Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 11:26   #201
F, bilo ih je u MBM prije mjesec dva.
mihmih is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 08:16   #202
[QUOTE=Feferon;27311852]Nekoliko pitanjaca za sve bobičare:

Kad se sadi i gdje se mogu kupiti sadnice ribiza u ZG i okolici?

Sadnice ribiza se mogu kupiti u MBM,Zrinjevcu,rasadnik u Dubravi pokraj placa,na Zvjezdi -prema groblju ima nekoliko rasadnika a možeš saditi u proljeće i jesen.
Mravi-tamo gdje ima mravi ima i lisnih uši ali mi se čini da si posuo neopitroidom i to bi trebalo sredit situaciju,inače uši poprskaj uvarkom od koprive a mrave ćeš potjerat vodom u kojoj su bili namočeni opušci.
Ove rupe rade vjerovatno zelene gusjenice koje se nalaze na donjoj strani lista i moraš dobro pregledat da ih skužiš pogotovo dok su manje jer se priljube uz žilice na listu ,ali mislim da će ih neopitroid riješit.
Što se tiče razmaka za kupine i maline kod mene je oko 30 cm-neznam dali je to optimalno ali naše biljke su zadovoljne.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 16:27   #203
Dali netko ima posađen ribizl na sjevernoj starani, bez sunca?
Naime imam jedan kut u dvorištu, u kojem uopce nema sunca. Htjela bi tamo posaditi ribizl i joste (za koje sam pročitala da uspjevaju i na sjenovitom mjestu) ali ne znam bi li mi ribizl rodio bez sunca.
Dakle radi se o mjestu na koje sunce nikada ne dođe.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 09:37   #204
Maline

Društvo drago, možete mi dati savjet kako orezati maline. Prošlu jesen sam ih zasadila. Lijepo su rodile preko ljeta, još i sada na nekim granama ima puno plodova. Par njih su mi se razgranale kao prava džungla. Kada ih orezati i kako ( mislim da su prije sadnje bile dvogodišnje sadnice)?
kviskać is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:33   #205
Pitanje u vezi malina, kupina i ribizla

Bok, ove godine sam prvi put posadio maline, kupine, ribizle i ogrozd pa imam par pitanja vezanih uz njihov uzgoj.

Maline i kupine
- Našao sam uputstvo, koje kaže da prve godine nakon sadnje, kupinu treba ostaviti da raste, a tek druge godine kad bude veći urod, da ih onda treba posjeći do zemlje. žena koja mi ih je prodala mi je rekla da ih posječem do zemlje već prve godine. Tko je u pravu?

- i još jedno pitanje.. pročitao sam da kupina i malina u prvoj godini rode 60% ukupnog uroda, pošto je meni rodio samo jedan grozd (ako se to tako zove) po stabljici, zanima me dal je to normalno ili to znači da im zemlja/količina svjetla il neš drugo ne odgovara?

Ribizl i Ogrozd
- Posadio sam ih negdje u 2mj ove godine i cijelo vrijeme izgledaju zdravo, ali ljetos nisu rodili ni jedan ribizl sve zajedno jedino je ogrozd izbacio par bobica i to je to. Pročitao sam da prve god slabo rode, a u drugoj godini rode kako treba.. Pošto meni nije gotovo uopće bilo uroda zanima me dal je to normalno?
schism is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:15   #206
Upravo sam se vratila iz Baumaxa gdje sam kupila sadnicu ribizla, joste, aronije i američke borovnice. Bila sam tamo prije dva tjedna i skoro kupila sadnicu ribizla i joiste i sva sreća da nisam jer su sada 50% na sniženju i koštaju samo 20kn. Tako da mi neče biti žao ni ako mi ne uspiju. Planiram ih posaditi na sjenovito mjesto pa čemo vidjeti dali če mi uspjeiti.
a američka borovnica je bila 104kn. Meni too much. sada sam ju kupila za 54kn i baš sam presretna što sam tako povoljno prošla. Zapravo je kraj sezone, tj.kraj jeseni super vrijeme za kupovanje tih sadnica jer su na sniženju 50 i više posto.
Nadam se samo da če me i vrijeme poslužiti sljedecih barem tjedan-dva i da neče biti prehladno da mi se sve to uspije primiti.

Idem sad prionuti poslu. najprije proguglati da vidim što i kako posaditi a ondah se i primiti motike
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:45   #207
Goji berries

Hej. Kako ti napreduju biljke jesu još žive?
Gdje si nabavio sjemenke?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.04.2014. at 17:10. Reason: naslovljavanje posta zbog spajanja tema
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:36   #208
ja ih planiram kupit od KPR-a (slovačka mislim)... za 9 euro dobiš 100 sjemenki

Zadnje uređivanje 18Delta : 28.02.2011. at 23:52.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:53   #209
ima sadnica u konzumu po (mislim) 39,99, ako koga zanima
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 09:07   #210
je li to ova biljka?
http://cgi.ebay.co.uk/100-GOJI-BERRY...item35b086ed18

prvi put čujem za nju
je li zahtjevna?
plodovi se jedu sirovi ili...?
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 17:19   #211
Ta biljka može se sadit i kao ukrasna ili zbog plodova.

A raste nevjerovatnom brzinom, i nije zahtjevna. U kratkom vremenu stvori veliki grm. Lako se širi rezanjem mladih grana, i sadnjom istih.
__________________
Samo se budale i slabići tješe onom ''pametniji popušta'' :)
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 09:40   #212
Kupila i ja goji u Kaliji
Nisam sigurna da li ju smijem posaditi vani, negdje sam pročitala da ne podnosi temperature ispod -9!?
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:22   #213
Ne bih znala. Živim u Dubrovniku, i ovdje temperature nikad ne padaju tako nisko. Rijetko kad padnu i zimi ispod nule. Tako da ne znam kolike minuse podnose.

Ali zime južne Dalmacije podnose savršeno, i cijele zime aktivno rastu.
__________________
Samo se budale i slabići tješe onom ''pametniji popušta'' :)
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 15:10   #214
Naiđoh na podatak da podnosi do -30, tako da ne bi trebalo biti problema.
jjadra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 15:16   #215
kupila sam goji u bauhausu za manje od 20 kuna
na originalnoj deklaraciji piše da podnese -30
zanimljivo je da se sadi poslije 20.4.
u poljoprivrednoj emisiji na htv-u su rekli da će iduće nedjelje biti goji

kako vama napreduju?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:49   #216
moja gojica posađena u vrtu
za sad je dobro valjda, još je mala
nadam se da će rasti, prema onom što sam pročitala na internetu moram čekati 3 godine da ima bobice
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 12:23   #217
Zlatni ribiz

Lijepi pozdrav vrijednim forumašima i sretan uskrs želim.

Zanima me zna li tko gdje u hrvatskoj nabaviti jednu ili nekoliko sadnica zlatnog ribiza (golden currant, goldjohannisbeere, ribes odoratum, syn. ribes aureum). Na ebayu ili u svjetskim rasadnicima ima ali mi je to komplicirano.

Ja bih da se to malo razmnoži pa da probam cijepiti druge ribizle i ogrozde na šibe zlatnog. Dobiti koju sadnicu bilo bi idealno ali i na kupnju pristajem kao i na druge realistične kombinacije.

Dodatno me zanima da li su plodovi zlatnog ribiza jestivi?

Hvala.
Ra Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 10:46   #218
Hm...ja imam grmić crvenog ribizla, a imam i ogrozd. Ali zlatni namam.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:03   #219
Quote:
sedam kaže: Pogledaj post
moja gojica posađena u vrtu
za sad je dobro valjda, još je mala
nadam se da će rasti, prema onom što sam pročitala na internetu moram čekati 3 godine da ima bobice
Jesi li sigurna?

__________________
Unthinking respect for authority is the greatest enemy of truth. - A.E.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 10:20   #220
Quote:
Miriam kaže: Pogledaj post
Jesi li sigurna?

Nisam
Pogotovo zato što je u ovo kratko vrijeme toliko narasla. Bila je par cm u maloj
teglici kad sam ju kupila, a sad je već oko 1m.
sedam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.