Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2010., 20:11   #61
ja sam iz Brestja i moram reć da mi je tu jebeno i da ne bi mijenjo kuću u Sesvetama za stan u centru pa sve da mi plate
__________________
Mene je učilo vrijeme
Chiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:20   #62
Quote:
Gootf®ied kaže: Pogledaj post
Ko je sve iz Sesveta? Da vidimo kolko nas ima
Ne znam zašto ovu temu otvaraš ovdje, a ne na podforumu Zagreb?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:21   #63
Quote:
morpheous kaže: Pogledaj post
mnogi su u ovom topicu svasta natrkeljali pocevsi od toga kak su sesvete ruzne, kak tu zive seljacine, kak kasinu ne smatraju sesvetama itd...

zivim u blizoj okolici kasine citav zivot, tu su mi zivjeli svi preci od pamtivjeka i samo mogu reci da ne bih zelio zivjeti nigdje drugdje nego u tim sesvetama po kojima neki tako lijepo pljuju.

ako si je itko od vas ikada dao malo truda i obisao taj prigorski kraj oko sesveta mogao je vidjeti koliko je lijepo tu zivjeti. rijec je o polozaju na granici izmedju brezuljkastog i nizinskog dijela koji ima jos poprilicno ocuvanu prirodi i vrlo malo ili gotovo nista industrijskih i komercijalnih objekata. ako se izuzme sam centar i njegovih nekoliko zgrada svi zive u obiteljskim kucama sa prekrasnim okucnicama koje su iz godine u godinu sve ljepse. vecina naselja je okruzena sumama, vinogradima i poljima koja pruzaju svojim stanovnicima priliku za bavljenje razlicitim aktinostima i uzivanju u prirodi.

tu je i odlicna prometna povezanost. autobusom koji vozi svakih 45 min u sesvetama sam za cca. 10 min, vlakom sam u centru grada za 15 min. ako ne zelim vlakom do grada tu su mi deseci autobusnih linija koje voze do dubca i jedna koja svakih 45 min vozi do borongaja. putujem li autom mogu takodjer biti u samom centru grada, a najveca je prednost u obilaznici na koju se ukljucim odmah i putem nje mogu doci brze do zapadnog kraja grada nego bilo tko iz najuzeg centra grada.

istina je kako se u zadnjih 20 godina u sesvete doselila velika kolicina stanovnika iz bih...no sto god vi rekli protiv njih 95% tih ljudi su u potpunosti normalni obiteljski ljudi koji su se vrlo brzo uklopili u ovdasnji nacin zivljenja i na njih se nitko ne moze potuziti. sto se ostalih 5% tice takvih ima po svuda, a sigurno ces ih vise naci u centru grada nego ovdje.

svatko tko je ulozio sav svoj novac i trud da dodje do nekakvog zemljista i na njemu sagradi kakvu takvu kucu znati ce jako dobro cijeniti i tu kucu, ali i kuce i vlasnistvo drugih ljudi. netko tko jeftino dobije ili iznajmi stan nikada ga ne dozivljava kao nesto sto vrijedi cuvati i stititi...zato kad dodjem u grad cesto na zgradama vidim unistenu i zapustenu imovinu, a desilo se da i vidim zapisana i zasrana stubista u tim istim zgradama. s oprostenjem...ja mozda jesam "seljak"...ali kod mene i mojih susjeda nikad tak nesto ne becete vidjeti.

za kraj...ako ste imalo pametni i imate kakve novce...kupite sada nekakvo zemljiste u okolici sesveta, pogotovo gore oko "seljacke" kasine jer ce za desetak i manje godina to zemljiste vrijediti desetak puta vise.

u civiliziranom svijetu samo sirotinja zivi u centru grada, a svi ostali na periferiji...samo se kod nas svi tiskaju u centar. no i to se polako mijenja i vrlo brzo ce mjesta u okolici zagreba poput sesveta postati vrlo trazena i cijenjena, a nece se vise o njima pricati kao o nekakvim selendrama, a ljudima koji tamo stanuju "seljacinama"...iako koliko vidim na ovom topicu svi drugi vrijedjaju samo ne te "seljacine"!!!
Sesvete nisu okolica zg, nego Zagreb tj. periferija Zagreba
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:23   #64
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ovu temu otvaraš ovdje, a ne na podforumu Zagreb?
Reci ti njemu Samo si to trebao obavit prije 5 godina
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:18   #65
Bože čitam i ne vjerujem. Vidim ja ovdje puno pametnjakovića koji ne mogu pronaći Sesvete ni na karti, a kamo li da išta znaju o tom naselju. Za one koji neznaju Neka naselja iz Srsveta datiraju još iz razdoblja 4-6 stoljeća, dakle mnogo prije nego li sam Grad Zagreb. Istina da prve pisane dokaze o postojanju imamo iz 1201. godine (Vugrovec), a samo naselje Sesvete u današnjem obliku poznajemo iz 1328. iz povelje kralja Karla Roberta. Tako da pojedinci o Sesvetama nemaju pojma, a našli su se komentirati. Što je najžalosnije negativne komentare na Sesvete daju u pravilu osobe koje čak ni ne potjeću s ovih prostora, samo da bi ispali važni i nazovimo to purgeri, pljuju po nećemu što za njih nije sveto. To je i razumljivo jer ne poštuju ni sami sebe, a kamoli ljude oko sebe.
sokol3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:52   #66
Sesvete

Pošto većina hrvatskih gradova ima svoju temu u ostatku (pod) foruma, a pošto su zagrebačke četvrti otprilike na razini gradova i pošto, konkretno, četvrt Sesvete ima 80 kila stanovnika, možda bi bilo zgodno otvoriti i ovu temu

Dakle, ekipa, š'a ima?
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 22:40   #67
Baš danas bio u Sesvetama, baka ima stan kod hotela phoenix, odmah ulica gore. Sesvete se meni nikad nisu svidjele, ne znam zbog kojeg razloga, čini mi se kao drugi grad a ne kvart, jer kad netko kaže iz sesvetama ko da mi je reko da je iz Zaprešića (gledam po udaljenosti jel) al jbg to sam samo ja ipak sam ja iz novog Zagreba
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:51   #68
Sesvete su imale status grada do '95. ( mislim da ih je zagreb tada pripojio ) . Kuži se da je bio poseban grad pogotovo kada se dođe u " centar" ( ) pa imaš crkvu s jedne strane , trg s druge strane i onu neku zgradu. Čak stariji ljudi govore da idu u zagreb , a ne u grad


Ni meni se ne sviđaju, fali im nešto

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.12.2014. at 19:17. Reason: Q
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:18   #69
fali im gradskih sadržaja, eto kaj. dođu ko veće selo, s par zgrada. nhf.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 19:43   #70
Prenapučene su i fali im sadržaja definitivno. A i tam većinom živi ekipa iz susjednih država pa bude svega
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:01   #71
Osim Starog i Novog Brestja, Jelkovca nebih rekao da su prenapučene.
Ostalo je čist ok.
Istočno od Brestja je bolje, ali šugava prometna signalizacija svako malo koči promet pa se dobije dojam da je sve krcato ljudima.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:04   #72
Meni jesu. Osjećam se ko da sam ušla u veliko selo od milijun ljudi
Da, i promet im je užas.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:26   #73
Mislim da je to zato sto je centar premalen kad se uzmu u obzir cijele Sesvete, a ako zelis iz Sesveta prema istoku ili zapadu, tesko je izbjeci neprolazak kroz centar, nema zaobilaznih puteva.
Signalizacija na krizanju Bjelovarske i Varazdinske je koma. Duljina zelenog mora biti veca u korist Bjelovarske, ali bas mora.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:13   #74
Dakle, ako sam dobro shvatio, nitko od ljudi koji su se javili u ovoj temi ne živi u Sesvetama?
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 16:29   #75
Noup. Republika Dubrava
Al često sam u Sesvetama i dobro ih poznam.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 20:57   #76
Quote:
Izitpajn kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sam dobro shvatio, nitko od ljudi koji su se javili u ovoj temi ne živi u Sesvetama?

ali mi nisu nešto. općenito sve poslije Maksimira je crna rupa - kako sadržajno i urbanistički tako i prometno
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 15:57   #77
fali im sadržaja, to se slažem. sve kaj imaju su sesvetske jeseni i tu i tamo nešto kvartovski unutar njih (svako selo slavi svog sveca pa proštenja ovo ono). samo da stave neki klub koji nebi bio narodnjački već bi bilo maalo bolje. ja bi prva išla tam ak bi bilo dobro a nebi se koprcala bespotrebno do grada. meni su sesvete lijepe, pogotovo onaj potez osnovna-srednja di se ljudi uvijek druže, šeću cucke, izgleda frendli atmosfera. bircevi su isto okej, šoping centri svuda, knjižnica, slastičarne.. dom zdravlja je koma jedino: sve zastarjelo i užas.
evo ja sam se javila i iz sesveta sam
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 06:26   #78
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
Ni meni se ne sviđaju, fali im nešto
Smisleni urbanistički plan?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:33   #79
Jel zna netko kako se zove kafić u super konzumu u Sesvetama? Hvala.
aabbcc11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.