Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 11:07   #41
pozdrav svima iz kutine, nisam nikad bila niti ikog znam ali eto...
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 05:07   #42
ovaj...

jesmo živi?
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 00:43   #43
Naravno!

Tek sam sad otkrila ovu zanimljivost. Sad nemam toliko vremena da opišem sve što osjećam za Kutinu.
Tek da naglasim da sam rođena Kutinčanka, s naglaskom na ono "rođena" što znači da imam popriličan broj godinica. U svakom slučaju dovoljan da se sjećam kako smo se igrali i natrčavali po livadama i poljima na kojima je poslije niknuo Brunkovac.

Ima li ovdje još koji netko iz "stare garde" da razmijenimo sjećanja?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:39   #44
i ja sam isto rođena kutinčanka, ali već dosta dugo živim u zg. moja cijela obitelj je ostala tamo. nekako se nebi složila da u kt smrdi (ili sam ja već otupjela na takvu vrstu smrada), ali znam da u sisku odvratno smrdi.
meni je kt prekrasan gradić, ali bio je ljepši prije ovih preuređenja u centru... nekako mi je to sve kopija zagreba. samo asfalt. nama ko klincima su super bile livade u centru. pogotovo kad još nije bilo privredne banke i one oko hotela!
iduće godine je godišnjica mature.... opet ćemo se svi naći... jedva čekam
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:44   #45
"stara garda"?

mi smo se kao djeca sanjkali ovim potezom...od Crkve, poprečno prek Cvjetne smo se zalaufali do Omladinske


a sjećam se ne samo kad se gradio Bruklin, nego i Centar 1 i Centar 2 ..t tam su bile neke stare zgrade, s krovovima i onim okruglim rupama sa strane na stubištu (ili špajzi)....
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:41   #46


A ja se bojala uopće tu javljati misleći kako je tu sve puno mlađarije koji su godištem bliži mom sinu nego meni.

Kad smo kod sanjkanja, tak smo se mi spuštali niz Gupčevu, napravio bi se onaj bijeli,tvrdi led po cesti, i ono malo auta što je u ulici bilo nisu ionako mogli voziti - spustili bi se još nekako, ali popeti se poslije nebi mogli. Tako smo mi imali cijelu ulicu na raspolaganju za zimske radosti.

Danas, kad idem mami, strah me prolaziti tom ulicom, meni je to sad živi Teksas kojom brzinom se sjure niz nju.

Danas živim u mirnom i lijepom kvartu koji mi je ljepši i ugodniji za život od mog rođenog Bruklina. Paše mi taj mir manjeg mjesta u kojem imaš sve šta ti treba, a ipak se živi mirnije i sigurnije nogo u velikim centrima.

Paše mi taj osjećaj pripadnosti i sigurnosti, pašu mi ljudi koje poznajem od rođenja, frendice još od osnovne škole...

Famozan osjećaj mi je bio upisivati sina u prvi razred i gledati kako se penje na onu istu pozornicu u onoj istoj osnovnoj školi u koju sam i ja išla, a većina roditelja oko mene moji su školski kolege i fenomenalno se zabavljamo na roditeljskim sastancima...

Pamtim još uvijek uzbuđenje kada smo se vlakom vraćali sa logorovanja i gledali kroz prozor, brojali sela do Kutine, onaj miris kukuruznih polja uz prugu i lupanje srca pri pogledu na naselje Brunkovac, našu crkvu na brijegu i tvornički dimnjak...

I danas kad se vraćam s mora, još od Popovače me pere taj isti osjećaj i uzbuđenje, fenomenalno smirenje koje osjećam kad prođemo nadvožnjak i spuštamo se u taj poznati centar i ulazak u naše dvorište, narasla trava i vrt...

Kakav Zagreb, kakva metropola, svaka čast tko voli, ali ja sam od Zagreba i one strke živčana ko pas.

Gdje se još djeca tako mogu igrati pred kućom, loptati, igrati tenis, crtati kredom...pa se maknu tu i tamo kad prođe poneki auto iz susjedstva?

I tko mi može platiti tu komociju da mi do posla treba par minuta lagane šetnje?

I dalo bi se tak nabrajati pluseva i pluseva...

A taj mali minus, naša Smrdara, to je bezvezarija. Amonijak se samo ponekad malo jače osjeti, u tmurnim i maglovitim danima, ostalo su sve naklapanja onih koji ne znaju. Ruku na srce, ta naša smrdara hrani direktno više od pola grada, a indirektno gotovo cijeli grad, ne možemo baš jamrati toliko protiv nje kad je ona najvažniji organ u cijeloj toj našoj Kutinskoj priči.

Eto, ko prava Kutinčanka dala sam si oduška. Hvala na čitanju!

Pozdrav svim raseljenim Kutinčanima diljem Lijepe naše. Kad pročitate moj post znat ćete da ste se zaje.... kad ste odavde otišli.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:46   #47
Chiara, spominješ iduće godine proslavu mature. Koja, ak se smije znati?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:55   #48
ja se sjećam ..na mjestu današnje Sportske..je bila ogromna..ledina.. i na njoj košnice

kao neki vagon


jel mooožda slučajno netko išao u školu 25 maj? di smo klopu iz kuhinje nosili u nekim žutim kutijama, dok se jasno sjećam i dan danas
a kuhinja je bila u podrumu, pod onim lukovima.. uuu baš dobro
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 09:05   #49
Quote:
Ozana kaže:
Chiara, spominješ iduće godine proslavu mature. Koja, ak se smije znati?
10.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 22:22   #50
Quote:
chiara kaže:
10.
i meni!
NH3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:37   #51
Kutina

Dolaze li Selkovci na ovaj forum????
__________________
"Da Bog da crko Rock And Roll kad ga svatko svira..."
bluesman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:48   #52
selkovci nemaju vremena biti na forumu. osim ako je u pitanju netko do šefova... inače, nisam iz selka
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:48   #53
inače, već ima jedan topic kutina
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:51   #54
Quote:
Seminom kaže:
je je !

a najveci adut je kad dodjes s autom iz centra prema autoputu, priblizavas se razkrizanju, semafor na crvenom a ti skrenes desno pa preko pumpe, i mislis si " ...a jesam vas za5ebo !"
haha, to smo radili otkad znam za sebe. jedno vrijeme su tamo policajci stajali, kao ne smije se, ali su shvatili da to svi rade (i oni) pa su odustali.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:52   #55
Quote:
2revolution kaže:
mi smo ih nekad zvali ekipa s brooklyna
pa i sad se tako zovu...
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:55   #56
sad sam ja malo izvukla ovaj topic...
i odgovaram na stare postove, ali nema veze, neka se kutina ne zaboravi
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:03   #57
Quote:
chiara kaže:
neka se kutina ne zaboravi


inače, vidjeh jučer... semafor(i) na mostu kod Radićeve


nisam dugo bila, a ovo je fakat već odavno trebalo
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 16:36   #58
Da, fino sad izgleda taj novi dio, samo ne kužim onu vilu
svaki dan kad prolazim provjerim jel dobila brkove
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 10:58   #59
Quote:
revolution kaže:

inače, vidjeh jučer... semafor(i) na mostu kod Radićeve
nisam dugo bila, a ovo je fakat već odavno trebalo
o ,da, ima to već dugo kak su to stavili! meni idu na živce što kad skreneš s jednog onda 5 metara dalje opet čekaš na semafor. trebali su stavit jedan i gotovo, a ne tamo kod parkinga jedan, pa kod skretanja za radićevu drugi.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 10:58   #60
Quote:
dobardan kaže:
Da, fino sad izgleda taj novi dio, samo ne kužim onu vilu
svaki dan kad prolazim provjerim jel dobila brkove
koju vilu?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.