Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 20:25   #9961
Taj dio je poprimio dosta "hrđavu" boju, jel to zbog izmjene toplo hladno kod turbine ili je indikacija nekog kvara? Prilikom rada motora oko turbine se ponekad zna zadimiti bijelo, rashladnu tekućinu motor ne troši.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Old 02.05.2016., 20:50   #9962
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Pitanje vezano za zamjenu filtera goriva (crdi):
mehaničar je pri promjeni prvo sve spojio pa onda pumpao pumpicom. U manualu piše da treba jedna cijev biti odspojena dok se pumpa, pa kad gorivo dode, da se onda spoji. Gdje je taj zrak završio i ima li kakvih loših posljedica?
prije paljenja (nakon promjene) sam čitao da treba sačekati da pumpa napumpa - mehaničar je odmah palio, prvo je motor verglao i na kraju upalio. nije dugo radio 1-2 min te je ugašen. Drugo paljenje nije upalio baš na zub, kao inače.

promijenjen mi je i natezač kanalnog remena s remenom i dvije rolice - natezač je zamjenski i to PLASTIČNI (firma INA). Stari natezač je imao ekscentar (znači kad se bočno djeluje silom - nije bio fiksan) ali nakon zamjene se i dalje čuje neki zvuk iz tog područja, ne bi reko zveckav ali nemam bolje riječi.
O kojem se crdi motoru radi pošto 1.6 nema pumpu u tanku.

Pravilno bi trebao nakon zamjene ostavit otkopčano crijevo koje ide do motora i pumpati sve dok neide nafta van bez balončića. Nakon toga spojit crijevo i pumpati cca 20-ak puta tako da zrak koji je ostao između dobavnog crijeva i motora potjera nazad u tank povratom. Nakon toga pali na zub.

Pitanje je i koji je filter stavio (koja marka) pošto taj motor ne trpi filtere koji nemaju centralnu cijev fi 5 radi stvaranja kavitacija u filteru goriva.
Postoje više vrsta aftermarket filtera i radit će sa svakim ali filteri bez te centralne tube stvarat će probleme s balončićima u cijevima i nekad zna uzrokovat da motor baš ne upali iz prve ili limitira okretaje.


Ovo što se tiče struganja remena. Posnimi pa zakači negdje. Ovako napamet može biti bilo šta na remenu ili distribuciji. Otprilike ta rolica mora imati malo pomaka. Niti jedna nije fiksna, recimo ako se radi o 2 mm pomaku lijevo desno to je skroz normalno.

Isto tako ima više vrsta remena 1800,1801, 1810, 1815. Vjeruj mi tih 15mm igra ulogu ako staviš krivi pošto će natezač skakat ko blesav.
A remeni su različitih dimenzija pošto su neke rolice dolazile fi 65, fi 60, fi 70 itd.
Znači kupiš remen prema širini rolice.

Eh da mjeriti treba prije kupovine. jbg
crazy_mustang is offline  
Old 02.05.2016., 21:33   #9963
https://www.youtube.com/watch?v=FxzU7WzqByA

jel se tako cuje? kao meni nakon izmjene cijelog seta remena, skupa sa remenicom alternatora itd.. kao nekakvo sustanje, sumljenje, suskanje..

iako je sada puno tise nakon 1000 km, a i malo sam naspricao wd-om na nagovor drugih..
u servisu mi rekli da je to zato sto je zamjenski i da ce se s vremenom manje cuti..
stvarno se sada manje cuje, ali se jos uvijek cuje taj neki sum

radi se isto o crdi
Digitall is offline  
Old 02.05.2016., 22:26   #9964
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=FxzU7WzqByA

jel se tako cuje? kao meni nakon izmjene cijelog seta remena, skupa sa remenicom alternatora itd.. kao nekakvo sustanje, sumljenje, suskanje..

iako je sada puno tise nakon 1000 km, a i malo sam naspricao wd-om na nagovor drugih..
u servisu mi rekli da je to zato sto je zamjenski i da ce se s vremenom manje cuti..
stvarno se sada manje cuje, ali se jos uvijek cuje taj neki sum

radi se isto o crdi
Tako večinom svi rade, bar 20 sam čuo s istim zvukom. Moj isto radi, serviser u ovlaštenom je rekao da nije greška pošto dođu iz tvornice sa tim zvukom a da dođu i neki po 170tkm na servis i zvuk se ne mjenja, isti je kao i s onim iz tvornice. Kako meni izgleda očito sistem lanca nije 100% bešuman.

Ja se na svojem ne sjećam tog zvuka od kad sam ga preuzeo, tj kod mene se skroz malo čuje kad je hauba zatvorena.
crazy_mustang is offline  
Old 02.05.2016., 22:30   #9965
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
O kojem se crdi motoru radi pošto 1.6 nema pumpu u tanku.
1.6 crdi 90 ks - a onda sam izgleda pogriješio tj. oni od kojih sam učio su bili u krivu.
Quote:
Pravilno bi trebao nakon zamjene ostavit otkopčano crijevo koje ide do motora i pumpati sve dok neide nafta van bez balončića. Nakon toga spojit crijevo i pumpati cca 20-ak puta tako da zrak koji je ostao između dobavnog crijeva i motora potjera nazad u tank povratom. Nakon toga pali na zub.
Čudi me da mehanicar u ovlastenom (ako racunamo da su kia i hyundai ista stvar) onda krivo radi, a ja bas najvise zbog takvih pedantnosti zelim vecinu stvari sam raditi, dobro sam proucio kako se mijenja filter goriva i eto na kraju (zena i dijete mi ne daju vremena za mene) pristao da mi odmah oni zamijene kad sam vec kupio kod njih.
Prije toga sam kupio kod tokica - nisam se bas razumio dovoljno već sam uzeo koji su mi dali - to je bio japan parts smece. U meduvremenu sam
shvatio da ipak zelim original pa trazio i trazio, nisam nasao i u ovlastenom narucio - tad sam saznao da je UFI original ali i dalje ga ne uspijevam nigdje kod nas naći za kupiti/naruciti.

Velika je razlika u brtvama i izgledu originala i ovog japanpartsovog. Na prvi pogled (laički) rekao bih da taj zamjenski ni ne bi pasao jer nema dodatnu unutarnju brtvu ( također sam i vagao i japanpartsov je lakši).

Quote:
Pitanje je i koji je filter stavio (koja marka) pošto taj motor ne trpi filtere koji nemaju centralnu cijev fi 5 radi stvaranja kavitacija u filteru goriva.
Postoje više vrsta aftermarket filtera i radit će sa svakim ali filteri bez te centralne tube stvarat će probleme s balončićima u cijevima i nekad zna uzrokovat da motor baš ne upali iz prve ili limitira okretaje.
Još jedna stvar zbog koje sam htio samostalno mijenajti je što sam htio "rascijepiti" stari filter i vidjeti što se sve unutra nalazi nakon 50 000 km. Znam pretjerao sam, ali nikad nikakvih znakova koji bi upućivali na potrebu hitne zamjene - znači vozio sam i 164 (po gps) a toliko je išao i kao novi.

Evo sad nakon 1500 km i dalje sve normalno radi - iako nije pravilno zamijenio filter - nadam se da taj zrak neće nešto oštetiti u sistemu ubrizgavanja.

Posto ne mogu naci UFI filter, namjeravam ubuduce (svakih 30-40 k km mijenjati) kupovati mann ili mahle filtere, mislim da oni izgledaju puno sličnije originalu (dakle, imaju još i tu unutarnju brtvu).

Quote:
Ovo što se tiče struganja remena. Posnimi pa zakači negdje. Ovako napamet može biti bilo šta na remenu ili distribuciji. Otprilike ta rolica mora imati malo pomaka. Niti jedna nije fiksna, recimo ako se radi o 2 mm pomaku lijevo desno to je skroz normalno.
Pa to je taman to.. znam da je lik iz Danske čini mi se, mijenjao na 230k km prvi put taj remen (i to bez ostalih dijelova), i sad je na 250k km.
A meni taj zvuk bio prije, zvuk ostao.


Quote:
Isto tako ima više vrsta remena 1800,1801, 1810, 1815. Vjeruj mi tih 15mm igra ulogu ako staviš krivi pošto će natezač skakat ko blesav.
Lik u Australiji je mijenjao i prodavač nije mogao skužiti koji ide 1800 ili 1815 pa mu je prodao 1810.

Ja na svom starom još uvijek vidim otisak, tako da vidim da je 1811 dužina. Kad sam kupio (contitechov) dobio sam 1815 i u ovlaštenom su rekli da je to u redu.
Quote:
A remeni su različitih dimenzija pošto su neke rolice dolazile fi 65, fi 60, fi 70 itd.
Znači kupiš remen prema širini rolice.
O ovom nemam pojma, oznaka počinje s 5pk ako to išta znači
ali rekao bih da je širina ista kao i kod prvougradnje.


Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=FxzU7WzqByA

jel se tako cuje? kao meni nakon izmjene cijelog seta remena, skupa sa remenicom alternatora itd.. kao nekakvo sustanje, sumljenje, suskanje..

iako je sada puno tise nakon 1000 km, a i malo sam naspricao wd-om na nagovor drugih..
u servisu mi rekli da je to zato sto je zamjenski i da ce se s vremenom manje cuti..
stvarno se sada manje cuje, ali se jos uvijek cuje taj neki sum

radi se isto o crdi
Da, to je taj zvuk. Meni se čulo i prije zamjene i to nekad malo više nekad manje. Nakon zamjene sve ostalo isto, sad ne znam jel trebam šta poduzimati.

Inače bio sam zbog tog još dosta prije kod nekog mehaničara koji mi je rekao da je to u redu (iako se tad nije tako jako čulo) i da se taj remen mijenja na 160 k km. U servisu su mi rekli da se mijenja na 90 k km iako ja u svojoj knjizici koliko sam vidio i zapamtio nisam vidio da je napisano R (replace) već samo provjera i po potrebi da se mijenja (moram ju naći da ovo potvrdim).
Nikomah is offline  
Old 02.05.2016., 22:33   #9966
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ja se na svojem ne sjećam tog zvuka od kad sam ga preuzeo, tj kod mene se skroz malo čuje kad je hauba zatvorena.
Mislim da dosta igra i ulogu koliko je alternator opterećen - možda je baš u njemu problem. Jer primijetio sam da (kad sam selio) je nakon puno kraćih relacija taj zvuk bio puno izraženiji (posebno npr. s otvorenim prozorima a zid ti je s desne strane pa lijepo čuješ odbijeni zvuk.
Nikomah is offline  
Old 02.05.2016., 22:34   #9967
sad se to vec puno manje cuje, skoro se ni ne cuje kad je zatvorena hauba, ne znam da li je zbog toga sto sam ga naspricao wd-om ili je malo to sijelo na svoje mjesto
ali opet nije skroz besumno kako mislim da bi trebalo biti..

takoder mi nije jasan ovaj zvuk https://www.youtube.com/watch?v=pZCl4B2Po4E
kao da nesto struze kada turiras u leru i pustis gas, znaci samo kada padaju okretaji, u ovlastenom mi rekli da je to normalno, takoder potvrdilo nekoliko majstora..
meni to bas nije normalno, tj. nisam primjecivao takav zvuk kod drugih td-a
Digitall is offline  
Old 02.05.2016., 23:23   #9968
@nikomah

50 tkm is waaaay tooo much za filter
Sreća da nije popustio pa sve otišlo u injektore
Istina ti filteri nafte na njima su dosta skupi . Mann je oko 340kn najskuplji ali ima bosch za cca 130kn.

A kod remena 5PK je broj rebara 1800 je dužina. Ima remenica natezača sa klimom, bez klime a ima i izmjena sistema remena sa jednom dodatnom remenicom na vrhu. Na tog ide 5PK1815. Večinom ide 5PK1800, kažem treba mjerit ili donjet uzorak. Meni je 5PK1815 letio po natezaču dok nisam stavio orig dimenziju 1800 i od onda je bio ok.

@digitall

Špricanje wd-a po remenu nije baš najpametnija stvar
Kažem ti zvuk ne dolazi sa kanalnog pošto smo skinuli remen i upalili motor bez kanalnog remena i zvuk je ostao isti. To bi značilo eliminirali smo alternator, remenice, natezač, vodenu pumpu... Zvuk dolazi ili iz lanca ili iz nekog dijela jako blizu koji je u pokretu ili je samo šum nekog zraka.
Sad ako hoćeš odi još nekom da pogleda možda je kod tebe drugačije..
crazy_mustang is offline  
Old 02.05.2016., 23:52   #9969
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
@nikomah

50 tkm is waaaay tooo much za filter
Sreća da nije popustio pa sve otišlo u injektore
Istina ti filteri nafte na njima su dosta skupi . Mann je oko 340kn najskuplji ali ima bosch za cca 130kn.
Ne znam jel GD koristi isti filter, oni imaju na 30k servise, e sad dal isto svaki drugi servis mijenjaju filter goriva ne bih znao. To bi bilo svakih 60k dok je kod FD svakih 40k. Znam da je puno ali prezimio je bez ikakvih problema, očekivao sam lampicu ali ništa. Baš zato sam i htio raskopati da vidim šta je unutra. Inače točim samo na novijim točionicama tako da samse i zbog toga usudio ići do 50k. Navodno ufi ima neki patent, ali nikako da nađem gdje kupiti baš od njih, zato je i došao do 50k.
Quote:
A kod remena 5PK je broj rebara 1800 je dužina. Ima remenica natezača sa klimom, bez klime a ima i izmjena sistema remena sa jednom dodatnom remenicom na vrhu. Na tog ide 5PK1815. Večinom ide 5PK1800, kažem treba mjerit ili donjet uzorak. Meni je 5PK1815 letio po natezaču dok nisam stavio orig dimenziju 1800 i od onda je bio ok.
Kako objasniti što je prvougradanja bila 5PK1811? Sjećam se da sam ja prvo pomislio na lanac kad sam trazio odakle dolazi zvuka, poslije toga sam prebacio krivnju na nešto u vezi kanalnog ali ocito to nije.. uglavnom racunam da nema brige, hvala za komentare
Nikomah is offline  
Old 03.05.2016., 00:03   #9970
ok, taj zvuk je ajmo rec ok, nista zabrinjavajuce, a sta je s ovim drugim videom sto sam stavio?
jel i kod vas tako nesto kao struze dok padaju okretaji?
inace auto vuce kao mutav, (to je 85kw), ne dimi, ne trosi ulje ni nista osim goriva, pali super, sve 5..
Digitall is offline  
Old 03.05.2016., 00:17   #9971
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kako objasniti što je prvougradanja bila 5PK1811? Sjećam se da sam ja prvo pomislio na lanac kad sam trazio odakle dolazi zvuka, poslije toga sam prebacio krivnju na nešto u vezi kanalnog ali ocito to nije.. uglavnom racunam da nema brige, hvala za komentare
To su izgleda neke dimenzije orig remena 1mm razlike. Ja sam uzeo conti isto je okrugla brojka.

Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
ok, taj zvuk je ajmo rec ok, nista zabrinjavajuce, a sta je s ovim drugim videom sto sam stavio?
jel i kod vas tako nesto kao struze dok padaju okretaji?
inace auto vuce kao mutav, (to je 85kw), ne dimi, ne trosi ulje ni nista osim goriva, pali super, sve 5..
Ako misliš na zvuk kad prelazi na ler gas.. trebaš čut 1.6 hdi- posebno onaj stari 16v i onda ces shvatit da tvoj prilično tiho prelazi u taj režim.
crazy_mustang is offline  
Old 03.05.2016., 08:29   #9972
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Taj dio je poprimio dosta "hrđavu" boju, jel to zbog izmjene toplo hladno kod turbine ili je indikacija nekog kvara? Prilikom rada motora oko turbine se ponekad zna zadimiti bijelo, rashladnu tekućinu motor ne troši.
Taj dio se radi od ljevanog željeza, stalno se grije-hladi do 500 °C i onda se čudiš daje hrđav? Kako neće bit?
Rekao sam da je to komad ljevanog željeza - skoro pa nemoguće da je u njemu kvar, provaj dotegnut ova creva koja dovode ulje za hlađanje - samo pazi jer ako nemaš pravi ključ (okasti-otvoreni ... NE viličasti) mogao bi lijepo sranje napravit.

Ako zadimi bijelo SAMO kod paljenja ... e onda je druga stvar.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 03.05.2016., 08:30   #9973
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ako misliš na zvuk kad prelazi na ler gas.. trebaš čut 1.6 hdi- posebno onaj stari 16v i onda ces shvatit da tvoj prilično tiho prelazi u taj režim.
da, na taj zvuk mislim, kao nekakvo struganje.. uplasio sam se kad sam cuo, reko raspada se motor jebote sta je ovo..
svasta sam vozao i vozim u firmi, i nisam bas primjetio takav zvuk kod nekog drugog turbo dizela..
inace se taj zvuk ne cuje u voznji, cuje se samo kad stanes pored auta i turiras
Digitall is offline  
Old 03.05.2016., 09:11   #9974
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
inace auto vuce kao mutav, (to je 85kw), ne dimi, ne trosi ulje ni nista osim goriva, pali super, sve 5..
Nikad cuo taj zvuk.. Doduse probat cu s otvorenom haubom poslusat. Moj je 90ks. Jrl tvoj iz koreje ili ceske? Kod mene se poklopac nad motorom skida bez ikakvih vijaka, moj je '11.
Nikomah is offline  
Old 03.05.2016., 09:31   #9975
ajd bas probaj
ne znam odakle je (drugi sam vlasnik), kako to saznam?
tvoj je noviji, ovaj je 2008 g
inace je servisiran samo u ovlastenim servisima, pregledavan itd., zakljucak je da je to normalno, da je sve potpuno ispravno..
nikako da uhvatim negdje jos jedan takav primjerak tog godista da probam turirat sa otvorenom haubom

ako sam ja dobro skuzio, zvuk se najjace cuje iz usisa zraka
majstori kazu da nije turbina jer bi se onda drugacije culo..
Digitall is offline  
Old 03.05.2016., 09:35   #9976
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
da, na taj zvuk mislim, kao nekakvo struganje.. uplasio sam se kad sam cuo, reko raspada se motor jebote sta je ovo..
svasta sam vozao i vozim u firmi, i nisam bas primjetio takav zvuk kod nekog drugog turbo dizela..
inace se taj zvuk ne cuje u voznji, cuje se samo kad stanes pored auta i turiras
Teško je reć šta je normalno ovako na videu. Inaće svaki cr motor kad prelazi u ler iz okretaja malo promjeni zvuk.

Moguće je da je do remenice alternatora ako još klepeće u leru. ona ima taj povratni efekt kad se vraća u ler i tako sličan zvuk kad odlazi.

Svakako najbolje da odvezeš nekom da pogleda ako nisis siguran.
crazy_mustang is offline  
Old 03.05.2016., 09:39   #9977
Pozdrav.
Imam dva pitanja vezana za eko test.
Prvi je 1.6 2008-godfište, 88 000km, 80% vožnje u gradu. HC je visok.
Rezultat tehničkog:
Točka isparavanja kočne tekućine = 163 C
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ISPITIVANJE ISPUŠNIH PLINOVA MOTORNIH VOZILA (EKO TEST):
Temp. ulja/vode (C): min: 80 maks: - 80

PRAZNI HOD:
Prazni hod (min-1): min: 625 maks: 775 700
CO (%): min: - maks: 0,50 0,012*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,210
HC (ppm): min: - maks: 100 42
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,010

POVIŠENI HOD:
Povišeni hod (min-1): min: 2200 maks: 2800 2610
CO (%): min: - maks: 0,30 0,031*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,140
HC (ppm): min: - maks: 100 61
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,080
Lambda (-): min: 0,97 maks: 1,03 1,000*
* Rezultat utječe na prolaznost na eko testu
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
UTVRĐENE GREŠKE:
0205A7 SPREMNICI KOČNE TEKUĆINE, POTREBNA SKORA IZMJENA KOČNE TEKUĆINE

2. Auto 245 000km, 2005-to godište, 1.4, curi dihtung glave!

Temp. ulja/vode (C): min: 80 maks: - 67

PRAZNI HOD:
Prazni hod (min-1): min: 650 maks: 850 770
CO (%): min: - maks: 0,50 0,317*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,030
HC (ppm): min: - maks: 100 76
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,030

POVIŠENI HOD:
Povišeni hod (min-1): min: 2200 maks: 3000 2260
CO (%): min: - maks: 0,20 0,026*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,260
HC (ppm): min: - maks: 100 31
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,000
Lambda (-): min: 0,97 maks: 1,03 0,997*

Jel i prvom autu curi dihtung ili ne?
marek45 is offline  
Old 03.05.2016., 09:45   #9978
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Teško je reć šta je normalno ovako na videu. Inaće svaki cr motor kad prelazi u ler iz okretaja malo promjeni zvuk.

Moguće je da je do remenice alternatora ako još klepeće u leru. ona ima taj povratni efekt kad se vraća u ler i tako sličan zvuk kad odlazi.

Svakako najbolje da odvezeš nekom da pogleda ako nisis siguran.
vec sam napisao da je i to stavljeno novo, skupa sa cijelom setom remena
odvezao sam vec na par mjesta (nisam povjerovao ovima u ovlastenom), i svi kazu to je sve ok.
onda sam valjda jedini ja lud
Digitall is offline  
Old 03.05.2016., 09:48   #9979
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam dva pitanja vezana za eko test.
Prvi je 1.6 2008-godfište, 88 000km, 80% vožnje u gradu. HC je visok.
Rezultat tehničkog:
Točka isparavanja kočne tekućine = 163 C
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ISPITIVANJE ISPUŠNIH PLINOVA MOTORNIH VOZILA (EKO TEST):
Temp. ulja/vode (C): min: 80 maks: - 80

PRAZNI HOD:
Prazni hod (min-1): min: 625 maks: 775 700
CO (%): min: - maks: 0,50 0,012*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,210
HC (ppm): min: - maks: 100 42
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,010

POVIŠENI HOD:
Povišeni hod (min-1): min: 2200 maks: 2800 2610
CO (%): min: - maks: 0,30 0,031*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,140
HC (ppm): min: - maks: 100 61
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,080
Lambda (-): min: 0,97 maks: 1,03 1,000*
* Rezultat utječe na prolaznost na eko testu
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
UTVRĐENE GREŠKE:
0205A7 SPREMNICI KOČNE TEKUĆINE, POTREBNA SKORA IZMJENA KOČNE TEKUĆINE

2. Auto 245 000km, 2005-to godište, 1.4, curi dihtung glave!

Temp. ulja/vode (C): min: 80 maks: - 67

PRAZNI HOD:
Prazni hod (min-1): min: 650 maks: 850 770
CO (%): min: - maks: 0,50 0,317*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,030
HC (ppm): min: - maks: 100 76
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,030

POVIŠENI HOD:
Povišeni hod (min-1): min: 2200 maks: 3000 2260
CO (%): min: - maks: 0,20 0,026*
CO2 (%): min: 13,00 maks: 18,00 15,260
HC (ppm): min: - maks: 100 31
O2 (%): min: - maks: 0,50 0,000
Lambda (-): min: 0,97 maks: 1,03 0,997*

Jel i prvom autu curi dihtung ili ne?
Ja bio neki dan na tehničkom.

Nije mjerio amortizere, svijetla, kočionu tekućinu, nije išao pod auto u grabu gledat ovjes, nije gledao hrđu, stakla, lak, žmigavce, trubu..


Gledao je samo eko test i kočnice. Vjerojatno bi auto sve testove prošao ali dobro za znat da takva stanica postoji ako te zeza auto a hitna ti je reg.
crazy_mustang is offline  
Old 03.05.2016., 09:51   #9980
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam dva pitanja vezana za eko test.


Jel i prvom autu curi dihtung ili ne?
A kako misliš da se to vidi na ekotestu? Osim ako ne cure litre vode u cilindre - tih par kapljica se po ničem ne vidi. Vidiš da oba prolaze .... iako bi ja na ovom drugom pregledao svječice / injektore.

I promjeni tu jebenu kočionu - 163°C je sramotan rezultat.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.