Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 14:19   #6741
Možda ako ubode Denon avc A1SE polovnog za 10. Sjećam se da je nov koštao 30


dredder is offline  
Old 22.05.2017., 14:34   #6742
Nista od toga.
Predpojacalo i pojaalo snage nadsvira sve to i u hifi i u AV.
A i moze se samo dio zamijeniti...pa opet popravis jednostavnije krvnu sliku.

Dakle predpojacalo / DAC / procesorom
Pa sad ovisi da li zelis 5 x neku snagu u jednnoj kutiji ili uzmes stereo pojacalo snage za prednja dva a u drugoj kutiji 3 ili 5 pojacala snage za ostatak drustva.

Price s dekoderima su bez veze jer se to moze rijesiti dekodiranjem u okviru playera, a ovo sta ja govorim nadsvira sve zivo u jednoj kutiji.

A cijena... najjeftiniji je Marantz u sloveniji za nekih 750 eura (ako se dobro sijecam)...pa na gore.

Ako sam doma sljedeci vikend, pretpostavljam da ce Denon biti jos kod mene... ako nekoga zanima i u jiru je...slobodno...samo se najavite.
Angelbyu is offline  
Old 22.05.2017., 14:47   #6743
krivo si skuzio angel...sad imam denona ali ovako informativno pitam što se tiče AV receivera i stereo pojačala po kvaliteti ..koliko košta AV receiver koji bi parirao jel stereo ampu..kolega olif je dobro skuzio kako šta i tu sam jel dobio odgovor ilti po tome da stereo amp od 5-6k parira AV receiveru od 15+
senon is offline  
Old 22.05.2017., 15:04   #6744
Da, uglavnom tako nekako....
Trude se npr. neki Brandovi (Rotel, Arcam, Nad...) koji su dobri sa stereo pojačalima, da naprave i AV receiver koji je dobar i u stereo modu, ali uglavnom bez onog rezultata s kojim bi (s obzirom na cijenu toga) svi bili zadovoljni.

Dakle, ako tebe konkretno, uz stereo privlači i HT, onda bi trebao kupiti neki AV receiver koji ima PREOUT Front izlaz.
Tada bi na to mogao spojiti taj Denon integrirac.
S time bi AV receiver bio kao predpojačalo, a integrirac izlaz; i za HT frontove i za stereo mod.
olif is offline  
Old 22.05.2017., 15:08   #6745
ma s obzirom da sam i očekivao ovako nešto slično da AV receiver mora koštat 4-5x više da bi nadmašio/parirao stereo ampu nema smisla uzimat ,Radije bi za to šta bi morao dati 15k za AV receiver prodao svoje zvucnike i kupio 2x skuplje nego što su sad
senon is offline  
Old 22.05.2017., 15:36   #6746
Pa ne cu se sloziti s Olifom, jer ako se uzme INTEGRIRANO pojacalo AV i onda koristi stereo integrirano pojacalo za stereo?! Koji je smisao toga?

Govorimo o PREDPOJACALU koje je i predpojacalo i DAC i procesor (AV)
Na njega spajas (po mogucnosti MONOBLOCKOVE) i pojacalo snage.

Inace nema smisla duplicirati sklopove i smetnje itd

http://www.bolha.com/avdio-in-video/...w=Marantz+9000 citaj recenzije, sve ce biti jasno. Cijena dakle cca 5000 KN
Za te pare...

No jbg Marantz je pa nekome moze zasmetati...

No imas DAC
Imas odvojeni sistem.
Mozes upgredati samo predpojacalo.
Samo pojacalo snage.

Denon je kikiriki.

Zadnje uređivanje Angelbyu : 22.05.2017. at 15:52.
Angelbyu is offline  
Old 22.05.2017., 15:57   #6747
Ja govorim za njegov konkretan primjer....

On već ima stereo pojačalo i ako bi ga želio implementirati u neki HT sustav (bez preštekavanja), onda je to AV receiver sa PreOutom....

Ali čovjek je osviješteni Hifista, pa bi rađe od skupog AVR-a, neke bolje front zvučnike......pametno....
olif is offline  
Old 22.05.2017., 16:41   #6748
Nisam skuzio taj dio...
No i moja teorija drzi vodu... bez problema.
No uvijek na kraju ostane ono sta zeli onaj koji kupuje, jer da ne zeli AV ne bi pitao...


Olif sorry...
Angelbyu is offline  
Old 22.05.2017., 19:21   #6749
Quote:
senon kaže: Pogledaj post
...ovako zanima me ako bi npr isao na 5.1 receiver i prebacivao se sa denona PMA 1510AE ...ali da kvaliteta zvuka ostane ista ili bolja...do cijene od npr 10 000kn
Jednostavno, ako želiš istu kvalitetu zvuka, kupiš još 2 komada identičnog pojačala (PMA 1510AE) i dobiješ 6 audio kanala.
smoothjazz is offline  
Old 22.05.2017., 21:01   #6750
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Ja govorim za njegov konkretan primjer....

On već ima stereo pojačalo i ako bi ga želio implementirati u neki HT sustav (bez preštekavanja), onda je to AV receiver sa PreOutom....

Ali čovjek je osviješteni Hifista, pa bi rađe od skupog AVR-a, neke bolje front zvučnike......pametno....
Kako bi to spojio onda, pre-out iz receivera kabelom na linijski ulaz integrirca? Ili aux ulaz? Ili...
dredder is offline  
Old 22.05.2017., 21:30   #6751
E nije to bas tako jer najprije imao bi 4 predpojacala...u procesoru i 3 na svakom denonu.
Nadaljecemu sve to jer pojacala snage rade bolje, cisce, manji put signala, manja obrada itd.
Dakle puno bolja solucija recimo Denon DNA7100 i Primare 5 monoblokova po 100w
Cijena bi bila blizu 10.000kn a zvuk bolji od referentnoga, s time sto je i DAC ukljucen u cijeni kao dio predpojacala.
Angelbyu is offline  
Old 22.05.2017., 22:33   #6752
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Kako bi to spojio onda, pre-out iz receivera kabelom na linijski ulaz integrirca? Ili aux ulaz? Ili...
Iz PreOut AV receivera interkonektom na AUX (ili bilo koji drugi linijski) ulaz integrirca. Na zvučničke terminale integrirca spojiš front zvučnike.

Naravno, bilo bi puno bolje da je umjesto tog integriranog stereo pojačala, to čisto izlazno stereo pojačalo. Onda je AVR čisti preamp i regulacija glasnoće je samo na njemu. Ili da integrirac ima posebnu sekciju/ulaz za preamp/izlazno pojačalo, što poneki samo imaju.

Ovako to treba malo drukčije poštelati, jer i integrirac ima preamp, tj. svoju regulaciju glasnoće, da sad ne detaljiziramo to niveliranje štelanja glasnoće...
olif is offline  
Old 23.05.2017., 09:43   #6753
Da se još malo vratimo na spajanje integriranog stereo pojačala, odnosno stereo izlaznog pojačala na AV receiver (PreOut) ili na uklapanje integrirca u HT sustav (ako AVR nema PreOut).

Kazali smo prije da je najednostavnija solucija (da sve bude jedinstven sustav), da AVR ima Front PreOut izlaz i da se onda za bolji zvuk nabavi Stereo izlazno pojačalo. Dakle; AVR Preout - interkonekt - linijski ulaz stereo izlaza (AUX, CD, Tuner...bilo koji...)
Front zvučnici se spoje na stereo izlazno pojačalo i sviraju preko njega i u HT-u i u stereo modu.

Druga solucija je sa stereo integriranim pojačalom (umjesto izlaznim), ako ga već imamo. Sve je isto, samo se moramo malo poigrati s podešavanjem glasnoće, jer imamo dva pota glasnoće za to (dva predpojačala). To je objašnjeno dolje (kod slike; 12 O"Clock).

Treća je solucija (ako AVR nema Front PreOut ), da se koristi zvučnički prekidač (Speaker Switch). Znači, sa zvučničkih terminala i AVR-a i Stereo integrirca se zv. kabelima to spoji na taj prekidač, a nakon njega jednim zvučničkim kabelima na Front zvučnike. Paziti da prije prebacivanja sklopke obje amplifikacije budu isključene (ako je koja osjetljiva na rad bez tereta, na prazno).

Naravno, mogu se (paralelno) spojiti zvučnički kabeli sa AVR-a i sa Integrirca i bez tog prekidača.
Ali bi tada trebalo paziti da se ne ukljuće obje amplifikacije istovremeno, jer bi bilo "veselo". Čak i ako obje imaju Protect zažštitu...
....dakle...ne preporučuje se !!!!

Evo dole detaljnijeg objašnjenja ako nekog zanima:

http://www.hifihunter.com/articles/i...-setup-part-2/
olif is offline  
Old 23.05.2017., 10:05   #6754
No treba uzeti i najvazniji faktor u cijeloj prici.
Novac.
Cemu dupliciranje sistema i magijanje sa nesigurnim rezultatima?
Taj Denon i opet, nije nista bas tako posebno u cijeloj prici...
Svojevremeno sam Olifa pitao da li da krenem sa monoblokovima, prije toga sa predpojacalom i pojacalom snage bio u nedoumici...
Svaki od tih koraka daje bolji, cisci ljepsi zvuk. Sto je u krajnjoj liniji i logicno.
Svaka stvar viska (u ovom slucaju neadekvatno koristenje elektronike) samo degradira zvuk, stvara nepredvidene probleme i naravno dize cijenu jer se kupuje nesto sto ne treba u sistemu.
Keep it simple.
Angelbyu is offline  
Old 25.05.2017., 15:40   #6755
Nije me dugo bilo, u vezi HD 599 sluski, nisam bas bio zadovoljan, problem je bio u kvalitetni pjesama. Probao sam kvalitetne audiofilske pjesme, npr. Nina Simone, George Solti, sada se cuje dobro
zemljanin80 is offline  
Old 25.05.2017., 16:26   #6756
Poštovani znalci, imam receiver yamaha rx-v440 i zvučnike kef coda9 i sad bih htio nabaviti gramofon cca 1500kn pa me zanima da li taj receiver ima u sebi pred pojačalo ili moram kupiti gramofon s ugrađenim predpojačalom. ne snalazim se baš u tome pa vas molim pomoć oko nabavke gramofona, koju marku, model itd. negdje u tom cjenovnom razredu. napominjem da nisam neki pretjerani audiofil, ali bih htio slušati uhu ugodni stari rock, hvala
cuk-77 is offline  
Old 25.05.2017., 17:50   #6757
Koliko vidim u Manualu i na slikama stražnje ploće, tvoj AV receiver nema ugrađeno Phono pojačalo za gramofon.
Znači, ili kupiti gramofon s time li zasebno Phono pojačalo (što je svakako kvalitetnije).

Od gramofona te cijene prvenstveno nešto rabljeno, novije produkcije; dakle neki početni ProJect ili Rega gramofon.

http://www.njuskalo.hr/gramofoni/reg...oglas-22605889

Cijenkati se, naravno...
ProJect tog ranga trenutno nema u ponudi...

Od novoga ovi TEAC na akciji, valjda su ok...nisam slušao (ProJect imam,a Regu sam
slušao....).
http://audiocinema-art.hr/promo-akci...on-za-svakoga/

I naravno, onda neko početno, rabljeno Phono pojačalo....
olif is offline  
Old 25.05.2017., 18:55   #6758
Quote:
cuk-77 kaže: Pogledaj post
Poštovani znalci, imam receiver yamaha rx-v440 i zvučnike kef coda9 i sad bih htio nabaviti gramofon cca 1500kn pa me zanima da li taj receiver ima u sebi pred pojačalo ili moram kupiti gramofon s ugrađenim predpojačalom. ne snalazim se baš u tome pa vas molim pomoć oko nabavke gramofona, koju marku, model itd. negdje u tom cjenovnom razredu. napominjem da nisam neki pretjerani audiofil, ali bih htio slušati uhu ugodni stari rock, hvala

AV reciver nije bas top izvor stereo zvuka.
Mislim da moze tu uletiti i kakav slabiji gramofon.
Dakle:
- predpojacalo project rabljeno cca 500kn
- rabljeni gramofon obavezno kupiti novu iglu
- recimo ostane 1000 kn
- interkonekti

Ako se uzme rega ili projekt cifra ce prijeci 2500 do 3000 kn

http://www.njuskalo.hr/gramofoni/gra...oglas-22348347

Skuplji, ali...
http://www.njuskalo.hr/gramofoni/tho...oglas-22618732

http://www.njuskalo.hr/gramofoni/tos...oglas-22560752

http://www.njuskalo.hr/gramofoni/ban...oglas-22610102

Sansui, Dual, Rotel itd
Angelbyu is offline  
Old 25.05.2017., 20:36   #6759
Pozdrav dečki!
Ovih dana planiram kupiti nad pojačalo C368 sa bluos modulom (ili bez, možda ipak kupim neki usb DAC za spajanje sa pc-em, micromega mydac npr.). Sada imam stari ali odličan Pioneer Cd player iz njihove zlatne serije sa "legato link" konverzijom i ladicom za cd poput malog gramofona, Visaton symphonie zvučnike u samogradnji (slike na visaton forumu, http://www.visaton.de/vb/showthread.php?t=20258&page=5 ) i pojačalo Nad C326BEE koje dobro služi ali zvučnici mogu pružiti osjetno više od pojačala pa tražim nešto bolje. Da li je netko imao priliku slušati neko od Nad-ovih novih pojačala C338, 368 ili 388? Slušni dojam u trgovini je odličan, ali muče me testovi na kojima piše da ponekad djeluje smireno i suzdržano. Zna li itko nešto više o tom pojačalu?
tekac is offline  
Old 25.05.2017., 22:41   #6760
Pomoć pri odabiru zvučnika

Pozdrav,
Ne znam da li je ovo prava tema za ovo pitanje, ako nije molio bih Vas da me uputite u pravu...

Početnik sam u ovom audiofilskom svijetu i želio bih si kupiti svoje prve prave zvučnike i pošteno pojačalo.

Izgledno a i po recenzijama na netu su mi se svidjeli Q Acoustics 3050 - floordstanding zvučnici.

Također, bacio sam oko na QA 3020 - bookshelfove.

Sada, moja pitanja su :

Da li će QA3050 biti overkill za moju sobu ? (Skica na linku)

http://prntscr.com/fc360c

Planirao bi ih smjestiti ljevo i desno od radnog stola, a na sredini stola bilo bi pojačalo.

Da li je bolja opcija uzeti QA3020? Nekako mi je glupo dat 2k kuna za stalke za zvučnike, rađe po nekoj svojoj logici uzmem "veće i jače/bolje" zvučnike tj. taman mi umjesto cijene stalka ulete ti QA3050.
Znači max buđet za zvučnike bi bio 5,000.00 HRK.

Koja pojačala pašu uz QA ? Čitam po netu da im Marantz odgovara, e sad je kod njih glavni problem što do 5 tisuća kuna kod njih nema pojačala sa USB ili Bluetooth funkcijom - pošto će mi glavni izvor muzike biti računalo... a i volio bih to sve spojiti sa tv-om putem optičkog ulaza.

Molim Vas za savjet, pojačalo može biti u rangu 4.000,00 HRK,

Hvala !
rogerfederer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.