Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 20:32   #21
jesam ja jedini ili jos tko od vas ima neku legendu u garazi?
__________________
I make mistakes, but I learn from everyone
giffo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:34   #22
I ja isto mislim tj. znam da je prvi muscle car bio pontiac GTO. On je nastao kad se gospodin DeLorean (tvorac DeLoreana iz filma "povratak u budućnost") dosjetio da bi mogao ugurati snažan motor u vrlo laganu karoseriju. Tako su nastali muscle cars.
pontransam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:37   #23
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
blizu si.
vrlo toplo.
E jebga to je sve ceg se sjecam morao bi sad ici kopat da vidim u cemu je fora, a to ne bi bilo fer
White_Shark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:46   #24
Quote:
White_Shark kaže: Pogledaj post
Mislim da zvuk ima veze s redoslijedom paljenja cilindara?

Mislim da i Harley ima istu (slicnu) foru.



Jesam puno fulao?
Koju foru?Harley ima 2 cilindra.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:52   #25
Quote:
pero337 kaže: Pogledaj post
Bravo, dokazao si da si pismen, da znaš čitati i sve za 2min. pročitao na winklipediji.
Malo uđi dublje u temu, prvi pravi američki muscle je Pontiac Le Mans GTO(tada kao opcija) iz 1964., to znači relativno mala i lagana karoserija(za američke pojmove) i jaki V8 motori.

U knjizi koju sam kupio u Americi nedavno, za pocetak Muscle Car ere se navodi Pontiac Tempest. Koji je preimenovan u GTO. Mali, vizljast a sa kamionskim motorom. Od semafora do semafora bi oprao i Stingray Corvette (dok se nisu pojavile big block Vette). Ubrzanje je amerima uvik bilo vaznije od dobrog hendlinga koje je pruzala Corvette.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:54   #26
Da ali V cilindri koji se pale nasumično- jel to razlog klokotanja amera?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:56   #27
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
U knjizi koju sam kupio u Americi nedavno, za pocetak Muscle Car ere se navodi Pontiac Tempest. Koji je preimenovan u GTO. Mali, vizljast a sa kamionskim motorom. Od semafora do semafora bi oprao i Stingray Corvette (dok se nisu pojavile big block Vette). Ubrzanje je amerima uvik bilo vaznije od dobrog hendlinga koje je pruzala Corvette.
Mala ispravka- nisu bili kamionski motori nego blokovi na čijoj bazi se slagalo ostatak mašine
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:58   #28
Quote:
giffo10 kaže: Pogledaj post
Ako cemo vec tako... Mustang i Corvette su po meni auti koji su obiljezili to doba...
Samo šta je Mustang pony car a Corvetta je sports car, čak je Mustang po definiciji bliskiji muscle carsima
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 20:58   #29
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Koju foru?Harley ima 2 cilindra.
Istina, ali se ne pale u jednakim vremenskim razmacima, i to zbog kuta. Harley motori su pod 45 stupnjeva, pa je za toliko pomaknuto i okidanje pojedinog cilindra. A to je opet zbog toga jer su to twin motori, odnosno, cilindri su medusobno ovisni.

@I wonder, jel to razlog zvuka kod muscle cara? "Twin" konstrukcija, odnosno povezanost po dva cilindra?

Zadnje uređivanje White_Shark : 20.10.2008. at 21:10.
White_Shark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:00   #30
Quote:
giffo10 kaže: Pogledaj post
predobar auto... a ovo ti je moj, nije dobra slika al i to je nes..

Si ga možda kupio od jedne cure prije 10-ak godina kojoj je pokojni otac ostavio u naslijeđe? I kakav ti je to airbrush gore?

Ja sam tu Corvettu gledao da bi kupio ali na kraju odustao- davno je to bilo
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:03   #31
Quote:
pero337 kaže: Pogledaj post
Isječak iz knjige "Standard Guide to American Muscle Cars" od čovjeka po imenu Ron Kowalke koju imam sada u ruci.

"Some says the 1949 Olds 88 was the first muscle car.Other give the honor to the 1955 Chrysler C-300.Purist of the bucket seat , four-speed and fat tire sect insist that the 1964 Pontiac GTO was the orginal muscle car."

Kasnije u tekstu uvoda u knjigu se opisuje kako je Pontiac GTO zapravo orginal po kojem su kasnije napravljeni ostali modeli (Ford,Dodge,Buick itd) muscle car.
Dakle i ti si dokazao pismenost i da je definicija prvog musclea podložna interpretaciji od strane autora i određenih grupacija. Niš novo...

Ali činjenica stoji da je prva prava nabrijana pila bio taj Olds 88, makar bi se i ford Mercury mogao tu ubrojit...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:06   #32
Točno tako,to je u stvari bio Pontiac Tempest Le Mans sa GTO opcijom koja je sadržavala osobite dijelove opreme, natpise i najvažnije serijski motor od 389CID, 4-grli karburator 325KS/4800, u opciji tri dvostruka karburatora (tri-power)348KS/4900.
Po testu kabrio verzija od 325KS je ubrzavala od 0-60mp/h za 7.7s 1/4 milje prelazila za 15.8s sa izlaznom brzinom 93 mph i maksimalna brzina je bila 115mph.
Verzija 348KS hardtop je ubrzavala 0-60mph za 6.6s i 1/4 milje za 14.8s
Dakle kubikaža je bila 389 CID(6369 ccm)Dužina karoserije je bila 203in(5156mm), a težina je bila od 3106 do 3360 funti(1426kg do 1542kg) što se u ono vrijeme smatralo kao "mid size" auto.
pero337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:09   #33
Quote:
giffo10 kaže: Pogledaj post
jesam ja jedini ili jos tko od vas ima neku legendu u garazi?
Imam Camaro iz 79'-te u garaži na pol rastavljen za sad ali plan se polako pretvara u realizaciju- na proljeće bi trebao bit složen i jači...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:10   #34
kupio sam je 2004. a airbrush je kao neka zenska s nekim puškama... imas pune oglasnike tih auti, ak imas malo para za potrosit, zasto ne... ja sam svoju platio 11.500€
__________________
I make mistakes, but I learn from everyone
giffo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:11   #35
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Da ali V cilindri koji se pale nasumično- jel to razlog klokotanja amera?
aaaaaaaaa, moraš pojasniti.
meni je to nepoznato, nasumično paljenje.

budući da su ljudi otkrili da zvuk dolazi iz V konfiguracije od 8 cilindara i zbog specifično složenog auspuha, ostaje još samo jedna stvar.
a ta je uz ostalo vezana i za paljenje.

jebi ga. vatricu sam pripremil, samo se vi lagano krčkajte.
idem sad na fizičko (pre)vaspitanje. kad se vratim (oko 11), hoću odgovore.

ili vam se posreći pa vam naiđe kleine obojani
on to ima u malom prstu, pa bu vam on rekel
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:12   #36
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Imam Camaro iz 79'-te u garaži na pol rastavljen za sad ali plan se polako pretvara u realizaciju- na proljeće bi trebao bit složen i jači...
imas sliku od auta? mislim si i ja kupit camaro iz '78...
__________________
I make mistakes, but I learn from everyone
giffo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:29   #37
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Dakle i ti si dokazao pismenost i da je definicija prvog musclea podložna interpretaciji od strane autora i određenih grupacija. Niš novo...

Ali činjenica stoji da je prva prava nabrijana pila bio taj Olds 88, makar bi se i ford Mercury mogao tu ubrojit...
Olsomobile 88 Eight iz 1949.g motor od 303.7CID(4972ccm) i 135KS/3600 u sedan izvedbi je ubrzavao 0-60mph za 12.2s što je za ono vrijeme bilo jako,jako dobro, pobijeđivao je na Nascar utrkama, La Carerra Pan Americana i Mexican Road Race.
Ali za muscle eru se uglavnom vežu "dragstrip" utrke
Dobro kažeš ništa novo, različite interpretacije, različiti autori.....ali kako nisi znao za GTO?
pero337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:34   #38
Prošao kraj mene veoma polako novi Mustang GT...đizs

Kraj onog auta BMW petica izgleda ko poljski miš lol

Zadnje uređivanje Hildegard : 20.10.2008. at 21:56.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:35   #39
Quote:
aaaaaaaaa, moraš pojasniti.
meni je to nepoznato, nasumično paljenje.

budući da su ljudi otkrili da zvuk dolazi iz V konfiguracije od 8 cilindara i zbog specifično složenog auspuha, ostaje još samo jedna stvar.
a ta je uz ostalo vezana i za paljenje.

jebi ga. vatricu sam pripremil, samo se vi lagano krčkajte.
idem sad na fizičko (pre)vaspitanje. kad se vratim (oko 11), hoću odgovore.

ili vam se posreći pa vam naiđe kleine obojani
on to ima u malom prstu, pa bu vam on rekel
Ok bum pojasnio dok dođeš
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 21:38   #40
Quote:
pero337 kaže: Pogledaj post
Olsomobile 88 Eight iz 1949.g motor od 303.7CID(4972ccm) i 135KS/3600 u sedan izvedbi je ubrzavao 0-60mph za 12.2s što je za ono vrijeme bilo jako,jako dobro, pobijeđivao je na Nascar utrkama, La Carerra Pan Americana i Mexican Road Race.
Ali za muscle eru se uglavnom vežu "dragstrip" utrke
Dobro kažeš ništa novo, različite interpretacije, različiti autori.....ali kako nisi znao za GTO?

Znao sam ja za GTO, kako ne - ali većina se slaže oko moje tvrdnje. Davno sam ja progutao svu literaturu koja mi je po tom pitanju bila dostupna...

I prema tome je i moja tvrdnja takva kakva jest.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.