Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2024., 11:13   #1
Rad u muškoj okolini (firmi)....

Znam da se uvijek kaže da je lakše s muškima radit nego sa ženama..ja radim isključivo s njima već 15 godina, posao administracije i dovelo me do toga da se sve više istresam na njih, nezadovoljna sam (jer se solidariziraju međusobno čak i kolege koje ne rade (a muškarci su) dobivaju veće plaće od mene...nikada se nisu solidarizirali sa mnom niti kada su i imali prilike rekli koju dobru riječ za mene...posao nažalost ne mogu mijenjati jer sam sama, nemam nikog svog, imam i jednu dijagnozu od koje se liječim, a imam kredit za stan...redovito sam na psihoterapiji radi toga i
nekih drugih stvari iz prošlosti......to je dovelo do toga da
sam izrazito gruba u odnosu s kolegama (često se
izderajem na njih i držim se isključivo posla koju je samo
moj, dok sam im prije znala odraditi jos nesto ako me zamole)..ako dođe do svađe ili prepirke otvoreno se i grubo izderajem na njih (računam manji status od ovoga što su mi dali mi ne mogu dati niti plaću pa me nije briga)...ako traže nešto van mog opisa posla opet im radim scene, oni onda zašute (vidim da me smatraju ludom i histeričnom)...kap koja je prelila čašu je bilo kad je kolega koji je imao aferu s kolegicom iz susjedne službe za vrijeme radnog vremena njoj pomogao oko njenog posla, a moj posao za koji smo bili vezani ostavljao sa strane da sam morala ostajati iza radnog vremena ili njega kontaktirati kroz popodne da uopće nešto dovršim...i tako kod svakog od njih neke igre sa strane, a najmanje suradnje i kolegijalnosti, česti komentari na izgled mene i drugih kolegica koje im nisu po guštu koje sam samo agresivnijim stavom i ismijavanjem (njihovih mana) uspijela ušutkati...managment u firmi je izrazito loš opet isključivo krkani da ni se otišlo nesto samostalno popričati o plaći (a o državnoj firmi se radi)...kakva su vaša iskustva s muškom okolinom? Drže li vas kolege kao kap vode na dlanu ....? Nekad se mislim da li je do mene možda bi neka druga žena bolje prošla....molim da se premjesti tema ako nije za ovaj podforum....
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 16:41   #2
To da je s muškima lakše radit je običan seksizam, a ne istina. Nemaš dobro radno okruženje. Nema tu filozofije. Plus nemaš tu šta razmišljat bi li neka druga žena bolje prošla. Došla si obavit posao, a ne razmišljat o tome hoćeš li bit dovoljno zgodna i mila nekom liku da bude pristojan prema tebi. Da ne spomenem da se tu imaju afere na poslu, očito se stvara drama. Loše se ponašaju prema tebi, očito se dijele prema spolu i ponašaju plemenski, kao da radiš u nekakvoj džungli. Ti si očito psihički labilna i strpljenje ti je na jedno minus deset ionako. A i da nisi mislim da bi te komentari na izgled tebe i drugih kolegica opet dotukli jer to NIJE NORMALNO. I sama kazes da vlada krkanluk na višim pozicijama u firmi. To što ti imaš dijagnozu koju god imaš vjerojatno ne bi dovodilo do nikakvog izderavanja da se prema tebi ponašaju kao prema čovjeku. Ne znam koji ti tu savjet mogu dat. Radila sam s muškarcima, nisu bili takvi krkani. Ni izbliza. Isto za žene s kojima sam radila. U uredu u kojem sad radim su žene i muškarci I nitko se nikad ne bi ponašao ovako. Na lošem si poslu s lošim ljudima i to te samo dalje psihički ždere.
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 18:04   #3
Toksična radna okolina je toksična, bez obzira na spol. Ja sam imao prilike raditi u takvom okruženju gdje su uglavnom bili muškarci, deset plus godina stariji od mene, i gdje su prevladavale primitivne i seljačke spike.

I ok, i ja sam muško, ali doseg humora im je samo dok se nekog podjebava, a kako su si jedan drugome uglavnom na tapeti, ok u početku pretrpiš, ali nakon nekog vremena postane iritantno, da ne kažem nepodnošljivo.

A pokraj tog posla, bio sam na nekoliko njih gdje su muški kolege bili ok, bliži mom tipu shvaćanja svijeta i humora, tako da je stvar ponekad u tome, kad si jednostavno okružen idiotima.

Sad kaj savjetovat, izderavat se na nekog isto tako nije ok. Treba ponekad asertivniji pristup da se izboriš za sebe i kažeš da te nešto smeta, pa ako ima mjesta za kompromis, ima, a ako ne, možda bolje tražit drugo radno mjesto, sačuvaš živce i mentalno zdravlje.

Nije mi se jednom dogodilo da mi se tlak smanji nakon što sam promijenio radno mjesto.
__________________
Ako je muška riječ zakon, onda je ženska izmjene i dopune
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 21:47   #4
Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
posao nažalost ne mogu mijenjati jer sam sama, nemam nikog svog
ne razumijem zasto bi to bio razlog ne mogucnosti promjene posla?
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 21:57   #5
rado bih radila u muškoj okolini, pokazala mi se kao dosta dobra za razliku od ženske, no eto ovdje pak u ženskoj okolini mi je začuđujuće solidno
naravno da ima podbadanja s vremena na vrijeme, no ni izbliza kao na nekim drugim radnim mjestima gdje su bile prave guje

što se muških kolega tiče, naravno da je tu bilo nemoralnih ponuda, jedan bivši kolega i dan danas slini za mnom, no većina njih je bila korektna prema meni
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 22:30   #6
Isto muska ili zenska. Ako je zdrava ekipa u glavu, sve je super. Ako je nezdrav kolektiv isto ti je medu kojim spolom si.
Radila sam i u pretezno zenskim i u pretezno muskim ekipama, sve ovisi u kakvu sredinu upadnes i pomalo kakvu sredinu nadredeni stvaraju.
Pomalo seksistickih stavova bude kod svih, ako to nije nesto krucijalno onda im pristupis sa smijesne strane i nikome nije neugoda.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 00:18   #7
Ja sam kratko vrijeme radio na naftnoj platformi medju balkanskom ekipom. Ajme meni majko mila sta je to bilo...Nije bilo zena ali od 100 ljudi cca, imas 10 klanova. Mogucnost napretka=0. To je bio horor...
A za autoricu, salji zivotopise i molbe dalje, nema druge...drzim fige da dobis novo okruzenje.
V8Motor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 06:33   #8
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
ne razumijem zasto bi to bio razlog ne mogucnosti promjene posla?
Ma to sam u brzini pisala (i pod stresom) ...hvala svima pokušat ću s ovim što ste predložili, tražiti nešto drugo možda za početak u istoj firmi drugi sektor pa dalje.....da toksična okolina, treba tražit dalje jer po mojoj psihijatrici od njih i nekih stvari iz prošlosti koje su se naslagale već lagano imam ptsp....hvala svima
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 10:03   #9
po opisu rekao bih da se radi o policiji kolega radi tamo i kaže da tamo svako svakog. tako da, ako si solo, nađeš si svog ljubavnika, i imat ćeš viteza koji će te braniti.

šalu na stranu, toksična okolina, ali na kraju moraš biti svjesna i da smo si mi ponekad sami krivi što nam je nešto ovako ili onako, kako u poslu, tako i privatno.

ja npr. radim pretežno među ženama, doslovno njih 30-ak i nas par muških, ja sam opet stava da je ovo teški kokošinjac, gdje se one što međusobno, tud još i naš muške uvlače u neke svoje probleme (uglavnom izmišljene)... ali ja sam to uglavnom sredio da me totalno ne interesiraju. s par kolegica i kolega se slažem, pijemo kavu pod pauzom, s ostalima samo poslovno, i to je više manje to.

na prošlom poslu sam se uvukao u razna sranja i kad sam dao otkaz rekao sam da na drugom poslu si to neću dozvoliti. za sada je ok. ugl. sretno.
tektako is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 12:53   #10
Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
  • nezadovoljna sam (jer se solidariziraju međusobno)
  • nikada se nisu solidarizirali sa mnom
  • imam i jednu dijagnozu radi toga i nekih drugih stvari iz prošlosti
  • izrazito gruba u odnosu s kolegama (često se izderajem na njih i držim se isključivo posla koju je samo moj)
  • ako dođe do svađe ili prepirke otvoreno se i grubo izderajem na njih (računam manji status od ovoga što su mi dali mi ne mogu dati niti plaću pa me nije briga)
  • ako traže nešto van mog opisa posla opet im radim scene, oni onda zašute (vidim da me smatraju ludom i histeričnom)
  • kap koja je prelila čašu je bilo kad je kolega koji je imao aferu s kolegicom iz susjedne službe za vrijeme radnog vremena njoj pomogao oko njenog posla, a moj posao za koji smo bili vezani ostavljao sa strane
BIG RED FLAG!!! Po ovome što ste napisali za sebe, vi ste kolegica iz noćne more!

Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
i tako kod svakog od njih neke igre sa strane, a najmanje suradnje i kolegijalnosti
Baš se pitam zašto kolege ne pokazuju želju za suradnjom i kolegijalnosti prema vama nakon svih gore nabrojanih problema i ekscesa koje im svakodnevno uzrokujete na radnom mjestu...

Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
Drže li vas kolege kao kap vode na dlanu ....? Nekad se mislim da li je do mene možda bi neka druga žena bolje prošla....
Po svemu pročitanom mislim da bi bilo koja druga žena bolje prošla.

P.S. - izderem, a ne "izderajem"
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 14:10   #11
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
BIG RED FLAG!!! Po ovome što ste napisali za sebe, vi ste kolegica iz noćne more!

Baš se pitam zašto kolege ne pokazuju želju za suradnjom i kolegijalnosti prema vama nakon svih gore nabrojanih problema i ekscesa koje im svakodnevno uzrokujete na radnom mjestu...
Po svemu pročitanom mislim da bi bilo koja druga žena bolje prošla.

P.S. - izderem, a ne "izderajem"
Mislim da je hrvatski pravilno - izderavam se, izderavati se i izderati se nije isti glagolski vid ako se dobro sjećam.. ali nije bitno..
Samo info preko jedne splitske udruge koja se bavi mobbingom i mog odvjetnika sam imala prije par godina mogućnost dignuti tužbu za mobbing protiv direktora mog sektora (koji je vođa tog čopora kako je netko dobro gore "snimio" da riba smrdi od glave) jer sam obaviještena da imam dovoljno elemenata za to ako budem htjela u tom smjeru.....tada sam ih i prijavila bivšegeneralnom direktoru (CEO) koji je bio šokiran (taj je bio mlad, ali relativno normalan, profesionalan čovjek), zvao ih na sastanak i upozorio....kolegica iz financija mi je isto rekla da su se i druge dvije ženske osobe žalile na njih, ali taj je normalni generalni direktor u međuvremenu relativno brzo pobjegao iz firme... uslijed dobivene fizičke dijagnoze otišla sam na bolovanje umjesto dalje s tom tužbom....toliko.....Lp,
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 14:39   #12
Bez uvrede Adorama, ali jesi ti pročitala svoju objavu?

Ja bih rekao da je problem u tebi, a ne u kolegama. Nitko ne voli osobe koje se ponašaju kao što se ti ponašaš.

Da si prema meni takva u kolektivu, budi sigurna da bih ti vratio dvostruko gore.

Ono si što isijavaš.

Quote:
stevo7650 kaže: Pogledaj post
Toksična radna okolina je toksična, bez obzira na spol. Ja sam imao prilike raditi u takvom okruženju gdje su uglavnom bili muškarci, deset plus godina stariji od mene, i gdje su prevladavale primitivne i seljačke spike.

I ok, i ja sam muško, ali doseg humora im je samo dok se nekog podjebava, a kako su si jedan drugome uglavnom na tapeti, ok u početku pretrpiš, ali nakon nekog vremena postane iritantno, da ne kažem nepodnošljivo.
Radio sam 7 i pol godina u baš takvom okruženju. Ako me čemu naučilo, to je da me očeličilo, doslovno kao vojska u tom nekom smislu.

Svaki mladi muškarac bi trebao doći u takvo radno okruženje, kao prvo radno mjesto.

Clint Eastwood je to dobro obradio u Heartbreak Ridge i Rookie.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 14:51   #13
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Bez uvrede Adorama, ali jesi ti pročitala svoju objavu?

Ja bih rekao da je problem u tebi, a ne u kolegama. Nitko ne voli osobe koje se ponašaju kao što se ti ponašaš.

Da si prema meni takva u kolektivu, budi sigurna da bih ti vratio dvostruko gore.

Ono si što isijavaš.



Radio sam 7 i pol godina u baš takvom okruženju. Ako me čemu naučilo, to je da me očeličilo, doslovno kao vojska u tom nekom smislu.

Svaki mladi muškarac bi trebao doći u takvo radno okruženje, kao prvo radno mjesto.

Clint Eastwood je to dobro obradio u Heartbreak Ridge i Rookie.
Poanta je da je moje "maltretiranje" njih reaktivno, jer sam prije 15-ak godina bila vesela, obična cura koja je došla tu raditi dok nisu počele njihove igrice ...btw. druga cura koja je tu radila je imala aferu sa dvojicom od tih kolega i ona im je "prihvatljiva", trećoj curi koja im se nije svidila (malo krupnija cura) su izbacili stvari iz ladica (i ostavili ispred vrata) to im je bilo smiješno.....činjenica je da se i druge kolegice se žale na njih (a ni ne rade direktno s njima u istom sektoru) samo nemaju kome prijaviti jer nikoga u firmi nije briga....moje pitanje je bilo da li napokon otići ili...ali dobila sam odgovor...budući da su mi dva druga direktora (direktor i direktorica) rekla da mogu doći u njih u njihov (mješani) sektor, vjerojatno ću ići zasad u tom smjeru...
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 15:54   #14
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Radio sam 7 i pol godina u baš takvom okruženju. Ako me čemu naučilo, to je da me očeličilo, doslovno kao vojska u tom nekom smislu.

Svaki mladi muškarac bi trebao doći u takvo radno okruženje, kao prvo radno mjesto.
Pa dobro, naučiš se postaviti u nekim situacijama i shvatiš kad je nešto zajebancija, a kad je nešto ozbiljno, ali da je sad nužan dio svačijeg puta, i ne mora biti, pogotovo danas u moru bezbrojnih mogućnosti.

Nakon nekog vremena shvatiš da je većina zapela na tom poslu i ne zna za bolje i da zapravo ne žele da uspiješ, dok ti znaš da možeš bolje. I cijelo vrijeme onda moraš trpjeti njihova pametovanja i učiš njihovu "životnu školu" iako ti je dovoljna i ova tvoja.

Jedino ako imaš mjesta za napredovanje, onda ajde, razumijem, jer je to prva stepenica od mnogih, ali ja tu nisam imao.

Na kraju te takva okolina kad tad počne praviti ludim, osim ako se ne utopiš u njihove habituse i postaneš isti. Ja takav nisam, jbg.

Nakon nekog vremena sam se maknuo na drugo radno mjesto i danas mi je puno bolje.
__________________
Ako je muška riječ zakon, onda je ženska izmjene i dopune
stevo7650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 08:17   #15
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Bez uvrede Adorama, ali jesi ti pročitala svoju objavu?
Ja bih rekao da je problem u tebi, a ne u kolegama. Nitko ne voli osobe koje se ponašaju kao što se ti ponašaš.
Da si prema meni takva u kolektivu, budi sigurna da bih ti vratio dvostruko gore.
Ono si što isijavaš.
Radio sam 7 i pol godina u baš takvom okruženju. Ako me čemu naučilo, to je da me očeličilo, doslovno kao vojska u tom nekom smislu.
Svaki mladi muškarac bi trebao doći u takvo radno okruženje, kao prvo radno mjesto.
Clint Eastwood je to dobro obradio u Heartbreak Ridge i Rookie.
Ovo jednostavno nije točno da ne spominjem da je na jedan način gaslighting...da budeš pozitivnija oni ti ne bi bacali stvari iz ladice kroz prozor kao što su radili toj malo krupnijoj curi, da obučeš minicu pustili bi te na miru...to su jednostavno te zlostavljačke okoline koje žele prisiliti sve da funkcioniraju kao oni, neki postanu kao oni, neki ne.....inače za primjer da ne diskriminiraju po spolu - bio je i jedan mladi momak prije 15ak godina kod njih, ali pošto je bio osjetljiv, pomalo feminiziran, doveden je na rub depresije i dan danas ima anksioznost i depresiju zbog toga što je s njima proživio (radi igrom slucaja u kafiću blizu mene pa mi je ispričao ...)...ima težak fakultet, ali nije se više vratio u tu svoju profesiju nakon njih.... tako da te fore očeličit će te maltretiranje budala blabla možeš objesit mačku o rep...
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 08:46   #16
Radio sam u timovima s oba spola i glede samog posla kao zadataka, spol nema toliko veze. Što se tiče kolegijalnosti, sve ima svoje prednosti i mane: radio sam i sa ženama koje su bile hladne prema meni pa su se ponašale prema meni u stilu "sve odlično što napraviš se podrazumijeva, sve što nisam zadovoljna ti je debeli minus, a što se mene tiče već si u minusu po defaultu", kao i što sam radio s kolegicama s kojima sam timski mogao sve dogovoriti i riješiti. Isto tako sam radio s muškima koji su imali mentalitet "vidi kol'ka muda imam!" i koji su se zbog toga ponašali "sve što ti ja kažem je super, čak i glupe stvari. Ako me nećeš slušat, nabavit ću si sisate zamjene. Nema veze što znaš, svejedno si papak jer sam i ja šef", kao i sa "šuti i radi kako ti kažem jer meni je netko rekao i ako to ne napravimo svi ćemo naje*at od tog strašnog velikog je*ača koji stalno vitla qurcem iznad nas" (iako takav postoji samo u njegovoj glavi), kao i sa super kolegama s kojima sam se sve mogao dogovorit i odradit i paralelno i pričat o svemu, od života, preko politike, međuljudskih odnosa itd...

E sad, da me se pita s kim bi radije radio? S muškima jer:
1. nemaju PMS
2. nemaju menopauzu
3. ne je*u po klimi pa kad je vani zima je nama unutra toplo i kad je vani toplo, nama je unutra ugodno (što redovito nikad ikad ikad nije bilo moguće sa kolegicama kojima uvijek "fali zraka" uz širom otvoren prozor bez obzira na rad klime ili minus vani)
4. rjeđe su pi*de po ponašanju u smislu da će ti ići ciljano podmetat, a ako to i idu raditi, rade to glupavo i očito pa im se lako suprotstavi. Žene su tu definitivno užaš, sklone te gledati u oči i lagat te a u pozadini vrtjet plan kojim ćeš zbog nečeg popušit
5. bolji su za razgovor (žene se uglavnom žale ili kukaju ili tračaju, loše se šale i nemaju nekih tema za razgovor)

Po čemu su žene ipak bolje za radit:
1. Uistinu rade i odrade. Rijetki muški baš zapnu za posao, obično hvataju krivinu do kad posao ode od njih, onda puste, onako "good enough" mentalitet, iako jako dobro znaju ono što rade
To je to

E sad, ono što tvrdim je da:
- jebežljiv muški a koji je pritom diskretan će odlično prolazit u ženskoj okolini. Nije bitno dal zna posao, bitno je samo kako se prezentira, ništa više
- koketna žena će odlično prolazit u muškoj okolini. Nema veze koliko zna posao
- neje*ežljiv muški će biti trpljen u ženskoj okolini, pogotovo ako se ne podvine ženskoj energiji (čitaj: postane im uslužan)
- neje*ežljiva žena će biti tolerirana od muških osim ako ne pokaže da ima veća muda od njih. Onda će biti poštovana
- muški u muškoj okolini mora steći poštovanje. Ovisno kako ga stekne, takav će mu biti i odnos (čitaj: ako ga stekne utjerivanjem straha, imat će čopor poslušnih vukova koji će ga zaklat čim oslabi, ako ga stekne kolegijalnošću, imat će prijatelje i suborce s kojima će sve ići glatko). Ako ne stekne poštovanje, samo će biti trpljen
__________________
Apokalipsa je oduvijek bila nad nama i oduvijek je postojala mogućnost da budućnost postane grozna, ali hej, uspjeli smo mnogo puta u prošlosti nadići svakakve prepreke i ne postoji razlog zbog kojeg to nebi mogli i sada
maleesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 09:20   #17
Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
Znam da se uvijek kaže da je lakše s muškima radit nego sa ženama..ja radim isključivo s njima već 15 godina, posao administracije i dovelo me do toga da se sve više istresam na njih, nezadovoljna sam (jer se solidariziraju međusobno čak i kolege koje ne rade (a muškarci su) dobivaju veće plaće od mene...nikada se nisu solidarizirali sa mnom niti kada su i imali prilike rekli koju dobru riječ za mene...posao nažalost ne mogu mijenjati jer sam sama, nemam nikog svog, imam i jednu dijagnozu od koje se liječim, a imam kredit za stan...redovito sam na psihoterapiji radi toga i
nekih drugih stvari iz prošlosti......to je dovelo do toga da
sam izrazito gruba u odnosu s kolegama (često se
izderajem na njih i držim se isključivo posla koju je samo
moj, dok sam im prije znala odraditi jos nesto ako me zamole)..ako dođe do svađe ili prepirke otvoreno se i grubo izderajem na njih (računam manji status od ovoga što su mi dali mi ne mogu dati niti plaću pa me nije briga)...ako traže nešto van mog opisa posla opet im radim scene, oni onda zašute (vidim da me smatraju ludom i histeričnom)...kap koja je prelila čašu je bilo kad je kolega koji je imao aferu s kolegicom iz susjedne službe za vrijeme radnog vremena njoj pomogao oko njenog posla, a moj posao za koji smo bili vezani ostavljao sa strane da sam morala ostajati iza radnog vremena ili njega kontaktirati kroz popodne da uopće nešto dovršim...i tako kod svakog od njih neke igre sa strane, a najmanje suradnje i kolegijalnosti, česti komentari na izgled mene i drugih kolegica koje im nisu po guštu koje sam samo agresivnijim stavom i ismijavanjem (njihovih mana) uspijela ušutkati...managment u firmi je izrazito loš opet isključivo krkani da ni se otišlo nesto samostalno popričati o plaći (a o državnoj firmi se radi)...kakva su vaša iskustva s muškom okolinom? Drže li vas kolege kao kap vode na dlanu ....? Nekad se mislim da li je do mene možda bi neka druga žena bolje prošla....molim da se premjesti tema ako nije za ovaj podforum....
Mislim da tvoj problem nije muški kolektiv.
Radila sam u isključivo muškom, pa nakon toga u ženskom kolektivu.
Tvoje ponašanje nema veze sa spolom, nego karakterom i osobnim problemima.

Da sad ne seciram rečenicu po rečenicu, otkud tebi pravo da se dereš na ikoga?

Odnosi medju ljudima su uvijek dvosmjerni, nikad jednosmjerni i mislim da svoje probleme ne bi smjela držati za opravadanje za neprimjereno ponašanje (vlastito, ne njehovo).
Ovako kako opisuješ u ovom i par slijedećih postova, moze se reci da si ti ta koja kreira nered u ekipi. Razmisli malo.
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 09:27   #18
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Mislim da tvoj problem nije muški kolektiv.
Radila sam u isključivo muškom, pa nakon toga u ženskom kolektivu.
Tvoje ponašanje nema veze sa spolom, nego karakterom i osobnim problemima.

Da sad ne seciram rečenicu po rečenicu, otkud tebi pravo da se dereš na ikoga?

Odnosi medju ljudima su uvijek dvosmjerni, nikad jednosmjerni i mislim da svoje probleme ne bi smjela držati za opravadanje za neprimjereno ponašanje (vlastito, ne njehovo).
Ovako kako opisuješ u ovom i par slijedećih postova, moze se reci da si ti ta koja kreira nered u ekipi. Razmisli malo.
Neki ljudi ovdje imaju problem s pročitanim...ako oni curi od 20-ak godina izbace stvari kroz prozor (samo zato sto je "debela" i "dosadna") i ja dodem u ured, cura plače ispred vrata i trese se i ne uspijeva ući u ured i izderem se na njih jer sam starija kolegica - "Jeste vi uopće normalni!?!"......u čemu je problem?...I tko ovdje ima "neprimjereno ponasanje"......Ja?.... Ta cura koja ide u dvor skupljat stvari?
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 09:39   #19
Quote:
Adorama kaže: Pogledaj post
Neki ljudi ovdje imaju problem s pročitanim...ako oni curi od 20-ak godina izbace stvari kroz prozor (samo zato sto je "debela" i "dosadna") i ja dodem u ured, cura plače ispred vrata i trese se i ne uspijeva ući u ured i izderem se na njih jer sam starija kolegica - "Jeste vi uopće normalni!?!"......u čemu je problem?...I tko ovdje ima "neprimjereno ponasanje"......Ja?.... Ta cura koja ide u dvor skupljat stvari?
Čitam ja točno.
Nisma ja napisala da je tvoj kolektiv ok, nego da tvoje ponašanje jednostavno nije prihvatljivo. Što je prije, kokoš ili jaje, ja ne znam.
sjedim u uredu i gledam svoj kolektiv, nitko nikoga ne drzi kao kap vode na dlanu (niti bi trebao, ovo je posao, gdje svi dolaze zaraditi plaću), niti se itko izderava.

Ima puno ljudi koji su mijenjali poslove i imali kredite i cijeli niz komplikacija. Ti si temu postavila na način da je problem u muškom kolektivu. Nije. Problem je u svima, a tvoje ponašanje to samo dodatno pojačava.

Ja bi na tvom mjestu razmislila o promjeni posla.
sretno
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 09:49   #20
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Čitam ja točno.
Nisma ja napisala da je tvoj kolektiv ok, nego da tvoje ponašanje jednostavno nije prihvatljivo. Što je prije, kokoš ili jaje, ja ne znam.
sjedim u uredu i gledam svoj kolektiv, nitko nikoga ne drzi kao kap vode na dlanu (niti bi trebao, ovo je posao, gdje svi dolaze zaraditi plaću), niti se itko izderava.

Ima puno ljudi koji su mijenjali poslove i imali kredite i cijeli niz komplikacija. Ti si temu postavila na način da je problem u muškom kolektivu. Nije. Problem je u svima, a tvoje ponašanje to samo dodatno pojačava.

Ja bi na tvom mjestu razmislila o promjeni posla.
sretno
Moje ponašanje je aposlutno nebitno jer nije pridonijelo ničemu osim sto su ti mladi ljudi su imali dojam da je "barem netko nesto rekao za njih", a ne pravimo se kolektivno da nitko ništa ne vidi.....neće se ti jadnici zamislit jer je neka kolegica eto dreknula na njih.....da, već sam u procesu micanja kod novog direktora i to je jedino dobro u ovoj situaciji.......
Adorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.