
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 19:32   #754
što znači hifisticki
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 21:04   #755
Quote:
67th kaže: Pogledaj post
što znači hifisticki
Pa mislim pod tim da nisam opet pristupio toliko detaljno, ulagajuci i trazeci dlaku u jaju i ocekujuci zvucnu sliku ko u kucnim sistemima.
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:01   #756
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Pa mislim pod tim da nisam opet pristupio toliko detaljno, ulagajuci i trazeci dlaku u jaju i ocekujuci zvucnu sliku ko u kucnim sistemima.
Zvucna slika :es:
zakkuess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 18:59   #757
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Kakav je ovaj 7 brzinski dct? Je to ravnopravno po performansama i osjećaju u vožnji sa dsg-om? I ovaj benzinac od 200ks? Jer objektivno, jedino taj motor daje adekvatne performanse ovakvom automobilu... Sve ostalo je malkice preslabašno
Da, dizel od 160KS je malkice preslab. Ma daj, stvarno gluposti pričaš. Čak se i model od 110KS može dobro voziti ako imaš malo osjećaja za vožnju. A kad si natovaren, onda ipak nije pametno voziti se kao i kad si prazan, tako da ti pusta konjaža neće biti od prevelike pomoći. Da objektivno gledano... Što još neću pročitati da je objektivno.

Što se tiče originalnog Audio CD-a i to što kolegu konstantno zajebavate oko toga, stvarno ste dosadni. Razlika između MP3 audio zapisa i org. CD-a se itekako primijeti, posebno kod niskih tonova i glasa pjevača. Tko vam je kriv što razliku ne kužite.

To je isto kao da iz ponude izbace bijelu boju auta, i sad se netko buni radi toga, i to zbog dobrog razloga, a to je što je bijeli auto na suncu uvijek hladnij nego onaj s tamnom bojom. I sad da mu mi tu nešto prigovaramo šta filozofira oko bijele boje bla bla bla. Pa ima razloga, isto kao ovo i za CD. Šta se mene tiče, može neko obojat auto u rozo i ugradit gramofon unutra, kog briga.
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 20:23   #758
Quote:
explorer 84 kaže: Pogledaj post
Da, dizel od 160KS je malkice preslab. Ma daj, stvarno gluposti pričaš. Čak se i model od 110KS može dobro voziti ako imaš malo osjećaja za vožnju. A kad si natovaren, onda ipak nije pametno voziti se kao i kad si prazan, tako da ti pusta konjaža neće biti od prevelike pomoći. Da objektivno gledano... Što još neću pročitati da je objektivno.

Što se tiče originalnog Audio CD-a i to što kolegu konstantno zajebavate oko toga, stvarno ste dosadni. Razlika između MP3 audio zapisa i org. CD-a se itekako primijeti, posebno kod niskih tonova i glasa pjevača. Tko vam je kriv što razliku ne kužite.

To je isto kao da iz ponude izbace bijelu boju auta, i sad se netko buni radi toga, i to zbog dobrog razloga, a to je što je bijeli auto na suncu uvijek hladnij nego onaj s tamnom bojom. I sad da mu mi tu nešto prigovaramo šta filozofira oko bijele boje bla bla bla. Pa ima razloga, isto kao ovo i za CD. Šta se mene tiče, može neko obojat auto u rozo i ugradit gramofon unutra, kog briga.


Gle, moze tebi biti dovoljno i 90ks za normalnu voznju. Meni nije, tebi je. Sve pet.
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:27   #759
Pa dobro, jel možeš obrazložit zašto je malo toliko konja kad već kažeš da je tek 200KS adekvatno?
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:39   #760
Quote:
MengRen kaže: Pogledaj post
Uglavnom trolovi ne iodustaju.
Kao prvo, ja ne prilazim hifisticki problemu izmedju cda i mp3ce.
Ja slusam urbanu glazbu, dinamicnu s dosta basa.Svoj sistem u automobilu sam slozio s ononoliko novaca koliko sam mislio da je dovoljno. Nije niti malo objesno. Zvucnici su odvojeni skretnicama, subwoofer je u gepeku s pojacalom i to je to. Sve diskretno i primjereno automobilu kojeg vozim.
Testirao sam istu pjesmu s CDa i i ripanu u mp3 formatu s 320 kbps.
Naravno nisam testirao pri brizini od 150 km/h vec s ugasenim automobilom.
Mp3ca je bila "mrsavija", bas je bio plici i da ne duljim kvalitetnija je bila izvedba waw formata. Tu je za mene kraj price.
Ako netko zeli kupiti skupi automobil i platiti masno ozvucenje u istom, i na kraju slusati mp3ce na njemu to je njegov izbor.
Ja ne zelim. Zelim imati u svom automobilu CD player, te mi je zbog istog bilo bedasto da se trend bez CD playera polako siri. Zato je pohvalno da bar u Talismana postoji opcija. 100 Eura za takav komad opreme nije skupo.

P.S.
A ti rijecanine nemoj da se igras s srednje zalosnim audio cdima. Nabavi si npr original CD Michael Jacksona i stavi pjesmu Billie Jean, pa onda nakon toga poslusaj mp3cu. Ako ne primjetis razliku onda si nagluv, il ti je audio sistem u automobilu cista banana!
Gle.. ja stvarno mislim da ti briješ... nazovi me trolom... ili kako god hoces... skoro pa sam apsolutno siguran da nećeš skužit razliku između 320 kbps-a i Audio CD-a ni na liniji doma, a o autu da i ne pričam... Ali OK, iluzorno je očekivati da ćeš promijeniti mišljenje... Ako i skužiš razliku, a nećeš, ista je toliko mizerna, da nebesko drkanje s CD-ima pored jednostavnosti ubadanja sticka jednostavno nema nikakvog smisla... Skoro pa sam siguran da bi na blind test s 10 pjesama failao samo tako... kao i svi audiofili... Ako ti je uvce toliko osjetljivo, odi si pikni milijuncic... ceka te...

Slušao ti urbanu glazbu ili ne... ACDC, Elvis Presley i Mišo Kovač super zvuče na mp3ci... provjereno.,..... ovisno o raspoložeju...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.