Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 03:24   #101
Tema uspoređuje Zagreb i Dalmaciju? Jel još nekome ovo malo retardirano? Jedno je grad, drugo je zemljopisna regija... ono WTF? Jel se može tako uspoređivati London i Hrvatsku?
Essegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:07   #102
ne ne, nećemo se vrijeđati ni pljuvati ni po zagrebu ni po dalmaciji.
Trickie Q. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:20   #103
Volim Split, ne volim Splićane.

Smeta mi što nemamo prave zime, mentalitet i najviše nemogućnost pronalaženja parkinga.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:30   #104
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.
Ja te zbilja ne kućim... tko u Dalmaciji vidi Švicarsku? Nitko. Možda jedino ti.
Dalmacija je prekrasna, za tjedan-dva godišnje. Za neki život, ako se mene pita nije, (osim ako nemaš apartman - dva) trenutno. Baš se i ne nudi osim nekog " dalmatinskog sna" i to niije loš san ako imaš para. Ako ih moraš zarađivati potpuno drugačija priča.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:45   #105
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post
Ti se bice kupas u vodi jeli?... kad cete naucit da se kaze more
To nije nezaposlenost nego nacin zivota, vrag odnije prišu... bolje đaba ležat nego đaba radit...
Ljudi nisu puni sebe nego prsuta, ribe sira i vina a kako bi Coce reka "domace vino to nije alkohol"...

Kako ti može Zagreb biti lipši, ja sam tamo bija 20 puta i jos nisam vidija tu vašu lipotu Zagreba, a kako cu i vidit kad je uvik magla
ides kako si ti sad dobro nas sprco jaoooo daj još jednu baci

bas da je u Zagrebu stalno magla ne stoji sad dok je hladno zna bit ujutro i to je to ipak smo mi kontinentalan grad,. Jebiga nekom smeta magla ujutro nekom bura kroz dan
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:35   #106
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Otvaraš temu jer tebi "Dalmacija nije nešto" ?
Meni je, nešto.
Ovo ti sigurno ide pod ključ
nije pod ključom
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:50   #107
nismo homofobi, prošlo lito bilo puno turista homo smjera, pa im niko ništa, meni bilo gušt gledati dva zgodna dečka
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 02:00   #108
Da mi je znat koja je poanta ove teme i sto je pjesnik željeo reći.. Ok, otišla si u Zg, sviđa ti se grad, metropola i sve prednosti života u metropoli, sve stoji, ali otvarat temu na forumu da bi omalovažavala i generalizirala dojučerašnje sugrađane i kraj odakle dolaziš iz dosade ili neznam čega mi nije ni malo jasan. Nadam se da ćeš cijeli život provest u Zagrebu.
Na kraju tek svatih da je tema stara 2. godine ali nema veze.
scholes018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:07   #109
Smiješno je kako joj smetaju dalmatinci, a u Zagrebu ih ima više nego u cijeloj dalmaciji.
LongSinceDark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 23:46   #110
meni je dalmacija "nešto".eto lipa je i cijeli živim tu pa da i nije nešto posebna mi je.volim cijelu našu domovinu i naš glavni grad zagreb.ništa bolje nego kad putuješ kroz europske zemlje pa kad napokon uđeš u svoju zemlju.
Canesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2022., 20:03   #111
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nemam vremena za takvo nešto, uživam u stoput lipšem Zagrebu u proljeće
Istra mi je bolja od Dalmacije.
Hladnaprehladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 14:21   #112
Quote:
Hladnaprehladna kaže: Pogledaj post
Istra mi je bolja od Dalmacije.
Unutrašnjost Istre da, od Pazina prema Čičariji ali obala bez otoka se nemore miriti sa obalom koja je krcata sa stotinama otoka.
zdvošta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 21:37   #113
Prošle godine provela sam 5 mjeseci na jednom južnom otoku. Pozitivno je da je priroda divna, zrak čist, a ako imaš svoju kuću onda se i njom zabavljaš. Negativno je da je povezanost s kopnom losa, put do zagreba ili bilo kojeg drugog grada(Split, Dubrovnik...) dug, izvan sezone otok je pust i to tako da se baš vidi da nema nikoga(tipa u kafiću sjedi par ljudi, na ulici skoro nitko, svi u maslinama ili što li je već u sezoni). Cijene u dućanima su otočke, izbor relativno los. Za bilo koji ne bazični shopping(ne hrane) treba ići u Split. Izvan sezone nema ničega za raditi osim setati. Kad se sat pomakne i mrak padne u 4 onda je stvarno mrkli mrak osim na rivi. Populacija je mala i svaki dan si s istim ljudima. Ne mogu reći da mi nije bilo lijepo, ali sasvim sretno sam se vratila u Zagreb. Jednostavno ne mogu zamisliti da cijele godine tamo živim.

Sent from my H9436 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2022., 17:20   #114
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.
Iako je davno bila ova situacija, ja ću ti reći da ljudi vide razvoj, predivno osunčane gradove. Ok za Zagreb i eventualno Varaždin. Ali velika većina gradova na kontinentu je nerazvijena. I onda vidimo jedan Zadar gdje su svi novci otišli (hvala Kalmeta), Rijeku, Split a Dubrovnik bi valjda danas bio bliži Riminiju nego nekom hrvatskom gradu.

Tako da svi vide te novce, lakše se živi od rente cijelu godinu. Eto ukratko to ti je to. Davno se spominjala decentralizacija Hrvatske, a danas je neophodna. Inače će ljudi odlaziti u druge zemlje i tražiti bolji standard.
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.