Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 19:54   #21
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Stvarnost je slojevita. Ako je ne ljuštimo onda je naša slika stvarnosti površna, a ako je ljuštimo postaje sve siromašnija. Da bismo došli do srži odbacujemo sloj po sloj. Svaki put kad odbacimo jedan sloj mi odbacimo jedan dio istine.
možda se analogija samo ne može primjeniti na primjer stvarnosti... jer lišiti "stvarnost" interpretacija iz najrazličitijih kuteva znači odbacivati sloj po sloj
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:58   #22
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je "pragmatična srž" pandan "istočnom grijehu".
ne znam da li je do bolesti ili do gluposti..... ali ne shvaćam .... pragma u moralnom djelovanju je jako lako prijemčljiva... dok je istočni grijeh prihvaćena dogma
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 14:04   #23
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Pragmatična srž nije ništa drugo doli tvoj ideološki bias. Ništa nema nikakvu "srž".
Oces reci da je srz sama u sebi tj da smo non stop u istoj
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:30   #24
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ne znam da li je do bolesti ili do gluposti..... ali ne shvaćam .... pragma u moralnom djelovanju je jako lako prijemčljiva... dok je istočni grijeh prihvaćena dogma
I "pragmatična srž" je prihvaćena dogma koja nas želi uvjeriti da nismo slobodni, nego da su sva naša djelovanja unaprijed određena "zakonima" ljudske prirode.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 20:42   #25
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali ovo je izjava koja sažiže samu sebe.
I trebamo li mi povjerovati toj izjavi na osnovu vaše reputacije, ili bi ste nam vi ljubazno ponudili neku argumentaciju.
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Oces reci da je srz sama u sebi tj da smo non stop u istoj
Poštovani kolege, ja znam što je koštana srž, ali mogu samo nagađati što je "pragmatična srž". Misli li se na esenciju, ili nešto drugo? Esencija je metafizički termin, a srž nije.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Da li biste vi npr bili spremni da ništa sa vašeg bankovnog računa i ništa sa vaše imovinske kartice prepišete na moje ništavno ime kada već vaša imovina nema nikakovu srž.
Poštovani kolega Parsifale, valjda je jasno da radite logičku pogrešku ako iz moje nespremnosti da se odreknem imovine u vašu korist izvlačite zaključak da ja mislim kako moja imovina ima neku "srž". Ako predmet razmatranja nema "srž" (što god to bilo), onda ne vidim kako iz te činjenice proizlazi nužnost mog odricanja od istog predmeta. Tim više što "srž" ovdje uopće još nije ni definirana.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:07   #26
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, ja znam što je koštana srž, ali mogu samo nagađati što je "pragmatična srž". Misli li se na esenciju, ili nešto drugo? Esencija je metafizički termin, a srž nije.
Izgledalo mi je da si pisao, postovani kolega, da znas sta je pragmaticna srz tj pisao si da ona nije nista vise doli ideoloski bais.

Mada se nisam na to osvcao zapravo vise na onaj deo gde je pisano da nista nema srz.

A ovo pravljenje nerazumnim se zbog drugacijih interpretacija je skoz sa visokim nosom odradjeno postovani kolega cisto da malo obratite paznju da smo ipak valjda svi ljudi ovde.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:42   #27
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Izgledalo mi je da si pisao, postovani kolega, da znas sta je pragmaticna srz tj pisao si da ona nije nista vise doli ideoloski bais.

Mada se nisam na to osvcao zapravo vise na onaj deo gde je pisano da nista nema srz.

A ovo pravljenje nerazumnim se zbog drugacijih interpretacija je skoz sa visokim nosom odradjeno postovani kolega cisto da malo obratite paznju da smo ipak valjda svi ljudi ovde.
Dobro, priznajem da se možda na prvi pogled čini da sam se malo pravio blesav, no to je iz retoričkih razloga. Ali, u svakom slučaju odbacujem optužbu da kolege forumaše nisam tretirao kao ljude. Ne samo da jesam, nego sam vas još i oslovljavao s "poštovani kolege".
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:07   #28
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Dobro, priznajem da se možda na prvi pogled čini da sam se malo pravio blesav, no to je iz retoričkih razloga. Ali, u svakom slučaju odbacujem optužbu da kolege forumaše nisam tretirao kao ljude. Ne samo da jesam, nego sam vas još i oslovljavao s "poštovani kolege".
Istina istina

No od toga sto si pisao sa postovanjem mozes biti lisac.

Svejedno me ova tema ni ne zanima nesto samo sam uskocio malo.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:11   #29
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
... pragma u moralnom djelovanju baca ljagu srama na nas jer ne ispadamo dežurni dušobrižnici i kakti Majke Tereze a pitanje je, kako uopće dokazati nesebično djelovanje
Da se još malo nadovežem. Marx u "Svetoj porodici" spominje lik Marije iz nekog romana "Ona je dobra jer nikome nije učinila nažao, ona je bila uvijek čovječna prema nečovječnoj okolini". Ali kad potpadne pod utjecaj popovske prodike u nju se usađuje osjećaj grešnosti što otvara prostor za spasilačku ulogu crkve i "primanje svete tajne". Sada i usluge koje joj čine drugi ljudi gube direktnu ljudsku vrijednost i ona ih promatra kroz posredovanje božjeg milosrđa. Što nam tzv. "pragma" nudi u zamjenu? Ništa. Prividno nas je oslobodila popovštine, ali zajedno s njom i ljudskosti – više ne promatramo dobrotu kao božju zapovijed, ali ni kao ljudsku vrijednost, nego kao iluziju kojoj u osnovi leži korist.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:12   #30
Možemo li i mi koji smo zarobljenici osloboditi kolegu Sigmunda iz mreže u kojoj je zarobljen ?

Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, ja znam što je koštana srž, ali mogu samo nagađati što je "pragmatična srž". Misli li se na esenciju, ili nešto drugo? Esencija je metafizički termin, a srž nije.



Poštovani kolega Parsifale, valjda je jasno da radite logičku pogrešku ako iz moje nespremnosti da se odreknem imovine u vašu korist izvlačite zaključak da ja mislim kako moja imovina ima neku "srž". Ako predmet razmatranja nema "srž" (što god to bilo), onda ne vidim kako iz te činjenice proizlazi nužnost mog odricanja od istog predmeta. Tim više što "srž" ovdje uopće još nije ni definirana.
Veleučeni i veleglavati kolega Sigi,

Ja sam karikaturalnim primjerom iz života htio pokazati da je vaša izjava kako ništa nema srž apsurdna u praktičnom smislu ,a usuđujem se reći i u filozofskom.

TO što mi nismo definirali srž ni malo me ne brine jer se ni vi niste nikada odredili prema mom učenom eseju u kojem sam objasnio i dokazao da je i definicija i definiranje ustvari obscurum per obscurius.

A poznato je da ste vi odredili stroga i samoproglašena pravila u kojem u obraćanju s vama smijemo operirati samo s realnim brojevima a svi ostali vas ne zanimaju jer se navodno ne mogu prikazati ''racionalno''.

I rekli ste da moramo igrati po tim pravilima ,a ako nećemo onda kršimo VAŠA pravila igre i kao takvi nemamo se pravo igrati filozofije s vama

Ali da se vratimo na vašu ničim argumentiranu i ničim razrađenu izjavu ''Ništa nema nikakovu srž .''

Nasuprot vama imamo gospon Ljubu i gospon Buddhu koji daju izjave kojima se ne slažu s vama.
I zašto bih ja vjerovao vama a ne Buddhi ili Ljubi. ?

Da vas podsjetim:
gospon Ljubo kaže da je sve ama baš sve čuvena SVEST sa svojih čuvenih 7 sposobnosti . Nije li ta Svest o kojoj govore gospon Ljubo i gospon Planck ta ''srž'' koju vi negirate
===
slično našem Ljubi

gospon Buddha kaže

POSTOJI O REDOVNICI, i dragi kolega Sigmund, NEROĐENO, NEUNIŠTIVO, NESASTAVLJENO , SLOBODNO...prvobitno ...NEPROMJENJLJIVO. Kada, o Sigmunde i o skeptiče i o redovnici, ne bi postojalo neunistivo,prvobitno, NEPROMJENNLJIVO ne bi postojao izlaz iz ovog svijeta koji je propadljiv,PROMJENJLJIV, sastavljen,...

Buddha je , MENI SE ČINI, ovdje govorio o nirvani ili o ''srži''

vrlo grubo mozemo reci da je onda nirvana kao ''bog otac '' (tj temelj svega)

kao muslimanski ALLAH



KAO PLOTINOVO ''JEDNO''

KAO TAO - lao tsea

===
Oke ,priznajem Sigmunde da sam na skliskom terenu kada sam na tanak led postavio tao i allaha i plotinovo jedno ali moja poanta je

Vi negirate ''srž'' ičemu, a Buddha i Ljubo kažu da ''kornjača'' na kojoj sve stoji jest ''srž''

osim toga Buddha mi djeluje uvjerljivije od vas

on kaže

ISTINA KOJU SAM NAŠAO I DOŽIVIO JE POPUT NEKTARA-
TA ISTINA JE DUBOKA,UMIRUJUĆA,JEDNOSTAVNA,NEPOBITNA ,I SLOBODNA OD SVIH ELABORACIJA INTELEKTA

Vidite kako Buddha odbija da se igra mora igrati po vašim pravilima logike i ''razuma'' i definiranja i čak vas upozorava da ste kao i svi filozofi zarobljeni u mreže svojih koncepata.

(Još kao damoklov mač visi nad vama moja buduća tema o kletvama protiv filozofije i hegela koje su izrekli buddha, hamvaš, niels bohr , brian magee i parsifal TM )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:53   #31
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

Vi negirate ''srž'' ičemu, a Buddha i Ljubo kažu da ''kornjača'' na kojoj sve stoji jest ''srž''
jbg ali buda ništi i "srž". a i ovo izjednačavanje alaha i nirvane ti je malčice promašaj. . a da se ti držiš tarota.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:12   #32
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
jbg ali buda ništi i "srž".
Nije istina jer kaže u citatu gore da postoji prvobitno, nesastavljeno,neuništivo

Quote:
a i ovo izjednačavanje alaha i nirvane ti je malčice promašaj.
Nije, jer su indonezijske vlasti izjednačile gospon allaha i gospođu nirvanu i dopustile budistima slobodno prakticiranje budizma ,a kao što sam već opširno pisao.

Quote:
a da se ti držiš tarota.
Zašto spominješ ono čime se ne baviš i ne razumiješ
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:19   #33
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
a i ovo izjednačavanje alaha i nirvane ti je malčice promašaj.


Za prvobitno i nesastavljeno i nerođeno i neuništivo ne vrijede zakoni našeg svemira kao što za kuglu ne vrijede zakoni dvodimenzionalnog svijeta .
Ne možeš zakonima plošnozemske ( 2 D svijeta) tvrditi da ne postoji tijelo u 3D tj kugla.

Evo ti i Buddha kaže nešto o gospon bogu i njegovim osobinama

Naučimo svi kako je Indonezija koja je NAJVECA muslimanska zemlja prihvatila budizam kao dopustenu religiju u svojoj zemlji IAKO JE PO USTAVU INDONEZIJE DOPUSTENO propovijedati samo religije KOJE vjeruju u gospon boga.

moram ukratko i povrsno:


Naime ,budistička zajednica je podastrla muslimanskim vlastima
budisticko stanoviste o VRHUNSKOJ stvarnosti.

zakonodavci su budisticku definiciju nirvane prihvatili kao definiciju boga pa su svi bili zadovoljni.

muslimanskim vlastima je sljedeca definicija nirvane bila kao definicija allaha

buddha ja rekao (navodim po smislu i sjecanju)

POSTOJI O REDOVNICI NERODJENO, NEUNISTIVO, NESASTAVLJENO , SLOBODNO...prvobitno ...NEPROMJENJLJIVO.

Kada, o redovnici ne bi postojalo neunistivo,prvobitno, NEPROMJENNLJIVO ne bi postojao izlaz iz ovog svijeta koji je propadljiv,PROMJENJLJIV, sastavljen,...

buddha je ovdje govorio o nirvani
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:34   #34
Exclamation moral nije pragmatizam

Dok tema ne ode u još jednu "što je išta" i ne ode kao na svim ostalima sve na Ljubu, svijest i Boga, da ja riješim naslovni problem. Dakle, ta stvar je, kao i mnoge druge, konačno i definitivno riješena kod Platona, i ide ovako:

Čak i hrpa kriminalaca unutar bande ima pragmatični interes da pomažu jedni drugima i pridržavaju se međusobno nekog reciprociteta, itd. Jedina razlika između moralnog ponašanja i pragmatične kooperativnosti je ovo: kako se ponašaš kad znaš da nitko neće saznati kako si se ponio? Pragmatično je u tome slučaju postupiti u vlastitom interesu bez obzira na ostale, moralno je uzeti u obzir interese ostalih kao i svoj.

Pragmatično je optimalno ovo ponašanje: javno zagovarati moralno ponašanje (tako da ostali postupaju u skladu i sa tvojim interesima kad ne znaš što rade) a kad nitko ne zna kako si postupio postupati isključivo u vlastitom interesu. Moralno je optimalno uvijek uzeti interese svih u obzir, bez obzira zna li itko osim tebe kako si postupio.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:50   #35
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali ovo je izjava koja sažiže samu sebe.
I trebamo li mi povjerovati toj izjavi na osnovu vaše reputacije, ili bi ste nam vi ljubazno ponudili neku argumentaciju.

Kažu da se Berklijev idealizam obara tako da onom koji ga zastupa date jedan jaki ''vritnjak'' i kada se on pobuni pitate ga kome se to dogodilo i što se uopće dogodilo

Drugim riječima:
Što citirana izjava ''Ništa nema nikakovu srž'' znači u našim životima.

Da li biste vi npr bili spremni da ništa sa vašeg bankovnog računa i ništa sa vaše imovinske kartice prepišete na moje ništavno ime kada već vaša imovina nema nikakovu srž.
(podaci dostupni na pm



S tim u vezi besmrtna istinita anegdota sa radija.
Dok je bio premijer Nikica Valentić je odgovarao na pitanja penzionera.
I jedan mu se penzioner žalio kako je penzionerima teško i premijerova vlada malo čini da poboljša status penzionera.
Na to mu je Valentić veselo uzvratio da situacija nije baš tako teška jer ''vi imate i nekretnine i pokretnine ''.

Na to mu je penzioner uzvratio u živo i u eteru :

Gospodine Valentić:
''Od nekretnina imam kurac ! ,a on pokretnina gebis


===

s tim u vezi jedan oglas pa navalite
http://www.njuskalo.hr/medicinska-op...oglas-12539228


Primjer ti je jako dobar. Pogotovo za čitanje prije ručka

Mogao si barem koristiti ovaj primjer:

NIŠTA NE POSTOJI



Dok je još bio mlad učenik zena, Jamaoka je išao
od jednog učitelja do drugog.

Svratio je i kod Dokuona iz Sokokua.

Želeći pokazati što je postigao, reče:
“Um, Buda i osjećajna bića, na kraju krajeva, ne postoje.
Prava priroda svih pojava je praznina.

Ne postoji spoznaja, ni zabluda, ni mudrost, ni prosječnost. Nema davanja i ničega da se primi.”

Dokuon, koji je mirno pušio, ništa ne reče.

Iznenada udari Jamaoku svojim drvenim štapom.

Ovo mladića veoma razljuti.
Skoči na noge i zauze borbeni stav.

“Ako ništa ne postoji”, upita Dokuon, “odakle je ova ljutnja došla?”



A se ponašš kao svojica radnika firme kada je moj šef bio s njima u Rusiji u nekoj firmi. I oni išli na marednu u veliku blagovaonu. A znali radnici da je moj šef gadljiv, a on je bio doputovao prije neki dan, a oni su u toj firmi već 10 dana.
I oni namjerno sjeli pored jednog starog ruskog radnika. I počeli jesti. A ruski radnik vadi zubalo i stavlja ga močiti u čašu na stolu pored sebe i stade jesti neku kašu.
Moj šef skoči ko oparen i pobjegne , a pojeo je jedva dva zalogaja.
Nakon marende je jebao mater svoj trojici. I ruskom radniku o ovoj dvojici naših koji su ga namjerno zajebali.

p.s.
Inače su neki naši generali dentalno zaostali: http://www.novilist.hr/Komentari/Kol...ntalno-zaostao



A srpski su dentalno zaboravni: http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/rat...---321221.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:45   #36
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Za prvobitno i nesastavljeno i nerođeno i neuništivo ne vrijede zakoni našeg svemira kao što za kuglu ne vrijede zakoni dvodimenzionalnog svijeta .
Ne možeš zakonima plošnozemske ( 2 D svijeta) tvrditi da ne postoji tijelo u 3D tj kugla.

Evo ti i Buddha kaže nešto o gospon bogu i njegovim osobinama

Naučimo svi kako je Indonezija koja je NAJVECA muslimanska zemlja prihvatila budizam kao dopustenu religiju u svojoj zemlji IAKO JE PO USTAVU INDONEZIJE DOPUSTENO propovijedati samo religije KOJE vjeruju u gospon boga.

moram ukratko i povrsno:


Naime ,budistička zajednica je podastrla muslimanskim vlastima
budisticko stanoviste o VRHUNSKOJ stvarnosti.

zakonodavci su budisticku definiciju nirvane prihvatili kao definiciju boga pa su svi bili zadovoljni.

muslimanskim vlastima je sljedeca definicija nirvane bila kao definicija allaha

buddha ja rekao (navodim po smislu i sjecanju)

POSTOJI O REDOVNICI NERODJENO, NEUNISTIVO, NESASTAVLJENO , SLOBODNO...prvobitno ...NEPROMJENJLJIVO.

Kada, o redovnici ne bi postojalo neunistivo,prvobitno, NEPROMJENNLJIVO ne bi postojao izlaz iz ovog svijeta koji je propadljiv,PROMJENJLJIV, sastavljen,...

buddha je ovdje govorio o nirvani
Iz navedenog se moze zakljuciti da nisi procitao ni jednu ozbiljniju knjigu koja analizira budisticku filozofiju. Osim mozda tako proizvoljne interpretacije budizma. No dobro nije to ni neka steta.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:51   #37
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Dok tema ne ode u još jednu "što je išta" i ne ode kao na svim ostalima sve na Ljubu, svijest i Boga, da ja riješim naslovni problem. Dakle, ta stvar je, kao i mnoge druge, konačno i definitivno riješena kod Platona, i ide ovako:

Čak i hrpa kriminalaca unutar bande ima pragmatični interes da pomažu jedni drugima i pridržavaju se međusobno nekog reciprociteta, itd. Jedina razlika između moralnog ponašanja i pragmatične kooperativnosti je ovo: kako se ponašaš kad znaš da nitko neće saznati kako si se ponio? Pragmatično je u tome slučaju postupiti u vlastitom interesu bez obzira na ostale, moralno je uzeti u obzir interese ostalih kao i svoj.

Pragmatično je optimalno ovo ponašanje: javno zagovarati moralno ponašanje (tako da ostali postupaju u skladu i sa tvojim interesima kad ne znaš što rade) a kad nitko ne zna kako si postupio postupati isključivo u vlastitom interesu. Moralno je optimalno uvijek uzeti interese svih u obzir, bez obzira zna li itko osim tebe kako si postupio.
Jbg ali ispada da je licemjerje "pragmaticno". Zapravo je pitanje o pragmaticnosti besmisleno. Mislim i nagon je pragmatican jer omogucava opstanak vrste isto kao i moral jer opet omogucava opstanak vrste. Mislim pragmaticno je imati i jedno i drugo. Ko ima samo jedno nece odvec dugo opstati.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:04   #38
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
gospon Buddha kaže

POSTOJI O REDOVNICI, i dragi kolega Sigmund, NEROĐENO, NEUNIŠTIVO, NESASTAVLJENO , SLOBODNO...prvobitno ...NEPROMJENJLJIVO. Kada, o Sigmunde i o skeptiče i o redovnici, ne bi postojalo neunistivo,prvobitno, NEPROMJENNLJIVO ne bi postojao izlaz iz ovog svijeta koji je propadljiv,PROMJENJLJIV, sastavljen,...

Buddha je , MENI SE ČINI, ovdje govorio o nirvani ili o ''srži''
Poštovani kolega Parsifale, nije mi poznat taj Budin citat. Ali, kao što su vam već uvaženi kolege ukazali, bit Budinog učenja sastoji se upravo u tome da ništa nema "srž" odnosno da ništa ne postoji samo po sebi i za sebe. Središnji pojam filozofskog budizma je doktrina o ništavilu (sunyata). A tu su još i poznate Budine "tri oznake egzistencije", a o čemu sam nešto već natuknuo ovdje:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...7&postcount=24
Prema tome, čak i ako je Buda doista rekao to što tvrdite da je rekao, onda tu izjavu valja interpretirati u kontekstu cjeline njegova učenja.
Ukratko, "srž" bi bila ono što se ne mijenja na podlozi promjena. A u filozofiji su se kategorije kojima se može pripisati ta karakteristika različito nazivale: od bitka, preko supstancije i esencije, pa do pojma. Premda imaju tu zajedničku karakteristiku (pa ih po njoj možemo, ako želimo, sve nazvati "srž"), one nisu sinonimi, nego stoje u nekim određenim logičkim odnosima, dakle razlikuju se. Još jedna zajednička karakteristika im je da svaka od njih ima ambiciju da bude definicija apsoluta (što im ne uspjeva). Možda onda možemo to nastojanje definiranja apsoluta nazvati "srž"?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:35   #39
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Iz navedenog se moze zakljuciti da nisi procitao ni jednu ozbiljniju knjigu koja analizira budisticku filozofiju. Osim mozda tako proizvoljne interpretacije budizma. No dobro nije to ni neka steta.
Iz tvog navedenog citata svak može nepobitno zaključiti :

1) Da ti zaključuješ o ljudima tj o mom meni bez ikakovih dokaza. Pošto ja doista znam što sam pročitao onda je tvoja izjava i čista laž. Pa kolega Sigmund mi se zahvalio nedavno da sam javno ponudio popis izvrsnih budističkih knjiga s komentarom upravo ovdje na forumu. To što posjedujem biblioteku od 2905 (dvije tisuće devetsto i pet knjiga) ništa ne dokazuje ,naravno, ali pokazuje ipak jedan smjer života i rada.

2) Da svoju izjavu nisi ničim argumentirao . Nije dovoljno nešto izjaviti nego i elaborirati. pa na filozofiji ,smo, pobogu. Pišem dovoljno opširno i moj doprinos je vidljiv svima. Ti se uglavnom obraćaš mrzovoljnim one linerima .
Kako da te čovjek shvati kao ozbiljnog sugovornika.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:19   #40
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Iz tvog navedenog citata svak može nepobitno zaključiti :

1) Da ti zaključuješ o ljudima tj o mom meni bez ikakovih dokaza.
kako ne dokaz je tvoj post...ili recimo možeš to objasniti ovako..."onaj ko šuti ne svjedoči protiv sebe"..mislim da je to haksli ali nisam siguran
Quote:
Pošto ja doista znam što sam pročitao onda je tvoja izjava i čista laž.
nisam ja nigdje naveo da ti nisi dosta pročitao već da nisi ništa ozbiljno od budizma .
Quote:
Pa kolega Sigmund mi se zahvalio nedavno da sam javno ponudio popis izvrsnih budističkih knjiga s komentarom upravo ovdje na forumu.
a dobro moj bed onda si pročitao ali nisi shvatio .
Quote:
To što posjedujem biblioteku od 2905 (dvije tisuće devetsto i pet knjiga) ništa ne dokazuje ,naravno, ali pokazuje ipak jedan smjer života i rada.
ja sam kupio u životu samo 3 filozofske knjige

Quote:
Da svoju izjavu nisi ničim argumentirao
.
argumentirao je vidim Sigmund...jbg meni se obično neda

Quote:
Kako da te čovjek shvati kao ozbiljnog sugovornika.
ma iskreno jedini kog ovdje shvaćam ozbiljno je sigmund ...ostale ne shvaćam ozbiljno pa eto tako malčice se zajebavam ...
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.