Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2016., 13:31   #421
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam par pitanja...čitala sam dobrih deset strana unazad ali jedni pišu jedno drugi drugo...uglavnom, zanima me da li trebam na puni liječnički ili samo pregled oftamologa pa s time u medicinu rada ako mi u vozačkoj piše "PONOVNI LIJEČNIČKI, NOŠENJE NAOČALA"? Ističe mi u 5. mjesecu, prvi put sam dobila ograničenje na 5 godina.
Drugo pitanje, ako moram na puni liječnički mogu li sa potvrdom iz poliklinike u Zg produžiti vozački u Osijeku jer trenutno imaju popust pa je cijena 306 kn?

Hvala vam na odgovorima

Mislim da netreba cijeli pregled, ali ljudi zašto se tu raspitujete i ne dobivate dobre informacije. Ako vas zanima zovite neku polikliniku i saznat ćete sve tocno .
__________________
Sarah Jessica Parker blog
Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 22:06   #422
situacija je sljedeca, vozacka mi istekla 10/2010 godine. (ogranicenje oci)
Pošto sam nekoliko mjeseci prije imo totalku i nisam imao kaj vozit nisam si isao produzavat vozacku.
a posto sad planiram uzet neki auto zanima me da li ce mi na policiji radit kakve probleme, tj. zanima me dal da dodem samo s novom potvrdom o lijecnickom pregledu, i to je to, ili treba jos nesto?
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:01   #423
Nemas nikakvih problema, samo napravi lijecnicki i na policiju

Poslano sa mog TPC-81203G koristeći Tapatalk
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
justyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:16   #424
jučer sam dobila od ljubaznog policajca na granici službeno upozorenje zbog istekle vozačke
nosim naočale i zadnja vozačka mi je bila na 10 godina. u ograničenju piše samo 'uz nošenje naočala'. znači nije navedena obaveza liječničkog pregleda. interesira me podrazumijeva li se on zbog naočala ili ga ne moram uopće raditi.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 22:46   #425
Meni je prije pisalo spec 2. naočale, pa sam morao na pregled, a kako je točno izregulirano kad nema natpisa za liječnički Nazovi mup, ili neku od ambulanti koje se bave pregledima za vozačke, oni će svakako bolje znati. U biti, bolje mup, da ne bi ambulanta bila pohlepna.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:52   #426
evo ako nekome koristi, ne treba liječnički ako piše samo 'uz nošenje naočala'
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:02   #427
Nakon odlaska u MUP i zivkanja okolo jer na internetu nema odgovora na pitanje kako produžiti vozačku kad je istekla zbog nošenja naočala, saznala sam sljedeće: 1. treba otići kod doktora opće prakse da dobiješ potvrdu o zdravstvenom stanju, 2. otići na medicinu rada, samo oftalmološki pregled (Dom zdravlja 190 kn + 20 kn biljega, privatno 250 kn) i 3. otić u MUP i slijediti njihovu proceduru. Medicina rada radi samo prijepodne. Eto, nadam se da sam nekome pomogla.
sava_tiho_tece is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:10   #428
Treba mi pomoć u vezi vozačkog..
Gdje se nalazi medicina rada u Rijeci?
Od koliko do koliko rade?
Da li se moram prije naručiti?
Koje preglede rade?
Koliko se plati pregled?
Da li mogiu doći tamo i reći da želim pregled za vozački?
Samo tako..Bez nekavog naručivanja.

Hvala..
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 16:27   #429
Imam ograničenje od 5g zbog C kategorije koju uopće ne koristim. Nakon razgovara sa poznanicom iz druge policijske postaje daje mi savjet da zamrznem C kategoriju (ako mi nekad bude trebala dođem s novim liječničkim i odmrznem je). Odlazim na liječnički objasnim doktoru sve i dobijem ograničenje od 10g. Dolazim u svoju policijsku postaju produžiti vozačku i onda nastupaju problemi. Moram potpisati izjavu da se odričem c kategorije na što ja ne pristajem. Nakon natezanja sa šefom (kojem ne možeš reći dvije riječi da te ne prekine) potpisujem izjavu da se privremeno odričem c kategorije. Imam dojam da oni uopće ne znaju koja je procedura? Na moje pitanje ako se ja danas odreknem c kategorije i sutra je ponovo zatražim koja je procedura ponovo polaganje, liječnički ili.. šef mi odgovara da je u teoriji sve moguće. Jer nekim ljudima teško reći ne znam koja je procedura, nazvati ćemo, raspitati ćemo se, pročitati ćemo pravilnik...
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 19:59   #430
Male su šanse da ti itko može na to dati odgovor jer ne vjerujem da ima takvih slučajeva puno.

Prije bi rekao poznavajući nas sustav da bi danas sutra mogao imati problema prilikom ponovnog traženja C kat. Sve zavisi kakve će volje biti službenica u MUP-u.

Nije ti to neka ušteda, cca 130 kn godišnje, al ok, tvoji novci.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 15:38   #431
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Male su šanse da ti itko može na to dati odgovor jer ne vjerujem da ima takvih slučajeva puno.

Prije bi rekao poznavajući nas sustav da bi danas sutra mogao imati problema prilikom ponovnog traženja C kat. Sve zavisi kakve će volje biti službenica u MUP-u.

Nije ti to neka ušteda, cca 130 kn godišnje, al ok, tvoji novci.
Nije stvar novaca, već živaca. Čim moram u MUP dobijem slom živaca, ovako sam miran 10 g.!
Poanta posta je da ti u jednoj policijskoj stanici kažu jedno, a u drugoj nešto sasvim drugo!
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:38   #432
jučer sam bas u ZG Heinzlovoj potpisao izjavu da privremeno odustajem od C kategorije. Jbg zaboravio pitat u kojem vremenu je mogu aktivirati opet.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 15:27   #433
Evo mog iskustva:
Imam na vozačkoj napisano : obavezno nošenje naočala ili kontakt. leća, ponovni zdrav. pregled SPEC.2
Vozačka mi je istekla prije mjesec dana, vrijedila je deset godina...

1. Kod liječnika opće prakse po potvrdu da ne bolujem od kroničnih bolesti..

-potrebno je zdravstvena i 10 kn participacije (nemam dopunsko)

2. Liječnički pregled u Sigetu

-pitati na informacijama na porti gdje treba ići..

-potrebno je: potvrda liječnika iz točke 1
-stara vozačka
-osobna iskaznica
-kemijska olovka (potrebno je ispunit neki karton)
-187,50 kn

Stigao sam tamo oko pola 10, odmah sam bio na redu , kažu primaju od 8 do deset , ne treba se naručit. Rekao sam da trebam obavit pregled vida za produženje vozačke, pogledali vozačku i liječničku potvrdu, dali mi neki kartončić, sa kojim su me , nakon ispunjavanja (5 min) poslali na prvi kat na provjeru vida u Getaldus.
Odmah sam bio na redu , nakon 5 min pregled gotov...
Povratak na šalter sa kartončićem i mjerenje tlaka kod drugog doktora.
Sve skupa jako brzo gotovo.
Cijena 187,50 kn.

3. Odlazak na policiju:

Potrebno je:
-liječnička potvrda iz točke 2
-dokaz o uplati 151 kn (uplatio sam internet bankarstvom i isprintao potvrdu-ima na stranicama mup.hr upute na koji žiro se uplati)
-35 kn biljega
-jedna slika ( na mup.hr piše da ne treba ako je vađen neki novi dokument, ja sam vadio novu osobnu prošle godine ali ipak mi je trebala slika jer kako kaže službenica ' nekad joj hoće prebacit nekad neće' srećom imao sam sliku u novčaniku još od lani od vađenja osobne..
- osobna
- stara vozačka

Nakon podužeg čekanja na red dobio sam kartončić sa kojim se mogu vozit mjesec dana po Hrvatskoj, a nova vozačka će bit gotova, prema usmenoj informaciji, za mjesec dana.

TOTAL: 383,50 kn

Vrijeme potrebno za produživanje
1. dan 15:00 - 15:30 - vađenje potvrde
2. dan 09:00 - 14:00 - liječnički i policija

Da bih produžio vozačku , direktno sa mnom je imalo posla 8-ero ljudi

1. Sestra u ordinaciji liječnika opće prakse
2. Liječnik opće prakse
3. Djelatnik na informacijama u domu zdravlja Siget
4. Djelatnica na prijemu za obavljanje pregleda (med.sestra?)
5. Doktorica koja obavlja pregled vida
6. Doktor koji mjeri tlak
7. Policajac na ulaznom šalteru kad se dođe u PP
8. Djelatnica na šalteru koja obavlja radnje vezane za izdavanje vozačke

tko zna koliko je ljudi još potrebno da bi se moja vozačka izradila, dopremila do PP i bila skladištena do trenutka dok ju ja ne pokupim ...
...za samo 383,50 kn...
zli-vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 16:10   #434
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
jučer sam bas u ZG Heinzlovoj potpisao izjavu da privremeno odustajem od C kategorije. Jbg zaboravio pitat u kojem vremenu je mogu aktivirati opet.
Ako ne voziš kamione onda si pametno postupio jer da i dalje imaš pravo na upravljanje C kategorijom onda bi morao sad po novom svakih pet godina na liječnički pregled što košta, a ovako imaš amatersku B koja ti, ako si zdrav, važi do starosti. I još moraš k tome svakih 5 godina obnavljati KOD95 koji nije besplatan.

Ja se najviše grozim vađenja krvi, pa sve ono testiranje još nekako izdržim, ali brate mili svakih 5 godina sve to prolaziti je previše, a Irci ne trebaju nikakve liječničke provjere za profesionalnu dozvolu jer idu na vlastitu odgovornost. Lijepo što država brine o mojem zdravlju, ali ne besplatno.


Ja sam bio prije par dana na liječničkom zbog produženja vozačke, ali zbog profesionalne C+E testiranje se malo razlikuje od amaterske B.

Cijena je bila 562,50KN
Lokacija Poliklinika Zagreb u Gajnicama.

Može se doći do 12h što meni odgovara pošto volim spavati do podne, a ne ovi drugi što me traže da budem u 7h ujutro da me ubiju u pojam.

Prvo je psiho testiranje koju izrađuje naklada Slap. Imaš 15 minuta na dvije stranice četiri sličice po zadatku od kojih jednu sličica koja odskače od ostalih treba prekrižiti. Mislim da ima negdje 40 zadataka, nisam brojao. Zatim je drugi tip testiranja koje je vremenski neograničeno sa pitanjima o sebi zaokruživanjem DA ili NE. Pitanja su tipa; Mijenjate li često raspoloženje, osjećate li se ugodno u društvu, jeste li ikada nekoga iskoristili, radite li uvijek sve po pravilima...

Zatim je okulist, čitanje slova i brojki sa zida i mjerenje očnog tlaka.

Zatim te stave u komoru sa slušalicama za ispitivanje sluha gdje ti sestra uključuje tonove raznih frekvencija slabog intenziteta, gdje na pojavu zvuka moraš stisnuti prekidač.

Snimanje rada srca EKG-om.

Mjerenje visine i težine, slušanje pluća stetoskopom, ispitivanje refleksa u nogama, odnosno koljenima, ravnoteže, krvni tlak.

Na kraju uzimanje uzorka urina, vađenje krvi.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 12.08.2016. at 16:51.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 20:35   #435
Quote:
jane kaže: Pogledaj post
jučer sam bas u ZG Heinzlovoj potpisao izjavu da privremeno odustajem od C kategorije. Jbg zaboravio pitat u kojem vremenu je mogu aktivirati opet.
Podigao vozačku i pitao kada mogu aktivirati C

Kaže lik bilo kada, da nema vremenskog ograničenja, samo dofurat liječnički i izradit novu vozačku.

I naravno B kategoriju produžuju 10g tako da opet mogu haračiti izradu a ne kao nekad do 70-desetak godina života
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:21   #436
Kolika oštrina vida je potrebna za prolazak na liječničkome? Moraju li se moći pročitati svi redovi na onoj tablici sa slovima ili je dovoljno vidjeti pročitati osmi red ( Vid 20/20 ) ?
Kloereu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 22:15   #437
Ako je vozačka nestala,i dajem zahtjev za izdavanjem nove,a vrijedila je još godinu dana unaprijed,znači li to da ću dobivanjem nove dobiti ograničenje na godinu dana?
Pista Eorsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 23:53   #438
Quote:
Kloereu kaže: Pogledaj post
Kolika oštrina vida je potrebna za prolazak na liječničkome? Moraju li se moći pročitati svi redovi na onoj tablici sa slovima ili je dovoljno vidjeti pročitati osmi red ( Vid 20/20 ) ?
Ako se ne varam tj ako se nešto u međuvremenu nije mjenjalo zbroj oba oka mora davati 10/20. Uz korištenje naočala ako su ti propisane jasno.

Teoretski možeš bit slijep na jedno i polovičan na drugo i prolaziš.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 08:31   #439
Ako vozačka istekne, a nema nikakvih uvjeta za izdavanjem nove (ne spominju se naočale i sl.) tad na liječnički ne trebaš, zar ne?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 08:55   #440
Nope. Trebaš samo novu sliku.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.