Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 08:29   #2001
Kako nam postojeći DVD player ne radi najispravnije sa nekim novim DVD filmovima-crtićima (zastajkuje ili prekine sa prikazom), trebam nabaviti nešto novo. Vidim da mogu sa tom kupnjom riješiti i pitanje odlaska na web i to wi-fi kao npr. sa ovim playerima: Samsung BD-H6500 ili npr. BD-J5900.
Je li to dobra kupnja i koji je pametniji izbor ili imate bolju preporuku ili se ne moram previše brinuti...? Hvala unaprijed za pomoć!
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:44   #2002
Postoji realna mogucnost da na starom DVD playeru samo treba ocistiti laser.

Osobno ne znam sta je ostatak sistema, no blu ray player sa wifijem nije bas najsretnije rijesenja za web. Mozda bi bolje rijesenje bio media player koji rijesi s wifijem, bluetoothom, network vezom i usb citacem sve ostalo, cak i strimanje s neta.

Varijanta je i rabljeni blu ray player jer dio vlasnika ih prodaje zbog nekoristenja.

Obratiti pozornost na testove (ne im slijepo vjerovati)
Koji standard HDMIa sadrzi player
Dekoderima zbog kompaktibilnosti
Prikljuccima kojima ce se povezati s ostatkom sistema.

Ja imam stariji BR player, no kvalitetnije reprodukcije CDa (taj segmenat mi je bio bitan)
RGB izlazom za projektor
7.1 preout da mogu dekodirati na njemu novije formate i prebaciti dekodirane analogne signale u predpojacalo.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 21:52   #2003
Da je laser za očistiti, ne bi štekao gotovo na 25 do 30 min odgledanog filma, a isti DVD film se bez problema vrti na laptopu. No možda sam i u krivu. Neke starije filmove odradi bez greške...
Ne da mi se laptop koristiti za gledanje filmova jer na njemu radim poslovne stvari...
Za web mi i nije nešto bitno, ali ako već ima LAN, bolje mi je WLAN. A razlika LAN ili bez je 100-ak kn.
Zvuk na novim povoljnim playerima je loše izveden (preko HDMI ili koaksijalca...), većina nema niti 7.1, a o ostalom da i ne pričam... Ovaj stari barem ima audio izlaz za pojačalo, a kod novih to je tek u klasi playera koji imaju i 4K, 3D, wi-fi, blu-ray i HDD za snimanje... Malo čudno, no tako sad valjda tržište traži...
Kako imam plazmu Panasonic, možda mi je bolje zbog daljinca ići na Panasonic i player. Jedna opcija bi bio ovako nešto: DMP-BDT281EG i DMP-BDT381EG.
Za crtiće sa web-a će valjda biti OK ili ipak trebam komplicirati i sa media playerom (mada mi to i nije želja da djeca gledaju, sa DVD je kontroliraniji sadržaj)?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:33   #2004
Sadrzaj je po zelji.
Moze se skinuti na kljuc / hdd pa reproducirati, ...
Izlaz iz BR je digitalan.
HDMI (slika i zvuk) opticki ili coaxialni
Ti digitalni izlazi se "ubodu" u reciver koji dekodira signal.
Digitalno analogni konverter u BRu ili reciveru degradira digitalni signal (kod nize klase)
Sve su to stvari koje netko zeli ili ne...
Panasobic plazme su dobre.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:59   #2005
Tako je. Sad malo drugačije gledam na taj LAN/WLAN. Idem na osnovni uređaj koji ima sve isto osim media playera. To mi djeci definitivno ne treba...
Tako da ona preporuka da ne idem sa webom mi se sad čini odlična ideja da djecu previše ne opterećujem neželjenim sadržajem.
Imam stari reciver Onkyo koji nema digitalni ulaz, no ionako više nemam vremena/niti me zanima slušanje muzike (za to imam Harman CD-player), a kućno kino ne mislim raditi tako da me to niti ne brine. Jednog dana kad dođem u mirovinu možda za 30 godina...
Plazmu mijenjam tek kad rikne... toga više nema. A za nju mi ne treba 4K, 3D i ostale egzoterije koje se sad nose... Bitno da pouzdano radi, da me ne dave, da nemam još jedan daljinac (zato Panasonic) i da ima USB port (mada to ima i plazma).
Hvala za informacije!
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 07:42   #2006
Nema beda.
I ja na plazmi dok izdrzi.
Jos jedan mali detaljcic...plazme nisu nikako dobre za staticne dugotrejne slike (kao npr kao monitori ili surfanje na netu) da se slika ne zapece na ekran.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 06:13   #2007
Na kraju se dogodilo treće. Rođak nam je dao DVD player koji više ne koristi (HDD, laptop, media player se samo vrti kod njegovih...).
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 00:14   #2008
Koji blu ray player imate, preporučujete i zadovoljni ste s njim?

Tražim neki koji ima:
x264/H264 - MP4 (da može pokretati konventirani x264, na LG-BD660 nije htjelo a na TVu da)
x265 (poželjno ali ne mora)
MKV
FLV
Xvid
WiFi (za YT npr vidjeh da imaju)
USB sprijeda
Video i audio izlaz na cinch (poželjno ali ne mora)
HDMI
I da nema bugova, opčenito nekih problema, neki navodno imaju.
Pročitao sam par strana unatrag uglavnom se od Samsunga spominju pa mi njih ne morate ponavljati iste modele (F5100 ili BD-D5100 npr), njih sam zapisao pa ću pogledati spec.

Rekao mi rođak da uzmem sa x265 al su vj preskupi pošto je to nova gen, gledam uzeti neki za oko 400-600kn korišten možda, osim ako bu novih na ebayu u tom rangu cijene.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 09:24   #2009
Quote:
Don Michael kaže: Pogledaj post
Koji blu ray player imate, preporučujete i zadovoljni ste s njim?

Tražim neki koji ima:
x264/H264 - MP4 (da može pokretati konventirani x264, na LG-BD660 nije htjelo a na TVu da)
x265 (poželjno ali ne mora)
MKV
FLV
Xvid
WiFi (za YT npr vidjeh da imaju)
USB sprijeda
Video i audio izlaz na cinch (poželjno ali ne mora)
HDMI
I da nema bugova, opčenito nekih problema, neki navodno imaju.
Pročitao sam par strana unatrag uglavnom se od Samsunga spominju pa mi njih ne morate ponavljati iste modele (F5100 ili BD-D5100 npr), njih sam zapisao pa ću pogledati spec.

Rekao mi rođak da uzmem sa x265 al su vj preskupi pošto je to nova gen, gledam uzeti neki za oko 400-600kn korišten možda, osim ako bu novih na ebayu u tom rangu cijene.
Sony BDP-S6700. Ima sve što tražiš i više i sve očitava. Jedino nema analogne audio izlaze, samo digitalni koaksijalni.

konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 20:43   #2010
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Sony BDP-S6700. Ima sve što tražiš i više i sve očitava. Jedino nema analogne audio izlaze, samo digitalni koaksijalni.
U zakon ima
2D→3D CONVERSION Yes

To sam i zaboravio napisati za 3D mogućnost, TV nema 3D pa kad već kupujem.. Poželjno ali nije uvjet.
Sa 4K vidim moraju imati ventilatore iza zbog grijanja, a ovaj je baš malen s vanjskim napajanjem i nema baš pošten otvor. Zapravo sad gledam na ebayu slike to i nije otvor za fan iznad portova, a sa strane nema rupa. A i ima ih nešto po ebayu pokvarenih i refurbished...
I čudi me da ne može pokretat ni čak H264 jer ne piše u manualu BDPS6700
A daljinski mi se nešto ne sviđa, da su bar tipke jednake veličine ili kao na većim daljinskima da ne moram gledati u njih. No veličina i dizajn mi se sviđa. Makar mi ok i malo širi da je unutra napajanje.
Mislio sam kupiti neki Sonyijev ili Samsung, LG mi zadnja opcija jer ne čita x264 rekodiran možda imaju neku zaštitu ili je do video programa, ne znam točno zato kupujem da isprobam na novom.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 09:44   #2011
Ne shvaćam što će ti 2D-3D konverzija ako nemaš 3D Tv. Čak i da imaš, to je totalno bezveze.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 23:26   #2012
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam što će ti 2D-3D konverzija ako nemaš 3D Tv. Čak i da imaš, to je totalno bezveze.
Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Ne znam puno o tome nije me nikad ni interesiralo kad nisu pristupačniji sa 3d.
Gledao sam davno kod rođaka neke demonstracije u 3Du pa se sjećam da mi bilo interesantno. S tom auto konverzijom sam mislio da bi bilo cool pogledat neke moje fav filmove koje nisam dugo.
A to što nemam 3D TV, vj se može sa crveno plavim naočalama kao što su za platno u kinima onda koristili.
Ali da, postaje zaboravno... RIP 3D
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 00:01   #2013
Ne možeš crveno-plavim jer plejer i TV ne daju takav format van...opet velim, auto-konverzija samo uništi doživljaj
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 10:06   #2014
Dragi kolege, evo da osvježimo malo davno zamrlu tem(atik)u. Frendu mi je Philips Blu Ray napokon na izdisaju, a čovjek ima poveliku kolekciju što Bluray što DVD diskova. S obzirom da je malo staromodan, i UHD/HDR mu ne znači ništa, odbacio sam opciju kupnje UHD plejera, ionako su preskupi.
Međutim, izbor Bluray plejera jer postao jako tanašan te je uži a praktički i jedini izbor pao na:

https://www.se-mark.hr/blu-ray-dmp-b...m_medium=click

i

https://www.svijet-medija.hr/art/blu...p-s3700b/74411

Stara panj plazma mu nema Netflix,a oba imaju Netflix app i wifi, važno je jer sada gleda Netflix preko malog laptopa, a navodno je app bolji na Sonyju i općenito naginjem njemu, a i nešto je jeftiniji.

Eto, volio bih čuti koju mudru, pro/kontra i ima li tko predložiti neku treću opciju?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 13:18   #2015
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dragi kolege, evo da osvježimo malo davno zamrlu tem(atik)u. Frendu mi je Philips Blu Ray napokon na izdisaju, a čovjek ima poveliku kolekciju što Bluray što DVD diskova. S obzirom da je malo staromodan, i UHD/HDR mu ne znači ništa, odbacio sam opciju kupnje UHD plejera, ionako su preskupi.
Međutim, izbor Bluray plejera jer postao jako tanašan te je uži a praktički i jedini izbor pao na:

https://www.se-mark.hr/blu-ray-dmp-b...m_medium=click

i

https://www.svijet-medija.hr/art/blu...p-s3700b/74411

Stara panj plazma mu nema Netflix,a oba imaju Netflix app i wifi, važno je jer sada gleda Netflix preko malog laptopa, a navodno je app bolji na Sonyju i općenito naginjem njemu, a i nešto je jeftiniji.

Eto, volio bih čuti koju mudru, pro/kontra i ima li tko predložiti neku treću opciju?
Ja i dalje imam Sony BDP6700 i mislim da će mu spomenuti 3700 dostajati. 6700 je 200-300kn skuplji i jedina razlika između 3700 i 6700 je što je 6700 4K. Obadva imaju digitalni koaksijalni izlaz pa je bolje uzeti Sony ako zvuk ide preko pojačala i zvučnika, a ako ide preko TV-a, Panasonic bi dostajao jer Panasonic nema digitalni izlaz, samo HDMI.
Koliko vidim, još samo Panasonic i Sony rade Blu Ray playere cijena oko 1000kn i uopće; tu i tamo se nađe koji LG.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 16:14   #2016
@konjokradica: Ma ni s6700 nije van budžeta, mislim, ali čitam da mu je streaming lošiji od s3700 pa bi bilo dobro da nabaciš koju o tome. Navodno je s6700 prvi izišao pa ima drugačiju streaming platformu.
Zvuk mu je nevažan, samo TV zvučnike ima.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 16:42   #2017
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@konjokradica: Ma ni s6700 nije van budžeta, mislim, ali čitam da mu je streaming lošiji od s3700 pa bi bilo dobro da nabaciš koju o tome. Navodno je s6700 prvi izišao pa ima drugačiju streaming platformu.
Zvuk mu je nevažan, samo TV zvučnike ima.
Ne koristim Netflix, samo youtube i dosta preko USB-sticka i DVD+/-R, čita hr titlove i zadovoljan sam. Osim što je to transport i trebaš vanjski DAC ili pojačalo s ugrađenim DAC-om. Kako su mu nožice 1mm, poželjno je staviti gumene podloške iste veličine (gumice za brisanje, izrezane gumene podloške za veš mašinu itd.) da se poboljša hlađenje i produži vijek trajanja uređaja, kao i kod laptopa, ali to je moj đir.
Današnji TV-i imaju tunein i(li) koju drugu aplikaciju za internet radio (uz youtube) pa je kupnja streamera bacanje novaca )svi TV-i imaju digitalni optički izlaz), ali to nema veze s filmovima.
Onda može pogledati i Panasonic playere koje nisam imao, jer oni imaju samo HDMI izlaz, ovi jeftiniji.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 17:23   #2018
Uh, otkud uskoči ovdje DAC i gumene nožice?

Njemu treba samo Netflix, nikakav radio streaming i sl. TV mu nema nikakve aplikacije, možda YouTube.
Ne nalazim baš recenzije za taj Panasonic Bluray, pogotovo ne neki usporedni test.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 19:47   #2019
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Uh, otkud uskoči ovdje DAC i gumene nožice?

Njemu treba samo Netflix, nikakav radio streaming i sl. TV mu nema nikakve aplikacije, možda YouTube.
Ne nalazim baš recenzije za taj Panasonic Bluray, pogotovo ne neki usporedni test.
Svi elektronički uređaji se griju, a smanjenje temperature kod rada produžuje vijek trajanja elektronike unutra. Jeftini Blu-Ray playeri i svi laptopi, od najjeftinijeg do najskupljeg imaju taj problem jer im je hlađenje loše napravljeno. Zato ljudima laptopi traju 3 godine, a mogli bi preko 10. Staviš ruku na uređaj nakon jednog ili više sati rada kod playera, pa reci je li bolje kupiti 4 obične gumice za brisanje i staviti ih ispod jeftikanera? To s pregrijavanjem i produljenjem uređaja ako se pravilno hlade čuo sam od profesionalaca, a vi kako hoćete, vaš novac, vaš problem.
Ne isplati im se plaćati recenzije za to. Plaćaju samo za skupe modele, pretpostavljam. Jedino ako je neki youtuber te playere za sirotinju stavio na net.
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 21:18   #2020
Pa nisam ništa komentirao oko gumica, samo sam se začudio, mislio sam da si slučajno pomiješao nešto s odgovorima na druge teme.

Rekoh, može i s6700.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.