Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2009., 16:31   #61
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
I meni je zao sto Moril nije nabavio Megana, ali cini mi se da nije ostao zakinut za dobar auto.


meni je bilo žao samo onaj tren dok sam izašao iz salona, već slijedećeg jutra bio sam zadovoljan i shvatio da je to u ovom trenutku razumnija odluka.

Biti će još novih auta u mojem životu, ovo mi je tek drugi novi, a kada kuća bude sređena tip-top, vjerujem da će pasti i kakav bolji stroj kroz koju godinu (ili desetljeće)
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:48   #62
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a čuj

činjenica je da je za svakodnevnu vožnju turbo (i to pogotovo takav soft turbo) lakši i ugodniji za voziti. manje ga treba šaltati a ubrzanja su dojmljiva. opet, puno toga ovisi o masi i rasporedu brzina. ako je mjenjač tako podešen (a kod meganea jest) onda će n/a biti brži u nekim situacijama.
zašto su žabari zaključili da nedaju turbaka u megane-a, neznam.

to su dežurni pljuvači na djelu, svaki topic zaseru. prvo su pljuvali po turbodizelima sad prelaze i na turbobenzince. njima su vrhunski 1.6, 1.8 atmosferci sa 115-120 konja i momentom ko u kosilice na tonu i pol težak auto, pa onda uzbrdo u trećoj

moril čestitam na novom autu
__________________
And I heard a voice in the midst of the four beasts
And I looked and behold, a pale horse
And his name that sat on him was Death... And Hell followed with him.
^Jack^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 15:03   #63
kakvi pljuvači? molim te da prije nego išta napišeš pročitaš cijelu temu sa razumijevanjem najmanje dva puta!
kruns is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:51   #64
turbo benzinci malog obujma su očigledno budućnost. uvjek ima onih kojima je recimo tiguan 1.4 tsi smješan jer kaj je 1400 kubika, takvima je vrhunac tehnologije 1.9 tdi ili stari 8 ventilci
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:24   #65
Znam da je akcijski model. Al cini mi se da je isti takav EXTREME poput tvog DINAMICA (isti motori) kostao 96.000 a tvoj samo 92.000.
No dobro...

Kako sam zadovoljan?
I više nego zadovoljan.
Prije sam imaio Clio II 1.4 75KS. Naravno da je stari bio laksi 200kg od nove trojke, ali s tim sam se pomirio. Treba samo malo jace stisnuti gas. A komfor je PUNO veći nego u dvojci. Neusporedivo.

Potrosnja?
Danas sam ga prvi puta tankirao.
Prošao sam 690km i tankirao 50lit.
Prosjek ispada 7.2lit/100km.
Od toga je bilo 260km otvorene vožnje, a ostatak od 430 km gradske (Zagrebačke!!!) vožnje.

Kad stignu topliji dani, biti će i manje.

Boja je ista poput tvoje (Siva Casiope KNG). Točno?

Meni je nakon Clia II ovo velika promjena na bolje. Zanima me kak bu bilo tebi sa Megana na Clio III.
tomicina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 11:48   #66
Cijena je 92.000 kn uz Renault Financiranje (popus 4.000 kn). Inače jest 96.000 kn.

Potrošnja ti je odlična, tako nekako sam i očekivao da taj auto troši uz pametnu vožnju. Mislim da ćeš skinuti još oko pola litre kada zatopli, a motor se malo razradi.

Meni je boja tamno siva B66 (tako piše u katalogu, iako mi je i ona sivo-plava odlična, čak mi je žao kaj nisam tu naručio).

Mislim da mi nebude velik šok iz Megana na Clio, jer moje Megane ima 3 vrata, a uzeo sam Clio sa 5 tako da već tu nadoknađujem gubitak prelaska na manji auto.

Dalje, prostranost kabine je vrlo slična, gepek je nešto manji.

Jedino, kod probne vožnje skužio sam da je izolacija kabine kod Megana bolja (manje se čuje kotrljanje kotača, kamenčići sa ceste i sl.), a materijali u unutrašnjosti čak mi bolje izgledaju kod Clia (naravno, u Dynamique paketu i jačima).

Jesi li uz auto dobio 15" alu???
Kako ti se sviđaju? Ja namjeravam staviti 16"-ice
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 18:18   #67
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Cijena je 92.000 kn uz Renault Financiranje (popus 4.000 kn). Inače jest 96.000 kn.

Jesi li uz auto dobio 15" alu???
Kako ti se sviđaju? Ja namjeravam staviti 16"-ice
E tako je... tu je ta razlika od 4.000 Kn.
Moja boja nije tamno siva nego piše samo SIVA (metalik).
Alu 15" je kod EXTREM paketa u standardnoj ponudi, tako da sam ih dobio serijski. Obzirom da su u paketu, nesmijem se buniti, a i bolje ikakve alu, nego obične čelične. Uglavnom, zadovoljan sam felgama.
A za sada sam zadovoljan i sa autom u cjelini.
Nek nam je sretno.
tomicina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:02   #68
Šta kažete na ovu akciju od novih 10.000 kn popusta u renaultu?
Po njoj je novi clio 1.2 101 KS sa opremom Dynamique i 5 vrata = 82.800 kn
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:18   #69
Da, upravo sam gledao novosti na Renaul site-u i vidio to.

Fora je u Renault financiranju, kako oni nazivaju kredit preko Zagrebačke banke sa vrlo visokom kamatom i troškovima obrade i osiguranja.

Kada sam ja naručio auto (prije 2 tjedna), popust na Renault financiranje je bio samo 4000 kn i prema mojim proračunima, isplativije je bilo uzeti kredit u Hypo banki jer je konačna rata za 100 kn manja bez obzira na taj "popust", međutim, ovaj već ozbiljniji popust bitno mijenja priču i krajnji rezultat, e sad samo treba vidjeti u salonu ne kriju li se neke dodatne "zamke" u svemu tome.

Inače, Megane Expression vidim sada košta tih 10000 kn manje nego li prije tri dana.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:24   #70
Da, trbalo bi to malo na papir staviti i izračunati, ali mislim da se ispalti. Mislim da je i ovih 4.000kn bilo isplativo a o ovih 10.000kn da i ne govorim. Možda je rata malo veća ali se u konačnosti sigurno ispalti.
Moril u renault i j... im mamicu!
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:46   #71
Koliko bi taj Clio košta za keš? 95K kn?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:55   #72
Evo cjenika

http://www.10milijuna.com/cjenici/Clio.pdf
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:07   #73
Skoro pa sam pogodio


Jebote, pogled na ovo kreiranje cijena u HR čovjeka odmah potjera na wc. OK, jasno mi je da keš više ne prolazi odn. da nema popusta, ali da bar ne mogu staviti istu cijenu je totalna banana. U globalu, sve jedno si u plusu kad pogledaš koliko siroti ljudi iskrcaju novaca na račun kamata.

Moril, ti se također na kredu? Koliko je ono tvome cijena, a koliko će te stvarno koštati (i na koliko vremena) kad ga otplatiš?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:24   #74
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Skoro pa sam pogodio


Jebote, pogled na ovo kreiranje cijena u HR čovjeka odmah potjera na wc. OK, jasno mi je da keš više ne prolazi odn. da nema popusta, ali da bar ne mogu staviti istu cijenu je totalna banana. U globalu, sve jedno si u plusu kad pogledaš koliko siroti ljudi iskrcaju novaca na račun kamata.

Moril, ti se također na kredu? Koliko je ono tvome cijena, a koliko će te stvarno koštati (i na koliko vremena) kad ga otplatiš?

Mislio sam prvo kupiti auto sa 70% keša, a ostatak koliko bi falilo na kredu, ali kako imam neke planove u vezi adaptacije kuće, ispasti će 20% keša, ostalo na kredu.

Mojem autu cijena je 96.000 kn, bez tadašnjih 4.000 za R. financianje.

Uz R. financ. cijena bi tada bila 92.000, a uz 15.000 kn keša rata na 6 god. 1550 kn, a recimo u Hypo banci na 6 god. rata 1450 kn, s time da tada nemam "popust" od 4.000 kn. Dakle, bolje mi je bilo uzeti kredu u Hypo, nego preko tog njihovog "Finan/krađe/ciranja".

Sada se situacija malko mijenja u korist R.F., iako bi to točno trebalo izračunati.
Kako još nisam predao zahtjev za kredit jer mi auto dolazi tek polovicom travnja, vidjet ću u koncesionara da me ubaci u taj "popust" jer mi je obečao da ako u međuvremenu cijena padne da ću dobiti auto po toj nižoj cijeni. Vidjet ću sutra kada nazovem koncesionara, nadam se da me neće "pre?ebati", kao što je slučaj u nas `rvata
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:14   #75
Vidjet ću sutra kada nazovem koncesionara, nadam se da me neće "pre?ebati", kao što je slučaj u nas `rvata[/QUOTE]

U svakom slučaju inzistiraj na tom popustu jer to nije mali novac. Nadam se da će te uspijet ubacit u tu akciju iako smo mi Hrvati zajeban narod. Samo da je nekog sjebat, drpit i zajebat ga za lovu.
mishau is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:12   #76
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Mislio sam prvo kupiti auto sa 70% keša, a ostatak koliko bi falilo na kredu, ali kako imam neke planove u vezi adaptacije kuće, ispasti će 20% keša, ostalo na kredu.
Jesi siguran da ti se isplati tako? Ako adaptacija nije tako hitna... Ili bar malo povećaš udio u kešu jer ovi jebeno peglaju
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:15   #77
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ako adaptacija nije tako hitna...
Nemoj mi reći da si i ti od onih prvo auto, a onda ostalo
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:20   #78
Quote:
igor999 kaže: Pogledaj post
Nemoj mi reći da si i ti od onih prvo auto, a onda ostalo
Ne, nikad ne kupujem što mi ne treba... niti bih ikad kupio nešto na kredu.

Da mu je hitna adaptacija onda pretpostavljam da ne bi ni kupovao novi auto već bi vozio stari, zar ne?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:40   #79
mislim da bi njemu onda bilo najbolje naći dva dobra jamca
kruns is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 18:47   #80
Nebih ni ja nikada kupovao na kredu kada bi to bilo moguće, međutim, spoznao sam da je sada vrijeme za prodati auto koji ima 143.000 km i do sada me je služio gotovo besprijekorno, ali bi ipak u idućih 2-3 godine u njega morao znatno uložiti (amortizeri, diskovi, ležajevi, nepredviđeni kvarovi i ostalo), a kuća nije tako hitna, ali sada mi se pruža za to prilika, a u skoroj budućnosti čeka me nekakva lova sa kojom ću vjerojatno vratiti kredit.

Da ne uzimam na kredu, nikada ne bih kupio novi auto jer ne vidim načina kako u današnje vrijeme ušparati nekih 100.000 kn, a da to ne traje dugo.

No, to nije tema rasprave, a svatko od nas ima svoje brige i probleme i način kako će potrošiti svoj novac.



Da, zvao me je koncesionar (on mene, ne ja njega što je pohvalno) i pitao me bi li želio da me ubaci u ovu novu akciju
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.