Natrag   Forum.hr > Društvo > Druženje & kava

Druženje & kava Mjesto gdje se forumaši druže

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 18:30   #1
Jeste li ikad bili u kontaktu s gluhima?

Veliki pozdrav!

Tko je u čestom kontaktu s njima, neka tu pišu o njihovom iskustvu sa gluhima. Da konačno shvate oni koji ne znaju ništa o životu gluhih kojima je teško u komunikaciji sa čujućima a žarko se žele družiti s njima.

Kako se snalazite u komunikaciji?? Dal znate pokoji znakovni jezik ili sve?? Što činite kada gluha osoba ne razumije šta mu govorite?? Mislite da li bi uvođenje znakovnog jezika u škole činilo komunikaciju kvalitetnijom?? Biste li vi bili u stanju prihvatiti gluhu osobu za partnera, da primijećujete uopće predivne gluhe cure ili zgodne gluhe momke oko sebe?? Biste li išli na tečaj gluhih zbog ljubavi??


Svijet gluhih bi bio ljepši da im čujući prave društvo bez obzira na njihove poteškoće sa govorom!
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:57   #2
Dobra vijest za one koji žele znati znakovni jezik!
Evo link i uživajte

http://www.crodeafweb.net/rjecnik/
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 14:33   #3
...jedan od najboljih frendova mi je gluhonijem... sporazumijevamo se rukama...da, znam njihovu abecedu, a kada imamo teške teme koristimo papir i olovku...studira uz rad, strojarstvo , obožava IT....to su ujedno i najteža područja za našu komunikaciju... pomažem mu kada ima problem na faksu, banci sa silnim karticama i moram skuziti gdje je problem...a komp?.....uff...pun je volje da me sve nauči, da mi sve živo pokaze, instalira, a meni je to napor čak i u idealnim uvjetima , a kamoli ovako...jer netreba meni toliko suvremene tehnologije, a on izgara da ja to sve znam i imam ... da, osjećam koliko sam mu draga jer sam ga od prvog trenutka prihvatila kao ravnopravnog sugovornika, često se toliko "zapričamo" da niti ne kontamo da je on gluhonijem.....ukratko, divan je čovjek
__________________
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Ta-ma-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:20   #4
nije nikakav problem . prvo bude malo cudno ,ali se naviknes. Moja frendica cita sa usana , ali ako se nesto ne razumijemo uzmemo mobitel pa u poruci napisemo i tak si dodajemo mob, ali rijetko kad se dogodi tak nesh !

a sto se tice ljubavnih parova... da..ja bih prihvatila , a koliko vidim ljudima to i nije neki problem ,barem u mojoj okolini
Annwnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:45   #5
Mm je nagluh tako da sam jako često u društvu s gluhima već preko 10 godina.
Znam abecedu dvoručnu i jednoručnu i dovoljno znakova da mogu bar nekako komunicirat s onima s kojima se drukčije ne može. Iako većina iz našeg društva čita s usana, a ja sam se dovoljno ispraksirala da ih dosta dobro i razumijem kad govore, a ako nešto ne razumijem, molim da mi ponove i pročitam s usana. Mm pomoću aparata čuje tako da s njim razgovaram normalno.
Uz njegovo društo sam naučila (što večina ljudi ne zna) da je velika greška, čak nekima i uvreda ako ima kažeš da su gluhonjemi ako bar nekakve zvukove mogu ispuštat pa makar neartikulirane.

Ako se s nekim ne razumijem najbolje uvijek postoji abeceda ili bar olovka i papir.
U škole bi bilo lijepo uvest znakovni jezik makar kao izborni predmet.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 11:45   #6
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Uz njegovo društo sam naučila (što večina ljudi ne zna) da je velika greška, čak nekima i uvreda ako ima kažeš da su gluhonjemi ako bar nekakve zvukove mogu ispuštat pa makar neartikulirane.


U škole bi bilo lijepo uvest znakovni jezik makar kao izborni predmet.
Da, to sam i ja naucila u drustvu .

ovo za skolu se slazem , stvarno bi dobro bilo , iako ne znam da li je istina , ali kao da dosta malo gluhih zna znakovni jezik da ih vecina cita sa usana ? To sam citala negdje, bili su bas podaci iz hrvatske i osvrt na onaj dnevnik znakovni na hrt- u .
Annwnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:39   #7
Quote:
Annwnn kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja naucila u drustvu .

ovo za skolu se slazem , stvarno bi dobro bilo , iako ne znam da li je istina , ali kao da dosta malo gluhih zna znakovni jezik da ih vecina cita sa usana ? To sam citala negdje, bili su bas podaci iz hrvatske i osvrt na onaj dnevnik znakovni na hrt- u .
dosta ih ne zna pravi znakovni jezik. Onaj koji mi možemo učiti u dodiru. mm ga isto ne zna. I fora je kaj imaju po društvima svoje znakove koje netko iz drugog društva ne razumiju. Svoj interni jezik. To mi je bilo fora kad sam naučila u jednom društvu koje je tad išlo u srednju neke znakove, nitko od društva starijih ih nije kužio.
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 21:52   #8
da, jesam,često sam u kontaktu jer mi prijateljica ima sina koji ne čuje,a upoznala sma s njom još neke ljude.
Maria¨Magdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 13:30   #9
napokon! prošlo je godinu dana otkad sam otvorio ovu temu, toliko sam se mukom trudio sjetiti svoju lozinku koju sam zaboravio a spremljena mi je u "Skice" u mobitelu, ajme
ljudi, koji su tu pisali postove, ispričavam se..

ljudi, komentirajte tu ak ste bili u kontaktu sa gluhima
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 13:44   #10
Nikad nisam bio u kontaktu sa gluhima.
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:35   #11
ne
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 18:43   #12
znam jednu curu koja je gluha...i naučila me slova
__________________
Destroy what destroys you.
bebicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 18:49   #13
Quote:
bebicha kaže: Pogledaj post
znam jednu curu koja je gluha...i naučila me slova
drago mi je! i samo tak nastavi! to bi puno značilo gluhima!
deaf-sb-vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:07   #14
A kaj ti si gluh ili?
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:28   #15
Quote:
BornaNC kaže: Pogledaj post
A kaj ti si gluh ili?
pa očito
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 21:31   #16
Quote:
Cypress Hill kaže: Pogledaj post
pa očito
hvala kaj si me prosvjetlio
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 22:12   #17
Ja kada bi imao nekoga gluhoga potrudio bi se naučiti abecedu, ali pošto nemam nikoga ne vidim svrhu. Počeo sam učiti i neko vrijeme sam zapeo učiti, ali sam stao jer nisam imao radi koga učiti.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 09:16   #18
jednom sam dosla u kontakt sa jednom starijom gospodjom... Nisam znala da je gluha, i tako mi je neugodno kad se sjetim. To je baka moje skolske kolegice, ja sam pocela govorit i zena meni kaze "ja ti ne cujem" , ja misla da je to staracki los sluh i pocela galamit... i zena mi ponavlja...da ne cuje, onda ,mi je kolegica rekla da je gluha skroz i da polako govorim da mi cita sa usana.. Tako mi je bilo neugodno da nemogu opisat
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:15   #19
nikad
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:35   #20
nisam
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.