Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 20:45   #1
Renault Talisman (2015)

Evo da otvorimo temu i za Renaultov dugo očekivani model. Očito je projekt Laguna propao i sada se ide na drugo ime. A očito i na nešto drugačiji Renaultov pristup tom segmentu automobila.

Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Renault Talisman Teaser





Dakle Laguna će se po novom zvati Talisman

Predstavljanje 6.7.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:57   #2
S filmića se vidi vrlo malo. Ono što se vidi (zadnja svjetla koja vuku na prve Renaulte s imenom umjesto brojeva) obećava. Nisam siguran koliko je dobra ideja odreći se imena Laguna i umjesto toga staviti ime prepakiranog nissana za kinesko tržište.

EDIT: ovdje ima špijunskih slika
http://paultan.org/2015/06/29/renaul...ame-confirmed/

Sprijeda će auto biti vrlo sličan ovom renderu:
http://www.largus.fr/francfort/la-re...a-6404386.html
A tu rekoše da će biti i adaptivnog ovjesa i 4WS.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:33   #3
Mislim da je novo ime Talisman uzeto baš zbog prodaje na kineskom (i azijskom) tržištu jer se tamo već prodaje/ili prodavalo ovo:



Ide se s namjerom da udarno tržište bude Kina umjesto Europe gdje je taj segment vozila u opadanju.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:33   #4
Pa, ako će izgledati tako nije loše

http://www.largus.fr/images/images/n...man-2015_2.jpg

Zamjena za Lagunu i Latitude koji se prodao u par primjeraka. Općenito Renault nije baš nikada imao sreće sa velikim autima, bar ne limuzinama. 25, Safrane, Vel Satis, Latitude Ne idu im veliki auti i gotovo. Ne kažem da su loši, nego ljudi jednostavno ne žele izdvojiti toliko novaca na Renault
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 29.06.2015. at 21:34. Reason: :rolleyes: slika je preogromna, mislio sam da će auto ispasti iz monitora i pogaziti me.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:37   #5
koje loše odabrano ime, Renault Taliban, arghhh
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:23   #6


Meni je ime bas dobro. Promjena imena trebala je biti napravljena vec kod jos uvijek aktualnog modela zbog Lagune iz 2002 koja je unistila imidz Renaultu u srednjoj klasi. Laguna iz 1995 i 2002 su se prodavale prilicno dobro, al ova zadnja je fail iz vise razloga iako je prilicno solidan auto.

Novi Talisman ce se sigurno prodavati bolje od Lagune, al ne ocekujem nesto spesl od Europe. Trziste Francuske je slabo, a na ostalim trzistima nedostatak ugleda dolazi do izrazaja, zapravo slicno kao i kod Giulie. Jedino trzista Sjeverne Europe imaju para za srednju klasu, a tu Francuzi imaju los ugled....
Inace za ovu novu vec su rekli da se nece prodavati u UK, al biti ce kao Samsung u Koreji. Steta sto nije uspjelo ono i da se prodaje kao rebadged Mitsubishi u US....

Zadnje uređivanje gaff_ : 29.06.2015. at 22:33.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:31   #7
Ja mislim da je ovaj auto prava konkurencija novoj Alfi i bmw M5. E, i "novom" Audiju A4

Natrag na ozbiljnije tonove. Ime mi se ne sviđa. Sve Lagune mi se sviđaju izgledom, trenutna je poprilično dobar auto i trebali su možda ostati s tim imenom.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 01:48   #8
Ako stvarno bude ovako izgledao i ako bude dovoljno jeftin, mogao bi i u Europi imati solidnu prođu.



Jedini Francuz koji je u ovom segmentu uspio je trenutni Citroen C5. Ne znam kakvo je stanje s Pugom 508.
Suelureac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 03:54   #9
A šta ti smatraš uspjehom? Novi C5 se nije niti približio prodaji prvog modela. On i Laguna imaju najgoru prodaju u klasi, ako ne gledaš egzotiku. Čak se Hy i40 bolje prodaje.
508 od kad je izašao ima prodaju kao Laguna i C5 zajedno... ako je tko uspio, onda je to Pug sa svojim modelom.

Dal će se Talisman proć bolje...neznam, al recimo zadnji pogon bi sigurno izazvao zanimanje, a imaju ga nadohvat ruke. Al po slikama izgleda da neće bit.
Neznam dal će im novo ime i Passatovski stil puno pomoć. A i pretpostavljam da će bit skuplji, osjetno
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 09:06   #10
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Pa, ako će izgledati tako nije loše

http://www.largus.fr/images/images/n...man-2015_2.jpg

Zamjena za Lagunu i Latitude koji se prodao u par primjeraka. Općenito Renault nije baš nikada imao sreće sa velikim autima, bar ne limuzinama. 25, Safrane, Vel Satis, Latitude Ne idu im veliki auti i gotovo. Ne kažem da su loši, nego ljudi jednostavno ne žele izdvojiti toliko novaca na Renault
25 je bio priličan hit, a on je iz klase iznad Lagune. Latitude je otpadak.

A ovo..ne znam. Bit će super auto, udoban, sve to, ali leasing rata neće biti jeftinija nego za Audi, i onda jebiga.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:24   #11
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Meni je ime bas dobro. Promjena imena trebala je biti napravljena vec kod jos uvijek aktualnog modela zbog Lagune iz 2002 koja je unistila imidz Renaultu u srednjoj klasi. Laguna iz 1995 i 2002 su se prodavale prilicno dobro, al ova zadnja je fail iz vise razloga iako je prilicno solidan auto.
Zašto bi zadnja Laguna bila fail? Motori su sasvim ok, a i cijena je najniža u klasi ( oko 150 000kn za 1.5 dCi koji ima i više nego dovoljno opreme u odnosu na druge, npr. Passat ). Sasvim ok obiteljska limuzina za tu cijenu. Sviđa mi se, iskreno. Problem je u zastarjelom dizajnu ( predstavljena 2007. a reizajnirana 2011. ), ali i sve boljoj konkurenciji. Šteta. Promjena imena je po meni sasvim suvišna... mada ne mora biti kao što je i u slučaju kod Opela, tj. Insignije ( novije Vectre )
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:27   #12
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Zašto bi zadnja Laguna bila fail? Motori su sasvim ok, a i cijena je najniža u klasi ( oko 150 000kn za 1.5 dCi koji ima i više nego dovoljno opreme u odnosu na druge, npr. Passat ). Sasvim ok obiteljska limuzina za tu cijenu. Problem je u zastarjelom dizajnu ( predstavljena 2007. a reizajnirana 2011. ), ali i sve boljoj konkurenciji. Šteta.
Najveći problem Lagune 3 je Laguna 2 sa svojim mušicama.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:42   #13
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Zašto bi zadnja Laguna bila fail? Motori su sasvim ok, a i cijena je najniža u klasi ( oko 150 000kn za 1.5 dCi koji ima i više nego dovoljno opreme u odnosu na druge, npr. Passat ). Sasvim ok obiteljska limuzina za tu cijenu. Sviđa mi se, iskreno. Problem je u zastarjelom dizajnu ( predstavljena 2007. a reizajnirana 2011. ), ali i sve boljoj konkurenciji. Šteta. Promjena imena je po meni sasvim suvišna... mada ne mora biti kao što je i u slučaju kod Opela, tj. Insignije ( novije Vectre )
Problem je u tome sto tu klasu auta kupuju samo firme jer narod nema vise para za obiteljsku limuzinu tipa Opel Vectra (Insignija) / Renault Laguna / VW Passat. I onda kada kupuju firme kupuju svabe...Iako je meni npr Pug 508 izuzetno lijep auto. Radje njega nego passata. Ili taj novi Renault.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:43   #14
Najveci problem renoa je taj da im ekipa debila bira imena novih vozila.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:55   #15
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
A tu rekoše da će biti i adaptivnog ovjesa i 4WS.
sigurno ce biti, jer to dvoje ima novi espace... koji je od staklene kuce na kotacima postao sada upravljivi i zanimljivi mjesanac..
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:00   #16
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Problem je u tome sto tu klasu auta kupuju samo firme jer narod nema vise para za obiteljsku limuzinu tipa Opel Vectra (Insignija) / Renault Laguna / VW Passat. I onda kada kupuju firme kupuju svabe...Iako je meni npr Pug 508 izuzetno lijep auto. Radje njega nego passata. Ili taj novi Renault.
Narod u Europi umjesto takvih vozila kupuje MPV-e ili crossovere koji nude isti prostor u kompaktnijim dimenzijama, a firme kupuu njemačke aute jer isti imaju velike ostatke vrijednosti pa je leasing rata za BMW često povoljnija nego za npr. Insigniu. Dok su se takvi auti kupovali privatno i dok leasing nije bio jedini model za službene aute, Renault, Opel i sl. imali su neke šanse.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:01   #17
znači zadržat će opet polukrutu i na nasljedniku Lagune?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:03   #18
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Zašto bi zadnja Laguna bila fail? Motori su sasvim ok, a i cijena je najniža u klasi ( oko 150 000kn za 1.5 dCi koji ima i više nego dovoljno opreme u odnosu na druge, npr. Passat ). Sasvim ok obiteljska limuzina za tu cijenu. Sviđa mi se, iskreno. Problem je u zastarjelom dizajnu ( predstavljena 2007. a reizajnirana 2011. ), ali i sve boljoj konkurenciji. Šteta. Promjena imena je po meni sasvim suvišna... mada ne mora biti kao što je i u slučaju kod Opela, tj. Insignije ( novije Vectre )
Ja isto mislim da je sasvim dobar auto za tu cijenu i prilicno pouzdan...
Ali ime je donijelo los ugled prethodnika po pouzdanosti, time i velik gubitak vrijednosti. Dizajn je zapravo najgori, dosadan i zaboravan, osim toga izuzev 4control; jako malo inovacije.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:44   #19
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post

A ovo..ne znam. Bit će super auto, udoban, sve to, ali leasing rata neće biti jeftinija nego za Audi, i onda jebiga.
Hm. Ja mislio da necu nikad tako razmisljat a danas bome bas tako mislim.
Jel s menom sve u redu ??!?!
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:26   #20
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Narod u Europi umjesto takvih vozila kupuje MPV-e ili crossovere koji nude isti prostor u kompaktnijim dimenzijama, a firme kupuu njemačke aute jer isti imaju velike ostatke vrijednosti pa je leasing rata za BMW često povoljnija nego za npr. Insigniu. Dok su se takvi auti kupovali privatno i dok leasing nije bio jedini model za službene aute, Renault, Opel i sl. imali su neke šanse.
firme kupuju njemacke karavane, jer ulaze pod gospodarsko vozilo, pa imaju povrat pdv-a
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.