Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2015., 11:06   #101
Sve pet, ali nisi mi ničime odgovorio na pitanje koje sam došla pitati, a ne raspravljati o biljnim vrhnjima, vrhnju za šlagu i slatkom vrhnju te kome koje kak paše i ne paše pa ponavljam:

Zna li netko zašto nigdje u dućanima nema slatkog vrhnja?!


(dakle ne samo u Lidlu, općenito u dućanima, zaboravila sam danas pogledati kod Veronike)
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 14:38   #102
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Sve pet, ali nisi mi ničime odgovorio na pitanje koje sam došla pitati, a ne raspravljati o biljnim vrhnjima, vrhnju za šlagu i slatkom vrhnju te kome koje kak paše i ne paše pa ponavljam:

Zna li netko zašto nigdje u dućanima nema slatkog vrhnja?!


(dakle ne samo u Lidlu, općenito u dućanima, zaboravila sam danas pogledati kod Veronike)

Kako ne? Ja kupio nedavno u konzumu, znam dobro jer sam zayebo, žena je htjela da kupim obično a ne slatko

Vidio i u Billi neki dan, nisma primjetio da je neka nestašica...
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 14:57   #103
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Zna li netko zašto nigdje nema slatkog vrhnja?!

Prije sam u Lidlu uzimala slatko vrhnje u crvenoj ambalaži, u istoj je i vrhnje za šlag pa je trebalo paziti što uzimaš. Zadnjih mjesec, dva (možda i više), u Lidlu više ne postoji slatko vrhnje - samo vrhnje za šlag. Gledam po drugim dućanima - ista stvar.

Di da kupim slatko vrhnje, ovo za šlag i biljna su mi
ja pojma nemam o čemu ti pričaš. sad sam došla iz Lidla i uredno kupila nekoliko slatkih vrhnja.
ista tako, vidjela ih neki dan u Konzumu
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:19   #104
Hvala vam. Ha eto, ja sam očito ćorava jer ih ne vidim. U Konzum ne idem. Pogledat ću bolje sljedeći put. No, nisam prva koja se pitala o tome, baš sam neki dan pričala s nekim curama koje također nikak ne nalaze slatka vrhnja.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:22   #105
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Sve pslatk nisi mi ničime odgovorio na pitanje koje sam došla pitati, a ne raspravljatiljnim vrhnjima, vrhnju za šlagu i slatkom vrhnju te kome koje kak paše i ne paše pa ponavljam:

Zna li netko zašto nigdje u dućanima nema slatkog vrhnja?!


(dakle ne samo u Lidlu, općenito u dućanima, zaboravila sam danas pogledati kod Veronike)
Sve vise proizvodaca koristi naziv vrnje za slag umjesto slatko vrhnje. Isti kuki, drugo pakiranje.
Opcenito u ducanima i lidlu ima slatkog mlijecnog vrhnja koje se tuce u slag
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 15:26   #106
Polly, to mi se čini kao rješenje "problema". Baš gledam sastav tog Lidlovog vrhnja za šlag i to zapravo jest slatko vrhnje samo su prije imali dva različita s dva različita sastava. Zanimljivo. Hvala ti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 23:11   #107
Svitice imaš kod Veronike u Ilici.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 23:33   #108
Veroniku bolje izbjegavati što se toga tiče, zadnji put kad sam uzeo slatko vrhnje drugi dan je bilo kiselo slatko vrhnje
a i mlijeko se slično ponaša
edit: Lidlovo slatko vrhnje je postojano odlično, od njega se uvijek napravi šlag čak i nakon što mu istekne rok

Zadnje uređivanje Krkimir : 30.08.2015. at 23:46.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 07:54   #109
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
edit: Lidlovo slatko vrhnje je postojano odlično, od njega se uvijek napravi šlag čak i nakon što mu istekne rok
i od nedavno, kunu jeftinije
bilo 5,99kn, sad je 4,99kn, stalna cijena, nije akcija
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 08:19   #110
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Svitice imaš kod Veronike u Ilici.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
edit: Lidlovo slatko vrhnje je postojano odlično, od njega se uvijek napravi šlag čak i nakon što mu istekne rok
Slažem se, eto meni je samo "problem" bio naziv, a nisam čitala deklaraciju... koristim ga i za šlag i za ganache i za glazuru, za sve i stvarno je super.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 09:04   #111
ja sam kupila slatko vrhnje u Konzuma, 2 dec pakirano onako kao jogurt
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 22:55   #112
Slatko vrhnje sam znao nać u Plodinama. Mislim da nije skroz isto kao vrhnje za šlag po sastavu, no bolje da se još provjeri.


Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Veroniku bolje izbjegavati što se toga tiče, zadnji put kad sam uzeo slatko vrhnje drugi dan je bilo kiselo slatko vrhnje
a i mlijeko se slično ponaša
Za mlijeko ne znam, ali i ja sam jednom uzeo baš od Veronike slatko vrhnje i ista stvar, bilo je malo prokislo.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 09:43   #113
Ljudi, može pliz odgovor...

Koliko dugo može slatko vrhnje za šlag stajati u frižideru? Sad gledam ono od Vindije (36%mm) i piše da ga se treba potrošiti odmah... Ja to vrhnje koristim isključivo za kavu, pa nemrem baš sve odmah potošiti

Ima ko ideju, za još koje slatko vrhnje za šlag u super malim pakiranjima? Hvala!!!
The Groundhog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 11:01   #114
Koliko je pakiranje?

Koristim u kavi vrhnje za šlag/slatko vrhnje i znaju mi ova pakiranja od 200 ml trajati 5-6 dana i normalan bude okus.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 11:26   #115
Pakiranje je 0,2l... A koje ti uzimaš, isto Vindiju ili?
The Groundhog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 11:44   #116
Koji stignem, najčešće onaj iz lidla od Pilosa. Nije mi dobar za kolače, ali mi je super za kavu. Kad ne stignem kupim prvi na koji naiđem u trgovinama (ove mliječne, one biljne ne kupujem jer su mi ogavni u kavi)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 09:20   #117
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Koji stignem, najčešće onaj iz lidla od Pilosa. Nije mi dobar za kolače, ali mi je super za kavu. Kad ne stignem kupim prvi na koji naiđem u trgovinama (ove mliječne, one biljne ne kupujem jer su mi ogavni u kavi)
Tnx
The Groundhog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 09:30   #118
Quote:
The Groundhog kaže: Pogledaj post
Ljudi, može pliz odgovor...

Koliko dugo može slatko vrhnje za šlag stajati u frižideru? Sad gledam ono od Vindije (36%mm) i piše da ga se treba potrošiti odmah... Ja to vrhnje koristim isključivo za kavu, pa nemrem baš sve odmah potošiti

Ima ko ideju, za još koje slatko vrhnje za šlag u super malim pakiranjima? Hvala!!!
Ono vrhnje (za kavu) od 20 malih pakiranja (10g) ti ne pase?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 13:40   #119
A tko ih proizvodi??? Ima ih u Konzumu, Lidlu? Zvuči super ovak mala pakiranja

Tek nedavno sam počela stavljati slatko vrhnje za šlag u kavu
The Groundhog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2018., 13:46   #120
Krivo rekoh, nije 20 nego 10, ali prakticno je.
Mislila sam na ovo, sigurno si to vidjela...ne pise "slatko vrhnje", ali mislim da je to u biti to ili vrlo slicno.
Naravno ima i drugih proizvodjaca.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.