Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 16:21   #921
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel onaj Burger House kod Branimir centra smeće kao što komentari na Facebooku, a i izgled lokala, sugeriraju?
Obican i los burger. Bolja opcija je kebab, jer je dosta velik, najedes se, al ni on nije nesto ekstra.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:46   #922
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel onaj Burger House kod Branimir centra smeće kao što komentari na Facebooku, a i izgled lokala, sugeriraju?
Meni je to više kao oni kiosci sa sendvičima i kebabom nego burger iz restorana. Doduše, samo cheeseburger sam probao. Al prometa imaju, kad god prođem, ima nekoga unutra.

Facebook komentari su posebna priča. Kad bi se ravnalo po njima ispalo bi da nijedan zagrebački restoran ne valja jer svi imaju gomilu jedinica. Čini se da je sad popularno otići negdje jednom, uočiti jednu stvar koja ti se ne sviđa i dati ocjenu jedan.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:55   #923
U pravom restoranu se ionako ne jedu burgeri!
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:23   #924
Ima dosta restorana s Michelinovom zvijezdicom koji ih uredno imaju na meniju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:02   #925
Čitam zadnjih par stranica topica i ne mogu naći info o otvaranju drugog Rocket burgera u Cascade centru? Jesam li ja to negdje drugdje vidjela ili ovdje?
Ako netko ima neki link. Hvala

Ono dogovorila sam se frendicom tamo, a ne znam zapravo ima li toga uopće tamo
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:06   #926
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Čitam zadnjih par stranica topica i ne mogu naći info o otvaranju drugog Rocket burgera u Cascade centru? Jesam li ja to negdje drugdje vidjela ili ovdje?
Ako netko ima neki link. Hvala

Ono dogovorila sam se frendicom tamo, a ne znam zapravo ima li toga uopće tamo
Bio je link, no javi i svoje dojmove.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:10   #927
Hvala puno!

Javim naravno
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:21   #928
I evo izvještaja:

Prostor je jako lijep i velik, wc krasan

Jelo se rocket burger i mature cheddar koji su mi izgledali potpuno isto osim što je rocket imao dodan špek, a mature cheddar ne
Meso je sočno, rahlo i pečeno medium. Umaka je bilo taman, ali i jako puno salate. Uz to uzele smo fireball onion rings - pohani luk s 2 umaka, neki s vrhnjem i sa sipinim crnilom te wedges (pomfri od rezanog krumpira). Onion rings su bii ok, nikakav spektakl, a pomfri malo preslan.
Bilo je u redu, ali i dalje mi je draži Rocket u Tkalči.
Rocket burger je 40, mature cheddar 47, onion ringsi 22, a wedges 18 kuna
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 13:57   #929
Dakle ovako, rijetko jedem vani ali eto proveo cijeli petak na poslu a navečer išao na beer fest na keglbajs pa reko da maznem hamburek. Nisam otišao tam prek puta alcatraza u preradovićevoj mislim da je to burgeraj jel su male porcije pa reko ajd da odem u bogovićevu, zove se mislim submarine.

Dakle.....trebao sam posumljati čim sam vidio da su dvije trećine gostiju babe.
Gledam onaj menu, burgeri od 42 do 54 kouna. Odlučim uzeti nekakav burger kaj su zapravo tri burgera (kao njihova najpopularnija) i to košta 54 koune. Ima slična fora u pivani i bilo mi je ok. Uz njih naravno ne ide prilog a koji nisu baš cijenovno mali, jbmti krumpir kaj porcija košta 16 kouna.
Majke ti mile, kad je cura to donijela.....ako ste ikad jeli profiterole..e to je ta veličina. Kad sam to stavio jedno pored drugog ukupno je manje valda od pola normalnog hamburgera. Pljeskavica veličine hostije, debljina 6-7 mm okusa ništ drugačijeg od mcdonaldsa. Dva zalogaja i to je to. Nema pitanja kako pečen jer ovaj tanki flis papir i nemreš peći po želji. Prvi profiterol je imao sir (običan) i onaj klasični žuti umak. Taj je još bio najbolji. Drugi je imao osim hostije i malo rukole, nisam osjetio umak a treći je imao kečap i to valda onaj heinzov a gore je imao nekakve mrvice za koje nisam ustanovio jel prženi luk ili špek jer nisam imao fakin mikroskop.
Gledam za pivu...desetak malih krafterskih piva, cijena od 20 na gore, coca cola čini mi se 18 a možda i 16, ne znam više. Od velikih je bio zlatni medvjed 24 koune. Naručim medvjed a veli malena ali to vam je pol litre..jel to OK?..a imam fakin 105 kg.....
Nažderem se ja tako i napijem za 78 kn....a malička i još dva dečka hipstera svako malo pitaju jel sve u redu. Ako mi je nešto išlo na džiger u US (a tamo sam bio 2 kuke) onda je to to. U nekom trenutku stiže 6-7 baba pored (baš čudno kaj ne) jedna gleda u moje profiterole i veli da će i ona to. Skoro sam joj rekao nosi ove. Anyway. Nevermore. Nakon toga dojdem na beer fest, tam je bila ona ekipa s raznobojnim pecivima (crveno s paprikom, crno s ugljenom), frend uzeo taj crveni, pošten burger, ljut...35 kn......i to na fest-u.
MUUUUUUUUUU
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 21.05.2017. at 14:13.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:05   #930
kumek, ja o tome od početka ali ovo je vrhunac:
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Gledam za pivu...desetak malih krafterskih piva, cijena od 20 na gore, coca cola čini mi se 18 a možda i 16, ne znam više. Od velikih je bio zlatni medvjed 24 koune. Naručim medvjed a veli malena ali to vam je pol litre..jel to OK?..a imam fakin 105 kg.....
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:12   #931
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kumek, ja o tome od početka ali ovo je vrhunac:

Ma naš kaj..to samo pokazuje klijentelu tog mjesta. Od šljakerske klasične jednostavne hrane kao pizza i hamburger smo napravili rocket science.....pa jebote u US svaki restoran ima hamburgere, vlastite proizvodnje, serviraju s krumpirima u plastičnoj posudici kao za kruh, svi su dobri i na stolu imaš 6 umaka u flašama, biraš neki od tri vrste sira.......nitko od toga ne radi gastronomsku senzaciju. Tu i tamo u high end restačima bude od kobe govedine i sl.....al to je u ionak skupom restoranu kaj ima i gomilu druge hrane.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:24   #932
ja si mislim da su ta 3 mala zapravo predjelo na osnovu kojeg bi trebao odabrati onaj koji ti se najviše sviđa
i poslije naručiti samo taj ali veliki... inače nema smisla
edit: ali onda te to košta više od 130 kuna, za te novce negdje dobiješ biftek
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:45   #933
U Bikers Beer Factoryju preko puta imaju grill. Zove se Bikers Food Factory

Uglavnom, jučer uzeo njihov bff burger (pljeka, špek, jalapeno, sir, umak i još neka zelenjava) i bio je poprilično dobar. 39kn i taj je najskuplji. Probat ću i običan čiz jer mi se čini kao value for money.

Prije sam probao i neke pizze, također su bile dobre.

Uglavnom, ako hoćete jesti dobro za prihvatljivu cijenu, preporučam.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:45   #934
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja si mislim da su ta 3 mala zapravo predjelo na osnovu kojeg bi trebao odabrati onaj koji ti se najviše sviđa
i poslije naručiti samo taj ali veliki... inače nema smisla
edit: ali onda te to košta više od 130 kuna, za te novce negdje dobiješ biftek
Unda je predjelo najskuplji hamburger na meniju..... Čak je i onaj dupli manje od 54.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 14:47   #935
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ja si mislim da su ta 3 mala zapravo predjelo na osnovu kojeg bi trebao odabrati onaj koji ti se najviše sviđa
i poslije naručiti samo taj ali veliki... inače nema smisla
edit: ali onda te to košta više od 130 kuna, za te novce negdje dobiješ biftek
opet se bavis teoretiziranjem. i sto ces sa 200g bifteka vulgaris ako ti se bas overdozira finim hambicima (kumekova usporedba submarinea sa mcd je potpuno promasena)?
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:01   #936
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
opet se bavis teoretiziranjem. i sto ces sa 200g bifteka vulgaris ako ti se bas overdozira finim hambicima (kumekova usporedba submarinea sa mcd je potpuno promasena)?
Ma ti ćeš mi objasniti kakav je bio po okusu..... Ovo nije bilo 200 grama, (ja doma radim od 150) ono tamo nije bilo ukupno 75 grama i to tri puta po 25. Ono NIJE bio hamburger, to je bio komadić tankog mljevenog mesa veličine kovanice od 5 kuna, ja doma sam napravim 15 puta bolju smjesu. Čovjeće dvije kuke sam živio u US i jeo desetke raznih hamburgera po restačima, ovakav overrated drek nigdje nikad nisam jeo. Prvo i osnovno, jako pretanak a niti ovi obični nisu puno deblji koliko sam vidio sa strane. Hamburger NE MOŽE biti tanak, NE SMIJE biti tanak. Tebi naravno smije.. Plain ketch-up koji su stavili definitivno nije umak. Plain ketch-up dolazi na stol u boci....za krumpir. Zajedno s još 5 drugih. Tamo nema btw niti jednog ili možda jedan, nisam zapazio u svoj toj simfoniji okusa. Naravno tebi i sličnima toplo preporučam ovakav restač. Imate svu moju podršku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 21:32   #937
Burgeri

Jel ima netko dobar recept za dobro pecivo, onako neko brioche, slatkasto-maslacasto...po pekarama se ne može naći kvalitetno, a bez dobrog peciva nije ni burger kako treba !? Tnx


Sent from my iPhone using Tapatalk
techno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:36   #938
Posjetio nedavno Taco's & Burger Barr.

Ne znam zbilja... Možda moja plaća od 5000 kn je premala, ali da burger (istinabog fini), krumpire (neka srednja porcija s ne baš sjajnim umakom) i pivo platim cca 95 kuna...

Kada je to postalo toliko skupo, i koja je mudrost iza ovoga? Čak i kad uračunam taj neki poseban kvasni kruh, limetu i štaveć kao dodatak, meso s hrvatskom teletinom (ovo je kao nešto posebno?) - meni je 52 kune za burger, od kojeg se ja sa svojih 75 kg nisam nikako najeo (sve sa krumpirima) - malo previše. Kome je cijena nebitna, moram pohvaliti okus još jednom, kao i činjenicu da nakon burgera nisam podrigivao - znači mora biti nešto kvalitetno u pitanju, slobodno si odite tamo.

Zanimljivo da sam idući dan otišao u Križevce sasvim slučajno i sve ovo isto jeo (dakako bez ovih fensi dodataka) za ravno 50 kuna, uključujući i kvalitetno Križevačko pivo

Pa sad, je li Zagreb toliko bogatiji da duplo plaća istu stvar, ne znam...
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 13:56   #939
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
Posjetio nedavno Taco's & Burger Barr.
Ne znam zbilja... Možda moja plaća od 5000 kn je premala, ali da burger (istinabog fini), krumpire (neka srednja porcija s ne baš sjajnim umakom) i pivo platim cca 95 kuna...
Kada je to postalo toliko skupo, i koja je mudrost iza ovoga? Čak i kad uračunam taj neki poseban kvasni kruh, limetu i štaveć kao dodatak, meso s hrvatskom teletinom (ovo je kao nešto posebno?) - meni je 52 kune za burger, od kojeg se ja sa svojih 75 kg nisam nikako najeo (sve sa krumpirima) - malo previše. Kome je cijena nebitna, moram pohvaliti okus još jednom, kao i činjenicu da nakon burgera nisam podrigivao - znači mora biti nešto kvalitetno u pitanju, slobodno si odite tamo.
Zanimljivo da sam idući dan otišao u Križevce sasvim slučajno i sve ovo isto jeo (dakako bez ovih fensi dodataka) za ravno 50 kuna, uključujući i kvalitetno Križevačko pivo
Pa sad, je li Zagreb toliko bogatiji da duplo plaća istu stvar, ne znam...
I ja sam o tome već pisao, bezobrazne su cijene burgera...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:16   #940
kakav je burger od divljači u xato-u
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.