Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 18:09   #5801
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Radila jucer Masaterine cupavce nis posebno iskreno,nisam primjetila da su nesto socniji od prijasnjih i Gipsyne keksice sa komadicima cokolade fini su mi ali mi nekako ukusniji raspuknici
Ja radim cupavce po ovom receptu https://www.coolinarika.com/recept/cupavci-zasto-ne/
Koliko sam shvatila poanta je u miksanju, sto treba slijediti da ispadnu flafasti, prozracni, mekani i socni. Stvarno preporucam ovaj recept, ja koja sam laik u kuhanju mi ispadnu savrseno.
Evo pravila sam za vikend, ali okus ne mogu docarati tekstualno koliko je to dobro.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 23:07   #5802
Ma ok su bili moji nisu bili losi uopce nego nis posebno cupavci ko cupavci a toliko hvaljeni
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:29   #5803
To je recept za tijesto kao "moj".
Za umak se ne sjecam ali sam ga radila duplu mjeru.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:04   #5804
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ma ok su bili moji nisu bili losi uopce nego nis posebno cupavci ko cupavci a toliko hvaljeni
Pa meni općenito čupavci ko kolač nisu nešto woow. Ono biskvit natopljen u čokoladi i kokosu, neš ti kolača. Ovaj mi je ok recept jer ostane dosta dugo sočan biskvit, nema mi gorega kad se sasuši sve sutradan.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:28   #5805
Pa da, ni meni čupavac nije nešto
Radije ću mramorni pojest.
Ali djeca vole. I znaju da li im je dobro ili ne.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:22   #5806
vi ste lude čupavci su fantastični
sad mi se prave, a nemam vremena
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:50   #5807
imala sam divnih, mirisnih jagoda koje naprosto nismo stigli pojesti na vrijeme, pa je špicova štrudla od jagoda i griza u rerni s tim da sam ja imala oko 600g jagoda i napravila pola nadjeva od griza, i čini mi se taman, ne znam kamo bi još pola stalo
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:29   #5808
siz kejk s belom cokoladom (200 grama istopljene bele cokolade, pola kile abc, slatko vrhnje, kora pola limuna. korica od piskota, saka pecenih lesnika i beurre noisette. preliv od jagoda sa strane, skuvane jagode s kesicom vanila secera plus saka seckanih jagoda, ohladjeno.)


https://ibb.co/mJwHSa
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:23   #5809
darling, izgleda divno i sočno, a i po opisu mi se činila točno takva (i prije nego sam kliknula na fotku)
slatko vrhnje si umiješala u sir? onaj treći sloj nema, nego su jagode, jel?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:37   #5810
hvala
da, prvo sam izmesala otopljenu cokoladu i sir, a onda u to ulupano vrhnje. piskota je malo pakovanje od 105 g, maslaca je bilo 65 g, toliko sam imala otvorenog.
nema treceg sloja. jagode sam skuvala odvojeno i pri sluzenju sam zalivala svaki komad. odlicna je bila. taman slatka, sav secer je dobila iz bele cokolade i piskota. da sam je pravila za neko ocenjivanje, u krem bih umesala zelatin, al ovako za kucnu upotrebu je odlicna, zasto komplikovati.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:14   #5811
Pita s trešnjama.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:49   #5812
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
siz kejk s belom cokoladom (200 grama istopljene bele cokolade, pola kile abc, slatko vrhnje, kora pola limuna. korica od piskota, saka pecenih lesnika i beurre noisette. preliv od jagoda sa strane, skuvane jagode s kesicom vanila secera plus saka seckanih jagoda, ohladjeno.)


https://ibb.co/mJwHSa
Super izgleda.
Tako sam ja radila kremu za onu moju Mediterraneo, isto nisam stavljala želatinu i fino se rezala. Inače nisam fan bijele čokolade, ali kombinacija sa sirom i slatkim vrhnjem mi je ok.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:38   #5813
kokos i čoksa.

gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:27   #5814
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Super izgleda.
Tako sam ja radila kremu za onu moju Mediterraneo, isto nisam stavljala želatinu i fino se rezala. Inače nisam fan bijele čokolade, ali kombinacija sa sirom i slatkim vrhnjem mi je ok.
fala. ma ja ne volim ni ciz kejk, ako kolac ne ide u kafu, meni nema smisla.
danas sam sekla drugu polovinu na poslu, odlicna je.
pojela sam je ko samostalan obrok P+U+M

sledeci projekat ce mi biti bela cokolada s celim lesnicima riter sport, izlomicu cekicem lesnike, rastopicu na pari, a onda to u krem sir i vrhnje. al to sledece godine
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:22   #5815


Veganska pita od tresanja i badema. Eksperimentirala sam s prhkim tijestom bez jaja i maslaca umjesto kojih sam brasnu dodala kokosovo ulje i bademovo mlijeko. Zadovoljna sam s tijestom iako mi je i dalje finije pravo prhko tijesto puno malsaca.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:02   #5816
nikad nisam jela kolac s tresnjama. kakve su u kolacu?
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:11   #5817
fine. slađe od višanja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 13:39   #5818
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
nikad nisam jela kolac s tresnjama. kakve su u kolacu?


Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
fine. slađe od višanja.


Fine ali su meni draze visnje. Imaju puno vise okusa. Ove sam tresnje ubacila u pitu jer im inace nije bilo spasa.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:00   #5819
i meni su višnje draže, ali ni trešnje nisu za odbaciti. ugl. kako god okreneš sočno je, a to mi je važno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:29   #5820
meni su tresnje najomiljenije voce na svetu i steta mi ih je u kolac cak i da bih eksperimentisala. a visnje mrzim, pa one uvek zavrse u paklu pecnice
darling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.