Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 18:24   #21
Za sous vide da, ali sous vide tehnikom ne kuhas namirnice koje bi stavio u slow cooker ili ekspress lonac i koriste se za razlicite primjene. Inace da se gubi okus je nonsens. Okus je i u mirisima koje namirnica ispusta u atmosferu pri term obradi tako da ekspress lonac zadrzava vise okusa jer je hermeticki zatvoren za razliku od slow cookera. Bar mislim da je tako. Nema razloga da se okusi ubiju pa nisu ziva bicha.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:06   #22
Ja sam ga kupila u Lidl i super je. Cijena je bila oko 150/ 200 kn
samo što se ne gasi sam, nema timer.
On mi je super kada se probudim u 6 ujutro, ubaci sve već pripremljeno (zamrznuto) i onda mi se sve spremno za 4 - 8 sati (ovisi koju temperaturu stavim). I mogu ici gdje god hoću bez brige.

Slow cooker sa timerom je super za ekipu koja ostavi da se hrana kuha dok si na poslu. Pa se onda sam ugasi.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:07   #23
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Express lonac moze sve i vishe od tih slow cookera. Cemu?
Express lonac može i eksplodirati što nemože slow cooker.
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:09   #24
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Znam. , ne vidim primjenu slow cookera u pripremanju hrane da bi isplatio investiciju. Sto npr kuhas u slow cookeru, a da nemozes pripremiti u pecnici ili ekspess loncu da bi dobio drasticno bolje rezultate?
Quote:
Kerefek kaže: Pogledaj post
Okus je puno bolji (za razliku od expres lonca koji ubije sve okuse).

Sous-vide kuha na oko 55-60°C satima i poanta je da se unutrašnjost hrane ravnomjerno skuha kao i vanjski dio (što nije slučaj kod pećnice).
Tako kuhana hrana nije nikad raskuhana i uvijek je sočna.
Ne koriste ga bez vraga vrhunski kuhari u restoranima sa Michelin zvjezdicama.
Kad jednom probaš skužit ćeš razliku.

Ovo sve ide za Sous-vide, za Crock-Pot ne bih znao.
potpisujem
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:49   #25
Može mala pomoć?
Kupila sam Sinbo multicooker i došao je sa puno upozorenja.
Ugl, zanima me smijem li ga držati na staklenom stolu ili na kuhinjskoj ploči bez problema?
Imam fobiju od eksplozija pa želim eliminirati sve moguće situacije haha
TSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 19:30   #26
ima li neko preporuku za kvalitetan crock pot i di ga se kod nas može kupit?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 16:28   #27
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ima li neko preporuku za kvalitetan crock pot i di ga se kod nas može kupit?
Russel Hobbs, svijet medija
Ja imam onaj veci od 3 litre godinama i super je
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2020., 22:38   #28
fala.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2020., 05:46   #29
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ima li neko preporuku za kvalitetan crock pot i di ga se kod nas može kupit?
dajte neznalici više info....kako ga koristite? za koja jela je prikladan?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2020., 09:46   #30
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
dajte neznalici više info....kako ga koristite? za koja jela je prikladan?
Ja u njemu radim pulled pork, variva, bolonjez i sl. Ubacim kaj mi treba i ukljucim prije spavanja, ujutro je sve gotovo.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2020., 11:32   #31
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
Ja u njemu radim pulled pork, variva, bolonjez i sl. Ubacim kaj mi treba i ukljucim prije spavanja, ujutro je sve gotovo.
Zar ti pulled pork ne ispadne kao kuhan?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2020., 11:30   #32
I ja sam nabavila to čudo, marka Russel Hobbs (izbor je pao na njega jer je mali, okrugli i kredom se piše po njemu ) i ostala malo iznenađena jer kad se kuhalo na high temperatura je bila takva da je dosta kipjelo, lonac se lagano tresao i povremeno je puštao kondenziranu paru. Low nisam još isporbala. Čisto za probu sam kuhala krumpire za pire i bili su ok, a drugi put umak s piletinom koja je nakon 2,5-3 sata bila pomalo neprivlačno raskuhana. Sad se pitam koja su to uopće jela koja mogu kuhati 8-9 sati dok sam na poslu jer se bojim da bi se sve raskuhalo do neprepoznatljivosti?
Kupila sam ga da kad pregladnjeli dođemo doma imam spremni obrok, a sad mi se čini da baš nema previše jela koja se kuhaju tako dugo. Ili se varam? Pomagajte, imate li neke domaće recepte za podijeliti?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HjnC86kSHFw
...i dalje zauvijek...
a cap ne bon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 07:58   #33
Kuhaj na low, onda je temperatura i dužina kuhanja puno prilagodljivija. Ja u njemu kuham uglavnom neka jela s piletinom i puno povrća. Nisam puno ekperimentirala, ali savršeno mi je za one dane kad mi se ne da stajati kraj štednjaka, samo sve ubacim u njega i on radi svoje.
Kuhala sam i chilli grah u njemu. Svo meso koje se slow cooka u pećnici možeš kuhati u njemu, tvrdi komadi mesa kojima treba dulje kuhanje.
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2022., 06:17   #34
Kupio ja neki dan u Emmezeti na akciji Russel Hobbs Slow Cooker od 3.5 L i jučer sam skuhao juneći gulaš od močinga, kuhalo se oko 9 sati na najmanjoj temperaturi (broj 1 na prekidaču) oko 70 stupnjeva i gulaš je odlično ispao.

Baš mi je dobar taj spori stroj, vratim se iz skitnje, a klopa gotova
__________________
𝓣𝓮𝓼𝓴𝓸 𝓚𝓵𝓲𝓼𝓾 𝓷𝓪 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓲 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓳𝓮𝓻 𝓳𝓮 𝓚𝓵𝓲𝓼 𝓷𝓪 𝓷𝓳𝓮𝓶𝓾 !
No123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 07:53   #35
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Kupio ja neki dan u Emmezeti na akciji Russel Hobbs Slow Cooker od 3.5 L i jučer sam skuhao juneći gulaš od močinga, kuhalo se oko 9 sati na najmanjoj temperaturi (broj 1 na prekidaču) oko 70 stupnjeva i gulaš je odlično ispao.

Baš mi je dobar taj spori stroj, vratim se iz skitnje, a klopa gotova
Ajd napises tocno kako si ga kuhao?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 08:13   #36
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ajd napises tocno kako si ga kuhao?
Kuhao sam ga po malo izmjenjenom receptu koji je Magor dao ovdje na forumu za normalno kuhanje goveđeg gulaša.

Prvo sam posudu od slow cookera stavio na plin i u njoj na masti prepržio oko 15 minuta sitno sjeckani luk (2 glavice) i jednu babura zelenu papriku isto sitno sjeckanu, onda sam dodao 2dcl vode izmiješao i dodao slatku i ljutu mljevenu papriku i to miješao dok malo vode nije isparilo pa sam dodao sitno sjeckani češnjak, papar i Podravka goveđi temeljac, to malo miješao i onda posudu s tim prebacio u slow cooker i uključio ga na 1, a onda sam na velikoj grill tavi kratko prepržio oko 600g kockica junećeg močinga da se meso zatvori sa svih strana, a onda sam te kockice močinga prebacio u slow cooker dodao pola litre vode i dobro sve izmiješao, poklopio slow cooker i ostavio da se kuha 9 sati dok se nisam vratio kući iz skitnje. Onda sam skuhao njoke i dobro se najeo, bilo je za dva puta jesti.
__________________
𝓣𝓮𝓼𝓴𝓸 𝓚𝓵𝓲𝓼𝓾 𝓷𝓪 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓲 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓳𝓮𝓻 𝓳𝓮 𝓚𝓵𝓲𝓼 𝓷𝓪 𝓷𝓳𝓮𝓶𝓾 !
No123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 08:41   #37
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Kuhao sam ga po malo izmjenjenom receptu koji je Magor dao ovdje na forumu za normalno kuhanje goveđeg gulaša.

Prvo sam posudu od slow cookera stavio na plin i u njoj na masti prepržio oko 15 minuta sitno sjeckani luk (2 glavice) i jednu babura zelenu papriku isto sitno sjeckanu, onda sam dodao 2dcl vode izmiješao i dodao slatku i ljutu mljevenu papriku i to miješao dok malo vode nije isparilo pa sam dodao sitno sjeckani češnjak, papar i Podravka goveđi temeljac, to malo miješao i onda posudu s tim prebacio u slow cooker i uključio ga na 1, a onda sam na velikoj grill tavi kratko prepržio oko 600g kockica junećeg močinga da se meso zatvori sa svih strana, a onda sam te kockice močinga prebacio u slow cooker dodao pola litre vode i dobro sve izmiješao, poklopio slow cooker i ostavio da se kuha 9 sati dok se nisam vratio kući iz skitnje. Onda sam skuhao njoke i dobro se najeo, bilo je za dva puta jesti.
Fala
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2022., 17:35   #38
Pozdrav. Imam namjeru kupiti ovo čudo od kuhala pa ću se ovdje malo informirati. Vidim da vas 8ma koji posjedujete ovaj aparat pa me zanima kaj u njemu kuhate. Inače imam ekspres lonac i u njemu kuham juhe i juneći gulaš (gulaš barem jednom tjedno jer kćer to obožava). Međutim kako u skorije vrijeme idemo u renovaciju kuhinje a živimo u stanu u kojem će se ista renovirati, razmišljam da ubijem dvije muhe jednim udarcem. Bit ćemo bez kuhinje barem 3 do 4 tjedna (optimistično predviđanje ) pa si mislim da uz roštilj, indukcijsku ploču i ovo čudo, imam sve kaj mi treba da preživimo tih mjesec dana. Kuhamo svakodnevno pa nam nije opcija fast food i slične stvari. Između ostalog i muž i ja delamo u smjenama pa mi se ovo čini kao praktična stvar za one dane kad radim nocnu. Sve stavim unutra pa kad se probudim ručak je spreman. Može li se u tome kuhati recimo klasični grah varivo? Da li vam je taj uređaj često u upotrebi, kaj u njemu kuhate, kako ste zadovoljni...? Hvala unaprijed.[emoji1360
Inače razmišljam o ovom uređaju pa molim mišljenja i iskustva.
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...CK-CSC062X_01/

Poslano sa mog POCO F3 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 02:38   #39
Ja sam sebi osim Russel Hobbs Slow Cookera kupio i sous vide https://pevex.hr/pekac-ostali-emerio...41-342151.html a bolje bi bilo da sam malo više razmišljao i kupio taj stroj koji ti misliš kupiti.
__________________
𝓣𝓮𝓼𝓴𝓸 𝓚𝓵𝓲𝓼𝓾 𝓷𝓪 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓲 𝓴𝓪𝓶𝓮𝓷𝓾 𝓳𝓮𝓻 𝓳𝓮 𝓚𝓵𝓲𝓼 𝓷𝓪 𝓷𝓳𝓮𝓶𝓾 !
No123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 09:46   #40
MOže pojašnjenje ili naprosto pro elementi za kupit crock pot.
Razmišljala sam, naime, o instant potu, jer mi se riga više od, npr., mirisa junetine dok ju kuham, kao i od vremena potrebnog za to.

I onda vidim da vas dosta tu kupuje crock pot.
Kao, ne kužim zašto bi netko toliko još dodatno produljio vrijeme pripreme. Koji su benefiti (još u odnosu na instant pot, možda)?
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.