Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2007., 19:00   #41
samo cu napomenuti da nabacas debel sloj malča na maline i kupine kako bi zadržavap vlagu za vrućih ljetnih dana i da budes spremna na onu hrđu po lišću, to je "normalna" bolest i lako se rješava špricanjem (ne znam cime). nazalost nisam nasao bio lijek neki...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 19:30   #42
Malča. ??? Ta hrđa je valjda neka bolest. Raspitaću se . Ne obožavam vidjeti kemiju u svom vrtu , ali neka blaža varijanta može proći.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:56   #43
I ja. Dvije američke borovnice, jednu evropsku brusnicu i jednu američku brusnicu. Borovnice su grmići od 4-5 grana visine 70 cm, a brusnice su minjaturne cca 20 cm visoke kao one erike što prodaju u jesen.

Kupila sam kiseli kompost i natrpala toga u rupe 60x60x50 i u to su posađene. Okolo sam stavila pokupljene iglice od jela i zdrobljene grančice crnogorice - sloj cca 2 cm. Čekam ljeto onda ću dovuć još borovih iglica.

Sad ima 3 tjedna kako su u zemlji i sve su ocvale, još ne vidim zametke plodova.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 10:07   #44
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
I ja. Dvije američke borovnice, jednu evropsku brusnicu i jednu američku brusnicu. Borovnice su grmići od 4-5 grana visine 70 cm, a brusnice su minjaturne cca 20 cm visoke kao one erike što prodaju u jesen.

Kupila sam kiseli kompost i natrpala toga u rupe 60x60x50 i u to su posađene. Okolo sam stavila pokupljene iglice od jela i zdrobljene grančice crnogorice - sloj cca 2 cm. Čekam ljeto onda ću dovuć još borovih iglica.

Sad ima 3 tjedna kako su u zemlji i sve su ocvale, još ne vidim zametke plodova.
Moje borovnice cvatu ko lude ! Vidim neke male cvjetice i na jednoj brusnici. Znaš li koliko te biljke narastu?Brusnice su za sad mali grmići ,oko 20 cm.Borovnice su veće -oko pola metra.Možda bumo već ove godine kušali plod .
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:45   #45
budete..budete ...naravno ako su pčelice obavile svoje...


suša je ljudi ,treba ih zaljevat....ja ću se okušat i u razmnožavanju...za sad imam tri borovnice stare tri godine i ove su godine u cvatu ko lude...obožavam ih...tri kupine bez trnja i tri maline..to je za početak moj mali nasad...
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:53   #46
Od ovih sam ja kupila:
kaže za borovnice - do 2 m visine
za brusnice ne kaže ništa, ali mislim da ostanu tako niske samo se razgme
uzela sam i japansku jabuku (kaki), ali to je već druga koja nije uspjela - ništa ne pušta iz pupova, tako je i lani bilo.

Ima stvarno široki asortiman, pogledajte ako imate vremena.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:37   #47
Rast je zakon..imaju svega i svačega....malo je problem preko carine jer se to ne smije uvoziti no kad uđemo u EU mislim da ću svako proljeće biti tamo
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:22   #48
Quote:
bigmamma kaže: Pogledaj post
Rast je zakon..imaju svega i svačega....malo je problem preko carine jer se to ne smije uvoziti no kad uđemo u EU mislim da ću svako proljeće biti tamo
Dečki iz vodoprivrede sve za pivu naprave.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:32   #49
da,da...lik se samo nasmijal na pokušaj uvaljivanja priče i rekel ,ajde..ajde..he he
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:51   #50
Jel ima smisla zasaditi brusnicu u Zagorju?

Zasadila bih u Zagorju, na uzbrdici pokraj grmova ribizla jedan grm brusnice. Sunca ima ujutro i do ranog poslijepodneva. Ribizli uspijevaju. Donekle. Brdovit je kraj, blizu sume, uvijek je hladnije i vise vjetrovito.
Ima li to uopce smisla?

Cula sam od ljudi da mi je to bacen novac jer da nema sanse da to tamo uspije.
Ima li netko iskustva s time?
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:11   #51
jedan grm brusnice - bacen novac? Pa jedan je cca 30 kuna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 23:34   #52
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
Pa jedan je cca 30 kuna
Gdje ima brusnica za 30-tak kn. U KC su 60-65 kn.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 09:53   #53
Vidjela sam ga za 55kn u MBM-u.

Ma nije stvar u novcu, nego sto bih ja voljela to zasaditi, a nije da imam previse prostora. Ako je to vec unaprijed osudeno na propast, zasadit cu nesto drugo u cemu cu uzivati ovo ljeto.



Pa ono, neki smisleni odgovor vezan za brusnice bi mi stvarno pomogao!
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:42   #54
Moja preporuka ti je da posadiš, ali ne zaboravi da trebaju kiselu zemlju. Kod mene su je počeli masovno saditi.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:49   #55
Posadi. Ja sam posadila prije cca 2 mj i divno rastu ( podsljemenska zona Zgb). Važno je da to bude na neobrađenom tlu-bez gnoja i vapna.Treba biti kiselo tlo i po mogućnosti navezi šumske zemlje i treseta. Kasnije se sami šire. Preporučujem puzeću varijantu ,jer ima krupnije i slađe plodove. Uz to možeš zasaditi i koju borovnicu , jer traže iste uvjete. Borovnice sam našla u rasadniku kraj Plodina u dubravi za ciglih 30 kn. Ja sam plaćala 100 kn na drugom mjestu.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 15:33   #56
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Posadi. Ja sam posadila prije cca 2 mj i divno rastu ( podsljemenska zona Zgb). Važno je da to bude na neobrađenom tlu-bez gnoja i vapna.Treba biti kiselo tlo i po mogućnosti navezi šumske zemlje i treseta. Kasnije se sami šire. Preporučujem puzeću varijantu ,jer ima krupnije i slađe plodove. Uz to možeš zasaditi i koju borovnicu , jer traže iste uvjete. Borovnice sam našla u rasadniku kraj Plodina u dubravi za ciglih 30 kn. Ja sam plaćala 100 kn na drugom mjestu.
Jel to onaj rasadnik kod osnovne skole "Marija Jurić Zagorka"? Vidjela sam u zadnje vrijeme omanju hrpicu rasadnika po Dubravi, ne znam vise gdje su sve novi nikli.

Hvala puno na savjetu, pogotovo na onom za neobradeno tlo. Bas sam ih imala namjere staviti na rub vrta, ovako idu uz ogradu. A i suma je blizu, naci ce se i sumske zemlje...
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:03   #57
Ne bih znala za školu , ali ovaj je blizu željezničke pruge .Sišla sam na stanici Trnava i krenula pješke prema Dubravi i to je bilo tam negdje u blizini. Inače , saznala sam da se borovnice mogu vegetativno razmnožavati , pa ću si iduću godinu proširiti vrtek. Brusnice se razmnožavaju vriježama.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:27   #58
Ja već dugo sanjam o njihovoj " melonastoj hruški " .Zvuči mi genijalno. Planiram kupiti sjeme i prošvercati ga na nekom neočekivanom mjestu - npr. grudnjaku. A borovnice su mi pune zelenih plodića. Nemrem dočekati da sazore. Bude mi ih žao pojesti kad ih tak dugo gledam kako rastu.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 15:07   #59
Gdje se u Zagrebu može kupiti sadnica brusnice i po kojoj cijeni?
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 23:05   #60
Ja bila u Rastu . Divota! Kupila sam križanca maline i kupine , križanca ogrozda i crnog ribizla i cijepljeni ribizl koji raste ko drvce u visinu. Prošvercali smo ih na podu od auta klincima ispod nogu .Kad je carinik vidio ta nevina lišca , samo je mahnuo ručicom . Hi-hi-.hi!
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.