Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 12:24   #441
Nemoj ni slučajno sampinjone iz konzerve koristiti, gumasti su i bezukusni. Kad sam koristila šampinjone, prodinstala bih svježe, ne pretanko narezane, posoljene i popaprene, na malo maslinova ulja i tako koristila na pizzi.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:18   #442
ja ih skuham
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:30   #443
Svašta.

Ne kuhaj ili što već gljive. Stavi ih tanko narezane po pizzi, preko njih tek sir (ispod klasika, što već želite), i bok.
Ako želiš da ti još više budu baš ono... suhe, nareži ih tanko koji sat prije i ostavi u zdjeli u kuhinji, ne u frižideru. Ali tanke sigurno ne puštaju vodu i amen.

(konzerva, mikrovalna, jezuškristuš)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:36   #444
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
tražim pomoć: gljive puste vodu. puno vode kak riješiti taj problem?
nemoj staviti gljive na pizzu
sve drugo je rizik
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:56   #445
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nemoj staviti gljive na pizzu
sve drugo je rizik
hahahaha... koji savjet! :harakiri:
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:18   #446
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
pitanje jedno u svezi glede gljiva na pizzi: dragi bi štel gljive na domaćoj pizzi kako ja baš nisam fan gljiva, a ni domaću pizzu nisam jela otkad su se u picerijama pojavile pizze s kvalitetnim sastojcima, tražim pomoć: gljive puste vodu. puno vode kak riješiti taj problem? gljive u konzervi spominju po netu kao dobro rješenje, ne znam baš jesam li tome sklona, drugi spominju malo prepržiti, malo u mikrovalnu, još jedna ideja koja mi se ne sviđa je da se gljive stave pred kraj (pa ostanu sirove )

ajde ekipa koja koristi gljive na pizzi, pomažite
Jako tanko ih narezati i ne staviti puno. Ja koristim onaj ko mali ribež za rezat gljive kaj tanko reže, s nožem se teško tak tanko režu. Jedan srednji šampijon bu dost za dve-tri pizee
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:39   #447
Ne rezati kilu u pizzu, to jasno, ali čemu toliki strah od gljiva, pa nisu otrovne? I ne, neće napraviti poplavu, nekoliko šampinjona (2, 3) po pizzi će leći sasvim pristojno (naravno, onima koji vole iste na pizzi) .
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:32   #448
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
....tražim pomoć: gljive puste vodu. puno vode kak riješiti taj problem? gljive u konzervi spominju po netu kao dobro rješenje, ....
rekao mi jedan pizza majstor pred sto let da šampinjone treba taaaaaanko narezat kao za čips, rasprostrt na par kuhinjskih ručnika i ostaviti par sati da se posuše

konzervirane nemoj nikako
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:38   #449
ja uvijek stavljam šampinjone na pizzu bez ikakvih kerefeka. i ne trudim se baš pretanko ih rezat i nikad al baš nikad nisu pustili vodu da bi se išta osjetilo na pizzi!!a stavljam puuuno šampinjona
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:42   #450
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
rekao mi jedan pizza majstor pred sto let da šampinjone treba taaaaaanko narezat kao za čips, rasprostrt na par kuhinjskih ručnika i ostaviti par sati da se posuše

konzervirane nemoj nikako
Ali potamne na zraku kao i jabuka.....kak to misliš par sati??
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 00:13   #451
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
ja uvijek stavljam šampinjone na pizzu bez ikakvih kerefeka. i ne trudim se baš pretanko ih rezat i nikad al baš nikad nisu pustili vodu da bi se išta osjetilo na pizzi!!a stavljam puuuno šampinjona
Također

Inače mislim da je stvar u tome koliko se dugo pizza peče, u pizzerijama ju zapeku na 10 min, možda ni toliko, pa voda iz šampinjona ne stigne ispariti. Ja pečem 15-20 min i nemam problema sa šampinjonima
E,da, konzervirani su grozni
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:59   #452
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ali potamne na zraku kao i jabuka.....kak to misliš par sati??
pa da se posuše
par, ne 20

samo prenosim savjete, to se kod mene doma ne radi jer ju nitko ne voli baš jako
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:07   #453
poslušala sam savjet koji je dala polly (uvijek slušam savjete koje daje polly ) i dogodilo se sljedeće: nisu se previše popišali po pizzi*, ali su se stisnuli smanjili su se jedno 5 puta u odnosu na svoju originalnu veličinu. stavila sam toliko tih šampinjonaca da je cijela pizza bila njima u potpunosti prekrivena, a kad je bila pečena izgledalo je k'o da sam najgora škrtica

da, nemam ideju kako kvalitetno staviti šampinjonce na pizzu morat ću isprobavati još

hvala svima na pomoći, pojedeno je sve do zadnjeg komadićka

* - to je odradila mozzarella pretvorila se u tekućinu mislim, bila je pizza super, ali je curila, mozzarella se pretvorila u tekućinu mislim da bi i nju trebalo pustiti da se iscijedi prije nego se stavi na pizzu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:16   #454
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
poslušala sam savjet koji je dala polly (uvijek slušam savjete koje daje polly )....


Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
.... i dogodilo se sljedeće: nisu se previše popišali po pizzi*, ali su se stisnuli smanjili su se jedno 5 puta u odnosu na svoju originalnu veličinu. stavila sam toliko tih šampinjonaca da je cijela pizza bila njima u potpunosti prekrivena, a kad je bila pečena izgledalo je k'o da sam najgora škrtica

.....
joj oprosti
gledala sam čovjeka kak dela pizzu kad sam imala 19 godina i tad mi je to objašnjavao
još je k tome to bio posebno šugav dan za mene
naj zamerit ali totalno sam zaboravila da se skrče
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:23   #455
ma ništ oprosti, joj, baš smo se lijepo nasmijali mini-šampinjonima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:52   #456
evo moje od prije sat vremena...
sastojci mix..nis posebno.. redom idu: obicno tijesto, pasirana rajcica, par koluta ljubicastog luka, gouda, kuhana sunka na prozirno, sampinjoni i mozzarella.. niceg previse tak da bude taman..

i sad ono najvaznije.. sto ne mogu nadomjestiti ni zlatni sastojci.. pecenje... oko 2 minute na cca 350-400°C... Tijesto je taman peceno.. na nekim dijelovima hrskavo, ali dovoljno elasticno da se savija bez pucanja.. sastojci samo opeceni i jos puni soka i okusa...

evo slika.. slikano je sa mobitelom pa su mozda boje malo cudne..

okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:04   #457
Dobro izgleda, čestitam!

A otkud tebi u kućnoj radinosti 400 stupnjeva?
Ako eventualno misliš da sam ljubomoran...



... u pravu si.

Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:26   #458
imamo doma neku ludu cesku pec/kamin na drva sa rolom... grije ko luda.. sve ostalo je prilicno tesko peci unutra jer se tesko kontrolira tep, pa zna zagorit, ali za pizzu je savrsena... u 10min se ispeku 3 velike pizze bez problema...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:33   #459
Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
imamo doma neku ludu cesku pec/kamin na drva sa rolom... grije ko luda.. sve ostalo je prilicno tesko peci unutra jer se tesko kontrolira tep, pa zna zagorit, ali za pizzu je savrsena... u 10min se ispeku 3 velike pizze bez problema...
A, onda je ovo odokativnih 400 stupnjeva?
Fino- blago vam se za pizzu- i avaj vam se za one stvari koje traže 150 stupnjeva (ali iz svog iskustva s pećima na drva znam da se one daju ložiti i pomalo, kako bi se razvila lagana vatra- pa se tako nekako može ispraksati za pripremu svih zahtjevnih jela).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:41   #460
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A, onda je ovo odokativnih 400 stupnjeva?
Fino- blago vam se za pizzu- i avaj vam se za one stvari koje traže 150 stupnjeva (ali iz svog iskustva s pećima na drva znam da se one daju ložiti i pomalo, kako bi se razvila lagana vatra- pa se tako nekako može ispraksati za pripremu svih zahtjevnih jela).
a nije odokativno.. ima mjerac temperature.. zna to i preko 400 otici, ali nema potrebe, a i onda moramo otvarati prozore jer je prevruce u kuci.....
kamin primarno sluzi za grijanje tak da je vecinom jaka vatra unutra... za pizzu, kruh i meso je super, ali kolaci i slicne osjetljive stvari ipak idu u pecnicu na struju..
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.